CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: noraidil_06

Ditinggalkan, perlukah merayu

give yrself a price...

Ditinggalkan tu satu hikmah dan kurniaan...
Ditinggalkan oleh lelaki biasa biasa ...untuk digantikan dgn lelaki dewa.

Kalau ditinggalkan tak usah merayu. Orang dah tak suka carilah orang lain. Ramai lagi orang di dunia ni.

Kesian pulak pada si dia
Merayu rayu supaya kembali
Masalahnya I dah move on
Untuk melihat dirinya aku tidak sudi apa tah lagi sebumbung kembali
Ruang dalam hati ini ibarat gelas
Sekali pecah dia tak brrcantum lagi dah

I have self worth & self respect, so i akan let go. When it’s all said & done, time to move on. Org dah give up dgn kita, kenapa nak berharap lagi kan?

Hatimu keras ‘Roy’
Nampaknya memang takde chance kalau buat hal dengan korang sisters

Merayu tidak perlu. Tapi..

Bagi aku, hubungan yang matang – usia dan tempoh hubungan. beri sikit masa pada fasa ‘ditinggalkan’ sebelum mohor status ‘ex’ tu kau cop di dahi si ex atau kunci hati tu kau patahkan dan buang di Selat Melaka. Beri kredit sikit pada kau dan dia dah berkorban dan terkorban banyak perkara sepanjang hubungan tu.

Mungkin dia tidak betul faham dan sedar apa yang sedang digapai dan yang bakal dilepaskan. Satu fitrah manusia memang kerap keliru. mungkin sesi konfrontasi pra putus antara kau dan dia tu penuh emosi sampai keduanya buat ketetapan tidak wajar.

Kau pulak, bukan kena merayu. Kasih sayang perasaan yang sendiri wujud tak boleh rayu atau paksa. Bila paksa dia jadi kasihan atau simpati. Hanya be there. Berhenti sementara sebelum kau berpaling dan memulakan langkah baru.

Apa yang aku tidak mahu, ketika mungkin dia tersedar dan berpaling, aku tidak lagi berada di belakangnya. Terkilan melepaskan boleh jadi satu beban yang akan ditanggung atau mungkin diratib seumur hidup. Bukan hanya pada yang meninggalkan tetapi juga yang ditinggalkan.
Ni tak termasuk kaki pukul (mental/fizikal) or kaki tipu. Tengok juga sebab kenapa dia meninggalkan tu kan. Berhenti sementara—bukan diabadikan seluruh kehidupan untuk menunggu.

Follow Us
putericahaya999 replied at 21-10-2019 08:34 AM
Kalau santau dan nasi kangkang tak berdosa nescaya itu pilihan saya Tanpa merayu pun dia kembali k ...

tula sis..sy dlu pun mehambakan dri 7thun dgn bf ta bguna..endup dia kwin dgn org lain..dia da senang,dia buang sy mcm tu..pdhal sy ni kategori rmai yg angau..so lpastu 3thun sy single,mmg x serius dgn sesiapa..mjur x kena santau sy..hehe..then jdoh tjumpa suami n trus kwin..syukur

Just move on... Tak yah merayu rayu,
Just upgrade diri sendiri to be a better person, hidup pun tenang

Kadang2 perpisahan itu bkn kehendak kita.. Bukan kehendak dia... Biar jasad terpisah.. Biar menjalani hidup.. Biar meneruskan hidup tanpa dia namun dihati tetap tersemat..

Xmampu utk membenci juga xmampu utk bersama.. Biar rindu dan sakit itu tenggelam di lubuk hati paling dalam... Tidak perlu merayu bila tahu keadaan tidak menyebelahi kita.. Cinta tanpa syarat

Orang dah tak nak... Bak pa hang nak merayu minta dikasihani. Biaq p la.. Bunga bukan sekuntum, kumbang pulak bukan seekoq hokehhh!!!

Saya dah biasa ditinggalkan tapi mudah lembut hati kalau dirayu kembali. Ahhhhhhhh aku sunyi. Dari kecil ayah x syg saya. So saya berhrp saya disyg seorang lelaki.

Saya dah biasa ditinggalkan tapi mudah lembut hati kalau dirayu kembali. Ahhhhhhhh aku sunyi. Dari kecil ayah x syg saya. So saya berhrp saya disyg seorang lelaki.

kalau ditinggalkan rasa nak merayu, silakan tapi sekali je. mungkin ada salah faham kr apa. lepas tu pandang depan tak perlu toleh. nanti rasa nyesal la nape tak pujuk tak luah isi hati. bagi clearkan dulu, kalau orang dah taknak, angkat kaki.

fealefea replied at 21-10-2019 06:09 PM
Saya dah biasa ditinggalkan tapi mudah lembut hati kalau dirayu kembali. Ahhhhhhhh aku sunyi. Dari k ...

Hugs. Ayah sayang awk tu.dia x pandai tunjuk je kut

fealefea replied at 21-10-2019 06:09 PM
Saya dah biasa ditinggalkan tapi mudah lembut hati kalau dirayu kembali. Ahhhhhhhh aku sunyi. Dari k ...

Meols doakn satu hari nnti ada lelaki yang menyenangkan dunia akhirat untuk chuols. Aamiin.

Meols mmg tak dpt kasih sayang dari lelaki kecuali dari ayah meols. Rship meols sentiasa gagal. Penah jadi sesuatu yg buruk dlm rship meols. Dasyat sgt.
Ayah meols kutip balik semangat dan harga diri meols. Bantu meols settle kan satu demi satu.
Kalau kete eksiden teruk mana pon. Ayah meols tak marah org yg langgar kete meols tu. Ayah meols kata takpe la kita bayar sendiri janji kakak selamat.
Tapi jujurnya meols tak leh bergantung pada ayah meols sbb nak jaga hati mak meols.

Setuju. Kalau orang dah tak suka, tak perlu merayu. Atau hatinya memang dah tak ada pada kita. Angkat kaki. Tapi bergantunglah pada situasi. Katakan you dalam sesuatu perhubungan, and pasangan you mengkhianati you atau tikam belakang, sama ada dia tak suka atau 'tergelincir' sikit dari landasan perhubungan, kena pertimbangkanlah kan. Nak nak kalau you ada komitmen bersama.

Perlu.. Merayu pada Tuhan.. Ubati hati ini.. Dan temukan aku dengan yang lebih baik untukku..

Pd sy,kalau betul dia tak hargai kita,mmg dah tak nak kita,just let go..mula2 mmg susah tp lama2 ok laa..

Loreal kan pernah kata "kerana dirimu begitu BERHARGA"..so hargailah diri anda

Biar mereka y kejar kita,bkn kita y kejar mereka..pengalaman hidup..

PristineOne replied at 21-10-2019 11:21 AM
Ditinggalkan tu satu hikmah dan kurniaan...
Ditinggalkan oleh lelaki biasa biasa ...untuk digantika ...

Nak cri lelaki dewa tu susah bangat..y ada lelaki bewak ramai skrg..hehehe~