CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Seorang ibu lapan anak pasrah apabila terpaksa memberi bayinya minum air sirap d

Edited by sarah82 at 11-10-2019 05:19 PM
anony-mous replied at 9-10-2019 03:56 PM
Kdg2 tu rengsa dgn org2 yg ckp kita pemalas kalau beli brg dapur yg dah siap atau mntk tukang ikan ...

Sy lantakkan saja.. Nak kemas rumah? Bukan job scope.. Tapi buat juga tapi letih jaga tok tak tido kadang2..maka seminggu sekali ambik seorg melayu dtg kemas rumah.. Mmg Alhamdulillah bersih rumah tok sy mengasuh ni. Nak masak makanan. Elok kat dapur.. Tok jerit2 panggil.. Bila oi jenguk dia.. Habis tiub kat badan dia cabut.. Jadi beli saja dari luar.

Org luar yg tak tau hidup kita hanya panda ckp kita pemalas sbb kita cuba nak mudahkan urusan hidup kita.. Tapi sebenarnya dengki dgn kita

glump replied at 9-10-2019 03:04 PM
Kalau miskin, ada lak air sirap... Bukan pertama kali beranak, dah ank ke8 baru bagi air sirap ke..  ...

i feel so guilty to share this but it's true some people memang ambil kesempatan to stay in poverty to reap the benefit of people's sympathy. i saw this myself this whole family dapat zakat, brim, whatnot, total up to over rm1000 a month, on top of free rent and a small car and beras, minyak & gula yang zakat beri. tapi dapur tak pernah berasap, keje makan kat luar sampai duit habis, then mengadu sana sini konon tak makan berhari-hari. repeat every month sketsa yang sama, like have they ever learn? nak tolong pun rasa............................

julielapadite replied at 11-10-2019 05:39 PM
i feel so guilty to share this but it's true some people memang ambil kesempatan to stay in povert ...

I agree!! pasal tu aku tak bg duit derma atau barang keperluan sembarangan. Aku siasat dulu latar belakang family tersebut. Ada gak kawan kawan kecam. Aku ckp straighforward je dgn org yg kecam aku. Aku ckp, org miskin aku bg joran supaya dia blh memancing & cari rezeki bg family dia mkn. Klu kita bg ikan terus menerus smp bila bila mereka akan jd org miskin & meminta minta.

Peterpan17 replied at 11-10-2019 06:25 PM
I agree!! pasal tu aku tak bg duit derma atau barang keperluan sembarangan. Aku siasat dulu latar  ...

Aku lagi jahat. Aku mmg banned org yg meminta2 ish tak tahu la nak cakap macamana .... U know staff kita keje macam nak mampos tinggal anak tinggal family ujung bulan dpt rm1000 je utk makan dah tolak expenses wajib.. itu pon entah2 tak sampai pon amount tu.. Aleh2 org ketuk pintu opis mintak sumbangan FREE FREE aje

Pernah 1 hari kat kereta bukak radio ikim cerita pasal kehebatan (sorry lupa nama tokoh tu) yg dia sanggup tak makan sbb baru dia nak makan je ada org ketuk pintu mintak sedekah sampai 3 kali means sampai dah tkde makanan kat rumah dia, so ended up dia tidur kelaparan ... Anak aku umur 7 tahun masa tu tanya aku ,oh boleh eh kalau kita lapar mintak2 sedekah ketuk2 pintu rumah org .... i was like ... Hadoii

Since then tak berani bukak ikim kalau ada budak kecik

TravellingBear replied at 11-10-2019 06:42 PM
Aku lagi jahat. Aku mmg banned org yg meminta2 ish tak tahu la nak cakap macamana .... U know staf ...

Masalah dgn orang Melayu ni, bersangka baik tak bertempat. Pasal tu ramai yg suka amik kesempatan. psl tu semakin byk bewak bewak membiak dgn jayanya. sebab derang tau, klu buat story sedih sedih baby minum air sirap sebab tak mampu beli susu. orang ramai mesti derma berkoyan koyan.

Yg keluarga ni mmg layak kene kecam.
Anak2 abes spm ptut dh keje dah.ko dh tau keluarga susah ko buat ape dok rumah mengangkang?rezeki kene carik.bukan jatuh dr langit.
Kalau keje kilang,atleast sebulan boleh bg mak 100.
Anak ramai kot.dh besar patut dh xhidup melarat
Ke anak2 semua oku?

Follow Us
TravellingBear replied at 11-10-2019 06:42 PM
Aku lagi jahat. Aku mmg banned org yg meminta2 ish tak tahu la nak cakap macamana .... U know staf ...

Pdhal dlm islam pon x galakkan mntk sedekah. Situ je dah Allah dah kasi hint. Sedekah dpt pahala, tp bkn wajib n byk je cara bersedekah . I lebih suka sedekah pd kucing, pd unfortunate people mcm cth bekerja tp rumah terbakar, ayah eksiden xdpt bg nafkah, masjid , ank2 yatim

anony-mous replied at 14-10-2019 03:26 PM
Pdhal dlm islam pon x galakkan mntk sedekah. Situ je dah Allah dah kasi hint. Sedekah dpt pahala,  ...

Iye.... Bg kat cleaner @ pekerja petrol station duit makan pon dah cukup bagus . Sbb kesungguhan dorang nak cari rezeki tu lagi terpuji berbanding family biawak camni dgn cerita sedeyyyyy

Peterpan17 replied at 11-10-2019 06:25 PM
I agree!! pasal tu aku tak bg duit derma atau barang keperluan sembarangan. Aku siasat dulu latar  ...

golongan camni, ko bagi joran - joran dia jual sebab nak duit. ada duit dia makan kat kedai.

palmolive replied at 14-10-2019 03:39 PM
golongan camni, ko bagi joran - joran dia jual sebab nak duit. ada duit dia makan kat kedai.

itu pun msh ada yg nak backup golongan begini yg kufur nikmat.

Hidup susah pastu mst anak ramai... Aduii knpa la x fikir camana nnt nak bg anak2 tu makan pakai semua..mmg la anak tu rezeki tp ukur baju kat bdn sndri la.. ujung2 tak ke kesian dkt anak2 tu... Hurmmmm... X tau la nak salahkan sape ni.. tp kalau ikut pendapat aku ni ha..aku salahkan mak ayah bdk2 ni je.. nasib lahh.. harap nasib anak2 tu trbela...

Sebaya adik aku ni... tapi ramai sungguh anaknya ya... adik aku dua je anaknya...adei camanalah rajin bebenor ngandung n bersalin...

yuki812 replied at 8-10-2019 09:25 AM
dugaan..semoga dipermudahkan..
mudanya dia kawin...
umur lebih kurg baya meols je ni..

Umurnya 39 tapi anak  sulung dah 23... lorr means umur 15 dah preggy la kan... then usia 16 lak dpt anak sulung...

shernazz replied at 8-10-2019 09:36 AM
Kalau kat kk..nurse dah bising ni.  

Sampai nak beranak lah nurse bising

Ada betulnya nurse bebel sbb kesian anak2 yg lahir... teraniaya...

Peterpan17 replied at 14-10-2019 04:44 PM
itu pun msh ada yg nak backup golongan begini yg kufur nikmat.

aku dah biasa jumpa..kalo tolong pun umpama melepaskan anjing yg tersepit