CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Nuramanina 3 tahun teman ibu kais sampah demi kelansungan hidup

Allahu...kesiannya dkt ank2 dia... ank yg sulung tu comelllnya... kecik2 dh tau kena mengalah...bdk2 pun ada perasaan wlupun diaorg still a baby.. mak pun jgn laa mcm ni..sian la dkt ank2 tu.. stop dlu branak...fokus laa pd yg 3 ni je..semua ank2 tu perlu perhatian...x kira laa sakit @ sihat.. i is sedih tgk kisah2 mcm ni..

Edited by Meiizu at 14-10-2019 11:59 AM

tak telambat lagi nak stop produce... kalau kesedaran tu sampai diorang ni boleh dibagi joran, diorang usaha cari rezeki, baca balik page1. persekitaran anak2 bersih, laki pun keje - so boleh dibentuk lagi.*

compare yg posting last week anak sampai 8 , yg bongsu bagi air sirap, anak sulung umur 23-semua duk rumah sempit- pelik - kes  memang family miskin + malas taklayak ditolong sini https://mforum1.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=1176793&extra=&page=1

kalau betul anak dia sakit kronik, minta surat doktor pergi minta zakat..
zakat akan tolong supply susu untuk anak tu..
juga barang keperluan lain macam diapers..
banyak dah zakat tolong orang susah..
tapi balik-balik nak komplen kata lambat bla bla bla..
memang la amik masa sikit sebab nak tunggu kelulusan..
bukan hari ni mintak esok dapat..
tapi so far kalau kes bantuan untuk orang sakit akan didulukan..
anyway, seremban tu bukan ceruk hutan sampai takde peluang kerja untuk lakinya..
kilang supermarket berlambak kalau rajin nak kerja tetap..

comel ank2 dia.

dah tau miskin gigih gak nak kawen
aku tgk org yg gaji 5 angka pun pikir 10kali nk kawen sbb zmn skang serba serbi mahal apatah lagi kos nk bela anak

white_musk replied at 14-10-2019 11:17 AM
jika tidak tangkap basa pun mereka hanya menjadi radio buruk yang hanya mengulang tentang aurat pe ...

kalau tak pun pasal taat pada laki walaupun laki tu gila dgn pompuan lain.. berkongsi bidadari katanya

Follow Us
anony-mous replied at 14-10-2019 11:10 AM
Tu la masalah agamawan aku rasa xberani tegur sbb masing2 nk bini lebih dri 1. Kene ada yg berani  ...

ok yg pasal study tu aku setuju betul sbab benda ni nampak sndiri dpan mata aku..bukan nak ckap tapi ank sedara laki aku tu baru 14 tahun da sibuk nak main tiktok nk jadi instafemes bagai..aku ckap kat dia xkesian ke kat mak n bapak ko da la hari2 gi menyawit amik upah kat kebun orang n pak dia time malam lak keje jaga skola..tapi tu la bila aku ckap wt donno je..aku pun da start risau kat anak aku ni sbab baru umo 2 thun da sbuk nk tgok youtube video kartun la kadang abc bagai..hmm

Takut ank kurus. Maknya besor kemain tu mkn apa?? Aku igt umur mak dia dh lewat 30an. Rupenya 30 pn xmasuk lagi.

kerajaan perlu ada kan kempen "masturbasi sihat, ekonomi berkat'

especially kpd B40

Peterpan17 replied at 14-10-2019 11:21 AM
aku sokong sgt statement yg anak miskin dulu sibuk belajar tp skrg sibuk main tiktok & wechat. set ...

sudah miskin tapi mahu berlagak kaya kan Peterpan17
itu akak hairan dengan orng melayu ini.
apa nak jadi

Sazida replied at 14-10-2019 12:27 PM
Takut ank kurus. Maknya besor kemain tu mkn apa?? Aku igt umur mak dia dh lewat 30an. Rupenya 30 pn  ...

org pompuan cepat tua...mcm andartu...anak dara tua

chicozinn replied at 14-10-2019 12:18 PM
ok yg pasal study tu aku setuju betul sbab benda ni nampak sndiri dpan mata aku..bukan nak ckap ta ...

adik, bagaimana tiktok berfungsi? apa yang mereka selalu buat di situ?

comelnye ko dik..sayu je tgk muka die..mcm paham die hidup susah. Maknye cukup la 3 ye..x adil utk anak2 membesar dlm keadaan mcm tu. Tgk muka adik ni aku dpt rse die nnt akan belajar sungguh2 utk ubah idop die..

Peterpan17 replied at 14-10-2019 11:16 AM
pasal tu derang sepatutnya stop membiak bila anak kedua sakit. anak sakit perlu duit byk utk rawat ...

yang ni aku stuju..bila ada anak sakit ptutnya amik precaution n spend more kat anak yg sakit tu..bab perancang tu kan sume KK akan tnya nk amik perancang ke x pas peknen..xkan la dia xtau psal perancang tu..n bila ko tau hormon ko jnis subur konfem la ko kne amik perancang sbb possibility utk peknen balik tu tggi..cm aku ni aku ngaku aku xamik perancang pas beranak tapi aku n somi merancang sndri..ktorang pun xnak terburu2 nk tambah walaupun memulut puaka lagi2 side laki aku (siyes aku kadang smpai nangis bila asyik kne perli psal tmbah anak je) manjang tnya npe anak sorang la deyyollss bangga ade anak berderet..last2 memulut puaka ni jugak la kaki hadap bantuan sbab anak bersusun paku pastu xde saving untuk anak2..eh hanat tol..

cmf_premierleag replied at 14-10-2019 12:17 PM
dah tau miskin gigih gak nak kawen
aku tgk org yg gaji 5 angka pun pikir 10kali nk kawen sbb zmn sk ...

kawin boleh...tapi kena ada family planning...kena sesuaikan ekonomi dgn bilangan ahli keluarga...kerajaan perlu galak masturbasi di kalangan rakyat...

ifanonline replied at 14-10-2019 12:30 PM
org pompuan cepat tua...mcm andartu...anak dara tua

Xsemestinya andartu cpt tua tau. Byk me time. Bolehh cantikkan diri. Dah kawen nanti terbatas la sikit nk melawa nk melaram.., nk g mana2 pun xde org heran.  

white_musk replied at 14-10-2019 12:31 PM
adik, bagaimana tiktok berfungsi? apa yang mereka selalu buat di situ?

xtau la meollss ni layan ig, wsap n telegram je..fb, wechat da lama uninstall..tiktok apetah lagi memang xpenah download..the point is that masyarakat skang tend to be instant famous than being educational..kalu mak pak jenis orka takpe ni tak mak pak da tua2 gi meron gi nyawit kebun org tau bukan kebun sndri demi nak cari duit anak2 skola ni tapi bebudak ni aku peratikan asal dpat duit raya nak beli tab, beli hp..

Comel anak dia
Tapi kesian dekat kakak sulung tu,kecik dah pandai bawa diri

Anak dia minum susu khas apa tu?

Budak baju pink tu membesarbakan jadi org yg berjaya....  Hati kuat....  Entah kenapa aku rasa mcm tu..