CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mujer_in_espejo

SEPUPU DIAM2 SET TARIKH KAHWIN, MASALAHNYA AKU...

sfrnna replied at 24-10-2019 07:15 PM
Iols rasa sepupu u ni dalam diam Ada cemburu sikit kot. Kadang2 kan Kita je syok sendiri Rasa org tu ...

Aku rasa ada betul ni.. ada rasa sikit  perasaan bersaing tu

aqissa replied at 24-10-2019 08:00 PM
Proceed to ur plan je sis... pic dia kawen nanti2 boleh tgk... itupun kalau dia bgi ko tgk...

Aku cuma pikir dlm gmbr kawin dia xda kelibat aku.. nti anak cucu keturunan tanya knp muka aku takde. Maka terbukak la cerita aku gi hiking di masa pernikahan spupu sndri hurmm

Pergi hiking je sis. Kalau i kat tempat you, i pedulik hape dgn majlis cousin2 ni. Haritu i tak pergi majlis cousin i sbb kerja, walaupun dikeji oleh pak sedara, i bolayankan je ahaha. Sbb i pun tak kisah kalau deyolls tak datang i kawin nanti

Sebelum ni i ikut je semua kata family, etc. Tp lama2 rasa, kenapa nak hipokrit kan sbb i tak pernah enjoy pun if ada fam gathering ke apa, plus deyolls pun mengwhoareyous kan i je. Apa2 pun explain kat parents you dulu ok and mcm other forumers cakap, maybe you boleh offer some help ke apa. Be happy la sis, takyah nak stress pasal org lain, deyolls pun bukan fikir pasal kita pun

mujer_in_espejo replied at 24-10-2019 08:01 PM
Series la? Abg tu.. family kata apa?

Btw, best tak mulu?  Ada pinnacles kan. Aku pernah smpi t ...

Best gile gilerrrr... tapi tahap kesukaran tu lebih dari kinabalu.. tu pn sama x blh sesuka masok.. kne ada guide apa semua..

Mak daku bebel la jgk.. tp bile dpn abg mungkin nk sejokkn hati abg dia kata sbb daku bayar bagai.. tp blakang abg mmg terok la kne hentam.. tahan saja la.. (siap mak buat muke time nk p tu) hehe.. tp mcm biasa la sedara mara bcakap.. mungkin sebab satu lg daku anak pmpuan sorg.. tp buat dekkk je la.. lantak ler..

Bydaway time turn daku.. sanding belah uma daku sendrik, adek ku sorg tak ada.. sebab p spain tak silap.. daku pasgrah ja la..

For me, do what makes u happy..people will talk...Because that's what people do
I ni jenis keras kepala n hati
I buat ape yg i nak buat

Kalau meols, meols pergi panjat gunung tu tp tak cerita la kt family sepupu tu. Bagitau la kena outstation or kena kerja. Kalau outstation macam mana nk lawan ckp bos. Nk bgtau family ok jgk tp jgn sampai family terpecah mulut pulak masa kenduri tu

Follow Us
Dek uolls takat pegi kinabalu je tau.. Still dlm malaysia. Mak time semua kaum kerabat berkumpul sbb kezen mak kawen mak siap bercuti main salji lagi two weeks. Naseb la....mak dah plan setahun sblm kejadian.. Konsepnya.. Mak datang atau tak kenduri kawen kezen tu, kezen mak tetap nikah yach! Kosser tau nak pikir muka mak x ada dlm family portrait. Uolls mak pesan ya.. Bahagiakan diri sendiri sebelum terlambat. Ni pun uolls dah mkn hati dgn kezen uolls lagi uolls nak critical thinking yach. Yg penting makpak uolls tau di mana uolls berada dan jaga diri baik2

Sorry kalau tanya soalan mengarut. Sepupu tu bertunang dgn bf u ke? Atau ex bf u sampai nk rahsia2 bagai?

Tah2 ang p kenduri dia sok pun dia buat x nampak ja..baik p panjat gunong..
Kalau mengikutkan aku yg jenis loyal ni kalau ang membelakangkan aku dlm apa2 keputusan memg aku kecik hati..like dikhianati gitu..aku anggap dia sepatutnya bagi muka kt ang sikit sbb rapat sejak kecik..org memg tau ampa be2 rapat
Tiba2 jadi org last yg di inform..ang rasa?

Kalau inform tu xpa lah..ni lgsung x dijemput mcm aku ni..rapat dgn budak opis ni..lama buat asigment dgn dia..masa dia nak kawen dia x bgtau..jemput pun x..padahal rapat nih..kwn2 lain, lahh dia x jemput akak ka? Aku malu gak weh sbb org tau aku selalu dgn dia..mesti org cop aku mcm2 sbb x dijemput..ka dia malu sbb laki dia x segak?

disebabkan aku kecik hati yakmat, maka ang bleh berambus dr hidup aku..aku jjmpak dia lani pun buat x kenai..

Point aku nak ckp..kejarlah cita2 mu

Akak pun vote (wpon xde poll ) pegi la panjat gunung! This has been your dream.

Akak pun penah kene whoareyus dgn kezen. Dah tu, kene banding2 bagai, yihh! Siap ada keluarga ckp, kalo ko x dtg pun, mejelis jln jugak. Wadehek.

Bahagiakan diri awak, dik. Panjat gunung, ada family mengata, pegi kawen kezen pun, ada gak family mengata, "Haaa, si Tijah dah kawen, nko bila pulak, Farhana (bkn nama sebener)", lagi la membara.

Gunung Kinabalu it is! Nanti share pengalaman kat board travel eh? Bucket list akak gak tu. Dah, jgn runsing2 lagi. Bln 2 kompeni anto outstation ke Sabah. End of story. #donemeronson

kenapa yg nak kena bagitau dia u nak panjat gunug.. rahsia je la.. mcm some of forumers cakap.. kompeni hantar outstation.. and panjat gunung tu termasuk dalam itinerary.. tp bgtau parents  je la.. bgtau mak je ke... peduli nak ambik hati orang yang dia pun tak ambik hati kita.... pelikkan taknak bgtau.. macam rasa ada persaingan dalam ni.. iol dulu kalau time periksa result nya keluar.. berdering2 telefon kat rumah.. maklum yang ambik periksa tu di kalangan sepupu je 6 orang.. can u imagine... nyampah haku.. paling aku takut kalau mak long aku yang call... huhuhuhu diikuti dengan ceramah ....

Mungkin dia ada benda nak sorokkan tu

Chuols dah cerita kat mak chuols ke dah rancang nak hiking yg susah nak masuk tu... Mak chuol cakap macam mana? Chuols kalau nak pergi juga masa cerita kat mak tu cakap la dah bayar susah nak masuk tunggu turn tahun depan pula, cerita kos2 yang terpaksa chuols tanggung nanti. Lagipun majlisnya dekat dah bertembung dengan tarikh kawin cuzzie pulak...

Kenduri yg ni tak boleh pergi chuols pergi la kenduri adik beradik dia pula, fokus pada mak dan bapa sedara uols tu, anak2 dia yg lain akan diusahakan pergi.

Sepupu uols dah ada kehidupan sendiri, sama juga dengan uols. Tak mampu chuols penuhi kesemuanya. Orang nak membawang dia membawang juga, entah2 diorang just tanya ja nape tak datang, diorang pun sibuk banyak benda nak buat kenduri, uols datang alhamdulillah, tak datang nak buat camne kan .. bukan kena fikir uols je.

Pada meols tak payah la bohong... nanti terbongkar jua mak chuols membawang, lagipun zaman socmed ni kejap je terbang sana sini gambar tu.

Maaf ya kalau mak chuols dah tiada.

bila dah beso masing2 gitu la gayenye kebanyakannye... dia pilih nak berahsia, kalau aku.. rasa mcm mmg dia tak bape minat nak share2 kegembiraan kot.. gi la panjat gunung tu.. bgtau je in advance date dah set dah. yr family boleh jadi wakil pun..

Pergi hiking sebab sis dah bayar. Just tell her n fam the truth. Don't lie. Someday the truth will come out n u will look bad. Kalau I, I cakap begini dekat cousin 'Mintak maaflah x dapat hadir majlis. Lambat sangat khabar tarikh majlis. Kalau x boleh jugak sy block tarik tu. Sy dh buat payment pergi hiking monthssss before that. Xkan nak burn pulak. Tulah berahsia-rahsia lagi tarikh majlis...' sambil senyum . That's it. Setiap kali orang lain tanya, cakap dah buat payment long before u tahu tarikh majlis. Ulang like a broken record.

Wakefield replied at 25-10-2019 04:04 PM
Pergi hiking sebab sis dah bayar. Just tell her n fam the truth. Don't lie. Someday the truth will ...

Kalau I, memang I akan send screenshot bukti payment tu sekali. Over kan? Sebab I xnak dia fikir I saja xnak datang, let it be very crystal clear to her sampai bebila jangan diungkit-ungkit bila dah tua selak album kahwin buat-buat tanya napa I xda dalam fam photo n it's not my fault. Bayang-bayang nak kahwin pun x bagi, ttba drop the bomb, ingat I xda life? Well, ini jika I dalam kasut u la sis. Dengan cousin I, bagi reason je xda sampai send bukti bagai. Whatever reasons we give, tu yang sejujurny n both sides xda amik hati.

Adoiiii tt dari mula kalau aku kalau aku takdatang jadi camni camtu..
Ok now ko bayangkan plak KALAU KO DATANG..
Pagi kenduru kawin tu ko sedih pakai baju kurung patutnya baju lain..nak nangis kang mata merah
Sedara mara mak sedara kelam kabut susun atur,ko pun kena kerah tenaga dgn hati lemau.
Cousin ko lagilah sebok kat tengah makeup.
Pkl 1 pengantin sampai dewan..smua orang pujicantik padannyerrr pengantin sebok salam tetamu.
Ko duk laa kat tepi maybe tukang bagi door gift..apa ko ingat pengantin dtg salam ko ke??
Pakcikmakcik ko yg paling jauh sampai taktau pe cite..ko hulur doorgift sambil "awak bila nak kawin???
Tekeduuuu terpisat laa ko kat situ sambil ramai dengar.
Esok abis kenduri hidup ko cam biasa..tulat dgr cousin ko hepi hepi honeymoon

Hujung bulan besedih lagi,dah laa duit abis,happy pun yileekkkk pocccii

Jadi tt, panjat gunung ke pergi majlis?

suami dia biasa2 kot tu yg dia malu nak kenalkan kt tt.
ampun tt

Terima kasih atas respon dan cadangan semua. Buat masa ni aku ambil pendekatan tunggu dan lihat. Benda ni lama lg nak jadi,bulan Februari. Aku belum ckp lg pun dengan sepupu dan family dia. Tak tahu lg respon dorg camna. Tapi dah ckp dgn mak. Mula2 mak kata mana boleh tak dtg? Susah la camni. Muka dia pun tunjuk tanda tak puas hati.

Tapi aku dah ckp betul2 dgn mak yg benda ni penting,  wishlist dlm hidup. Dan aku dah decide nak pegi jugak,  naik  gunung tu. Mak  tahu klu benda tu mmg aku aim dan betul2 nak buat, tak boleh nak halang. Aku ni mmg jenis memberontak klu benda aku nak, tak di bagi

Last2 aku bawa cerita apesal keluarga sepupu tak bagitau awal2 dan rasa terkilan aku dgn sepupu psl benda penting yg dia mcm “rahsiakan”. Last2 terkeluar la cerita2 fmily yg dolu2.. dah jadi sesi umpatan pulakk.. lol.. sbb sblm ni ada lg benda mcm ni dorg rahsiakan. Ntah mmg jenis family yg x suka cerita benda2 happy,, tp klu ada  masalah baru nak cerita, baru cari sedara.. hmmmm

So mak kata, pandai2 lah ko cari alasan, mak tak masuk campur. Dan mmg aku bgtau mak siap2 ni keputusan aku, mak takyah pening2. Biar aku je kena kecam sorg2 nti.

So buat masa ni aku decide, aku rasa mmg nak naik gunung tu... tapi aku diam je dulu. Nak dekat2 tarikh baru aku buka cerita   kena kecam ke apa.. kena tahan telinga la kan