CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pestol

[Tempatan] [VIDEO] Pekerjaan Tidak Bermaruah Di Malaysia

sarah82 replied at 20-10-2019 01:36 PM
Bagi aku.. Apa2 pekerjaan yg halal adalah bermaruah.

Sure, iteww yg melayu semakin ramai malas belajar atas pretext bawak food panda pun halal dan bermaruah pe
Kheen?

Atau aku salah?

Buritan replied at 20-10-2019 01:43 PM
Yg penting halal.. kalo dia jd pelacur itu baru tak bermaruah.. tak phm aku

Kau ngerti istilah bermaruah dari sudut yg sempit ni sajork?

Oh ok.....

sarah82 replied at 20-10-2019 03:29 PM
Entah la bab tu sy mmg x pandai.. Jadi x berani komen.. Tapi kerja cuci tandas ka.. Jadi penghanta ...

Bila yg kau pandai?

Kah kah kah

KIM.K replied at 20-10-2019 03:57 PM
Maafkan aku tetapi aku bersetuju dengan professor ni
Jarang seorang professor mengeluarkan kenyataa ...

Melayu asal tangkap muat...janji halal....bila ditegur tentang maruah, kalau boleh nak hunuskan keris, marah....

Itula melayu....

Kah kah kah

sitisitu25 replied at 20-10-2019 11:01 PM
bdk opis aku pun cytro gak aku rs..xbdk la opismate aku tu..umur 43 dah..dia pnh citer..gaji dia s ...

Iols dalam puteri umeno dulu they ols memang suh jadi cytro tak berbayar. Depa memang kaki gaduh kat internet macam jaza100, kualiti yang sama. Ilmu tak setara mana yang penting jawatan kampung tetaplah milik peribadi penggal depan
Yang berbayar ada juga macam reputz Cari Forum dan geng yang dah register sebagai cytro berbayar dengan gomen. Geng2 admin FB page yang termasyhur cam sultan melaka, Arman Fans etc

ChildrenOfBodom replied at 20-10-2019 04:09 PM
tak bermaruah pon bila hangpa lapaq kebuloq di kala hari hujan, takdak transport, tgh malam, depa ni ...

Dah kau pilih kerja yg tak bermaruah, i just play along and treat you accordingly..salah jugak?...the question is ...why there can be hundreds of thoudands out there, yg berkeringat for years belajar untuk menaikkan mertabat diri, supaya dapat menjadi org yg lebih berilmu? agama tuntut setiap penganutnya supaya menuntut ilmu setinggi mungkin ada sebabnya,bukan setakat untuk mencapai end product of janji cukup makan, janji halal....sajork kheen?

Itulah bila kita kurang ilmu, setisp istilah yg digunakan keatas bangsa kita, kita tidak mahu,dek kemalasan kita utk berfikir dan melihatnya dari perspeltif yg betul....jiwa org melayu ni ..kheen?.....cukup cukup mskan...

Kesederhanaan yg  dituntut dalam islam iteww kau lihat dari sudut yg gimana cob?

Follow Us
dua_chzy replied at 20-10-2019 04:44 PM
Tu ok lagik.

Paling takda maruah, dah la bagi cipap free, blanja hotel tempat kongkek, blanja m ...

apsal aku tetibe baca mcm perli sorg retis yg sorg tu ye.. yg sudah berjaya menjadi penyondol tersohor

Edited by KIM.K at 21-10-2019 01:00 PM
salmon-suki replied at 21-10-2019 08:55 AM
Kalau mcm tu,semua keje pun tak bermaruah lah sis..except you become a BOSS and that's what you ca ...

Erm I memang kenal cytro dalam forum, kalau duk lama sikit kerabat/SB/customer pun kenai..

Itu just my tussen, kalau I yang kena interview..I bagi jawapan selamat je..asalkan keje tu halal Kira bermaruah la. Malas nak explain

Food Panda tu boss kapir harbi..you taktau hukum lagi ke
Cabut la keje dengan melayu tak pon kapir zimmi
Yang tak bagusnya memang sepet pijak je maruah melayu kat situ, tak paham lagi ke bab maruah ni. Nak keje gojek plak yang merbahayakan keselamatan
Paham paham la nyawa anak bangsa sendiri. Ini bukan askar kematian ada pembelaan wajar

stinger79 replied at 21-10-2019 12:22 PM
Dah kau pilih kerja yg tak bermaruah, i just play along and treat you accordingly..salah jugak?... ...

Terbaik otai kita. Saya bersetuju

Jizz..kl.. kohkoh (batuk)

sitisitu25 replied at 20-10-2019 11:01 PM
bdk opis aku pun cytro gak aku rs..xbdk la opismate aku tu..umur 43 dah..dia pnh citer..gaji dia s ...

Member aku bekas cytro BN. Dia ahli umno putrajaya (tp xduduk situ pun, duduk dkt serdang haha). Masa tu dia ckp dptla dlm rm3000 jd cytro. Tp dia berhenti sb group dia asyik menulis bab pihak pakatan (masa tu pakatan adalah pembangkang). Dia xsuka, lebih prefer upkan pasal parti sendiri bukannya sibuk bab parti lain. So dia blah dr jd cytro

KIM.K replied at 21-10-2019 12:59 PM
Erm I memang kenal cytro dalam forum, kalau duk lama sikit kerabat/SB/customer pun kenai..

It ...

Rasanya sis think too much sbb tak mungkin prof tu akan fikir mcm tu..

And dia bkn aja tujukan khas dkt foodpanda rider je kan,cara dia ckp tu mcm any rider,grab ke ape ke,y jenis keje mcm ni,jenis keje tak bermaruah..kalau dia just tujukan pd bos foodpanda y kafir dan menindas tu,kenapa tak aja terus terang hentam foodpanda tu aje instead of labeling the job as "tak bermaruah"?tak pun cakap je keje2 tu berbahaya utk mereka sbb xde perlindungn etc..

And sis tgk tak body language prof tu bila dah tersasul cakap those words?nampak sgt dia salah tp sbb nak kena jugak defend dia punya statement,so ckp merapu2 lps tu..

cuma nak komen....kepada yg bawa grabfood ke foodpanda ke

minta berhati2 dijalan raya...

baca tajuk je dah buat aku sakit hati... keje tak bermaruah?
keje org yg camni lagi aku salute sanggup berhujan berpanas demi sesuap nasi, demi nak mcari rezeki halal dari keje nak menipu org makan duit haram.

dua_chzy replied at 20-10-2019 04:44 PM
Tu ok lagik.

Paling takda maruah, dah la bagi cipap free, blanja hotel tempat kongkek, blanja m ...

Tu gigolo sisturr
Yg penting dua2 menyedap
Opsss hahha

Nota kaki; adik2 porum jgn buat pekerjaan ini ok

any42 replied at 20-10-2019 07:34 PM
btul bbe. xsmstinya slamanya jd rider ntah2 tgh kumpul duit lbih nk start bisnes sndri. aslkn keje ...

Bab kumpul duit tu boleh jadi betul. Atau kumpul pengalaman. Nak ada bisnes yg intergrate dengan rider. Bila bos pernah berada di seat rider, baru lebih faham kehendak, keperluan rider utk bisnes sendiri

Minta adik-adik ni bawaklah motor dengan penuh hati-hati ikut undang-undang lalulintas.

Kalau dah penat atau mengantuk janganlah terima job lagi.  Rehatkan badan kejap.

ajinomotonosuga replied at 20-10-2019 09:54 PM
Budok baru nk up..sabo je ler..

Dah tua tua nii..nk teriak teruih terbatokkk

cyber trooper rupanya abg aji ni
itula bila menaip abg aji tak tekan full stop...

salmon-suki replied at 21-10-2019 01:15 PM
Rasanya sis think too much sbb tak mungkin prof tu akan fikir mcm tu..

And dia bkn aja tujukan  ...

Apeni salmon awak nak suruf prof tu kena lokap ke komen foodpanda terang2
Awak buat e hailing ke sentap sangat
Tu pendapat Saya saja, bagi Saya you patut keje sapu sampah better dari food delivery kapir harbi habis cerita
Your dignity your choice

KIM.K replied at 21-10-2019 08:56 PM
Apeni salmon awak nak suruf prof tu kena lokap ke komen foodpanda terang2
Awak buat e hailing ke  ...

Tkt plak kena lokap?kekeke~

As a professor,dia kena aware y pemilihan kata2 dia tu penting nak2 on air kan..

Sy xkeje e-hailing tp disebabkan rider2 ni laa keje sy jd mudah,let's say nak cpt pegi mana2,just book grab,nak mkn tp bahan2 masak xde,order from food delivery..tu nikmat jugak ye..

Kdg2 jgn terlalu mendongak ke langit sgt smpai erti syukur dan nikmat pun kita ignore..dan jgn sbb kita keje best,keje mcm ni kita anggap biasa2..

Psl keje ngn kafir etc tu,rasanya kalau dorg ada pilihan,mmg dorg akan pegi tmpt lain,in fact y keje2 rider ni ada y bt partime sementara cari keje stabil/cri modal..lain kali borak laa dgn rider2 tuh,xpun kalau amek grab,borak je..dgr pengalaman hidup dorg..ada y buat tu saja isi masa,walhal duit pencen dah ada..

Innrukia replied at 21-10-2019 08:55 PM
cyber trooper rupanya abg aji ni
itula bila menaip abg aji tak tekan full stop...

Tak perrr..ok lai siber truper

Jgn dia kata abe aji EBBY YUS nyamor udah...klo ni mmg abe ngamok cam jebat!