CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Seorang ibu lapan anak pasrah apabila terpaksa memberi bayinya minum air sirap d

Aku ni org selalu tya bila nk tmbh anak...syok tgk baby.tp.pikirkan komitmen seram.....mmg org ssh dkt mn2 pun lagu ni..klu masuk.medsoc ada dua puak jgk yg berbalah..satu mcm porumer yg akan ckp pehal xbuat planning..satu lg geng lebai yg akan ckp anak tu rezeki..klu aku terang2 aku salahkan makpak. Ni ada satu kes tmpt aku..bgaduh satu taman.pinjam amanah ikhtiar xleh byr. Bg laki semua sebab isteri solehah.laki plk matpet..dulu dia keje kedai mkn.lani xleh keje sbb br beranak anak no9 akhir sept hr tu..aku handle case tgk ic thn 79..pening ooo...jns ni dh la miskin susah..degil ketegaq plk tu.

scary da meriii... umo bape dpt anak 1st? 16?? soo kawen umo 15?? uiiih.. umo 15  aku masih jimba2 lagi ko.. kuar umah tanpa abang kakak pun mak x bagi

yg anak umo 23 xkan x bole koje.. adoiii keluar la dari kepompong .. la hai bangsa ku.. nengok mak pak dah susah xkan ko x leh pk nak kuarkan kuarga ko pun dari problem ni

buapakperut replied at 9-10-2019 07:58 AM
klinik kesihatan bagi kondom free sis. pas beranak je doktor pakar, doktor tak pakar,nurse semua l ...

La yeke. Maaf lah sbb takpernah beranak jadi tak berapa tau. Hmm kalau macam ni x dapat la nak tolong. Salah sendiri & kesian sangat Kat anak2 diorg.

sarah82 replied at 8-10-2019 09:52 AM
Anak dia umur 23 tahun kot.. Takkan x kerja.. Kat tagged ada seorg Minah kuala kedah gak dok kerja m ...

aku pernah jumpa sorg minah perangai sama je mcm minah yg ko cakap tu.. kat ofis aku dulu, aku ni dianggap lemah lembut orgnya tp bila jumpa manusia spesies mcm ni, terus ilang lemah lembut aku tu.. dah tahap skit lg tgn aku dgn staf aku nak sampai ke muka minah xdak otak mcm ni.. umo x lepas spm lg tp x mau pi sekolah.. mak bapak dah tua (60 thn).. bila suruh keja, x mau sbb katanya xdak org jaga mak bapak yg uzur.. ok fine.. reasonable la alasan tu.. so offer dia pi kelas kemahiran menjahit dan kami nak bagi peralatan menjahit (mesin jahit, mesin jahit tepi,gunting, almari kain, etc) supaya dia boleh amik menjahit di rumah dan jaga parents at the same time.. dia tolak mentah2.. dia x mau sbb nak tunggu org masuk meminang dia.. lps tu terus masuk berkurung dlm bilik dia.. kecik bear je aku tgk dia time tu.. sementara ko nak berlaki ni, sapa nak tanggung mkn minum ko dgn parents? akal letak kat lutut sungguh dok harap parents yg uzur tu je pikir nak cari duit nak isi perut ko.. mmg antara manusia paling selfish yg pernah aku jumpa..

makkenits replied at 9-10-2019 10:27 AM
aku pernah jumpa sorg minah perangai sama je mcm minah yg ko cakap tu.. kat ofis aku dulu, aku ni  ...

Kalau aku mmg dah kena penampar.. Aku pun pernah resign kerja dan jaga arwah tok aku seorg tanpa bantuan kewangan dari sesiapa kecuali duit jkm yg arwah tok aku dpt sebulan rm300. Tu pun aku still niaga online kecik2..dan ada jiran antar anak depa belajar bbrp subjek dgn aku.. Dpt duit tepi.. 3 tahun aku jaga arwah tok.. Bergantung pada sumber yg terhad.. Pernah air kena potong.. Mujur umno cwgn tlg byrkan..sbb tu aku ckp.  Aku pernah rasa susah dan tau payahnya nak keluar dari kesusahan kalau tak tau cari jalan. Bila nak dibantu.. Tak mau.. Nak mudah.. Alasan nak bersuami kononnya boleh bela dia.

Tu kalau suami nak tanggung mak bapa dia.. Kalau jenis biawak mcm mana? Aku meluat dgn org yg tak mau berusaha ni.

cukup2 laa beranak kakak...seeloknya hang laki bini tumpukan pada anak2 yg ada 8 orang tu..kalau boleh jangan bagi anak mewarisi kemiskinan hang laa...kena usaha lebih sikit. jangan malas2, baru laa byk rezeki masuk!

Follow Us
bulan_gerhana replied at 9-10-2019 10:08 AM
scary da meriii... umo bape dpt anak 1st? 16?? soo kawen umo 15?? uiiih.. umo 15  aku masih jimba2 l ...

bila anak mcm ni.. dia ada 2 kemungkinan.. 1) si anak mmg xleh nak berfikir jauh dan x reti nak cari jln tolong mak bapak.. 2) anak nak kluar keja jauh supaya dpt keja yg stabil dan gaji ok tp mak bapak x bagi.. suruh cari kerja dekat2 dgn umah n dok 1 rumah.. konon mak takut anak stay jauh.. last2 anak2 jadi x guna je kat umah tu.. ni based pd true story.. last2 anak tu yg baru kawin bergaduh dgn bini.. sbb sblm kawin elok dah keja jauh skit drpd umah.. dah kawin, si menantu berpantang kat umah mentua ni.. last2 dgn anak tu kena kerah blk dok kat umah sbb mentua dah x bg anak menantu dan cucu stay jauh,, x mau berpisah.. keja yg stabil dgn gaji ok kat tmpt diorg ni susah nak dpt.. mmg kena kluar dari tmpt tu.. drpd gaji anak dan menantu sebln rm3k, skrg nak dpt rm1k sebulan pun payah sbb buat keja kg je..

hang pegi KK nuhhh, ada pil perancang free...mintak nasihat kt nurse...dorang sedia membantu. tp kalau dah semua benda hang malas, tak payah jadi org laa

sfrnna replied at 9-10-2019 02:09 AM
La yeke. Maaf lah sbb takpernah beranak jadi tak berapa tau. Hmm kalau macam ni x dapat la nak tol ...

hehe nanti chuols beranak kan,belum hilang penat bergilir2 dokter ceramah pasal perancang keluarga, untuk kebaikan kite juga. memang dorang tekankan sangat bab ni. ade ibu tu iols tengok umur baru 30 dah 6 anak, doktor pakar tanya, anak yg no 2 bongsu minum susu apa, umur berapa, anak yg baru lahir minum susu apa? last doktor bebel memang kena merancang betul2 katanya. see how they really concern, tapi mak ayah buat muka je dengar

shernazz replied at 9-10-2019 09:55 AM
Ada efek pape tak? Cm hormon ke

Masa mula2 pasang setengah tahun hormon tak stabil sbb sblum tu ambek injek depo pastu tukar iucd.
Asyik nak marah2, penat. Tp lepas tu period iols terus normal.

bocor.. lagi pon coasting nak beli bukan murah

Meols bukan la nak menidakkan takdir. Tp remaja yg plan nk kawen ni kene la lengkapkan diri dgn ilmu survival. Waktu yg sepatutnya habiskan pendidikan asas. Habiskan la. Lepas tu da ada skil cari duit baru la pk kwen. Skil mendapatkan anak tu semua org bole.  Ni diri sendiri pon x lepas camana nak didik anak. Apa nilai2 hidup yg bole diberikan pada anak. Jangan skip proses hidup tu dan terus lompat ke alam rumah tangga. Putaran syaitan tu akan berputar ulang2 utk generasi seterusnya.

Haku ank da 3 n setakat nie stop n rehat la..fokus kat ank2 je Lbh2 lg kos sekarang makin tinggi! Yeah of course ank mmg pembawa rezeki... Tp kesian kat ank2, dolu2 kalo bersama pandai2 Lerr tetapi nah, kaw pg beli kondom kat kedai terus n Haku mmg x sesuai Ngan ubat KK sbb pening je... Jd kondom la sesuai tuk Haku laki bini..

Anak itu amanah sebenarnya......

shernazz replied at 9-10-2019 09:55 AM
Ada efek pape tak? Cm hormon ke

Haku kalo ubat KK nie mmg x sesuai.. ubat pil tu kalo mkn manjang pening n mual..setakat 2 bulan je Haku makan tu pun nak bg darah period keluar

Kalo cucuk depo tu ayoyo, nak pitam,mual n period x de sampai 6 bulan... Alih2 Haku g suruh laki g beli kondom je senang...

sarah82 replied at 9-10-2019 08:03 AM
X pasti ada org ajar ka tak.. Tapi benda ni kita boleh fikir sendiri..

buat anak takder org ajar..
nak hidup nak kena org ajar..

palmolive replied at 9-10-2019 12:43 PM
buat anak takder org ajar..
nak hidup nak kena org ajar..

Sbb tu aku ckp.. Malas alasan utk lindung kemalasan diri.

mamasaffiya replied at 9-10-2019 11:29 AM
Masa mula2 pasang setengah tahun hormon tak stabil sbb sblum tu ambek injek depo pastu tukar iucd. ...

Oo ye ke
Iols amek depo
Xlarat la nak gi klinik tiap 2bulan
Iols nK pakai implan tp.depa.dok kata xselesa cm ada benda kat tangan..
Iols skang ni ngah pikior mana yang ok..haha

acikhan replied at 9-10-2019 12:38 PM
Haku kalo ubat KK nie mmg x sesuai.. ubat pil tu kalo mkn manjang pening n mual..setakat 2 bulan j ...

Hahahah
Tu la..ada org x sesuai
Cm biras iols..amek depo..darah period x brenti..
Doc ckp stop dulu...
Lepas tu..beberapa bulan..period ok.balik..
N doc nasihat samada kondom.atau iucd..
Hahahaha..
Sebab pil pun dia x sesuai

kenapa nak bagi sirap? kenapa tak breastfeed? tau tak breastfeed itu free? ke, mmg dia tak boleh nak bf anak dia sbb susu tak ada?
sgt rare ye ibu2 tak boleh produce susu.klau dr awal kelahiran tk bg baby susu mmg takkan ada susu  tu

i kenot terima laaa bg anak sirap instead of susu freee