CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 14849|Reply: 135

Makan2 kat tempat angpa

Post time 14-10-2019 02:54 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by sarah82 at 16-10-2019 02:12 PM

Aku suka makan....semua jenis makanan yg halal aku layan kecuali tempoyak dan patin.. Maaf lidah tak leh terima.

Dan memandangkan aku jadi tahanan rumah sejak bibik Indonesia Tok aku mengasuh melarikan diri tanpa sebab munasabah.. Aku malas masak sbb aku je makan.. Karang nasi tuntut penjelasan kenapa aku makan tak habis nasi karang jadi kisah Mahsuri 2.0 pulakkan..

Jadi aku hari2 beli kat homemade seller yg dtg cod ke rumah.. Tapi biasanya aku cashlesa transfer siap2 sekali dgn caj delivery. Senang lps habis makan x payah cuci dapur. Bersih je dapur tok aku mengasuh ni.

Aku dok Jitra jadi segala bagai grab food ke panda ka tak ada.. Jadi jom kita kongsi penjual makanan homemade yg mana bukan saja buat penghantaran hingga ke depan pintu rumah (kes aku depan pintu pagar rumah) tapi sememang sedap hingga menjilat jari mengikut sunnah gitu.

Ni antar pic2 peniaga yg aku selalu order.

Aku pemalas nak siang ikan biasanya la melayu kan pemalas kata jebon jadi aku dah terjatuh cinta tergolek2 dgn ikan sumbat sambal dari penjual ni.. Mmg harga berpatutan dan sedappp.. Depa cod sampai ke Perlis sana nunnnnnn.. Ikan nala besar tau

Oden ala2 Family Mart.. RM6 semangkuk.. Yg pasti.. Yum2..tak makan nasi aku kelmarin melayan oden ni tau..

Yee mee ni aku beli dari bonet dapur jalanan.. Lebih kurang 30 jenis menu makanan dari pencuci mulut sampai la ayaq kopi potong kaki tahap manisnya semua ada.. Yg pasti nasi kerabu dia adalah kegemaran aku

Dok rumah tak boleh order boba? Di jitra ada penjual antar boba hingga ke rumah okies... Penjualnya adalah 2 org gadis umur 20+ yg comel2...aku suka Thai Ice Milk Tea with Caramel.. Sedapp tapi tak boleh minum selalu.. Karang bertambah lemak2 tepu aku.

Aku adalah peminat kuetiau kungfu, tapi tak suka kuah yg tak pedas jadi aku derhaka pada resepi asal dan tukar kuah ke kuetiau kungfu tomyam extra pedas..ni masak sendiri wokiess..

Nanti aku tambah lagi gambar.. Buat mod kalau x sesuai tlg edit.. Dan para forumer yg cantik dan ensem.. Jom share penjual makanan kecik2 yg angpa suka beli.. Mana tau aku terkena tahanan rumah kat tempat angpa pulak nanti

Update : antara makanan yg tinggal kat bonet jalanan tghari ni.

Hari ni 16/10/19 cheat day aku.. Jadi sebagai seorg yg kuat makan.. Ni antara menu aku beli dari bonet jalanan.

Takoyaki. Sejujurnya aku bukan suka sgt takoyaki.. Tapi hat ni boleh diterima oleh lidah melayu aku..

Sapa suka Pasta??? Spicy Cheese ni angpa boleh cuba.. Pedas berlemak kena pulak dgn fillet ayam ala kfc + meatballs.. Fuhhh.. Perut aku kekenyangan dah.

Hat suka makanan korea.. Angpa boleh cuba Spicy Kimchi Gyoza.. Aku suka dumpling cina style lagi dari korea style.. Hat ni aku beli sbb adik tu kata.. Kak habiskan laa.. Tinggal satu lagi..

Nasi kerabu ni aku simpan utk makan malam ni.. Gila nak melantak semua.. Perut aku dah x leh terima makan byk2. Menu wajib aku beli setiap kali order dari Bonet Jalanan.. Mmg sedap bg lidah melayu kedah aku. Ayam pun besar. Berbaloi dgn harga rm6.

Italian meatballs.. Sememangnya yummy.. Ni pun stok aku kelaparan sbb x boleh tido bila tok tak tido

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rugi x mkn patin tempoyak..sedap wooo..

Boomibulat replied at 14-10-2019 03:31 PM
Rugi x mkn patin tempoyak..sedap wooo..

Aku makan tempoyak aku demam.. Patin aku tak terima..

Patin tempoyak cuma yg reti masak je baru sedap. Dulu pun aku tak suka. Sekali dpt mentua org temerloh, dia masak ikan fresh dan cara siangnya proper, fuhhhh sampai terbayang2 skg ni ha

lynakajang replied at 14-10-2019 03:56 PM
Patin tempoyak cuma yg reti masak je baru sedap. Dulu pun aku tak suka. Sekali dpt mentua org temerl ...

Tergoda baca komen ni.. Hahaha

Baru je aku makan tempoyak ikan kembung mak aku masak.. Sedapppppp makan dgn telur masin.

Kalau aku balik bota, lagi menggila sebb ada atok sambal tempoyak & tempoyak masak.. Makcik aku buat..

Follow Us
Kurex replied at 14-10-2019 04:27 PM
Baru je aku makan tempoyak ikan kembung mak aku masak.. Sedapppppp makan dgn telur masin.

Kalau a ...

Huwaa.. Aku dengki dgn org boleh makan tempoyak.. Aku makan aku demam dgn teruk

sarah82 replied at 14-10-2019 04:36 PM
Huwaa.. Aku dengki dgn org boleh makan tempoyak.. Aku makan aku demam dgn teruk

Kau tak boleh makan durian ke sarah?

Kurex replied at 14-10-2019 04:40 PM
Kau tak boleh makan durian ke sarah?

Boleh.. Tapi bila makan tempoyak aku demam teruk.. Jadi setiap kali family aku masak tempoyak ..aku tgk saja

Sy pun xmkn patin sis..hahaha
Ngn rebung..bau pun xleh..mmg terus muntah..ni nak sebut benda2 ni pun dah rasa mual

Skrg jrg dah beli mkn,masak kt umah je..kalau x bawak bekal,beli nasi lemak kt warung macik dpn rumah..kalau macik tu xde,beli nasi campur kt kedai..dlu salu jgk order on9 tp asyik dpt makanan y x best jah..so kurgkn order on9 laa..masak sendiri even simple thing je..

Untung duk kedah.. Murah nye makanan tu. Ikan 3 ekor rm10 mmg x payah susah2 nk siang ikan masak ler

salmon-suki replied at 14-10-2019 04:48 PM
Sy pun xmkn patin sis..hahaha
Ngn rebung..bau pun xleh..mmg terus muntah..ni nak sebut benda2 ni pu ...

Rebung sedap kalau masih fresh baru ambik.. Yum2..suka rebung hutan.. Manis betul... Alhamdulillah selalu dpt makanan yg kena pada tekak.

matchstick replied at 14-10-2019 04:50 PM
Untung duk kedah.. Murah nye makanan tu. Ikan 3 ekor rm10 mmg x payah susah2 nk siang ikan masak ler

Alhamdulillah.. Rezeki dok kedah.. Walaupun jitra harga lagi mahai compare dgn alor setar.

Patin tempoyak mmg layan... rugi x makan wooo

Psfzi replied at 14-10-2019 05:21 PM
Patin tempoyak mmg layan... rugi x makan wooo

Huhuhu..mmg tak boleh nak mkan patin

Sedapnya mknn jap lagi sy nk masak kuewtiaw kung-fu
Doakan menjadi ye

putericahaya999 replied at 14-10-2019 05:23 PM
Sedapnya mknn jap lagi sy nk masak kuewtiaw kung-fu
Doakan menjadi ye

InsyaAllah jadi.. Yum2..sedap

sarah82 replied at 14-10-2019 04:51 PM
Rebung sedap kalau masih fresh baru ambik.. Yum2..suka rebung hutan.. Manis betul... Alhamdulillah ...

Erkkk..mmg xdpt lgsg..even haritu first n last time la amek makanan y related to rebung..pegi rumah kwn mak dia masak keli lemak cili api..tp ltk rebung..sy xtaw,amek jela kuah sikit..tp.....ya Allah..tahan je mkn abeskn..lps tu mmg terus muntah2..

salmon-suki replied at 14-10-2019 05:37 PM
Erkkk..mmg xdpt lgsg..even haritu first n last time la amek makanan y related to rebung..pegi ruma ...

Sy faham.. Mcm ni rasa bila makan patin.. Sampai makcik rasa bersalah sbb paksa sy makan patin

Kurex replied at 14-10-2019 04:27 PM

Kalau a ...

bestnyee kurex.. xde ikan sungai, ikan kembung pun ok je buat gulai tempoyak..

sambal tempoyak aku x reti makan tapi tempoyak masak sedappp.. pedas2 letak udang kering serai dau kunyit racik.. mkn dgn nasik panas2 tu je dah cukup.