CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Seorang ibu lapan anak pasrah apabila terpaksa memberi bayinya minum air sirap d

singajantan replied at 9-10-2019 08:07 AM
Jenis minah rempit...dok galak masa muda...x tau buat kerja ..bila dah beranak pinak pun pemalas n ...

Dia dpt anak umur 16..aku rasa dia nikah umur 15 tahun.. Mesti belajar sampai tingkatan 1 saja.. Hahaha.. Kuala kedah mmg ramai bohsia zaman aku remaja dulu

ah ahh ek.. lupa pulak pasal ni..

ajiqah replied at 9-10-2019 12:13 AM
ah ahh ek.. lupa pulak pasal ni..

susu badan lagi bagus kot sampai hospital kerajaan larang bawa susu formula ke wad bersalin, iols mampu je beli susu formula,tapi iols obses sangat nak breasfeeding anak. stress juga memula sebab luka,susu tak banyak, sakit, anak takmo nyusu. gigihkan jela. menyusu ni pun perancang juga sis,secara semulajadi.sebab period lambat datang pas nifas, dapat kurus pun ye,antibodi anak kuat pun ye, giginye tak buruk pun ye.

buapakperut replied at 9-10-2019 07:58 AM
klinik kesihatan bagi kondom free sis. pas beranak je doktor pakar, doktor tak pakar,nurse semua l ...

Betul tu. I check up sebulan terus cucuk perancang. I rasa dia tak bawak anak p cucuk vaksin.

vee_zara replied at 9-10-2019 12:27 AM
Betul tu. I check up sebulan terus cucuk perancang. I rasa dia tak bawak anak p cucuk vaksin.

tak mau kene bebel la tu. iols pun tak suka kene bebel, huhu tapi hadap jela sebab betul kan. kalau tak suka sangat la gi klinik, merancang le sendiri kan, usaha juga tu. ni asek sembur dalam, payah le.. pastu ngeluh anak ramai

singajantan replied at 9-10-2019 08:07 AM
Jenis minah rempit...dok galak masa muda...x tau buat kerja ..bila dah beranak pinak pun pemalas n ...

I bet mak bapak dia pun dulu bodoh. Jenis miskin. Suruh anak kawen awal sbb nak lari dr tanggungjawab. Org kedah ramai mcm ni. Anak nak kwen muda tak dihalang malah mak pak makin suka sbb lps kwen diorg ikut suami, mak pk tayah fikir dah psl nak tanggung anak depa lg.

N this cycle will happen again.. tak mustahil anak 2 dia akan kawen awal mcm dia gak.

Follow Us
buapakperut replied at 9-10-2019 08:29 AM
tak mau kene bebel la tu. iols pun tak suka kene bebel, huhu tapi hadap jela sebab betul kan. kala ...

Yang gaji beribu pun fikir banyak kali nak tambah anak dlm masa terdekat. Anak i kuat menyusu smpai i trpaksa tampung pakai susu formula.. susu sesuai hanya enfalac a+ tu. Boleh demam bila nak beli susu dia saja tak termasuk pampers, rawatan kalau sakit nasib baik ada cover insurans gak.
Org yg miskin branak ramai ni tak pernah terfikir ke psl kebajikan anak masa mengandung tu.
I tak leh tahan kalau ada kes ni. Rasa cam nak maki.

penting merancang.. kesian anak2 kecik tu kak oii..lagi satu anak sulong dah 23 ...dah boleh sgt bantu mak beli susu dutch lady..baiki rumah sikit2..yang penting rajin

vee_zara replied at 9-10-2019 12:34 AM
Yang gaji beribu pun fikir banyak kali nak tambah anak dlm masa terdekat. Anak i kuat menyusu smpa ...

betul tu. insurans,tabungan emergency penting juga. pampers janganla putus, kalau nak beri fm beri la yg berkualiti. jadi bila rasa tak mampu itu ini, pikirlah guna otak. yang cakap rezeki tu satu,ada yang cakap teraccident tu tak menahan,takkan umur 30-40 dok teraccident kot. macam budak bbnu tak belajar ovum sperma saja.

Edited by Peterpan17 at 9-10-2019 09:04 AM
sarah82 replied at 9-10-2019 07:34 AM
Sebenarnya kuala kedah ikan murah... Kami org alor setar dan jitra, kalau nak ikan murah2, pi cari a ...

ko tau, aku dgn wife pun jenis malas nak siang ikan. klu beli kat kedai cari yg ada servis siang ikan terus. sebab bau ikan ni melekat kuat kat tangan walaupun dah basuh byk kali.

customer aku omputeh dulu pernah ckp Msia ni negara yg duit bertabur atas jln. maksudnya senang cari duit klu rajin. aku mmg setuju sgt. psl tu warga asing berduyun dtg ke negara kita. masalah bila org tempatan berkeluh kesah susah cari duit. Kerja mcm ko ckp ni, klu si pemalas ni buat, blh mendatangkan duit juga. Kerja mmg renyah tp lbh mulia dr meminta minta atau mencuri

Peterpan17 replied at 9-10-2019 09:03 AM
ko tau, aku dgn wife pun jenis malas nak siang ikan. klu beli kat kedai cari yg ada servis siang ...

Tu la aku ckp.. Pemalas..

Kerja aku ni pun... Ramai x mo alasan tak tahan bau najis.. Aku jeling mata ke atas.. Tak ada duit nak pinjam duit aku juga.. Duit aku tu hasil dari cuci kencing berak juga.

Kak ni mmg malas baloq liat.

vee_zara replied at 9-10-2019 08:29 AM
I bet mak bapak dia pun dulu bodoh. Jenis miskin. Suruh anak kawen awal sbb nak lari dr tanggungja ...

Bukan kedah je nok. Ramai org miskin seluruh Msia ni begitu. Pastu taknak merancang

sarah82 replied at 9-10-2019 09:13 AM
Tu la aku ckp.. Pemalas..

Kerja aku ni pun... Ramai x mo alasan tak tahan bau najis.. Aku jeli ...

alah!! besok dah tua, najis sendiri pun org kena tadah. Org malas mmg byk alasan

Peterpan17 replied at 9-10-2019 09:36 AM
alah!! besok dah tua, najis sendiri pun org kena tadah. Org malas mmg byk alasan

Yap.. Tu aku malas nak melayan dah org2 mcm ni.. Kita bagi jalan depa x mo usaha tak guna.. Cara depa buat kadang2 mcm aku rak faham erti kesusahan..

sarah82 replied at 9-10-2019 09:38 AM
Yap.. Tu aku malas nak melayan dah org2 mcm ni.. Kita bagi jalan depa x mo usaha tak guna.. Cara d ...

tu pasal klu dengar berita org mcm ni jgn harap aku nak derma. bagus aku pi derma rumah anak yatim atau tafiz. lg ada pahala dr tolong bewak komodo

Peterpan17 replied at 9-10-2019 09:44 AM
tu pasal klu dengar berita org mcm ni jgn harap aku nak derma. bagus aku pi derma rumah anak yatim ...

Betul.. Aku mmg lebih suka bg kat anak yatim atau budak belajar derma or zakat pendapatan aku.. Sbb tau depa mmg yg berusaha dan susah.

sarah82 replied at 9-10-2019 09:45 AM
Betul.. Aku mmg lebih suka bg kat anak yatim atau budak belajar derma or zakat pendapatan aku.. Sb ...

setuju 1000%!!

Peterpan17 replied at 9-10-2019 09:47 AM
setuju 1000%!!

Aku harap kak ni suami isteri sedar la depa boleh senang walaupun tak kaya dgn usaha

eeeee... geram betul..rase nak tunjal2 pala makpak bodoh piang ni....

mamasaffiya replied at 9-10-2019 12:45 AM
Ohh kena bayar ye kat KK.
Igtkan org awam free sbb iols gomen free. Setakat ni dah kali ke 2 pas ...

Ada efek pape tak? Cm hormon ke