CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mujer_in_espejo

SEPUPU DIAM2 SET TARIKH KAHWIN, MASALAHNYA AKU...

Edited by mujer_in_espejo at 27-10-2019 12:22 PM
Meiizu replied at 26-10-2019 03:00 PM
Adoiiii tt dari mula kalau aku kalau aku takdatang jadi camni camtu..
Ok now ko bayangkan plak KALA ...

Ya tu la.. aku dah bayangkan mcm tu.. dia dah capai impian dia nak kawin dgn lelaki idaman, dan aku pulak? Takkan nak korbankan impian aku untuk dia semata2 kan? Dah lah berahsia. Mcm x berbaloi pulak. Wlupun sblm ni rapat gila.

Aku terbayang yg aku attend majlis tu dgn pikiran aku melayang kat gunung.. jeles tgk teammate aku gi update status kat insta atas puncak. Sedangkan aku kat majlis bertungkus lumus ke sana ke mari  berpeluh2 layan tetamu tgk doofgift cukup ke tak. Ko rasa?? Huuuuuu.. mcm tak sanggup.

Lepas tu dia happy2 lepas majlis... gi honeymoon.. aku pulak termangu2 dgr cerita teammate yg bestnya naik gunung. Kempunan lah aku. Dah lah kecik hati, hancur hati lagi  tanak aku mcm tu.

Pegi je naik gunung. Nak susah hati apa? Dia pun tak bersungguh2 nak update u apa2 tentang hari bahagia dia.

Just nk share i tinggal dgn nenek sejak baby sampai 5 tahun. Pastu tinggal dgn parents n sister, kena dera teruk. Umur 16 tahun i lari balik kat nenek. So lepas spm, i buat dip n sambung degree kat ipta dan kerja lah lepas tu.

Masa nk kawen: kawen kat umh nenek, ada la ayah dgn sister dtg sbb nk jadi wali kan. Lepastu kenduri belah laki 5 bulan selepas tu. Selamba je family x dtg. Alasan nk g Morocco. Tiket dah lama beli. tak sangka ayah i boleh bg alasan camtu.

sebab i bawak diri pun kerana di dera wife dan ank dia, caci maki tu benda biasa, badan berbirat2 akibat amarah diorang. Sampai nak jemput g majlis pun bagi alasan cmtu. Xpe lah, Morocco tu lagi best.

Naatasha replied at 27-10-2019 05:46 PM
Pegi je naik gunung. Nak susah hati apa? Dia pun tak bersungguh2 nak update u apa2 tentang hari baha ...

Allahu sian dengar zmn kanak2 u sis.
agaknya ada yg hasut ayah u jgn g kenduri tak
u dah alami susah ms kecik2, msti Allah gantikan yg baik2 untuk u sekarang

mujer_in_espejo replied at 27-10-2019 12:12 PM
Terima kasih atas respon dan cadangan semua. Buat masa ni aku ambil pendekatan tunggu dan lihat. Ben ...

I taknak menyebelahi sesapa..tapiiii dlm family melayu ni bila kita terlalu byk share happiness pd sedara mara nanti org tak suka..katanya menunjuk, bangga, show off etc...so since ur cousin tu tak ckp kenapa dia berahsia, seeloknya wait n see..

Sebabnya terjadi kt sedara mara i jugak..cousins bergaduh sbb yg sorang kaki show off yg sorg lg x suka show off..x bertegur sapa bertahun lamanya..see benda kecik boleh jadik besar..so mungkin cousin u xnak cerita sbb taknak u rasa sedih, stress sbb blm kawin or ada bf lagi..mungkin..sbb usually pompuan melayu bila umur dan lebih mid 20s mula la gelabah bila x kawin lagi kan..so dia pikir u begitu agaknya

Seeloknya selagi tak tau kebenaran baik jgn assume..nanti jatuh fitnah berdosa besar pulak kan..kalau mampu pegi la gurau2 tanya dia knp berahsia sgt..u dgn dia pernah rapat pun so try la dulu..dah habis cuba kalau betul dia yg menyombong diri then terpulang la ur decision mcm mana..

Rate

1

Naik gunung je lah sis. Hari nikah and sanding sepupu sis tu yg paling penting hadir bakal suami dia je. Dah lah tak gtau bila dia ada bf, hari nikah pun tak gtau tapi ko tau pun dari mulut2 orang. Nyampahh sangat. Rapat pun kalau perangai mcm tu baik aku naik gunung jahhh dengan orang2 yang bagi aku semangat. Sekadar hari kebahagiaan sepupu ko tu dia je lah yang bahagia sementara ko terlepas peluang nak capai wishlist ko. Ko persetankan je kalau ada mulut2 hangsuang cakap selfish. So what gitu lohhh. Let me have my happiness!!!

Mcm Suggestion some forumer. Tanya makpak hang. Kalau diorang kasi greenlight pegi je la panjat gunung since dah bayar pon kan. Dah training suma kan.
Tapi kalau makpak ampa kata jangan pegi, and ask to attend kenduri cousin u tu, then anda haruslah redho sajork since dosa kot lawan cakap makpak.

Yang cousin u tu. Too bad if it the dates coincide. Bukan sengaja dan bukan salah u pon kalau dia tak bagitahu awal2. But whatever it is better to bagitahu awal2 kalau tak dapat pegi.

Pedulikan je apa kata2 orang. Janji u sendiri happy (so long ur parents kasi greenligt).

Enjoy KK!

Follow Us
pitera replied at 24-10-2019 12:12 AM
Memula baca tajuk tt ni cam kelakar jugak. Cam bebudak je hehe. Tapi bila baca sampai last, aiols bo ...

Bodoh2 je alasan pompuan ni kan. Jeles pun tak bertempat. Tak paham aku

Memula aku ingat plot twist sepupu ko berahsia sbb dia rampas bf ko
Rupanya tak ye
Btw aku setuju ko gi panjat gunung
Belikan jela hadiah kawen sesiap senang cite

buat jer alasan kena outstation ngan kompani... lepas tuh jgn la dok gie update media sosial naik gunung tuh... tukar setting supaya org takleh tag nama ko juga dlm gambar diorg....

Wakefield replied at 25-10-2019 04:04 PM
Pergi hiking sebab sis dah bayar. Just tell her n fam the truth. Don't lie. Someday the truth will ...

aku paling setuju komen ni...
buat mcm ni, tgk apa reaksi cousin..
sedih ke atau merajuk atau x kisah..

sebenarnya, sblm majlis tunang tu mmg korang masih rapslat mcm bff lg ke tak since ko kata dh keja masing2 ada life sndiri kan? kot2 le dh renggang ke apa ke..

dan selepas majlis tunang tu korang contact2 rapat2 lg ke tak?

so tt skrg dh bulan 12, dh buat keputusan ke nk g KK atau majlis kawin sepupu?

sepupu dah bgtau ko n jemput ke majlis kawin dia?

klu aku dgn ken rapat2 so called bff ni mmg akan share verything happy2, so aku x paham kenapa dia rahsiakan unless korang dh jarang contact lps dh besar2 ni..

Dia tak cerita sebab talut malu kalau dah tunang tak jadi kahwin. tt dan sepupu pun dah tak rapat lepas uni dengan kawan masing2 je rapat ... Pergi je la majlis kahwin dia. Panjat gunung tu berapa kali pun boleh. Nikah ni sekali seumur hidup je kalau tak cerai.

kot aku lah.. aku kejar gunung dulu..
lantok kan si kazen yang nak berahsia sgt tu, hingat hadap sgt kat tunang die tu
kenduri kan ada 2 belah.. x dpat g yg kazen ko punye ko g lah belah laki nye nnt'

kazen ko buat ko mcm x penting je,ape lagi

Bgtau je parents u yg dah register ape sume bagai since last year.. now baru dpt tau kezen nak kawen... mintak le parents u bg alasan.. buat le suara sedih sikit . Then off you enjoy the scenery.. hilangkan rasa bersalah tu... just bgtay u tak gi sbb alasan sekian2 ... enjoy your trip

Edited by lalasahaja at 5-2-2020 04:14 AM

Akak suggest pergi wedding kazen

1) gunung KK susah dapat tapi wedding kazen uols if all goes well, sekali seumur hidup.
2) u kecik hati bab ni tapi many times yg buat u rasa sgt close n sayang  for ur kazen. All those good times patut be ur motivation to be there for her special day and overcome ur loss
3) why dia tak kongsi. some ppl segan share bab relationship ni. Esp bab kawen. Also takut buat close female friends/family rasa terkilan kawen before derang. These things happen. Tak semestinya ada niat jahat

Pergi jelah naik gunung tu. Ko tak datang, majlis tetap jalan.
memandangkan dia dh nak berlaki, lepas ni lagi korg tak rapat. Semua benda hanya dia dengan laki dia je. Hahaha...

so tt dah sampai ke puncak ke belum?

dia ada offer ppe tak kau u kalau u stay? i mean pengapit ke apa ke. tkde kan? so ke KK je la sis. Mmg akan berbelah bahagi la, tp jnj family u sndr phm da la. lagipon dia bukan siblings u pon, kalau siblings gaduh cne pon u have to be there la kalo tak memang kena mengata teruk la kan.

ni takat cousin je sis. Tak jauh mana pon perginya

ehh toxic sangat ke komen I nii

Naik ke tidak kinabalu tu?