CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: top5complete

follow my youtube zevfei [youtube]5MdawWH_MvE[/youtube]

dua_chzy replied at 21-10-2019 06:13 AM
Sah2 setad yang bagi ceramah tu propah tak pernah dengar pasal sindaat @ santau ummah Sabah.

Kat swak pun byk jer iban bidayuh yg makan babi kena sihir rasanya... Cuma cina ni yg jarang dgr mereka kena sihir

nw111 replied at 21-10-2019 07:09 AM
Ye.. Maknya sampai bergaduh2 dgn doktor tak nak bagi dia org ambik air tulang blkg tu.. Sampai dok ...

Patutnya masa dh tau mri ctscan apa semua tu negative, try perubatan islam dulu.. bawa jumpa ustaz baru ambil air tulang blkg...

rosevelvet replied at 21-10-2019 08:12 AM
Sengt i dlm ceramah ustaz dusuki. Antara org yg x cium.bau syurga ialah org yg menggunakan sihir u ...

Macam mana kalau dulu2 kt penah berubat dgn bomoh, tapi lepas tu kt dh insaf n tau xboleh jumpa bomoh... Then kt berubat dgn ustaz... Masih x cium bau syurga ke? Setau i, org yg hantar2 sihir /santau ni yg xkan cium bau syurga

boojaat replied at 22-10-2019 12:00 PM
Macam mana kalau dulu2 kt penah berubat dgn bomoh, tapi lepas tu kt dh insaf n tau xboleh jumpa bo ...

Bertaubat jer la kita... Semoga Allah terima. Amiiin

ffbeauties replied at 20-10-2019 04:20 PM
Ooooo

Sekarang musim santau sihir pulak ye. Bulan lepas musim anxiety depression..

awa depress tak?

boojaat replied at 22-10-2019 11:37 AM
Depression kot.. bawa dia g hospital la jumpa pakar mental

Haha itu I lah sebenarnya. I tak ada selera nak makan. Moody gila sampai one day, I gelak sorang2, kejap gelak kejap macam nak joget and all. Effected sebab stress kan itu? Sebab I was in an abuse relationship.

Tapi pengajaran apa I dapat sekarang daripada benda ini, I can now know how to manage stress.

You sakit macam mana pun, MAKANAN memang wajib kena makan.

Follow Us
boojaat replied at 22-10-2019 11:56 AM
Kat swak pun byk jer iban bidayuh yg makan babi kena sihir rasanya... Cuma cina ni yg jarang dgr m ...

Where got. Ramai ja. Cer jumpa sami2 kat tokong tu tanya berapa ramai chinkies yang datang mintak penawar, pendiding dari sihir.

ehehnurza018 replied at 22-10-2019 03:12 PM
Haha itu I lah sebenarnya. I tak ada selera nak makan. Moody gila sampai one day, I gelak sorang2, ...

Kesian u.. semoga cpt pulih ya... Jumpa pakar utk diagnose... Takut melarat

ayrasafiya replied at 20-10-2019 11:29 PM
Ada orang pernah pesan kat meols kalau boleh jgn bagi hospital amek air tulang belakang anak nanti ...

Sekarang hospital gunakan MRI....

Yg xpecaya tuh kene sekali br menyesal seumur hidupp...acah2 urban la sgt..

Tp kann btul ke org yg sihir tuh liat nk mati? iols smpi skrg xpuas hati ex pekerja pak mertua iols santau pak mertua iols smpi meninggal pakai ptung kecik balut kain putih cucuk2 jarum kt ptung tuh...yg nmpk sepupu pak mertua iols...dia nmpk sume dlm mimpi...dia ade ilmu tersdnri la...

Cume nmpk skrg org yg sihir tuh makin kurus tp bisnes yg dia cinlok dr pak mertua (peraih kebun sawit)  iols smakin maju..istidraj kahh??? bile nk mati xtau la geram plak iolss...

boojaat replied at 22-10-2019 03:40 PM
Kesian u.. semoga cpt pulih ya... Jumpa pakar utk diagnose... Takut melarat

Tapi I nak tanya ini depression ke apa?

adelea replied at 20-10-2019 12:04 PM
betul tu kurexx
santau niat asal mmg nak nyahkan org tu dlm senyap

Iols search arwah ni
Patut la lama x nampak dia berlakon
Padahal masa dia meninggal tu iols ada komen thread dia

boojaat replied at 22-10-2019 11:57 AM
Patutnya masa dh tau mri ctscan apa semua tu negative, try perubatan islam dulu.. bawa jumpa ustaz ...

Kalau dh duduk kat spital tu payah la nak keluar.. Lagi pulak doctor pakar semua pakat turun jumpa cousin aku tu.. Mmg takkan menang nya..

Kak-Leen replied at 22-10-2019 10:37 AM
Oo.. Akak ingat kalau saka keturunan tu bila kita dah x nak dia pergi cari penjaga lain dalam kala ...

Tak ada makna nya kak, saka nak cari orang lain, paling kurang perjanjian 300 tahun dengan nenek moyang, itu yang orang dulu relaks jer duk hutan, ada kebun berekar pun semua berbuah, padahal dia, bini and anak 2,3 ja, dapat tenaga dari mana lagi menguruskan tanah berekar tu, semoga dijauhkan.

Edited by KucingBiru at 22-10-2019 08:59 PM
Lavender85 replied at 21-10-2019 04:14 PM
Sy rasa org yg suka sihir x boleh tgk org lain lebih sebab ada penyakit hati.. Terus terang saya buk ...

Terbaik ni sis. Benar tu.. tanam Quran dalam diri sendiri itu memang pelindung paling utama dari jin dan syaitan.

Journey kita agak sama.. i dulu pun start dengan overstressed, tak boleh tidur malam. Then start cari purpose hidup.. then start ikut kelas kelas agama, cuma saya lebih selesa pi kelas agama dari sheikh luar.

Sebab tu terjebak dalam kelas pasal jin setan ni, belajar sejarah Iblis, belajar kenal sifat sifat jinn. Apa dia suka buat, dia suka berdamping di mana, waktu bila dia suka merayau.

So now kalau tidur malam tetiba jam 12 dengar guli berdetip detip jatuh, atau org seret perabut saya dah tau dah camne nak handle.

Warn je 'dia' dengan ayat kursi, insyaAllah 3-4 kali baca diam lah dia.

Benda ni makhluk Allah juga, at certain point dia pun takut pada Pencipta dia.

boojaat replied at 22-10-2019 11:19 AM
My cousin dpt tgk benda2 ghaib ni.. dia ckp la, org yg besar2 pangkat or org2 terkenal.. hahaha x na ...

Aku pernah gurau dengan budak stor boy tempat aku, aku saja cakap, bestnya kalau aku boleh jadi artis terkenal kaya raya, saja ja, tetiba dia cakap boleh ja, tapi kena ambil saujana, aku cakap apa tu, sarjana tau lah, saujana mcm kumpulan nasyid ja,

Dia ckp kalau betul nak, cakap ja, dia boleh bawa aku jumpa sorang mokcik ni, adakah saujana ini isi yang diguna oleh ahli politik dan VViP yang lain, terdetik nak balas komen kau sebab teringat pulak kata2 budak tu, seram aku dia kata kena ada pengeras, aku yakin pengeras tu bukan takat duit mesti ada darah kambing ka apa ka.

Member kau ada cakap apa2 lagi tak.

nw111 replied at 21-10-2019 07:12 AM
Tak tau la pulak... Kalau dh pegi hosp tak tau punca better pergi berubat cara islam... Kdg2 penya ...

Betul, sakit ni dia tak pergi jauh, 90% mesti datang dari genetik kita, sebab tu kalau keturunan kita ada penyakit itu ini, kita memang kena buang ujian darah kat sepital macam ada sorang forumer cakap ini untuk check kesihatan kita, kena tahu risiko penyakit apa yang ada dalam diri kita,

10% baru dari faktor luaran, stress kerja ka, makan tak jaga ka , excident ka, kalau kita tak tau apa2 memang duit, masa dan tenaga habis nak berubat, sebab tak tau punca dari mana.

Lavender85 replied at 21-10-2019 04:14 PM
Sy rasa org yg suka sihir x boleh tgk org lain lebih sebab ada penyakit hati.. Terus terang saya buk ...

Awak jangan fikir macam tu, kita hidup kat dunia kena balance fardhu ain dan fardhu kifayah, sebab itu selain solat kita kena usaha kerja untuk tampung kehidupan cari rezeki,

Orang jabariah dia solat dan mengaji sahaja berharap semata2 pada Allah SWT tanpa usaha, ini dosa, begitu juga orang isthiraj dia usaha 24jam cari duit tapi tak solat, tak ngaji,

Kaya boleh bawa awak ke neraka kalau awak pilih jadi macam firaun, kaya juga boleh bawa awak masuk syurga kalau awak pilih jadi Siti Khadijah a.s, hidup ada pilihan nak jadi macam siapa,

Tapi kaya bukan pilihan, pilih nak kaya atau tak, kalau awak ada kapasiti, kemahiran serta ilmu yang boleh jadikan awak kaya raya, awak kena usaha ke arah itu, sebab bukan semua orang ada ciri2 itu, kalau ada chance pulun habis,

Bilamana disebut tangan diatas lebih baik dari tangan dibawah ini adalah motivasi untuk kita jadi orang kaya dari segi harta mahupun dan kaya dari segi ilmu, harta untuk bantu orang susah, dan ilmu untuk bantu orang yang tak tahu,

Saya akhiri kata2 saya dengan pepatah ; Berkerjalah seperti kita bakal hidup 1000 tahun dan beribadahlah seperti kita akan mati esok, sekian bebelan saya

Rate

1

boojaat replied at 22-10-2019 12:00 PM
Macam mana kalau dulu2 kt penah berubat dgn bomoh, tapi lepas tu kt dh insaf n tau xboleh jumpa bo ...

Orang kalau sakit dia masuk kategori terdesak, manusia kalau terdesak nak sehat, semua benda dia rempuh, orang ckp bomoh boleh ubat dia pergi, orang ckp klinik sinun boleh ubat dia pergi, orang ckp hospital sana pakar boleh ubat dia pergi, orang ckp ustaz kat utara boleh ubat dia pergi,

Kesudah dari nak baik tambah sakit, macam2 ubat masuk dlm badan dengan air yasin, ubat kelinik, ubat hospital, air tangkal bomoh, terdesak punya pasal,

Jadi kalau kita dah teranjur pergi bomoh atau perawat yang diragukan syirik, memang 40 hari ibadah kita tak diri terima, tapi oleh sebab Allah SWT Maha Pengampun, kita solat taubat lah, inshallah Allah maafkan kita, lagi satu jangan kau start solat hari ke 41, banyak cantik muka kau mentang2 40 hari tu tak dapat pahala