CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Sang_Pencinta

'Cecah RM300, Mengalahkan Konvo Universiti' - Majlis Graduasi Tadika Semakin Mah

wow tadika pun da pandai konvo2 da skrg...

putriTS replied at 18-10-2019 06:47 PM
Macam I pulak, mmg xde option nak masukkan anak kat KEMAS or prasekolah sbb ikutkan dorang, i x laya ...

Chuol duk kws yg padat kot...kalau kwsn x padat, ada sekolah yg student x ramai senang dpt masuk

krustykrab replied at 18-10-2019 07:55 PM
Chuol duk kws yg padat kot...kalau kwsn x padat, ada sekolah yg student x ramai senang dpt masuk

Itulah..i dah tanya cikgu pra tu. Dia ckp more than 500 applied tapi tempat kosong 50 je. Even ada sokongan dari cikgu PPKI pun, still tak dapat.

honeythebee: Tadika KEMAS pon dh buat kt hotel zaman skg ni sbb nk bersaing nmpak sama level swasta. Kdg2 bukan kehendak sekolah sgt. Parents yg suka banding2kan.  ...

Setakat masuk kelas membaca tak hantar tadika nanti darjah 1 masuk kelas paling belakang la anak tak reti mengira. I anak belum masuk tadika lg pun dah plan nk hantar ke mana, mmg mahal tp berkira demi pendidikan anak? Nak pandai kena spend lebih

sapeka replied at 18-10-2019 04:03 PM
perlu ke majlis konvo ni untuk tadika , sekolah rendah?
perlu ke?
hala tuju anak tu pon entah kema ...

Sebenarnya langsung tak perlu. Setakat persembahan sudahlah.. nak konvo2 bagAi bukan dapat sijil masuk uni pun. Over sangat

palmolive replied at 18-10-2019 05:28 PM
kalo tak bayar takleh masuk darjah 1 kan?
transkrip pun xdapat..kesian

Yeke? Kesiannya parents yg tak mampu

Follow Us
Anak sulung aku merasa bersekolah di montessori islamic English (not BB) & majlis graduation buat kt dewan Kompleks Tmn Seni Islam Shah Alam. Yuran awal thn termasuk majlis graduasi tp xdelah mahal sgt. After majlis pon parents diberi packed lunch. Very simple event & xde pembaziran. Anak no 2 & 3 downgrade sekolah, msk tadika swasta biasa & not the branded type. Graduation buat kt tadika tu since ada outdoor pentas & bumbung. Graduation lagi sempoi & jimat. Ikut selera parents la nk hantar anak msk tadika or montessori pilihan. Dah tau branded school involve a lot of money, then parents must be ready with the extravagance. The choice is yours.

djzara81 replied at 18-10-2019 10:39 PM
Anak sulung aku merasa bersekolah di montessori islamic English (not BB) & majlis graduation buat kt ...

Setuju.. parents bukannya tak ada pilihan untuk tadika swasta ni. kalau rase x worth nak spend tadika mahal, pilihla yang murah sikit. choice tu parents yg buat, bukan cikgu pun suruh masuk tadika dia

suma nak grand n best
janji masuk FB

zperlu pon konvo2 ni..kalo nk sgt konvo sila masuk kolej atau u...ni bdk form 5 konvo mengalahkan org konvo degree...make up, pakaian nya..siap ada dinner pas konvo...dahsyat..semua kuar duit la...yg xde duit tgk jela..yg over konvo kadang reault haus di lautan sepi je..

bagi orang Malaysia je penting sangat nak bagi budak2 merasa convo. Singapore dan Brunei pun takde buat camtu.

Bole je kan x pegi. Meols dulu konvo diploma tak pegi pon. Malas.
Nasib ank meols nye tadika xde konvo2 ni. Just kumpul2 mkn2 msg2 bwk makanan sendiri. Cikgu just amek gmbar bdk2 pkai jubah n bagi kt parents je tros.

Q-dees konvo rm180.. uhhhh

aku mampu tuk antar anak tadika yang mahal2..yg ada swim lah..cooking lah..ada ekonlah..yg ank nk g toilet pon berpimpin..mcm2. tapi tak pernah terdetik nak hantar yang mahal. sebab ujung2 ke sek rendah gomen yg kelasnya padat 40 murid gak aku antar. yg time rehatnya anak2 aku akan berebut beratur. yang sharing toilet busuk..hanyir sesama.

aku mmg sentiasa cari yg murah..tapi ok dan sesuai tuk perkembangan dia. kalau mahal, ujung2 ko tak puashati..pastu meroyan ank tak pandai.

bukan kedekut tuk pembelajaran ank..tapi anak perlu melalui pelbagai pengalaman susah payah supaya dia lebih mudah berdikari dan berjaya harungi hidup akan datang.

Anak sulung jela sempat merasa tu...adik2nya hantar kat kemas dengan pasti jela dah tau perangai mak2 melayu urban taik kucin niiiiii

Yang eksited biasanya parents la...

Kalau tadika iols kije dulu yuran konvo RM 50, anak korang dua ka tiga ka,  tetap rm50.

Makanan pot luck,  baju persembahan buat sendiri,  kami bagi kain contoh dan design. Buat kat dewan sewa.

Sekarang dah naik sikit byrn konvo,  dengan tambahan 2nd atau seterusnya anak dalam rm20 gitu.

Yang betul2 grad,  naik tahun satu,  ada tambahan la,  jubah konvo,  untuk kos dobi,  sekali pakej gambar.

Tak nak buat kat hotel,  kalau cikgu atau owner tak keras hati,  atau kurang manpower. susah nak kawal.  Nanti kata datang 5 kepala,  jadi 8kepala.

krustykrab replied at 18-10-2019 04:06 PM
Itu la aku rasa budak pra ni patutnya belajar membaca dan mengira yg basic je...tp ye lah sbbsiste ...

Silibus ikut kpm mmg budak pra ni tahu basic je..

Majikan aku dulu cakap,  kalau dorang dah boleh baca suku kata 'kv' pun sebenarnya dah dikira boleh membaca. (menguasai)

Tapi,  bila dah masuk darjah satu,  setakat dapat baca suku kata 'kv' dorng dianggap tak boleh membaca...  Nampak tak missing link kat sana?

Untuk basic Nombor, sifar 0-9, kemudian nombor 10,20-100.

Pandai dan lancar membaca tu satu kelebihan buat anak2. Sebab anak2 ni intelek tak sama,  kita kena hargai la,  lagi pun semuanya Tuhan yg berikan kepandaian,  cikgu2 dan parents kena faham yg tu.

Biasa la tadika mungkin nak appreciate pelajar dan ibu bapa. Jadi haruslah graduasi pun dibuat sebagai acara yang istimewa. Sebagai ibu bapa seharusnya kita suarakan ketika perjumpaan ibu bapa guru dibuat pada awal tahun agar pihak tadika boleh membuat persiapan dan anggaran perbelanjaan. Sekadar cadangan aku la sebab aku comittee members dekat tadika anak. Bila dipanggil meeting, berapa kerat je ibu bapa hadir.

Yuran graduasi anak pun separuh bayaran bulanan. Takpa lah sebagai tanda penghargaan untuk anak jugak sebab umo 5 tahun dah bangun jam 5 pagi untuk pergi tadika. Zaman mak pak dia ni umo 6 tahun baru pergi sekolah, itu pun jam 11 dah balik rumah. Budak budak la ni jam 12tengahari balik, kalau full day jam 5 baru balik rumah.  Kesian anak tu.

Harap2 tadika anak aku tak buat konvo grand2 bagai ni. Kalau ada nnt aku nak tegur setazah tmpt anak aku sekolah tu

putriTS replied at 18-10-2019 06:47 PM
Macam I pulak, mmg xde option nak masukkan anak kat KEMAS or prasekolah sbb ikutkan dorang, i x laya ...

Kat KEMAS  nk mohon tu kira gaji mak ayah ke mcm mn yg layak x layak ank nk masuk sklh?