CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Azza

'Ini Semua Fake Food' - Kritik Makanan Ringan Jadi 'Goodies', Doktor Dibantai Wa

kalau tak suka, jangan ambil.nak buang,tak payah update dalam sosial media.agak kurang ajar di situ kondem pemberian tuan rumah.iols sempat rasa dapat telur rebus yang dililit dengan tisu jadi bakul.

Doktor dah minta maaf...Seorang doktor telah membuktikan parenting zaman moden yakni 'menyalahkan orang lain walaupun kesalahan tu datang dari diri sendiri'. Pergi rumah orang, apa yang anak2 ambil/kutip pun dia tak sedar. Dikatanya tuan rumah yang bagi. Dituduh plak tuan rumah. Lepas tu balik update dalam fb sebelum kononnya nak humban dalam tong sampah. Haha mmg lawak perangai doktor ni.

Abis post lama dia org gali blk. Ada gmbr dia amik aiskrim, org tnya real food ke tu . Yg dia letak tazkirah pun org kutuk. Hakikatnya perangai ke laut, tak mcm yg ditazkirahkan

Kalau org ni guna nama sebenar, tuan rumah kenduri yg dia hadir tu mesti dpt tau tetamu ni kutuk pemberian dia sebegitu rupa.

Orang tua2 dulu walaupon belaja tk tinggi tara mana.. Depa lagi bijak dri kita2 zmn fb ni.. Depa bg telur makanan berkhasiat.. Tk pun bg makanan bungkus utk tetamu.. Jimat dn berkhasiat... Ntah dri mana dtg puak2 yg suka buat kenduri kendara siap bg goodies brg2 low class semata2 nk nmpk kaya... Kdg2 tk taupun dri mana jajan2 tu depa beli... Ntah halal ataupun tak.. Tremd dh menular ke taska2 buat smbutan hri jadi bg goodies2 gini kt bebudak... Rindu pula nk dpt telur rebus balut dgn tisu merah...

pinksarah replied at 22-10-2019 03:34 PM
Ini ke org nya?

Kelantan lagi..

Ni suami ust fatimah syarhah (maaf kalau salah eja nama)  kalau tak silap.

Bini dia ni dulu ada tulis novel.  Siap cerita jalanan perkahwinan dia yg sangat islamik.   Ni tak ingat kat mana baca, tapi mcm kat blog dia.

Follow Us
allshares replied at 22-10-2019 03:40 PM
Boleh je tak ambik cendrahati tu, iols pun selalu tolak je sbb selalu dpt bekas kaca la, botol kaca  ...

aku selalu amik dan bagi kat jiran jiran atau kekawan yg nak. doktor ni mcm budak cina yg menjerit terlolong masa graduasi UM. manners takde. klu ko tak nak pun, jgn upkan kat socmed dan malukan tuan rumah. Ini manusia yg tak tau adab bertandang. aku pun tak mkn junk food tp tak pernahlah ckp dgn sombong ala doktor ni. ko tak nak, tak yah amik. klu amik, bglah kat org yg nak.

chippotato replied at 22-10-2019 08:41 PM
Orang tua2 dulu walaupon belaja tk tinggi tara mana.. Depa lagi bijak dri kita2 zmn fb ni.. Depa bg  ...

betul,betul. aku sokong. orang zaman skrg ni makin maju makin educated tp makin bodoh sebenarnya. bg telur rebus dlm pek pun bg aku dah cukup bagus. telur rebus tu elok utk di mkn. aku lbh prefer terima telur rebus dr segala mcm jenis junk food. kdg telur rebus family member yg ikut pergi kenduri aku rembat klu derang tak nak mkn.

Tu lah bila ilmu baru secuit di dada, dah rasa diri paling betul, paling suci, paling tahu segala benda. Dah satu hal membazir, membazir kan amalan setan.

Kenduri belah famili aku mmg pantang bagi gula2 jajan bagai ni. Sebab utama adalah akan jadi sampah bertaburan dlm kawasan majlis kita. Lagi2 kalau jelly sumi tu.. Yg mana seal plastik tu lekat payah nak bukak mmg budak2 ni buang je. Huhuhu.. Iols cannotttt sgt.

Bongkak nye doktor ni..bilamana dia rasa ilmu dia lebih tinggi dr org lain..

Ntah2 tu la anak2 ko mkn kt sek
Jgn nk poyo sgt la doktor oiiii

Dorang ni family islamik sangat.  Malangnya perbuatan mereka tak mencerminkan apa yg diajar dalam islam.

Betul kata forumer page terdahulu,  nabi pun tak ajar umatnya menghina makanan,  nak2 yg org bagi atau hidangkan.

Akibat ghairah nak educate orang ramai,  malangnya ada benda asas yang dr ni terlepas pandang iaitu hubungan kita sesama manusia.

Sepatutnya kena la educate cara berhikmah,  nak guna contoh,  jgn la ambil gambar dari kenduri tu,  terasa hati tuan rumah.  Ambil masa sehari dua untuk upkan isu ni utuk educate orng. Guna gambar gugel.  

Pasal anak dia ambil jajan sendiri tu, sampai banyak mcm tu,   salah satu sebabnya anak2 dia tak dibiasakan dgn jajan,  bila kena bg terhidang gini,  mula la ghairah bungkus sebanyak mungkin.  Patutnya dr pujuk anak tu tak perlu bawa banyak atau tinggal aje kat tuan rumah.

Nak tegas sangat kan...  biar la anak melalak time tu,  dari kita buat tuan rumah kmudian hari.  Walaupun dah minta maaf,  org putih kata 'you are forgiven,  but not forgotten'

Sebab benda ni jadi kat depan mata saya,  ada anak sepupu saya datang beraya nak makan coklat kecik2, tiap kali nak ambil,  mata dia tengok kat ayah dia,  ayah dia jeling je., pas tu cepat2 dia makan.  Maksudnya,  c anak tau yg peluang makan hanya kat tempat org,  sebab ayahnya tak akan tegur depan2 orng.

Ehhh barua. Walaupun kau segan nak say no, bila kau ambil, then kau buang, takpayah lah hina org tu kat FB, bangang. Nama je doctor, tapi samdol bin dogol. Buang buang jelah. Takpayah lah riuh sekampung. Ada jugak org kasi aku baju2 free utk anak aku. Aku letak dlm bag elok2, letak kat tempat akak cleaner apartment. Dia nak, dia ambil. Dia taknak, dia boleh clear utk buang. Kau?? Buang lagi mau kecoh. So tolol

atiqah_bea replied at 22-10-2019 03:48 PM
Iols ada baca dlm fb, ada org tulis tuan rmh ckp tu bukan goodies. Tapi tu yg ada kat candy buffet.  ...

Serious laaaa???? Haiyooooo. Apa ke bebal Dr no manners ni?! Anak kau pelahap mcm monyet kelaparan, kau kata drpd goodies bag. Tulahhh. Nak feeling2 real food ke anak kau. Ujung2, anak kau nampak buffet candy, mcm monyet dpt bunga

atiqah_bea replied at 22-10-2019 03:48 PM
Iols ada baca dlm fb, ada org tulis tuan rmh ckp tu bukan goodies. Tapi tu yg ada kat candy buffet.  ...

Hah bgos tuan rumah counter back dia balik.

doktor tu dah mohon maaf..x sempat nak hencap

hahahaha

dari fb doktor tuw

KIM.K replied at 22-10-2019 08:01 PM
Doc suami isteri kena cermin diri dulu, anda bukanlah suami isteri fitness junkie body berketak-keta ...

Kevin zahri otai fitness pun kata ok je amik gula sesikit. Benda tu menggembirakan kita. Moderation is key katanya. Jaga mkn pun biar la realistic

chippotato replied at 22-10-2019 08:41 PM
Orang tua2 dulu walaupon belaja tk tinggi tara mana.. Depa lagi bijak dri kita2 zmn fb ni.. Depa bg  ...

Tuan umah dh clarify diorg bg telur kat tetamu. Yg buat candy buffet ni tajaan dr kawan2 mak dia

aniqanaqi replied at 22-10-2019 05:28 PM
isterinya ustazah fatimah syarha yang claim anak yang minum susu lembu, DNA lembu akan meresap dalam ...

Oh bini dia kaaaaa