CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Sang_Pencinta

'Cabul, Tipu, Ijazah Palsu' - Dua Individu Kemuka Pelbagai Dakwaan Terhadap Usta

bulanbulat replied at 4-10-2019 02:30 PM
Asiah jalil ada share.

Orang kena tuduh punya nukilan.

Panjangnya cerita dia ni..

Apa motif cerita laki bini pun ditulis?

Sang_Pencinta replied at 4-10-2019 03:09 PM
Panjangnya cerita dia ni..

Apa motif cerita laki bini pun ditulis?

Nak cerita sweetnya percintaan dia dan baik nya bini dia kot?

Menggeletis baca meseg tu

molat1234 replied at 4-10-2019 12:35 PM
Sebenarnya aku pun dah terbeli ijazah selawat dri ustaz ni, rm 50. Tak sangka pulak penipu, sebab se ...

Apa pula ijazah selawat tu, untuk apa

bulanbulat replied at 4-10-2019 02:30 PM
Asiah jalil ada share.

Orang kena tuduh punya nukilan.

Tak mampu nak habiskan, cringe ewww

Adui ...lelaki tulis mcm nie ..

Sebenarnya aku pun dah terbeli ijazah selawat dri ustaz ni, rm 50. Tak sangka pulak penipu, sebab se ...

first time dgr kena beli ijazah selawat..
kalo yg betul2 guru mursyid ni, xdenyaaa diorg nak cas bg ijazah2 ni..

Follow Us
Malas nak bc smpai habis jenis syok sendiri.harap pihak yg berwajib dpt amik tindakan dekat dia.takut nt psl dia rosak terus Nama Islam .

Cyempaka replied at 3-10-2019 04:44 PM
padan muka penjilat2 tegar dia. bekap tak agak2. asyik2 keluar ayat 'sabar ustaz, ujian Allah..Allah ...

Yg ada thread kat bod gosip aritu dia pun bg iols spesis penunggang gak, anti vax, pro choice bla2

Tukar title kpd ustaz zakuan / ibnu batoota dari Ustaz Europe

Gigih aku baca karangan pjg tu dgn kerut2 muka. Ustad apa ni.. Tdo lps sahur. Tido lps subuh smp tghari. Sama je laki bini tido lps sahur. Pkl brapa korang sahur.. Bkn ke afdol lambatkan sahur pastu terus buat subuh, zikir smp dhuha. Tp ustad ni bantai membuta

gigihnya aku baca karangan panjang dia..apa motif dia karang cmtu

Ijazah selawat ni amende?

Tak sangka ramai juga yg boleh percaya ngan mangkaq ni.. puiii!
Tak kan tak terdetik rasa sangsi langsung? Siap ugut2 nak left grup bagai..

Lurus bendul sekoq2.. padankn muka hangpa yg kena tipu ngan mangkaq ustad gemok.. ada akai tak mau pakai..

rasanye laki bini sama serupa perangainya

wow sepanjang hidup duduk dalam gua buta IT tapi baru pandai guna hp terus fasih bahasa tenet guna emoji segala?

KENYATAAN TERBARU 'USTAZ' TDUR TEP JALAN DENGAN BABY D EROPAH.

Ayah tahu ramai yang tertunggu-tunggu apa yang Ayah bakal respon tentang kes Ibnu Batoota/Zakuan Faiz yang viral satu Malaysia bebaru ni.
-------
Ayah tak nak respon panjang lagi. Ayah tak pandai.
Cuma di sini Ayah nak sampaikan kenyataan terbaru daripada Zakuan Faiz kepada semua rakyat Malaysia.
-------
Diingatkan terlebih dahulu, Ayah dah tahu kes Zakuan Faiz ini sejak 2017 lagi sebelum dia disaran pindah ke Jordan.
Waktu itu Ayah ada balik Malaysia sekejap dari Lebanon. Ada beberapa asatizah yang beritahu Ayah face to face.
Dan diingatkan juga : Ayah tak menyebelahi dia!!!
Yang salah, tetap salah.

Tapi Ayah adalah pencinta Jalaluddin Ar-Rumi, maka sebab itulah Ayah tetap menerimanya sebagai tetamu di stanbul walaupun dah bertahun-tahun Ayah tahu kesnya.
[orang mengaku cintakan Rumi tidak boleh judgmental. tentang itu, nanti Ayah buat posting lain inallah]
------
Gambar ini adalah gambar ZF ketika berdoa panjang di depan makam Abu Eyüp Al-Ansori di stanbul sambil dikelilingi oleh kucing-kucing Turki.
[entah apa lah yang didoakannya. dah tanya pun, enggan diberitahu.]

Dan di bawah ini adalah kenyataan yang ditaip sendiri oleh Zakuan Faiz. Dia menghantarnya kepada Ayah di wasap.
Anda bebas untuk sebarkan sebab Ayah tahu satu Malaysia nak mendengar responnya kerana FB-nya yang telah ditutup.

-----------

"Seperti yang sedia maklum, semua pun tahu tentang berita viral tentang saya. Dan saya tak mahu komen apa pasal viral tu sebab saya komen apa pun tetap akan dituduh spin cerita untuk mengelak daripada dipersalahkan. Jadi anggap je lah semua berita tu betul. Dan saya dah pun laporkan semuanya pada mursyid saya di Madinah.

Tadi saya dapat call dari khalifah beliau yang secara rasminya khalifah saya telah ditarik kembali dan khanqah Syaikh Zakariyya Malaysia tamat riwayat sampai sini sahaja dan akan dibubarkan serta merta. Selepas saya laporkan isu ini, saya dikhabarkan ada beberapa orang lagi yang turut menghubungi beliau untuk mengadu tentang saya, juga ada yang menghubungi guru saya di Afrika mengadu tentang saya. Allah sahaja tahu apa yang diadukan dan ia jadi berita buruk buat guru kita di Madinah dan memalukan beliau. Maka beliau telah buat keputusan untuk tarik khalifah saya dan arahkan semua khanqah ditutup. Alhamdulillah atas semua yang berlaku, segala tanggungjawab yang dibebankan atas saya telah diangkat alhamdulillah dan tolong sampaikan kepada yang tahu tentang khalifah saya agar tiada lagi salah faham atau yang menganggap saya masih seorang "Syaikh tareqat". Saya akan tinggalkan dunia maya sepenuhnya, akan tinggalkan dunia tareqat dan akan beruzlah daripada masyarakat. Dan inilah yang terbaik untuk agama kita yang tercinta.

Jadi saya umumkan hal ini secara jelas dan tiada spin, dan saya harap semua pihak sudah gembira dan berpuas hati. Semoga Allah terima usaha gigih tuan/puan selama ini menjaga agama daripada segala anasir jahat terutamanya daripada kejahatan dari pihak diri saya.

Maka saya mohon dan berharap supaya berhentilah aibkan dan malukan saya, anak isteri saya, ibu bapa saya, ibu bapa mertua saya dan keluarga saya.

Kini semua sumber rezeki saya selama ini di alam maya dan alam nyata sudah ditutup, maruah saya sekeluarga sudah dihancur lebur kan, saya dah keluarga telah dimalukan satu negara, jemaah saya juga sudah dibubarkan, guru saya juga sudah menarik semula ijazah khalifah dari saya, maka saya sangat berharap semua pihak yang berusaha keras selama ini siang dan malam untuk perkara ini sudah berpuas hati dan tidak lagi menganggu saya dan keluarga saya.

Demi Allah, sikit pun hati saya tidak sakit atau berdendam pada sesiapa. Sebab saya memang salah, saya sudah mengaku saya bersalah, dan jika ada yang menzalimi saya dan keluarga saya yang langsung tak terlibat ni pun, saya sudah maafkan. Saya cuma berharap agar tuan/puan tidak lagi mengganggu kami sekeluarga. Itu sahaja permintaan terakhir saya. Dan terima kasih banyak saya ucapkan atas usaha keras kalian yang terlibat secara langsung atau tidak langsung selama ini kerana peristiwa ini sangat memberi begitu banyak pengajaran untuk saya, begitu banyak benda baru saya dapat pelajari.

Mohon semua maafkan saya juga dan mohon doakan agar taubat saya diterima dan saya harap kita semua dapat berkumpul sama di syurga nanti.

Dan, semoga berjaya menghadapi hari Mahsyar. Saling berdoalah kita agar kita tidak dihisab.

Zakuan Faiz
4 Oktober 2019"

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Kalau perasan, tak banyak orang nak 'dedahkan'ustaz ni sebab jemaah jaga aib dia. Depa mesyuarat dalam circle depa dan buat perjanjian, dimana ustaz ni mungkar

2 org tu come forward sebab setad ni femes di socmed and bukan semua orang paham bahasa jemaah deme ni. Khalifahla apa lah. Mende?

sumpah pelik ade name khalifah ape segala ni.... klw dia betul2 gunakan agama utk kepentingan diri... mmg betul2 muke x malu laa manusia mcm ni....

Khanqah tu ape bende?

apa benda banyak term dlm statement dia aku tak paham. digunapakai dlm circle diorg aje lah kot ye. ijazah khalifah la, ape la. mcm prof, prof madya, prof emeritus gitu ke pangkatnya tu? aneh aneh ini orang.