CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: safieyah1984

[Lain-Lain] FILEM YANG BEST DAN RECOMENDED

September14 replied at 10-12-2019 04:14 PM
Ni satu lg movie korea, kisah sorg wanita bkerjaya yg agak selfish pulang ke kampung setelah dig ...

best ye babe? kalo best i nk tgk weekend ni, harap cite ni ada dalam android box i, lagi satu i nk tanya u pernah tgk cite korean HOPE x? yg budak kena rogol kat pakcik tua tu? iolss nk tgk lah sbb tgk trailer dia mcm best jek baca review dan sinopsis pon best diaorang kata based on true strory,

babe cite yg u recoment ni jalan cite lembap x?

becir replied at 8-11-2019 11:29 PM
The Lunchbox
Kisah pasal how a lunchbox yg intended for her husband end up dekat seorang Duda y ...

Subhanallah knp finally aku baru jumpa org yg layan sgt filem lunch box ni.

One of my favourite filem ever.

Aku baru lepas layan marriage story. Citer 2jam 16minit tapi aku tgk dekat 3jam.
Sbb kejap2 paused kesat air mata. Bukan sbb sedih sgt ke hape tapi dia punya cara narrative the whole story very realistic dan deep tu buat aku rasa, mcm oh my..

Lagi satu aku suka sbb filem ni doesnt taking sides. Takde langsung the idea men are trash or women are bitch.
Aku suka giler ending dia. And another thing, filem ni sgt straight forward, dan lakonan adam driver super A class.

willow12 replied at 12-12-2019 07:18 AM
Subhanallah knp finally aku baru jumpa org yg layan sgt filem lunch box ni.

One of my favourite ...

best sangat ke babe lunch box ni? ok i nk tgk nanti. lepas habis i buat review kat sini k, irfan khan tu i suka dia berlakon since tgk cite dia jadi kawan baik shah ruth khan tu, tp husband x minat cite hindi xpe nanti i tgk dng maid pastu i komen kat sini ye,

willow kalo ada cite lain yg best u bgtau kat sini, xkisah apa2 gangre pon kalo best i layan jek

safieyah1984 replied at 12-12-2019 06:10 PM
best sangat ke babe lunch box ni? ok i nk tgk nanti. lepas habis i buat review kat sini k, irfan k ...

Irfan Khan is my favourite actor too...
filem yg awak mention tu Billu Barber kan..?

another korean movie yg sy bleh rekomen is Miracle in Cell No. 7. Kisah sorang laki lembam yg dituduh membunuh & dipenjarakan...Dia kemudian berkawan dgn inmates dlm cell yg sama & kwn2 dia tlg dia seludup his daughter msk cell dorang...

forselab replied at 13-12-2019 12:09 PM
Irfan Khan is my favourite actor too...
filem yg awak mention tu Billu Barber kan..?

yes billu barber, kikiki i suka tgk cite tu sbb billu tu dia sorang yang sangat merendah diri, i rasa kalo org lain tu mau dia yg lagi lebih sudu dari kuah hahaha.. tp cite tu jalan cite dia lembap punyalah lama i nk tunggu dia jumpa shah rukh khan last2 dah nak habis cite baru dia jumpa pastu ending mcm tu jek apapon cite dia best bg i

cite korea yg u cakap ni jalan cite dia ok x, i means lembap x? kalo jalan cite best i nak masukan dalam list untuk i tgk weekend ni, mcm mlm td i tgk gak lunch box tp baru sekerat jalan jek, malam ni i nak sambung lagi, cuma confuse mcm mana delivery worker tu boleh alart hantar makanan tanpa tau siapa pemilik sebenar?

Follow Us
Edited by forselab at 13-12-2019 01:01 PM
safieyah1984 replied at 13-12-2019 12:27 PM
yes billu barber, kikiki i suka tgk cite tu sbb billu tu dia sorang yang sangat merendah diri, i r ...

haha...Billu Barber best...Billu cuma ckp Shah Rukh Khan kwn dia tp ntah mcmana 1 kampung tau..tp dia tak brags pun sampai org kampung & even anak isteri pun tak pecaya..of course la kena tunggu ujung2 baru tau the truth kan..?hehe..

tak, Miracle in Cell No. 7 best & tak boring..mcm2 perasaan ada dlm citer ni...gembira, sedih, kelakar...siap sedia tisu tau...hehe...

forselab replied at 13-12-2019 12:38 PM
haha...Billu Barber best...Billu cuma ckp Shah Rukh Khan kwn dia tp ntah mcmana 1 kampung tau..tp  ...

ok kalo u ckp mcm tu nanti i tgk, harap2 filem miracle from cell no7 tu ada lah dalam android box i,

mlm td i try check ada x cite hope korean tu sekali x de plak, kat mana ye ada tingin sangat nk tgk, sbb trailer dia mcm best jek

Baru tgk 6 Underground filem original Netflix.. action non stop. filem michael bay.. best2... mcm dh level film wayang.

cicicumel replied at 14-12-2019 04:42 PM
Baru tgk 6 Underground filem original Netflix.. action non stop. filem michael bay.. best2... mcm dh ...

alahai i xde netflix pulak tp xpe nanti i try tgk kat cinema apk ada x cite tu, babe kalo u free time sinopsis sikit jalan cite dia,

District 9 citer omputih alien

Longest night in shang hai cina jv jap love story

Lajja hindi pasal mistreat pompuan dlm society

Wild hogs komedi  omputih psl mid life crisis 4 org lelaki

Good dinasour citer katun anak dinosour terpisah dr famili jumpa sorg budak n perjalanan dorg utk jumpa balik famili

Transamerica felicity huffman jd pondan

haritu aku tertengok cerita tajuk DIVERGENT pasal sebuah negara yang ada lima puak berlainan
so setiap kali ada  budak umur 17 tahun dieorg  boleh pilih puak mana yang dieorg nak hidup tapi bila dah pilih puak lain tu hubungan dieorg terpisah terus dari puak lama termasuk family sendiri so ada budak ni dia pilih nak jadi puak kuat tinggal kan puak lama sebab dia rasa hidup puak dia terlalu boring tapi  budak tu kena lepas test yg ditetapkan oleh puak kuat tu kalo tak dieorg kena buang jadi gelandangan tak boleh balik ke family sendiri..aku tak reti la nak buat sinopsis ni tapi pada aku best la ada twist sikit

https://www.youtube.com/watch?v=sutgWjz10sM

Ni cerita yg aku layan baru2 ni..
1) carrie 2013.
Cerita ni mengisahkan seorg remaja perempuan yg ada power telekinesis..dia gunakan power ni utk balas dendam pada org2 yg buat jahat kat dia masa prom night

2) i spit on ur grave
Cerita pasal perempuan yg balas dendam kat perogol2 dia..balas dgn agak tragik ye hehe..

3) the mule
Cerita ni ada unsur komedi n sedih..cerita pasal sorang atuk yg jd keldai dadah

4) perfume
Cerita lelaki yg buat perfume dr bau gadis2 sunti

Semua ni ada dlm android box ye tt

jihah_kudat replied at 23-12-2019 09:34 AM
haritu aku tertengok cerita tajuk DIVERGENT pasal sebuah negara yang ada lima puak berlainan
so s ...

hari tu dh bukak sekali x sempat tgk sekali ada org datang umah plak, tp iolss dah masukan dalam fav list dah, nanti iolss tgk iolss share sini sinopsis dia ok, thanks suggest babe

amlisa replied at 25-12-2019 11:12 PM
Ni cerita yg aku layan baru2 ni..
1) carrie 2013.
Cerita ni mengisahkan seorg remaja perempuan yg  ...

Hi Amlisa thanks for review filem

1. Carries ni iolss dah tgk cite dia mmg best, mmg padan lah sape yg buli that girl ni. kesian dia, kalo iolss jadi dia pon iolsss balas benda yg sama, malah lagi ganas ada hehehe ada pengajaran cite ni actually

2. I split on the grave, cite ni iolss x tgk sangat sbb segan lah nk tgk dng husband kikikiki tp iolss tau jalan cite dia, dia kena rogol ramai2 kan lepas tu dia balas dendam, mmg patut pon sbb kesian perempuan tu kena rogol ramai2 dng polis2 pon sama terlibat cite ni

3.The Mule ni iolss xpernah tgk, kalo best iolss masukan dalam list cite iolsss, best eh babe dari 5 star u bg bape

4. Perfume the story of murderer, yayyyyy.. this is fav movie, i tgk 3 kali cite ni, mmg filem yg unik dan iolss suka jalan cite dia, tp pernah terbaca yg cite ni basad on true story? mcm x logik pon ada tp entah lah betul kot zaman dulu2 punya kisah benar kot

ok nexttt iolss nak recomend cite baru iols tgk malam minggu lepas. cite filem korea korang kena tgk sbb full of action pasal serial killer.

ok sinopsis dia pasal pegawai polis dan gangster ni berkerjasama untuk carik serial killer. mcm mana gangster boleh terlibat sekali hahaha sebab ketua gangster kena serang dan tikam dng serial killer ni masa on de way balik meting dng ketua gangster lain, kete ketua gangster ni kena langgar dari belakang, entah kena mood baik ketua gangster ni dia pon lepaskan lah org yg langgar kete dia tu sekali org tu (serial killer) serang ketua gangster tu dari belakang, pastu terjadi pergelutan sempat lah ketua gangster tu tikam dada pembunuh tu tp lepas tu pembunuh tu larikkk

ok next korang kena tgk, jng plak baca sinopsis dia kat wiki sbb nanti tak suprise sbb cite ni mmg 100% best dan jalan cite mmg x bosan, mcm mana korang tgk cite i saw the devil mcm tu jugak lah tgk cite ni mmg best, lepas korang tgk please komen here ok see ya

Note: moderater please help me i x leh nk upload photo here please help me

willow12 replied at 12-12-2019 07:29 AM
Aku baru lepas layan marriage story. Citer 2jam 16minit tapi aku tgk dekat 3jam.
Sbb kejap2 paused  ...

samaa baru tgk. mula2 geram jugak kau nak divorce pasal apa. lama2 baru paham, nampak laa wife tu byk consider, nak both win2 situation. tapi sedih jugak laa nape last2 tak together balik, sokayy wife dia cepat move on, yg laki tu laa mcm sedih sikit, nasib kau hensem

jejarihalus replied at 2-11-2019 10:59 PM
Korang pernah tgk Tak filem Thai Bad Genius...aku bagi 5 star

Aku siap pi tgk kat wayang tau. Mmg best. Bila keluar kat netflix, pun dok ulang tgk.
Advanced sunggoh la pengarah siam ni, buat filem yg ditayang worldwide dan dpt pujian serata dunia.

And ada satu lagi filem siam tajuk teacher's diary. Comel sgt la citer ni dan sangat unik sbb kisah hero n heroin yg x pernah bertemu but they been wondering/keen to know of each other disebabkan sebuah sekolah di pendalaman thailand. Eh tak reti la nak explain tp aku enjoy giler tgk filem ni. Highly recommended.

Macam aku, aku suka tengok movie yang memaparkan karakter utama yang bijak. Bagi aku kalau bijak matematik atau bijak hacking ni bosan sikit sebab tak menarik.

Antara favourite aku adalah cite Law Abidin Citizen. Dia menceritakan tentang bagaimana seorang mamat ni ada happy family tapi tiba2 ada orang menceroboh rumah dia dan bunuh dan rogol anak dan bini dia. Hanya dia sorang je yang terselamat.

Atas sebab nak tuntut pembelaan, dia ambil tindakan undang2 untuk tuntut bela diatas kematian keluarga dia. Masalahnya peguam dia tak mau tolong sebab kes tu susah nak menang. Jadi dia berpakat dengan pihak tertuduh untuk ringankan hukuman dengan mengaku bersalah. Mamat tu tak puas hati. Ini kes bunuh dangan rogol kot. depan mata.

last2 mamat tu menghilang selama 10 tahun. Selepas 10 tahun,tiba2 dia datang bunuh sorang2 yang terlibat secara terbuka dengan memanipulasikan undang2. Dia pakai saluran undang2 untuk game lawyer dengan hakim.

Semua orang tahu dia membunuh tapi tak ada seorang pun boleh mendakwa. Korang patut tengok la. Undang2 dibalas undang2. Nampak la ada loop hole.

Kalau korang nak tengok movie lain yang aku minat, boleh tengok blog aku ni. Ada tulis movie lain juga. Penat nak tulis sni.

https://azmirshah.com/filem-manusia-genius-terbaik/

askcoreunit replied at 15-1-2020 02:00 AM
Macam aku, aku suka tengok movie yang memaparkan karakter utama yang bijak. Bagi aku kalau bijak mat ...

kalo baca sinopsis u buat ni mcm best jek cite dia. hero pon boleh tahan kacak, ok i dh masukan dalam list cite i tgk weekend ni. kalo ikut sinopsis cite ganre mcm ni i mmg minat

thanks babe, nanti i baca blog u, kalo ada yg best i share kat sini ramai sikit yang dapat tau cite apa yg best. kalo ada cite lain jng lupa share lagi tau, point dapat pahala pon dapat hehehe