CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 2835|Reply: 20

Internet

Post time 11-11-2019 01:15 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Hidup tanpa internet..

Oleh sbb hari ni xde bnyk kje..i nak tak tanya forumer semua berkenaan internet ni..
I rasa sebahagian besar forumer kat sini mesti pnh rasa zaman sblm kewujudan internet dan selepas..
Saja nak mntk forumer share ape yg di rasa sebelum dan semasa hidup di zaman internet ni..
Rasa seronok ke,rasa mcm menyusahkan ke..rasa mcm klu x diperkenalkan internet lg bagus sbb blh hidup mcm zaman dulu2 je..
Harap sudi share pndangan masing2..
TQ..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

klu xde intenet aku xleh mmbwg kt sini..

Ada internet ka.. Tak ada tenet ka.. Aku tetap buat senaman mata time2 la ni kalau tak bekerja

Akak boleh saja hidup cuma bosanlah. Orang muda boleh gila agaknya.

Banyak acara bawangan life / mesyuarat tingkap dan berkawan dgn buku n meow la

Iol lagi suka zaman takde internet...zaman utus2 surat,call orang kat public phone

Follow Us
Jujur lah, saya sangat suka dengar ceramah dan baca buku, masa zaman kecik tak ada internet lagi memang payah, buku ada yang harga mahal dan tak setimpal dengan isi, nak dengar ceramah kena pergi ke lokasi tersebut lah, memang ambil masa dan kena keluar wang,

Kat internet, buku2 dan ceramah2 free berlambak2, pilih nak baca atau nak tengok ke tak, lagi internet ni dia merapatkan silaturrahim sesama kita, dan penuh dengan ilmu2 yang dulu kalau kita nak memang kena bayar, sekarang dia pulak bayar kita, nak berniaga senang, nak study senang,

Senang kata internet ni memudahkan segala, lahir dari keluarga yang lepas maghrib tak boleh keluar rumah sebuah pc + internet sangat2 memberi kebebasan pada saya, waktu remaja jadi indah, boleh tengok konsert britney spears dekat las vegas  boleh ping kawan dekat yahoo messager,

Zaman sekarang lagi best, ada online shopping, banking, business, education, sport, kira ada lah semua, tak payah susah2 nak keluar rumah, semua urusan boleh diselesaikan dari rumah, sangat2 membantu dan meningkatkan ilmu.

MenteriWanita replied at 11-11-2019 07:30 PM
Jujur lah, saya sangat suka dengar ceramah dan baca buku, masa zaman kecik tak ada internet lagi mem ...

Stuju....I pun suke dgr ceramah (skrg i suke dgr ceramah ustaz wadi anuar....sbelum ni ustaz zulkifli al bakri).....teds talk....motivational talk.... articles...so internet ni mmg sgt bergunalah utk I.

I xde fb....so kalau rasa nak berckp ape yg I rasa ....I bukak forum cari..haha

Guccibamboo replied at 11-11-2019 08:53 PM
Stuju....I pun suke dgr ceramah (skrg i suke dgr ceramah ustaz wadi anuar....sbelum ni ustaz zulki ...

Saya ada fb tapi memang tak aktif, sebab dalam tu banyak orang ikut minat masing2, saya tak suka nak kena join satu2 pages, sebab banyak minat, jadi banyak pages kena join, jadi serabut, persis kita ada 10 group dalam whatsapp, rengsa betul,

Kalau forum ni dalam 1 medium dia banyak topic jadi banyak kebebasan, tak limit macam fb, kalau ceramah yang sekarang saya suka dengar ustaz somad, kalau yang english version saya suka motivator kulit hitam macam Chris Gardner (Persuit of Happyness) Daymond John (SharkTank) sebab dorang golongan yang tertindas jadi kalau dorang berceramah tu memang ikhlas sangat, compare yang kulit putih dorang banyak privilege tipu je lebih

Hidup semestinya sunyi jika tiada internet.. mana nk bergosip,berita semasa,keagamaan, dah tak ada..  
Nak cari resepi pun banyak kalau dulu2 jenuh mencari resepi dah tu ada yg kedekut resepi mmg xdapat la.skrg ramai yg xkedekut resepi.
Memang banyakla kegunaan internet ni pada masa yg sama pandai2la cari life kita jugak.janganla asyik 24jam dgn internet.

Hmmm...

[AceHand SPECTaceLAR]

Masa aku kenal CARI ni dulu zamang Internet dial up lagi... Tenet tenet bzzzt bunyi dia... Best hapa bunyi tu...

Jizzz... Klong! Klong!

violetungu replied at 11-11-2019 10:27 PM
Hidup semestinya sunyi jika tiada internet.. mana nk bergosip,berita semasa,keagamaan, dah tak ada.. ...

So x bnyk org blh hidup tanpa internet..mcm i x de pnh ada mana2 akaun media social..paling canggih i ada whatsapp je..tu pun sbb adk beradik suruh buat.
Sebulan sekali pn jarang ada org whatsapp..kdg2 phone tggl kat opis je..

sama la gua pun cuma ada wasap je

c===8 replied at 12-11-2019 08:34 AM
sama la gua pun cuma ada wasap je

Dulu ada whatsapp group family..skrg i dah left group..mesej sampai berpuluh2 satu hari..penat baca.satu pun xde kena  mengena dgn diri ini..
last2 mntk left group dgn elok2..ada apa2 yg penting call je.xde hal dok diam2..

kalau dulu time x da internet tu, boleh hadap drama2 kat tv (sebab still bersekolah), boleh main2 sebab ada geng bermain.

kalau sekarang x da internet. masyaAllah.. sy boleh stress kot. sebab main game pun perlu internet. (saya just lebih kepada layan drama & game) dan semua kawan wat hal sendiri.

aku dgn husband pernah try tak tengok FB, youtube & IG selama 5 hari selepas waktu ofis.  ni semua sebab anak aku yg darjah 4 tu dpt markah math teruk. so sebagai denda, tak boleh tgk henpon.
mula2 mcm biasa je, buat benda lain mcm baca buku, tgk tv, main lego, masak dinner.... tapi masuk hari yg ke 3 tak boleh blah la. nk mengelakkan sangap, laki aku ajak pegi mall, duit pulak yg habis keluar... hahahaha

Hmmm...

Boomibulat replied at 12-11-2019 08:14 AM
So x bnyk org blh hidup tanpa internet..mcm i x de pnh ada mana2 akaun media social..paling canggi ...

[AceHand SPECTaceLAR]

Stress jugak tu kalau sekarang takde Internet... Camne nak masok CARI nanti...

Jizzz... Klong! Klong!

AceHand replied at 12-11-2019 02:12 AM
[AceHand SPECTaceLAR]

Masa aku kenal CARI ni dulu zamang Internet dial up lagi... Tenet tenet bzz ...

eh..samalah..
guna jaring apa sume..
time belajar..

zaman x de internet dulu semua siaran dlm tv iols hafal. sekarang tv pon dah tak ada dekat rmh. cukup ade telefon dan internet. mcm2 hiburan ade.

Kalau busy ,boleh je hidup tanpa internet

12Next
Return to list New