CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CinnamonR

Kawan Yg Hadir & Pergi

i jns x ramai kawan...i xde kawan yg dr childhood sbb parents berpindah randah..so i ada kawan ikut tmpt tinggal...

yg plg segar dlm ingatan kawan di uni n tmpt keje je...

tp kt uni pn slowly semua dh ada hal masing2...kt tmtp kej pn dh ada life masing2...

kita pn teruskan je la kehidupan..yg penting keep in touch sekali sekala....borak2 kosong pn dh ok...doa dr jauh pn dh ok..

Rate

1

takde kawan yang akan stay bertahun2 lamanya. tu kau kena ingat

Bila kau dah bz dgn kerja..hanya 1x cuti shj ko takkan banyak fikir dah psl kwn..even mkn sorang2,shopping sorg2 pun ko lagi hepi drp berteman...ko rasa lagi aman dan makmur seorg diri...dan kwn2 ni time dia memerlukan kita utk bercerita sesuatu je maka sebok msj ajak lepak...pdhl jd tmpt nak meluah perasaan je..lau xde apa..jual mhl

kucim replied at 10-8-2020 12:23 AM
Bila kau dah bz dgn kerja..hanya 1x cuti shj ko takkan banyak fikir dah psl kwn..even mkn sorang2,sh ...

Mcm setuju ckp ko...

tiba-tiba pulak ai teringat kat kawan sekolah ai. Sedih jugak sebenarnya bila diingat. ai bukan nak diorg ingat ai sepanjang masa pun. tapi sekurang-kurangnya keep in touch la. last sekali berhubung bila ai beranak diorang kata nak datang tapi batang hidung pun tak nampak.ai betul-betul putus asa.

waktu member ai tu tunang, kawin ai siap berkampung kt rumah mereka. tanda menghargai persahabatan. masa beranak pun ai datang melawat. cari juga masa meraikan. tapi bila masa ai tunang,kawin,beranak, sorang pun tak tunjuk muka.

dan akhirnya ai menyepi. sedih jugak la.kawan dah 10 tahun.makan tidur sesama dulu.kitaorg keep in touch juga walau lain uni, lain tempat kerja. tapi akhirnya bila dah berkeluarga masing-masing buat hal sendiri.rasa macam ai je yang terhegeh-hegeh. memang macam tu ke? sekarang ni ada sorang je member yg masih ai berhubung. walau jauh diseberang laut. harap berkekalan la.

Rate

1

CinnamonR replied at 13-8-2020 12:18 AM
Mcm setuju ckp ko...

Dah selalu terkena mon...diajak lepak konon rindu lama x jmpa pdhl....nak meluah kisah...bila mslh dh xde  kite ajak lepak jual mahal

Follow Us
Kurex replied at 22-10-2019 01:14 PM
Iium kan ada..

Dik, ada satu tahap dalam peringkat umur, kau dah tak kisah ada kawan ke tak..

Setuju..last skali family dan anak anak tu je la yang kekal.kawan dtg dan pegi...

kucim replied at 14-8-2020 12:41 AM
Dah selalu terkena mon...diajak lepak konon rindu lama x jmpa pdhl....nak meluah kisah...bila mslh ...

Lagi satu kdg kwn lama x jumpa ni ajak jumpa rupanya nak promot join MLM

CinnamonR replied at 19-8-2020 07:49 AM
Lagi satu kdg kwn lama x jumpa ni ajak jumpa rupanya nak promot join MLM

Dan kwn sebegini adalah kali terakhir daku jumpa....jmpa bkn ikhlas

dulu2 kalo x de kawan aku x de nak keluar umah ke sopim ke.
tapi bila dah makin tua ni. semua aku buat sendiri x de teman2 kecuali g tgk wayang. aku pilih opsyen tgk tv kat umah je

as a single woman. aku rs its normal la rs kawan dtg dan pergi sbb itu putaran normal kehidupan.
ade yg kawen awal, ade anak, lain dah rutin diorg.
ade yg g sambung study sampai phd. lps abis sibuk dgn keje n kajian lak,

ko teruskan je rutin ko mcm biasa. jgn murung2. buat ape ko suke.

huhu kawan.. sejak kawen ye masa dengan kawan slowly terus jadi kurang but still keep intouch tru phone..

masa skolah menengah dulu i ade kawan ni.. nak kata rapat tu boleh la... actually kenal dia sejak sekolah rendah.. cuma on and off coz cuma kenal dia masa sekolah rendah agama je.. then di sekolah on of.. then dia stop sek agama rendah.. nak jadi cerita sekolah menengah lepas PMR aku minta pindah sekolah sbb aku x leh carry subject kat sekolah lama... and bermula la episode jumpe balik kawan ni... jadi rapat sebab 1 bas yg sama nak balik.. aku ni layan je la.. kawan ni... sbb aku pun baru. xde kawan yg kenal sgt.. ape2 sume dia cite kat aku .. aku pun citer kat dia.. tapi abis belajar aku sambung study negeri lain.. still keep in touch dgn dia... on and off balik... but ade masa time break call dia.. kami kalao dah bercakap mmg non stop.. cuma 1 je habit dia.. dia x bole org lain lebih.. dia rasa kurang kasih sayang.. byk mende memendam rasa.. low self esteem coz org kata di gemuk [ sorry bukan body shaming ye]... puas dah nasihat.. sampai aku grad baru dia ckp dia x puas hati dgn aku .. kawan baik dia sendiri.. dia kata life aku perfect.. aku cantik and kurus... pandai and dah habis study... dia belum abis2 lagi... hurm.. aku dah cuba positif kan dia.. even mak dia pun kalau jumpe aku suh nasihat anak dia bebaik.... byk bende before aku ckp kene hati2 coz dia ade kes minum cloroc sbb depression ... then akhirnya dia kawen... pun ade prob sbb overweight .. blood pressure and financially... haih.. still mcm tu .. masa tu aku dah pindah negeri ikut husband... sepanjang kawan dgn dia.. aku jarang dpt meet up dgn dia.. cuma dpt phone call je.. ye lah.. aku dah ade anak.. busy dgn keje even duk sekampung.. bila dah pindah negeri lain lagi lah susah.. dia pun pindah area kl.. ade masa aku mmg nasihat cara keras juge.. tapi  pernah sampai gaduh.. tapi end up  aku decide aku kene ckp bende ni... aku ckp .. bertahun aku kawan dgn ko.. ko x pernah nak berubah.. asyik blame diri ko dan tuhan x adil kat kau.. blame parents juge.. x pernah berubah... aku dah fed up ckp bende ni.. selagi ko x berubah bende sama akan terjadi.. cuba lah appreciate dan besyukur.. dah ade husband yg sayang walau belum dikurnia anak... life must goes on.. hidup aku pun ade naik turun cuma aku x ckp  je.. soo selagi ko x ubah perception tu aku prefer aku nak stay out... aku dah penat.. imagine.. bape tahun kawan dengan dia.. aku jarang  nak tinggi suara.. and sejak hari tu aku terus menyepikan diri.. dan dia pun sama.. it has been 6-7 years... terdetik rasa rindu.. everytime balik kg nampak rumah mak dia masih rindu.. doakan dia sihat dan bahagia bersama orang2 yang dia sayang.. aminn
[sorry mod terpanjang pulak.. ala2 novel pulak hahahha]

Dulu ada kwn yang dari form 1-3, lepas habis sekolah pun masih baik..semua benda share bersama..sampailah satu masa ada salah faham sikit jeee..tak ada gaduh teruk pun..2 tahun dia senyap..aku yang mula tegur balik..nak hrp dia, mmg taklahh...walaupun dah berbaik, tapi mcm ada jurang.Dah tak boleh mesra rapat mcm dulu..dah jrg wasap, tanya kabar..kat grop sekolah je sesekali tegur..
Sorang lagi, kakak tu aku kenal kat fb..dari zaman dia belum kahwin lagi hingga dah kahwin semula..seronok kwn dgn kakak tu..dia cikgu..tapi ntah kenapa alih2 dia senyapkan diri..aku ada la wish birthday dia bln 2 thn ni..langsung tak balas..ikutkan dari thn lps dia mendiamkan diri..tak ada gaduh langsung..pelik juga alih2 tak mau kwn aku lagi.Jadi..jln terbaik, no hp, fb dia aku remove terus..org dah tak sudi kwn kan..biarlah..
Jadi mmg aku dah tak percaya istilah kwn baik, utk aku lah..kwn2 baik aku, anak2 je lerr

cloud_jade replied at 13-8-2020 01:15 PM
tiba-tiba pulak ai teringat kat kawan sekolah ai. Sedih jugak sebenarnya bila diingat. ai bukan nak ...

bila baca citer u i rasa mcm kena kat diri i juga

kadang2 i rasa kawan2 ni rasa tk best agaknya kawan dgn i

mcm i ni kdg2 jumpa la kawan2 sek men sek rendah nti masing2 minta la no hp

tapi pastu haram nk wasap kita ke apa..kdg2 i cuba la juga wasap derang dulu

haram nak berjawap kalau ada pun mcm kita je beria tanya mcm2 dia mcm nak tk nak je jawap

ni i ada la di add kat grup wasap kawan2 lama..derang hai2 dgn geng2 derang je tp bila kita menyampuk tk layan pun kita

kdg2 aku tak paham kenapa jd mcm ni, smpaikn kdg2 terserempak derang ni kt mana2

ada yg tanya nape tk join reunion, masalahnya tk ada yg mengajak wpun derang ada je no hp  aku

grup tu pun mcm tk funtion dh ..rasa mcm nk left je tp nanti kena ckp blkg2 pulak

bertahun dh mmg i tk da kawan yg leh jln2 mkn2 hang out ke luah perasaan ke

yg ada kawan office, jiran, adik beradik je la..skrg ni i ada 3 ank dara dh besar boleh la jd kawan baik i hahahha

kdg2 terasa juga nak ada kawan tu..tp aku terima je la dh takdir begitu huuhuhu

sue_liah replied at 2-10-2020 02:46 PM
bila baca citer u i rasa mcm kena kat diri i juga

kadang2 i rasa kawan2 ni rasa tk best agaknya ...

ai dah let go dah pon. walau pun sbnrnya sayang juga.banyak kenangan bersama. tapi bila kita je yg beriya-iya, lama-lama rasa letih jugak.

kawan ni adalah peneman dalam kehidupan kita dari kecik sampailah kertu.
susah nak cari kawan yg close dr zmn hingusan dan stay contact sampailah ko dah kertu. maybe tuk org yg dia x berpindah cth dia duk situ, sekolah situ sampai abis menengah n kawan2 ni pon family masih situ so diorg beruntung la kan. circle dia x berubah.

macam aku yg parents dulu keje gomen. pindah dari 1 daerah ke daerah yg lain tu normal. kalo tadika pon aku boleh sampai 3 jenis skolah aku berpindah dlm ms 2 thn tu. mana nak carik kenkawan geng baik sang buaya, sorok2 semua tu kan..
family aku masih lagi singgah ke kawasan aku membesar tapi ye lah org2 kat situ pon dah pndah duk bandar semua dll.

sekolah rendah kat lain. sek men rendah lain menengah atas di negeri lain. jadi konon2 kawan aku variety la.
ade je geng2 BFF group sek rendah, sek men 2 jenis tu. biasa berhubung kat wassap. ade je jumpa2 makan2 gi jenjalan raya.

bagi aku yg single n byk umo ni. sampai masa aku rasa kawan tu adalah optional. waima sepupu sepapat yg sama2 umur pon nak jumpa dah susah dek kematian parents masing2 jadi masing2 x blk kg sgt time raya. n komitmen keje. ade duk obesee.
kawan2 uni ke ape ke. aku rs once dah married hubungan kwn2 tu ade yg x selalu kontek dah la. tapi ade je kawan2 opis lama aku walopun dah pindah/tukar jabatan masih meet up kalo sama2 cuti. hang around minum2 kopi. breakfast sekali.
kawan travel.

sbb kita perlu kawan kadang2. kdg2 x perlu jugak. tgk situasi la. datang dan pergi tu lumrah kehidupan. kita pon esok2 pergi tinggal dunia ni ye dak

jenis takde kawan rapat sgt.

if ada bff, cuma sorang tu jelah. but if my bff dah tak keep in touch, i will replace her with new person.

Senang skrg bff aku laki aku je

kawan dtg pergi tu biasa la
idup ni mcm peperangan
mana yg gugur tinggalkan
mana yg masuk kampeni lain tu gudbyekan
nnti Allah bagi jumpa kwn2 yg baru
tp jngn sampai hidup tk reti bermasyarakat
bermasyarakat tu penting
mati esok masyarkat sekeliling la yg datang angkut jenazah kita ke kubur
tu je la nk gitau

Kawan baik saya skg suami & anak2
Kawan lain semua xboleh pakai
Dulu ada bff.. tapi jenis ckp belakang
Tak sangka aku
Apa yg aku cerita dekat dia..share apa2
Dia p cerita dekat suami dia
Lepas tu perlekehkan..gelakkan
Sbb kantoi silap hantar wassap
Sejak itu, aku dh slow
Kalau dia wassap pon..aku balas acuh tak acuh je
Biar padan lah muka dia
Padahal masa dia ada masalah dgn suami dia ke apa..aku lah tempat dia story & aku simpan je takde cerita pon dgn suami aku..
Skg rasakan.. aku dah memang taknak amik tau
Buat hal sendiri je lagi bagus

Rate

1

aku dah tak pot kawan2 sgt...

kawan ni kadang ada yg suka tgk kita susah, tp bila ada kemajuan skit terus panas hati...

tp ada jugak yg masih setia contohnya laki aku dulu used to be kawan baik aku haha..

skrg ni maintain dgn 2 org lg kawan...tu je la circle kami 4 org yg rapat mcm family dah dekat 10 tahun..semua tu asal2 kawan facebook haha

yg lain2 dari zaman sekolah ke university ke semua melingkup haahahah