CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Nuramanina 3 tahun teman ibu kais sampah demi kelansungan hidup

Baru nak kesian bila tgk ibunya pangku baby terus turn off. Org mcm gini dah boleh kot pisahkan mak n ank. Kasi peluang utk ank ubah hidup. Kasi dkt org2 kaya yg nk ank / ank angkat. Sb mak nya jenis xfaham maksud amanah tu apa

Muka dorang anak beranak cantik, sbb tu bila mintak bantuan org tak percaya & susah nk dpt... Klu anak anak comot, cepat je baitulmall & jkm hantar bantuan... org susah kena comot agaknya...klu nmpak wangi, tak layak dpt bantuan....

Bagus dia ni....nmpak rajin.  

Allahuakbar.. moga banyak pihak dapat membantu keluarga ni

Serius kesian dgn ank2 tu n mmg patut jkm ke sape2 ngo angkut bdk2 tu. dia unfit to be a mom. Xfikir lgsg tggungjawab pd ank. Selfish. Patut dah tau miskin ckup la yg sulung tu je. Then ko dah pregnant ank kedua dah tau ada sakit yg serius, ko pegi buat ank lg. Tu pon entah pegi checkup ke x.

Cukup2 la sebar dakyah ank tu rezeki. Sb org bodoh mcm ni dia xphm maksud sebenar ank tu rezeki maknanya ank tu ialah rezeki sama mcm rezeki duit, kesihatan. Bkn nya ank tu bawak rezeki terus duit turun dri langit.

Dia x rasa berdosa ke dgn ank yg sulung tu?

Rate

1

Suchi replied at 14-10-2019 10:32 AM
Anak dia yg sulong tu muka baby lg sebaya anak iols yang manja lenja nak peluk mak je.
Kesian k ...

Ni kalau dpt bantuan & berbondong2 org transfer duit silap2 tahun dpn beranak lg. Percaya lah. Sbb sng dpt duit. Kita yg laki bini kerja pon fikir siap buat kira2 berapa kene standby kalau nk tmbh ank.

sian kat anak2 lah..mmg lah ank rezeki tp ni dah menzalimi anak tu bile keperluan anak2 xdpt dibagi.nak sruh anak yg 3 tahun tu fhm keadaan.

Follow Us
masih belum terlambat utk berhenti membiak. anak 3, yg first 3 tahun?  tapi yg ni kesian betul sbb kalau anak 2 org tu tak sakit boleh je hidup sederhana dgn gaji laki dia tu. anak first normal, tiba2 yg kedua ketiga sakit. pastu yg bg ayam busuk tu wth? nak bagi kat orang bagi la yg elok.

anony-mous replied at 14-10-2019 10:57 AM
Serius kesian dgn ank2 tu n mmg patut jkm ke sape2 ngo angkut bdk2 tu. dia unfit to be a mom. Xfikir ...

aku setuju ribu ribu peratus komen ko. aku rasa sd smp masa golongan agamawan membetulkan konsep anak itu rezeki bukan maksudnya kena buat anak tiap tahun tanpa mengambil kira kemampuan sendiri

seri_mawr replied at 14-10-2019 10:40 AM
knp pulak nak hntar pil tu....huhuhu...kan ada bgi thu tu anak dia kena minum susu khas...susu yan ...

Sb tu jgn jd org yg bodoh sombong. Ni bkn zmn 80an berkumpul dkt dewan ada taklimat kementerian kesihatan. Dah 2019 dah siap bg buku pink, siap wajib dtg check up. Nurse siap call kalau x dtg. Kalau dah dtg tu sah2 nurse n doc bg tazkirah psal perancangan ank. Xperlu tanya pon theyall siap2 dah bg kesedaran. Ada KK siap offer free pil perancang. Ni mmg jenis ignorant n selfish

Yg mana kecam tu....aku harap Allah balik kan pada korang.....

Dorang ada dua org ank sakit...sbb tu kos sebln pun rm1000....klu tak sbb tu, hidup dorang cukup je....laki dia pun kerja keras....bkn duduk rumah je...

Jgn le sbb korang dah hidup mewah, blh kecam org susah....Allah nk tarik, sejejap je....beringat sikit, skrg semua keeja tak stabil kecuali keeja gomen.....

anony-mous replied at 14-10-2019 10:57 AM
Serius kesian dgn ank2 tu n mmg patut jkm ke sape2 ngo angkut bdk2 tu. dia unfit to be a mom. Xfikir ...

Kau byk mencokek khinzir kannnn.....

Peterpan17 replied at 14-10-2019 11:02 AM
aku setuju ribu ribu peratus komen ko. aku rasa sd smp masa golongan agamawan membetulkan konsep a ...

Tu la masalah agamawan aku rasa xberani tegur sbb masing2 nk bini lebih dri 1. Kene ada yg berani tegur n mmg mula2 akan ramai yg xsetuju esp yg miskin2 ni. Ni bkn zmn dlu2 70an ank ramai tp air sungai free, ikan boleh g mancing, sayur tanam tepi rumah. Org dlu2 mmg kuat. Dan ingat dlu2 xde telefon, xde tv. Tu semua dlu kehendak je now dah jd keperluan. Sah2 dah jd “wajib” beli. Dlu nk tgk tv tumpang rumah jiran, skg kan buang tebiat kalau buat mcm tu. so dah x relevan nk ank ramai2 zmn ni.

Belum lg kira dlu ank boleh lepas gitu je xde masalah teruk mcm skg culik bunuh rogol. Then kwn2 sebaya ank buat benda bkn2 etc.

Cuba buat kajian, ank2 bermasalah ni dtg dari family yg mcm mana? Dlu i tgk ank org kaya selalu main2 masa belajar , ank org miskin strive habis habisan nk keluar dri kemiskinan

Now ank org miskin sibuk di tiktok, wechat, xmengaku miskin, dan ank org kaya parent dah bubuh tembok siap2 sekolah sekian2 yg mana mmg peluang sgt tggi nk dpt kerja. Belum kira ada kabel sb mmber pon pengarah syarikat. Dlu rasanya kaya miskin tadika xde berjenis2 mcm skg.

So tlg la fikir demi kebaikan sejagat. Kalau ank2 “terbiar” mcm ni i takut one day end up jd sampah masyarakat sb mak xbg didikan n ksh syg sepenuhnya

Rate

1

white_musk replied at 14-10-2019 10:46 AM
Golongan ugamawan tidak pernah menegur golongan sebegini
jadi ia menyusahkan semua orang.

betul...

patutnya bila dah masalah sosial yg berpunca dari keluarga nie, golongan ugamawan kena tegur la...

nie asyik2 nak tangkap basah org jer...punca kepincangan keluarga tak pulak nak tegur

jazaa100 replied at 14-10-2019 11:04 AM

Dorang ada dua org ank sakit...sbb ...

pasal tu derang sepatutnya stop membiak bila anak kedua sakit. anak sakit perlu duit byk utk rawatan. ini pun tak blh fikir ke? apa ko ingat apa yg kami dpt skrg ni jatuh dr langit? aku pun asal family susah.

aku takleh la baca kes2 macam ni, itulah kelemahan hati ni
sentiasa ada soft spot pada keluarga yg ada masalah anak sakit, kelangsungan hidup
done my part
semoga family ni terus berjuang utk hidup, dan semoga segala masalah dipermudahkan

leylapple replied at 14-10-2019 11:14 AM
betul...

patutnya bila dah masalah sosial yg berpunca dari keluarga nie, golongan ugamawan kena ...

jika tidak tangkap basa pun mereka hanya menjadi radio buruk yang hanya mengulang tentang aurat perempuan sahaja.

anony-mous replied at 14-10-2019 11:10 AM
Tu la masalah agamawan aku rasa xberani tegur sbb masing2 nk bini lebih dri 1. Kene ada yg berani  ...

aku sokong sgt statement yg anak miskin dulu sibuk belajar tp skrg sibuk main tiktok & wechat. setuju sgt psl zaman skrg anak byk tak blh kawal lepas bebas di luar jd mangsa pedo, penculik dll. ini pun derang tak blh fikir

semoga dipermudahkan segala nya

anony-mous replied at 14-10-2019 11:03 AM
Sb tu jgn jd org yg bodoh sombong. Ni bkn zmn 80an berkumpul dkt dewan ada taklimat kementerian ke ...

entah la....org sekolah sampai tingkatan 5 tak kan sama cara fikir dgn org sekolah sampai tingkatan 3...org yang belajar sampai degree/master/phd (mcm akak2 dlm forum ni) x kan sama cara fikir org belajr sampai tingkatan 5..
apatah lagi dgn org yang pegi sekolah tapi tak berapa nak cerdik...lagi jauh beza cara fikir....
cara bagi idea dan pendapat juga terhad....

cumanya aku kesian dekat anak2 dia....dgn anak2 yang sakit lagi...
maybe anak2 dia baya anak2 aku..jadinya x sampai hati nak kecam....

apapun bila baca kisah2 gini...rasanya sgt bersyukur dgn kehidupan aku...
jangan lah Allah uji aku cara ni...

semoga urusan akak ni di permudah...and ada pihak yang sudi sponsor susu khas untuk anak2 dia...

jazaa100 replied at 14-10-2019 11:04 AM

Dorang ada dua org ank sakit...sbb ...

Betul. Sokong u.Kalau xboleh tolong duit, tolong doakan mereka. Jgn prasangka bukan2. Sedih tgok mentality forumers skg.