CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Sang_Pencinta

'Bagi Belanja Makan Anak RM2 Je' - Peguam Dedah Ramai Lelaki Beristeri Dua Sebe

gideoncross replied at 5-10-2019 08:21 PM
Mlindungi kaum Adam ktanya, mnutup aib tpi klau pompuan buat slah, smpai hri kiamat d ungkit choii ...

Amacam malam tuari chuols ade mimpi PU abured senyum2 kat chuols disebalik pokok bunga kertas tak
Kalo ade, boleh la acik buat ucapan semoga kat chuols

Edited by HannahMontana at 5-10-2019 10:05 PM

Secara kasar nya , si jantan yang menikkah dua tu dapat 2 poen halal

dari 2 poen halal keluar pula banyak mulut-mulut yg perlu di beri makan

mulut-mulut tu yang dia xmampu.

kadang2  bela bini xseberapa pun...byk lagi keperluan bini yang tidak disediakan dgn baik tetapi dah isteri pun hadap nak berlaki kan dia,padan lah muka  bini tu pun.

org perempuan ni kadangkala jadi tongong tidak bertempat ,setia dan taat mcm babi.

Buritan replied at 5-10-2019 08:29 PM
Ontahlaa.. tp laki aku kata mmg hauk.. laki aku katalaaa tak payah cerai.. bela jah anak baik baik ...

Haih, mmg prmpuan ni suka kat llaki tpi makin akhir zaman ni, mmainkan kaum prmpuan mcm dah jdi hobi kaum llaki zaman skrg, stupid af.

Iyaaaaaa. Meols ada kenal satu jantan ni. Dah ada bini, anak 3,4 orang. Semua umur dekat2. Kecil2 pulak tu. Kenal sorang amoi ni,terus ajak kawin. Amoi jadi isteri nomor 2. Beranak pulak lagi. Dahhh bertambah anak bini. Jantan tu kerja sendu ya amat. Aku tak faham, dahla kau tak mampu, ada hati pasang dua. Tabur pulak benih. Anak2 semua muka kelaparan je. Kesian betul tgk

batmana replied at 5-10-2019 11:10 AM
salah keluarga pmpn bakal bini no 2 jugak ni

senang2 bagi permission jadi bini no 2

Good point

missDollie replied at 5-10-2019 04:41 PM
Hahaha.. Betul la tu.. Abang kite bujang tua sis.. Memang annoying sikit.. Tapi dia terbaik la jag ...

Deyol memang bab jaga orang tua tip top sis. Macam cikgu terlajak bujang tua (but tak teruna la. Gimana nak teruna asek gi merendek ja? ) kelig ai. Jaga parents, tip top. Tapi perangai ya ampon annoying kebudak2an padehal dah tua!

Follow Us
Carcosa replied at 5-10-2019 10:16 PM
Iyaaaaaa. Meols ada kenal satu jantan ni. Dah ada bini, anak 3,4 orang. Semua umur dekat2. Kecil2 pu ...

Khwin brdasarkan nafsu je tu.

Yang xbermadu tapi laki kedek xbagi nafkah lepas tu sanggup bertahan jugak lagi kesian. Janji berlaki. Aib laki simpan. Kawan2 xtahu xmalu la sikit

Edited by Bulanbaru at 6-10-2019 01:54 AM

Sama cerita lak yg non-Muslim sivil mcm kwn I.

Bapak anak 7 tahun tak bagi nafkah. Nak kwn lagi ngan Ruskie/ex Soviet pompoan. Yg laki sheol pleading papar lah, only barely surviving lah. Padahal gerpren laki selfie holiday mrk kat sini sana seluruh dunia. Yg wife yg tanggung keluarga and be both a mother and father to their child and jadi kerus kentang kejar kes kat makhamah. Kecian dengar setori sheol.

Donia wanita penuh cabaran

Marah betul kamurang

So sad sekarang ni takda kereta serba satu, tusyen anak serba satu tak payahlah kawin lain

Mcm biasalah
Yg tak mampu tu selalu hegeh2 nak kawin banyak
Buruk perangai

11ogos replied at 5-10-2019 07:31 PM
Kawan saya pulak cerita lps ibu bapanya bercerai, ayahnya setuju dengan perintah mahkamah rm100 seti ...

Kalau tak cerai, bapak bagi nafkah dan kasih sayang yang cukup ke?
Jangan la salahkan penceraian....
Yang memeritkan hidup adalah sikap tak bertanggungjawab orang dewasa

Itulah....
Bila ada kisah suami curang, nak kahwin lagi...
Biasa sangat dengar nasihat kat isteri tu..... "sabar, redho, ada hikmah, muhasabah diri, kifarah, bla..3x"...

Tapi kalau tanya I..... Dari dulu jawapan i mudah je.... Cerai

Lelaki perlu buktikan dia mampu semasa membuat permohonan untuk kahwin satu lagi. Sebagai contoh: Bagi bukti resit bank in duit kepada isteri sekurang2nya selama 2 tahun. Dan adakah duit itu sepadan dengan nafkah isteri dan anak2. Kalau makan minum pun si isteri yang terpaksa top up, baik tak payah. Kecuali si isteri halalkan.

Boleh tak kita dakwa jabatan agama yang membenarkan suami kahwin satu lagi tapi tidak menyediakan bukti bahawa dia mampu berkahwin lebih dari satu? Anak2 yang terabai akan menjadi beban masyarakat. Tak kesian ke pada anak2 yang tidak bersalah itu.

Bodoh punya jantan, setakat bagi rm180 nak buat apa jah? Asal dpt jubo betina lain kan? Dasar jantan sial

Buritan replied at 5-10-2019 08:10 PM
Betul ke.. aku rasalaa mvm tak jer..

Itulah yang selalu aku dengar dari lobai2.....tak kisahlah kat masjid ke kat mana
In the heaven...... life is somewhat similar as on earth. You est, you drink, you have sex...... the only difference is the intensity. In the heaven you can gave more to fulfill your lust...... not enough with 4..... you can have 70 bidadari.  Same with makan minum....... you can have sungai2 yg mengalirkan arak yg lazat.
I thought life in eternity is diffetent than life on earth
“Melihat wajah Allah SWT adalah nikmat tertinggi.......dan mungkin nafsu nafsi sudah hilang

batu kikir replied at 6-10-2019 01:06 PM
Itulah yang selalu aku dengar dari lobai2.....tak kisahlah kat masjid ke kat mana
In the heaven.. ...

Aku rasalaa stad tu over sgt.. asyik pikir ngesek jah.. yg aku dengar ceramah dulu.. kita dilayan bak raja.. bidadari keliling kita.. tp mmg setad byk otak bluee.. tak maju lgsg.. tau ngeseks jahh..

Klu x mampu buat pe kawen 2?
Ni tak? Satu tak cukup, nak 2.
Bertuhankan nafsu apa?

bila kursus kawin, ape penekanan yg diberikan? susah sgt ustaz2 nk tekankan kpd suami2 ttg nafkah zahir batinnih. kecuali sedap gelak2 soal kawin je lah.

bgtau aku pengalaman korang mse g kursus kawin, benar2 diberi penekanankah kpd bakal suami ttg tanggungjawab? semua duk tekankan kpd prmpuan2 je ttg tugas dan tanggungjawab.