CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: top5complete

follow my youtube zevfei [youtube]5MdawWH_MvE[/youtube]

Gomea replied at 21-10-2019 01:09 PM
Kat kubang tiga pun ada

Dan belah sg tiang. Hahaha.. Sik pun ada 3 org bomoh siam..

fuhhh mcm2 info kat dlm benang ni iols dpt..
itu lahh better jgn laa buat benda cenggini, tak baik dan memudaratkan.
hidup tenang2 aja sudah laa..

LadyCarefree replied at 21-10-2019 11:16 AM
Anak kerak tu apa?

Mcm budak jugak..dia ni boleh jd penjaga,bg kesenangan kt pemilik dia..tp jgn silap bg darah,buruk padahnya..nti diri sndiri y jd mangsa

LadyCarefree replied at 21-10-2019 11:15 AM
Nabela xtau guna ke ilmu sumandak utk tame down konek alip ajis?

Bosan laa dgn citer murahan retis murahan tuh...kang nti guna ilmu pelik2 netizen carigali,x ke mati nti?aiyoooo~

Santau, ilmu hitam, bomoh siam, bomoh sakai hanya nama sahaja. Yg betulnya adalah ilmu sihir. Sihir wujud dlm tiga agama langit - Yahudi, Kristian, Islam. Disebut dlm kitab 3 agama ini - Nabi Musa A.S. menentang tukang2 sihir firaun. Yg memperlekehkan ilmu sihir ini, nanti kena baru tahu.

Sy rasa org yg suka sihir x boleh tgk org lain lebih sebab ada penyakit hati.. Terus terang saya bukan org baik , suci... tapi sy tetap ada masalah yg kdg2 buat saya tertekan , overthink malam2 sampai x boleh tido.. Sampai satu ketika saya paksa diri saya untuk selalu ke majlis ilmu.. kalau x dpt pegi saya tgk live kat fb.. saya follow darul murtadza kalau ada majlis yg paling dekat sy pegi.. dptla tgk , ilmu dari habib2 .. yg pernah sy join dari darul murtadza setakat ni kat stadium shah alam
Selawat ambang 2019, putrajaya dgn masjid shah alam. Saya ambik kelas ngaji dgn imam kat rumah.. betulkan sebutan , bacaan. Imam tu ckp kena biasakan baca quran setiap hari walaupun sehelai.. Quran yg kita baca ni la yg akan selamatkan kita di akhirat kelak. ada ketika saya culas. Ada ketika sy ok. Baru2 ni sy cuba baca setiap hari .. Biasa saya akan baca in random setiap kali mcm saya tertanya2 pasal sesuatu.. biasanya mesti terbukak bahagian yg sy tertanya2 ..ada jawapan dlm tu.. saya baca smbil menangis2.. Tido pun skrg x mcm zaman2 asyik stress overthink. Tido awal bangun awal .. sy pun kdg2 takut nak jadi kaya sbb sy tau semua harta kita nanti akan dihisab kelak... jadi org yg ada perasaan iri hati kpd org yg mgkin kaya hidup mewah didunia... jgnlah tertipu dgn hiasan dunia..Boleh jadi harta yg dimiliki seseorg itu menjadi penyebab dia diazab di akhirat kelak.. Mgkin kita x kaya .. Tapi kena ingat rezeki dtg dari pelbagai bentuk. Kesihatan, terselamat dari kecelakaan, ketenangan hati, keluarga bahagia, anak2 yg soleh.. Selalu berdoa kpd Nya agar diri sentiasa bersyukur dgn nikmat2 yg diberi walaupun sedikit.. InsyaAllah dari sifat syukur tu Allah akan bagi lebih.. Wallahualam

Rate

1

Follow Us
pakcik aku kena santau, batuk kering dkat 8 blan pergi kerajaan, swasta buat itu in berbelas ribu abes last2 berubat kampung smua ckp benda sama santau. 1 hari tu jumpa ustaz yg btul2 boleh buat mse brubat die ckp gelap gelita rasa lpas je siap badan die sakit giler penat sangat. skrang ade orang trdekat dengan ktorg jugak asyik cakap je nk jumpa & cerita something dgn pakcik aku tpi bila die datang rumah je die srba salah nk ckp. Ktorg taw je die buat sbb byk kali die trlepas cakap tpi pakcik aku ni tak percaya bnda2 ni tpi ksian sangat tengok pakcik aku tu & kt rumah die mcm2 bnda mistik jdi. Skrang Alhamdulillah okay dah

dua_chzy replied at 21-10-2019 10:51 AM
Semoga chuol jumpa semua benda tu betul2.

Akak selalu rengsa dengan ummah yang tak sensit ...

Alam roh ke jin setan memang ada tp iols kureng percaya mudahnya nk manipulasi pertembungan dua alam ni. Setakat ni tiada lagi bukti gambar yng nyata. None. Nada.

nw111 replied at 21-10-2019 07:12 AM
Tak tau la pulak... Kalau dh pegi hosp tak tau punca better pergi berubat cara islam... Kdg2 penya ...

Tak pergi hospital pun. Lama2 dah ok. Itu punca sebab stress ke

MenteriWanita replied at 20-10-2019 09:13 PM
Nak bagi satu rahsia, kita2 sini ja tau,

1) Korang kalau pernah santau orang, kena hati2 bila ora ...

Kira ya you get what you give la kan..
Memang patut pun balasannya gitu..
Elok la jauhkan diri dari perbuatan2 yg syirik ni.. Xde kelebihan apa2 pun..

sarah82 replied at 20-10-2019 10:45 PM
Aku x tau ttg ilmu sihir bangsa lain.. Aku tau ilmu sihir siam.. Tapi sikit2 saja.. Yg aku tau.. Kal ...

Ayat Remy Sahak mcm ckp nak balas balik kat penyantau kalau santau family dia kan.. Akak x setuju bila kita balas2 balik gitu. Berubat. Dindingkan diri. Dan go on with you life kan lebih baik.. Nak balas2 ni, kita dan dia xde beza pun..

Kak-Leen replied at 21-10-2019 07:04 PM
Ayat Remy Sahak mcm ckp nak balas balik kat penyantau kalau santau family dia kan.. Akak x setuju  ...

Yap.. Buat apa nak balas. Relax2 sudah.. Lambat atau cepat pasti Allah bg balasan.

rosevelvet replied at 21-10-2019 08:12 AM
Sengt i dlm ceramah ustaz dusuki. Antara org yg x cium.bau syurga ialah org yg menggunakan sihir u ...

Bila selalu sangat pergi bomoh itu punca utama setan banyak kenal kita, dia bakal ikut kita balik, dia nak kita jadi tuan, masuk mimpi suruh hafal mentera bukan2,

Masa saya remaja, ada sorang mokcik pesan kat saya sebab saya mengadu letih nak cari tukang urut, dia pesan kalau nak cari tukang urut cari yang jaga solat, mana2 yang nak urut sampai selamba langgar waktu solat kau kemudian terkumat kamit baca ayat ntah apa2 tak payah urut,

Orang zaman dulu kalau pesan ayat memang tak habis, itu yang buat kita fikir apa sebabnya, bila makin tua baru faham, melalui urut ni tukang urut durjana boleh masukkan penunggu yang dia dah tak nak bagi pada kita, seram betul.

Kak-Leen replied at 21-10-2019 07:01 PM
Kira ya you get what you give la kan..
Memang patut pun balasannya gitu..
Elok la jauhkan diri d ...

Lagi satu kak, kalau famili ada saka keturunan dari moyang dan saka tu pilih kita untuk jadi waris dari ibu bapa kita, tapi kita tak nak, kita takut syirik apa semua, kita tak ada tunjuk tanda2 nak jadi orang jahat saka tu akan sihir kita sampai sakit bertahun,

Yang gagal akan ikut kata saka sebab dah terdesak tak tahan sakit, itu yang pengamal perubatan sesat ramai, dorang tak study semua ilmu, automatik dapat dari saka jadi dia kena cari item yang saka suruh untuk diasap dan disembah,

Semua bomoh tak ada cikgu tak ada murid macam kita tuntut ilmu agama apa semua, bomoh moden dress up macam orang biasa untuk tutup mata kita, bila tanya belajar berubat dengan siapa, dia tak ada jawapan siapa cikgu dia, balik2 jawab dapat dari mimpi, Rasullulah dapat ayat Al Quran berperingkat dari Jibril, Allah SWT tak sampaikan straight terus, dia boleh kata ilmu dia Allah SWT bagi dalam mimpi, sungguh menipu ni,

Kita nak belajar ABC pun ada cikgu, ini pulak nak belajar ilmu lain, benda ghaib kita tak boleh nampak Allah SWT tak izinkan, bilamana ada yang mengaku boleh berbicara dengan syaitan itu ini, fikir logik lah Rasulullah pun tak pernah berbual dengan Jibril a.s , Allah SWT jadikan Jibril a.s dalam bentuk manusia barulah Rasullulah boleh bercakap dengan dia,

Bomoh moden ni bahaya, bajet tahu semua, boleh tengok benda ghaib kononnya, jangan lupa kisah budak askar kena seterika sampai mati, punca bomoh tuduh dia lah, konon ada nampak bayang2 dia tengah curi laptop, padahal bukan dia, ni akibat percaya manusia yang berdamping dengan syaitan.

MenteriWanita replied at 22-10-2019 03:12 AM
Lagi satu kak, kalau famili ada saka keturunan dari moyang dan saka tu pilih kita untuk jadi waris ...

Oo.. Akak ingat kalau saka keturunan tu bila kita dah x nak dia pergi cari penjaga lain dalam kalangan keluarga juga.. Conclusionnya, elok kita  mulakan amalan2 yg disarankan utk mohon perlindungan dari Allah seawal mungkin..

My cousin dpt tgk benda2 ghaib ni.. dia ckp la, org yg besar2 pangkat or org2 terkenal.. hahaha x nak sebut la, kang kena saman pulak.. dia ckp, semua berisi..

sfrnna replied at 20-10-2019 07:17 PM
Kalo public figure ni lagila senang kena santau etc. Yela pic pun senang dapat. Dahla org melayu ni  ...

Yes.. my cousin ada bgtau yg kebanyakan mrk mmg ada berisi utk jg diri sendiri..

ehehnurza018 replied at 20-10-2019 11:30 PM
I nak tanya kalau orang itu pernah down, tak selera nak makan. Stress. Tetiba one day dia lost. Di ...

Depression kot.. bawa dia g hospital la jumpa pakar mental

KucingBiru replied at 20-10-2019 11:43 PM
I tak tau orang yang makan babi dan penah disihir.

Info yang i bagi based on Kelas Agama yang s ...

Mungkin yg non muslim kena santau or sihir tu penah makan ayam or daging yg disembelih dgn nama Allah kot.. kat pasaraya kan semua ayam daging yg halal d sembelih..

Lavender85 replied at 21-10-2019 04:14 PM
Sy rasa org yg suka sihir x boleh tgk org lain lebih sebab ada penyakit hati.. Terus terang saya buk ...

Terbaik sis.. tersentuh baca