CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CinnamonR

Kawan Yg Hadir & Pergi

Manusia datang dan pergi beribu2 org taw.sbbitu berkawan biasa2 je x ter lalu rapat sgt. Kadang2  berwasap dan lepak2. Kawan2 biasa ada bbrp kategori.   Kawan sekerja, kawan sejawat, rakan sekolah dan uni. Kawan2 ni semua pasti berubah sejajar dgn masa sudh pasti mereka tidak spt dulu yg pernah kita dikenali. Dan kebanyakan kawan2 dari rakan sekerja sbb kita semua menghabiskan masa yg byk di tempat kerja. Apabila pindah kerja kita akan ada rakan baru di tempat kerja baru

Rate

1

Aku pun malas dah nak meratap psl kwn ni...buat ape kite yg beriye2 ingat die tp die haram....skang kwn ngan org2 yg nak kwn je..xnak kwn sudah...yg penting bukan aku yg putuskan silaturahim

perkara normal, kawan datang dan pergi..lagipun, kalau berkawan ni memang kena ada batasnya..aku paling menyampah jenis yang bila dengan org lain mengata kita, bila dengan kita mengata orang tu walaupun hakikatnya lepak sama - sama, makan sama - sama kadang- kadang luahan - luahan pun pada kawan2 ni jugak tapi bila sentap benda2 kecik dah sibuk mengata sana sini..hakikatnya, walaupun rapat macamana, rambut sesama hitam, hati tetap lain.

Rate

1

aku DULU2 boleh dikatakan jenis yg pentingkan friendship, memang aku akan berusaha jaga friendship tu... tapi sampai satu tahap, aku dah rasa penat.... bukan la nak ungkit, tapi rasa macam 'kurang berbaloi'... rasa macam aku ni dihampiri bila perlu n dihindari bila jemu... tambah pulak diorang tau aku yg akan hegeh2 cari diorang n usaha menjaga, so diorang wat lek wat pis je la.... soooooooo cecah tahap kemuncak bila laki so-called besfren aku since darjah 1 telefon aku konon2 nak siasat adakah bini dia mencurang... jadah? walaupun aku ni tak straight, tapi aku still waras untuk tidak try my childhood friend, not my taste anyway.... n kemuncak kepada kemuncak bila aku di dump oleh awek sabah tu ntah kenapa, lepas dgn dia, aku jadi macam...... dah malas nak fikir pasal friendship or apa2 ship lagi dah.... kalau diorang ada, ada.. kalau diorang takde, sudah

bukan la nak kata aku tak ikhlas selama ni, tapi 'bodoh' n 'hegeh' pun kena ada batas.... rasa macam mudah n murah bila people kept come n go camtu....

aku sedar memang tak adil la kalau aku harap diorang akan/boleh buat sama macam apa yg aku (sanggup) buat demi friendship, tu tak adil la untuk diorang utk aku menghakimi n menghukum, but eeeeeh... enough la kot

now - takat sembang2 biasa je.... layan sama rata yg kenal dari tadika sampai la kerja, takde yg special takde yg best friend, semua dah jatuh tahap 'member' je bagi aku

learnt my lesson, the hard way

Rate

1

recently ada kawan yg tanya khabar and update some stories. Rasa appreciated wlu x lah selalu in touch.

Kadang kita xperlu nak justify kita ni mcm mana.. perlakuan akan go along. Manalah ada manusia perfect tapi bagusla klu kita try utk jd lbh baik. Ada kawan mmg baik ada kawan menjadi lawan.. tapi yg pasti adalah lebih baik walau apa kita lalui doakan yg baik baik shj kpd semua.

Saya jenis orang yang x sll keep in touch dgn kawan-kawan, meaning x call or msg diorang first but if diorang ajak kuar usually on je.
Hanya sebab saya x contact diorang dulu x bermakna saya x hargai persahabatan kitaorg. Ini hanye personality saya.
Kawan yang rapat memang faham ni.

So, in the end it depends orang tu jenis yg camne.

Rate

1

Follow Us
AfiLaiCR replied at 19-2-2020 02:20 AM
Saya jenis orang yang x sll keep in touch dgn kawan-kawan, meaning x call or msg diorang first but i ...

kan, kadang tengok mood. Kadang rasa nak borak2 kadang mmg malas so something yg normal. Cuma yg pasti we cannot pleased everyone.

aku pun ade ramai jgk,
tp malas arr nk ingt,stay bff yg ada skrg ni je...
tp kawan rapat yg bebetul ke jannah sorg je lah,bini aku

copy_paste replied at 10-6-2020 11:48 AM
aku pun ade ramai jgk,
tp malas arr nk ingt,stay bff yg ada skrg ni je...
tp kawan rapat yg bebetu ...

Aminnn copy.

erm kalau sy plak, sebelum ni ada kawan rapat 4 orang.. 2 kenal dari sekolah rendah lagi (sorang tu kazen sy), 2 lagi kenal time skolah menengah... kenal sampai sekarang. masih tahu kisah masing2 smpailah last year.. bye2 smua. bkan saya yang menjauhkan diri, tapi dorang yang buang diri ini jauh lepas salah sorang dr dorang jadi my roomate dan memburuk2 kan saya dlam group whatapps lain dorang (terkantoi). so mula2 saya x ok, down gila coz yeahh kenal dr kecik kan. tapi now alhamdulillah. x da dorang pun, saya still ada family dan kawan2 office yg baik.

tapi bila dorang mesej wish smting, or bufday masing2, wish macam biasa. cuma dah x serapat dulu

larra89 replied at 22-6-2020 11:04 AM
erm kalau sy plak, sebelum ni ada kawan rapat 4 orang.. 2 kenal dari sekolah rendah lagi (sorang tu  ...

its ok lara, u move on je and u will meet more new frens and better. Avoid toxic people yg suka bergossip hal org lain. Very unhealthy.

adila39 replied at 22-6-2020 06:12 AM
its ok lara, u move on je and u will meet more new frens and better. Avoid toxic people yg suka be ...

itu yang saya buat skarang..
kakak saya pun pesan kurang2 kan update apa2 dekat fb/ig/whatapps, sbb dari situ pun dorang boleh jadikan modal untuk mengumpat. kalau x da cerita baru, x da la orang kata bukan2 lagi.

Rate

1

larra89 replied at 22-6-2020 04:42 PM
itu yang saya buat skarang..
kakak saya pun pesan kurang2 kan update apa2 dekat fb/ig/whatapps,  ...

Ni betul..setuju sangat

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

Saya selalu rasa macam orang semua tak sudi nak berkawan dengan saya sebab saya introvert. Saya tak mcm org lain, boleh berborak2, pandai bergurau senda. Saya selalu jaga hati orang tp org selalu buat sy terasa. Entahlah.. Mungkin sbb terlalu baik sgt. Sy selalu rasa mcm dipergunakan je.
Sebab tu skrg sy dah malas dah nak beriya. Siapa nak kawan tu kawan la, tak nak tak apalah..

SecretLuv replied at 18-7-2020 02:02 AM
Saya selalu rasa macam orang semua tak sudi nak berkawan dengan saya sebab saya introvert. Saya tak  ...

Saya pun mcm awk gak..x ramai nak berkawan...yg nak pun budak2 je...yg sebaya semua x hingin kwn saya

CinnamonR replied at 19-7-2020 04:58 PM
Saya pun mcm awk gak..x ramai nak berkawan...yg nak pun budak2 je...yg sebaya semua x hingin kwn s ...

Sedih kan

age mcm ni mcm xperlu nak cari kawan sgt dah, stick pada yg ada je adik adik

ada kawan yang rapat sangat2 tapi tak boleh dikategorikan sebagai kawan yang boleh berkongsi suka dan duka. tak boleh cerita personal lebih2 dengan dia sebab kita kena ingat, takde siapa yang suka tengok kejayaan kita melebihi mereka. kalau dia yang kongsi takpe

CinnamonR replied at 23-10-2019 09:12 PM
Nak tau kawan tu sejati ke x tengok masa susah..ni masa aku susah dulu kwn byk hilang last2 family j ...

kawan datang dan pergi, family always dengan kita. jaga lah family dulu sebelum kawan2

Rate

1