CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: top5complete

follow my youtube zevfei [youtube]5MdawWH_MvE[/youtube]

LadyCarefree replied at 21-10-2019 05:01 PM
Alam roh ke jin setan memang ada tp iols kureng percaya mudahnya nk manipulasi pertembungan dua al ...

Hada lah. Chuol just didn't search enough.

MenteriWanita replied at 22-10-2019 08:41 PM
Tak ada makna nya kak, saka nak cari orang lain, paling kurang perjanjian 300 tahun dengan nenek m ...

Urang2 yang pelihara saka ni, memang berketurunanan hidop tak aman la. Kaya la ngkau cemana pon.

dua_chzy replied at 22-10-2019 09:23 PM
Hada lah. Chuol just didn't search enough.

Not interested. Iols lg minat baca case2 pelik. Unsolved mysteries gitu

dua_chzy replied at 22-10-2019 10:41 PM
Urang2 yang pelihara saka ni, memang berketurunanan hidop tak aman la. Kaya la ngkau cemana pon.

Paling dasyat pernah dengar dari kaya raya, ada 5 anak, lima2 end up gila anak dia, ubat anak tak baik2, terus terberhenti keturunan keluarga itu, anak gila nak kahwin apa, harta perlahan habis   makpaknya mati berulat dalam rumah,

orang2 masuk rumah jumpa ayat al quran dicarik2, penuh tahi, macam lepas berak selet mcm tisu, penuh kain kuning, keris apa semua, terpaksa panggil ustaz nyah kan benda tu bakar kemudian tanam.

Yg aku thu santau angin ni paling hanat..si pengamal akan lepaskan santau angin guna jari kr camne ntah..satu jari boleh kene dlm 20 org..selalunya dekat tempat sesak,kedai mkn,pasar mlm sbb dia nak test ilmu dia..pastu org yg trkena akan kene penyakit gatal teruk smpai berparut hitam kaki tgn..sbb pengamal tu gunakan miang buluh yg paaaalinggg gatal..semoga org cmni akan trima azab kat dunia awal2 sbb lepaskan ilmu pd org yg x brsalah

And my friend pon simpan satu tgkap taring rimau pemberian apaknya yg dia jarang jumpa akibat penceraian apaknya mse my friend baby usia seminggu lg..apaknya belajar tggi jawatn tggi kt sbuah univ tp main bende2 mcm ghaib mistik..simpan pelbagai batu,keris blabla..smpai tahap once kwn aku kwen,preggy dan beranak anak dia asek sawan tangis..check punya check rupanya tgkal taring rimau tu berisi..funtion utk melimdungi my friend drpd sihir dan jaga keselamatan dia jgk..perawat tu ingatkan kwn aku ni mak andam lah,sbb mostly mak andam pon bnyaj gak amal bende camni nak naikkan seri perasap alat mekap ape semue

Edited by dua_chzy at 22-10-2019 11:15 PM
MenteriWanita replied at 22-10-2019 10:55 PM
Paling dasyat pernah dengar dari kaya raya, ada 5 anak, lima2 end up gila anak dia, ubat anak tak  ...

Sebab tu, don't play2 with the devil. Nampak ja macam meka khadam ko. Ko hengat semudah itu? Hello manusia, ko hidop baru berapa tahun berbanding hantu, jin, syaiton ni yang dah beratus/ribu tahun hidop di muka bumi dan sah2 dah kenal sangat pangai manusia ni gimana dan tau sangat selok belok mahu perdaya manusia? Gelak je akak bila hada manusia konfiden banyak saka kunon saka tu jadik khadam dia. Dia tak tau, deyol sekeluarga yang sebenarnya jadik khadam saka dia tu. Dan next keturunans dah sah2 bakalan doomed/bermasalah karna satanic curse (disebabkan bela saka) takkan berenti takat 1 family jah.

Ngkau orang yang boleh lihat ka merasa mahkluk halus ni, cek la susur galur keturunan ngkorang. Pastinya hada di antara nenek moyang ka sesapa yang memang bersedara directly ngan korang tu dulunya (atau sekarang) dukun ka, bomoh ka, pengamal perubatan tradisional ka, pakar mengurut ka. Gi cek. If betul, ha, tu la 'curse' yang ngkorang kena tanggung disebabkan keturunan terdahulu.

Follow Us
dua_chzy replied at 22-10-2019 11:13 PM
Sebab tu, don't play2 with the devil. Nampak ja macam meka khadam ko. Ko hengat semudah itu? Hello ...

Ada yang kata kalau boleh tengok benda ghaib memang ada saka keturunan, sebab setan aktifkan mata pedamping dia, Allah SWT dah kata manusia memang tak boleh nampak benda ghaib, itu salah satu rahsia Dia, jadi Dia tak izin manusia boleh nampak, Rasullulah yang mulia pun tak boleh nampak benda ghaib dalam Al Quran jelas ada tulis, jadi ilmu kita memang terhad.

jargon replied at 22-10-2019 11:08 PM
Yg aku thu santau angin ni paling hanat..si pengamal akan lepaskan santau angin guna jari kr camne n ...

Ooooo menda tu santau angin ropanyaaaa

Ipar ngan MIL aiol pernah kena. Ada urang dengki perniagaan deyol kot. Takat gerai kecik pon nak dengki.

MenteriWanita replied at 22-10-2019 11:21 PM
Ada yang kata kalau boleh tengok benda ghaib memang ada saka keturunan, sebab setan aktifkan mata  ...

Shite! Ha'ah kan, betul la tuh, eiiiii!!!!!

Tu la akak kata, jangan memain dengan syaitan! Eiiiii!!!!

Alahai,  sabah sarawak juga yg kena kata banyak pengamal sihir dan saka ni.

Mana2 negeri pun sama sja,  org kg ai kawen duda umur sekali ganda, dulu dia claim mcm pernah kena guna2 oleh duda berkenaan.

Sebab katanya dari benci tiba2 suka kt lelaki tu,  (lelaki semnnjng).  Dah tunang, keluarga angkat c perempuan (org kg ai) siap bawa dia pergi dia buat pendinding kat smnnjng,  sebab katanya takut ada yg dengki dan 'buat2' kat dia, dgn alasan lelaki tu ada yg nak,  tapi c lelaki lagi suka kat org kg ai.

Tapi iols rasa tak ada kaitan sihir dlm hal dia,  sebab kalau dah kena sihir (suka kat org), mana la si dia perasan kan.  Siap boleh cerita kat mak dia lagi... Baik dia g berubat kan.

Sakit juga ya kena santau ni,  teringat kat arwah mak cik yang sakit dekat setahun sblm meninggal,  tak tahu apa puncanya.  Ada yg kata terkena santau,  ada yg kata memng mcm ada ketumbuhan dalam otak.  Tapi mmg kesian la tengok dia,  mcm jadi bodoh gitu.

Micheal ang ni masuk islam sebab hal ni ka?  Mana la tau dpt hidayah msa berubat ngan ustz.

MenteriWanita replied at 22-10-2019 08:41 PM
Tak ada makna nya kak, saka nak cari orang lain, paling kurang perjanjian 300 tahun dengan nenek m ...

Silap sangkaan akak selama ni..
Kalau saka tu nak diturunkan pd kita tp kita x nak dan kemudian penjaganya meninggal, saka tu akan dok hadap kita aje ke? Maksud akak akan ganggu kita selagi kita x nak jadi penjaga dia ke?

MenteriWanita replied at 22-10-2019 09:55 PM
Awak jangan fikir macam tu, kita hidup kat dunia kena balance fardhu ain dan fardhu kifayah, sebab ...

Maaf mgkin saya x ckp secara detail.. Maksud saya , saya takut kaya yg menyebabkan saya lupa diri.. Biasalah, bila kita ada duit harta yg byk .. kita jadi suka untuk menghias , membeli kdg2 bende2 yg kita x pakai.. lepas tu mcm cth kasut.. beli banyak2 x pakai smpi rosak.. yg tu la yg akan dihisab kelak.. sebab saya pernah mgkin bukan kaya.. tapi rezeki yg buat saya senang la.. enjoy , membazir membeli belah yg bukan keperluan.. saya pernah jugak ada sifat pandang rendah org, sombong , hanya bergaul dgn org2 yg sy suka.. banyakla.. x bersyukur antaranya yg buat sy lupa diri.. sampai Allah tarik nikmat satu persatu.. lepas saya berhenti kerja. Susah sgt nk dpt kerja lain.. skrg sy buat bisnes online sikit2.. rezeki pun cukup2 je.. Dari situ baru sy start dekat dgn masjid / cari ilmu.. pendekkan cerita .. ketakutan sy utk jadi kaya tu sebab diri saya sendiri .. sekarang walaupun x senang mcm dulu Alhamdulillah sy masih dpt selalu bersedekah.. walaupun x byk. Saya dpt selalu bermuhasabah diri etc..kalau sy rasa diri saya susah .. Ada lagi yg teruk diuji kesusahan.. so kena selalu redha dgn apa saja yg Allah duga.. lagipun dh terlalu lama saya bergelumang dlm dosa.. xkan diuji sikit sy xmau sabar. Saya rasa lebih tenang hidup yg sy ada sekarang berbanding dulu..  

bila baca korang cerita hal2 mcm ni tetiba kau teringatkan rotan berbalut kain hitam kepunyaaan arwah nenek aku ni, arwah nenek aku ni terel mengurut kat kampung kau, selain tu pandai berubat jadi dia ada la ilmu2 ni, salah satu benda berantaran tu rotan buluh tu la, arwah nenek aku meninggal tahun 1985 aku pun lahir lagu masa tu sbb sakit kencing manis, sedak tu rotan tu tak der sapa yg jaga arwah atok aku simpan jer la selit kat celah dinding bilik dia aku masa kecik selalu ni curi2 masuk bilik atuk aku ni curi gegula dgn sepupu aku selalu aku nmpk rotan tu tapi aku tak rasa haper pun..

lepas atuk aku meninggal tahun 2008 tak silap, arwah mak aku kemas2 la bilik dia rotan buluh tu mak aku ambik letak tempat lain masa tu la baru aku tahu kenapa ada rotan buluh tu kat bilik atuk aku masa tu gak la mak aku buka hujung balutan kain hitam yg lilit rotan tu nmpk la mcm ada tulisan jawi kat rotan tu, dan kami tetap tak rasa haper2 pun.. tak der la rasa mereng ker haper, lps aku kawin arwah mak aku ada tnya laki aku nak simpan lagi ker rotan buluh tu, laki aku ckp bakar jer la benda cuma rotan tuan dia pun dah tak ada. tapi mak aku simpan lagi tak berani nak bakar. sebelum arwah mak aku meninggal mak aku dah bakar rotan tu.

jadi 2 tahun selepas mak aku meninggal tetiba mak cik aku call kak long aku tnya pasal rotan tu, konon nyer anak bongsu dia berubat dgn bapak mertua dia kata nyer ada saka keluarga yg ganggu sepupu aku ni, konon yer dia mencari tuan yg baru., aku masa tu tak tahu nak gelak ker nak tepuk dahi ker nak kesian, aku pun ckp dgn kak long aku kalo makcik aku call lagi tnya pasal rotan tu ko bagi tahu jer mak dah bakar.

sbb pertama yg aku tak percaya dgn cerita makcik aku ni, anak bongsu dia tu kaki auta, mak dia sendiri dia leh tipu.  kedua nyer selepas lebih dari 30 thn kenapa baru skrng ni cita ni nak timbul lps arwah nenek aku meninggal arwah atuk aku pun tak jaga buluh tu, tak pernah pun atuk aku sibuk malam jumaat nak berasap kemenyan pulut kuning tiap mlm jumaat. dan kalo lah betul pun benda tu nak cari tuan baru dari dulu lagi benda tu dah ganggu keluarga aku, mak aku ker kakak aku ker, atuk aku meninggal pun sbb kencing manis,

dan kalo betul la rotan buluh tu bertuan masa arwah mak aku bakar rotan tu mak aku dah tersampuk setan dah, ni mak aku ok jer, mak aku meninggal sebab kanser paru-paru.

dalam hati aku terdetik aper sepupu aku nak buat dgn rotan buluh tu..

MenteriWanita replied at 22-10-2019 10:19 PM
Orang kalau sakit dia masuk kategori terdesak, manusia kalau terdesak nak sehat, semua benda dia r ...

Hahahhaa.. thanks u

dua_chzy replied at 22-10-2019 10:41 PM

Kalau yg dpt saka dr tok nenek camne.. Bkn salah diakan...

Edited by dua_chzy at 23-10-2019 09:44 PM
nw111 replied at 23-10-2019 06:18 PM
Kalau yg dpt saka dr tok nenek camne.. Bkn salah diakan...

Memang bukan salah dia, tapi curse keturunan tu sah2 dia tetap akan kena. Cuma boleh mohon perlindungan dari Allah ja. Dan berusaha buang saka tu then coba putuskan curse tu (dia macam 1 link, kena putuskan, if not, sampai next keturunan akan kena). But dari observation akak, doa pon seperti tak jalan. Tetap kena juga. Because why, perjanjian dengan syaiton ni bukan boleh dibuat main. Kerana itu, cucu cicit boleh kena tempias.

Nenek moyang family nusantara ni banyak menyimpan. Kokesen pon sama sebenarnya, ramai sembah setan. Sebab tu perangai pelik2 ja.

dah macam masuk kat MPS pulak.. hehehe

jpbstarlife replied at 24-10-2019 05:00 PM
dah macam masuk kat MPS pulak.. hehehe

Tau xpe, ingatkan aku salah bod.Jauh benor OT, benang mike pun ghaib trus.

famri7 replied at 20-10-2019 10:41 AM
Santau xwujud. Ummah cawat sumpit babi jah percaya bagai dsr mentaliti hutan

So sad tgok ko ni mcm xpercaya lgsung ng firman Allah dlm quran..Allah dh bgtau siap2 dlm quran Dia turunkn harut dan marut utk ajarkn sihir kpd maknusia sbg ujian..sihir santau, pemisah, pemikat (dgn izin Allah) tu adalah antara cabang2 sihir yg diajarkn..yg tamak akan ikut, yg berakal akan mnolak sihir sekeras2nya.

Iols pun pernah ken tempiasnya sihir ni Masa buka kedai. Ada org buat sampai letak kera depan kedai mcm org x nak msuk Dan panas. Ada yg customer x jumpa kedai. Iols x maafkan sampai bila2. Beringat tu nk mati nnt mcm Mana dh la jumpa dengan Sami Siam. Atas dunia mungkin dia rasa menang tunggu nk mati nnt..melutut AP aku takkan maafkan