CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lilrose

"Pakai Kopiah Tapi Kesian Tak Ada Adab, Angkuh" - Tiz Zaqyah 'Angin' D

Ohh ada jiran sebelah rumah lagi satu anak dia pernah jgk park dpn pagar rumah aku. Pelik jgk kenapa nk park situ sebab rumah dia kosong je. Aku park pulak dpn rumah dia sbb aku nak park mana? Reti pulak bapak dia call aku suruh alih kereta.

munchkin replied at 6-11-2019 05:08 PM
Report majlis perbandaran. Tapi sure bergaduh punya lah.

Jiran chuols kaya sgat atau miskin sgat smpai x jual kereta lama wlupn dh beli kereta bru? Dia tido dlm kete ke apa

Kopiah tak melambangkan adab itu hanya aksesori di kepala, pergi masjid hari2 tak melambangkan adab ya, itu hanya tempat ibadah,

Kalau dah loser tak payah lah bagitau satu Malaysia, diam2 sudah, orang parkir kereta depan rumah kau pun, kau fail nak handle kes mcm ni.

Loserrrrr.

Orix replied at 6-11-2019 10:54 PM
Jiran chuols kaya sgat atau miskin sgat smpai x jual kereta lama wlupn dh beli kereta bru? Dia tid ...

Tak tahu nak komen pasal financial dia.

Biar je dua biji kereta tersepuk. Kebanyakan org tak tahu kereta yg tak boleh baiki ada cara dispose.

Senang je. Pergi jpj report lupus. Collect surat.

Telefon syarikat pelupusan kereta (besi buruk). Depa tunda. Dan bayar. Hari tu my mil dispose kereta dapat rm600. Tengok syarikat juga.

Sebab kalau perbandaran tahu, depa boleh tunda dan lupus tapi takde bayaran diberikan pada owner kereta.

armin replied at 6-11-2019 09:59 PM
Call je dbkl ke ap suruh angkut. Kalau dia tanya ckp tak tau sapa report

I think so lah.

Kalau aku org bagi cadangan aku ikut je.

Tapi malays ni kalau kita bagi cadangan dia rasa tercabar.

Ada je syarikat yg boleh beli kereta lama tersadai. At least dapat juga duit kan?

Sebab tu aku malas nak duduk landed property. Adaaa je masalah jiran2 hanjing mcm ni. Kereta dia byk, masalah aku ke?? Duduk condo habis cerita. Masuk rumah, tutup pintu, done. Keluar rumah, kunci pintu, done. Terserempak, hello, bye. Done.

Follow Us
dramaking007 replied at 6-11-2019 06:50 PM
laaaaa i bygkan dia lelaki..jiwa kacau rupanya jiran you.i simpati u ade jiran mcm ni...bertabahla ...

Perempuan. Kadang i kesian juga dengan dia. Asal nampak manusia mula dia terjerit jerit maki hamun. Dah kita duduk sebelah rumah takkan i asyik nak menyorok je kan?

So pasang diding aluminium tu alhamdulillah. So far alhamdulillah.

So far jiran keliling ni alhamdulillah baik2 dan memahami belaka. Alhamdulillah. Sikit2 terkehel tu kita buat dont know perkara kecik kan. Tapi so far depa semua ni baik2 lah.

munchkin replied at 6-11-2019 11:48 PM
I think so lah.

Kalau aku org bagi cadangan aku ikut je.

Try lah. Cakap je bandaraya angkut sebab semak jalan hahahaha

alahai dia pakai kopiah konon ikut sunnah la tu....

ramai je org cmni...g masjid x prnh missed

tp mulut...masyaAllah...hazab nak mampus...org pakai lain dri dia...dia kutuk...ada je yg xkeena di mata dia...dia je la yg bagus hebat....

lagi2 yg pangkat dato...nyampah aku

semoga Allah bagi hidayah la kat deme...sb usaha dah ada...hidayah je x dpt

Susah nk ckp kat jiran yg xde toleransi ni
Ckp salah x cakap lg salah

munchkin replied at 6-11-2019 11:44 PM
Tak tahu nak komen pasal financial dia.

Biar je dua biji kereta tersepuk. Kebanyakan org tak t ...

aah, betul. mcm aku haritu, satria lama tu tak tau nk buat mcm mana, nak tanya siapa pn mmg xda idea.
last2 tanya kat jiran cina aku tu tauke kereta. Rupanya mmg dia boleh ambik keta2 lama ni n dapt la RM500... jadila kan... daripada menyempit parking space, orang pun marah nnt kan...

bila dpt jiran yg acah dok bango, x seda dok teres 18x65 camni la kena hadap

isu parking, isu sampah, isu pokok

kete 4 5 bijik 1 rumah, pastu parking depan rumah org
bajet rumah jiran tu kete sebijik jer
x masuk lg
tanam segala tok nenek pokok depan/ belakang rumah mcm dusun
kalau boleh durian, kelapa, petai semua nak tanam

Sham143 replied at 6-11-2019 01:08 PM
Kalau benar bagai dikata..Ni la jenis manusia di akhir zaman.."PENUNGGANG AGAMA". Ramai manusia jeni ...

ya betul....

actually sama mcm jiran i. setiap waktu pegi masjid, tp dgn jiran2 sikit pun tak tegur. pastu park kereta sebesar alam kt depan rumah weols. kalau anak2 dia balik habis kereta anak2 dia park depan rumah weols. rumah dia kosong takde kereta pn park. kisah benar ye, so nasihat hakak, berpakaian beribadah biarla selari dgn perangai. ni menyombong tak tentu pasal.

Edited by AshkieLa at 7-11-2019 10:43 AM

bukan nak perlekeh agama.. tapi meols sendiri pernah kena dgn stok2 org yg secara dasar nya gitu.
jiran depan rumah yg selang 5-6 bijik drpd rumah meols.. bukan betul2 berdepan..
jiran tu mcm ni la.. kuat agama. Tiap2 khamis malam jumaat rumah dia ramai org datang dengan telekung, serban jubah semua.. mungkin ade usrah bagai..
tapi tak tahu adab berjiran. datang parking kereta kat depan rumah meols.
Depan rumah meols jenis ade ruang sikit.. Yang sakit hati, dalam pagar dan depan pagar rumah dia still ade ruang untuk 4 bijik kereta masuk...
tapi dia boleh pi parking depan rumah org.
kalau ade majlis keramaian/ kenduri ke ape.. meols takde laa selfish sangat.. ok je kalau tetamu datang nak parking sekejap.  ini tak, siap tinggal 5-6 hari.. siblings meols datang rumah lak yg terpaksa parking jauh. Meols tak tahan sangat aritu, tinggalkan note kat cermin kereta.. siap berbalut plastik sbb hujan takut basah dan dia tak dpt baca...
Dalam nota tu... meols remind dia pasal adab dengan jiran terutama dalam Islam.. terus sampai skang tak berani datang parking. Husband meols siap tanya.. tulis ape dlm nota tu smpai impact dia mcm tu? meols senyum je...

tapi bukan nak sokong tizzy, aku penah kena cmni g usrah tapi memandangkan aku xpakai tudung labuh, just pakai selendang lilit jahh time tu sampai aku dihalang masuk dlm bilik usrah ngan naqibah2 sume..seb bek mmber aku ade so dia ckap yg aku dtang skali ngan dia bru naqibah2 ni bagi aku masuk..tpi hatiku pedih pas kejadian hanat tuh..urhh

tiz zakiah sekarang kenapa nampak tua sangat2..... n comot n busuk.  

tp jiran dia mmg jiran dari neraka

QueenIsolde replied at 6-11-2019 01:06 PM
Aku musykil dgn dia ni, dia mmg ada issue ng melayu islam sajekah  ker cuba nak bgi a good just ...

xde problem pn luahan hati tiz tu..tp dia ni ak pn perati semcm ada issue dgn org pki tudung pki kopiah etc..perangai2 buruk tu ada je pd sesiapa.so xperlu nk highlight la wey pki tdung pki kopiah tu..sepertinya org cina/india yg xpki tudung pn ada perangai baik n buruk..pki tdung ni identiti xperlu pelik anggap yg pki tu mcm malaikat.

Masa baru pindah dekat kawasan rumah aku ni (stay dengan adik sekali), aku pon kena macam ni jugak.

Sesuka hati dorang je park kereta depan rumah aku sampai kereta tak boleh nak keluar.
Mula2, aku tanya baik2 siapa punya kereta tapi dorang buat bodoh je. Tegur secara bersemuka pon dorang buat bodoh je.

Dah geram sangat,  aku dngan adik aku pakat sama2 lah. Kitaorang letak CCTV dekat kawasan pagar (specifik: tempat tekan loceng). Kaji dulu siapa owner kereta dan kaji bila dia akan letak/ambik kereta dia. Bila  owner kereta tu keluar , aku pon keluar sekali. Tapi aku tak cakap baik2 dah. Aku jerit kuat2 "Siapalah yang bangang park dekat depan sini , semoga dia cepat mampus". Sambil mengeluarkan beberapa kata carutan dan pastikan pandangan mata aku macam nak bunuh orang. Lepas tu, owner kereta tu dah tak park dekat depan rumah aku dah. Aku dengan adik aku pon akan pastikan yang kitaorang tak akan senyum dan bagi jelingan tajam dekat owner kereta tu sahaja. Kalau kitaorang bagi makanan dekat jiran2, owner kereta tu tak akan dapat.

Siapa yang park kereta depan rumah aku dan tanam pokok sesuka hati sampai kena kawasan rumah aku. Aku jerit je kuat2 sambil mencarut.
Simple je, kalau ada orang yang tak hormat kau sebagai jiran then kau tak payah lah nak hormat dorang. Nanti kena pijak kepala je.

Minah ni saiko lama x dpt batang ke apa eyh? Asik meroyan je.