CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: top5complete

follow my youtube zevfei [youtube]5MdawWH_MvE[/youtube]

bukan_ustazah replied at 15-11-2019 10:44 PM
Yeee KPJ bayar mahal tunggu 3 jam. Jumpa doctor 10 minutes 2 ratus. Hotak diaaa chrage mahal harusla ...

Mak aku cek up pakar di kpj sbb tak menahan sakit sangat..disuruh ke pakar sg buloh tunggu turn brape bulan tah lagi kepala mcm dah nak meletop katenya.
Sejam consultation dan rawatan godek2 cuma rm210 yachhhh..pgy lagi skali folow up teropong lagi skali setengah jam cuma rm90..puas hati bayar cash pun..we olls takdek insurans.

chicozinn replied at 15-11-2019 12:45 AM
Rm35-rm40 cmtu..

Spray apa yg dia jual sampai gitu harga??

Kak-Leen replied at 16-11-2019 12:28 AM
Spray apa yg dia jual sampai gitu harga??

Spray sembur lipas..yg bodonye rmai lak tu yg bli..xpaham

mbk replied at 15-11-2019 09:57 AM
Dah ramai dah ambik medical insurance ..tue ramai pi hospital swasta. Kebetulan ramai kot waktu tue  ...

opkosla,iols sbg peminat latin drama ni membantah spisis try hard cmni haha

Yelah sejak dh masyuk niew hospital pun swasta.. prince court plak tew..

since spital swasta ada caj untuk registration, kalau kita tunggu lama sangat pastu kita blah je tak jumpa Dr bagai, diorang akan kenakan caj tak untuk pendaftaran tu? macam hantar invois ke rumah ke..etc...

Follow Us
Dia ni makin lama makin mengada ya.

Kesian manusia sekalian. Bila dah megah, berwang, ibarat masa dia sorang je yang berharga. Semua nak cepat. Kau tak boleh bersabar ke? Kan tu separuh dari iman. Upload plak kat medsos.

Boleh bgtau apa benefitnya hospital swasta kalau tunggu lama. Kita bayar bukan sikit. Layanan tu elok la. Dah keje kuat2 sampai sakit tambah sakit hati.

sape kata servis private hosp cepat

maharani_gebu replied at 15-11-2019 03:09 PM
jarak rumah soeb dgn Columbia Asia Puchong tu x sampai 5km pun beb....
Sunway Medical Centre pun ...

Soeb tak tau sunway medical center tu lagi mewah dari prince court. Dekat je dgn puchong tu..Bodohnya la hai kau ni soeb. Kalau aku masuk sunway..lagi best

johnazizul replied at 15-11-2019 11:55 PM
Aku tak berani la... sebab member aku yg satu matrix dgn dia... kat penang... bukan aku yg 1st han ...

Sebab tak best ke? Syuk mmg mengaku dlm radio yg dia x habis matrik dan quit uni.

soeb, meh sini aku nak cite kat ko sebab aku ni pengunjung tegar pcmc...  kalau ko rasa ko nak layanan superb, sila jangan datang pcmc (atau beberapa spital glemer such as columbia - sebab masa maternity aku pengunjung tegar kat situ) pada bulan 11 - 12...  pada masa yang sama jugak, sila jangan pegi pada waktu musim2 demam, flu, segala kejadah penyakit berjangkit terutamanya kanak2...

kenapa jangan bulan 11-12?  sebab masa ni la orang2 paksa doc admitkan diorang sebab diorang nak utilize medical insurance diorang...  dan mana yang ada ward allowance, masa ni la deme nak buat duit untuk dapatkan extra money pada hujung tahun...

kenapa jangan masa musim demam n penyakit berjangkit?  sebab bukan ko sorang je ada medical card yang mampu pegi spital...  dah ramai yang ada medical card dah skang ni...

kalau setakat demam beshe2, jangan la demand bagai nak rak pada musim2 cenggini...  anak aku pernah muntah2 every 15 minutes sampai lembik...  cirit birit yang severe...  very high fever...  pegi columbia, diorang cakap ward takde sebab penuh n pada masa tu ramai lagi patient tengah menunggu (waktu tu tengah malam)...  pegi gleneagles pun sama...  kena reject ok sebab ward penuh...  

pegi pcmc, deme tahan kat emergency sebab tengok anak aku dah terlalu lembik...  doc, nurse semua serbu n buat keje kat katil dalam emergency area tu je...  ko nak tau tak soeb bila anak aku dapat masuk proper room?  jam 6.50 petang tau tak...  bayangkan kami berkampung dari jam 2 pagi sampai 6.50 petang...

jadinya, jangan expect dilayan bagai raja ye hanya kerana kononnya ko membayar, sebab orang lain pun bayar jugak...

and for government, dah tiba masanya perbanyakkan lagi hospital...  please...

pujanggacinta replied at 15-11-2019 06:27 PM
zmn skrg demam pun warded private spital
semata mata utk claim insurance

sebab tu medical card sekarang dah mansuhkan ward allowance...  sebab orang2 camni la...

white01whale replied at 15-11-2019 10:07 PM
Halo... PCMC tu semua dah electronic system... lambat sebab memang kerana ramai pt and delay in ad ...

yup...  pcmc memang pakai system...  biasanya yang melambatkan proses masuk ward sebab katil penuh, GL lambat dapat dari insurance company...  pastu macam ko cakap la, ada patient lengah2 keluar walaupun dah settle semua...  tapi ada yang patient dah sepatutnya discharge tapi sangkut sebab insurance company lambat issue finalised GL...

kat columbia asia pun camtu gak... biasa lambat tang GL...  aku penah kena...  GL lambat sikit n columbia tanak admitkan selagi tak dapat GL...  kalau pcmc dia bagi je masuk sebab diorang tau kalau patient dari company aku memang takkan ada masalah dengan GL insurance...  columbia tak biasa...  so aku kena bagi deposit dulu kalau nak masuk sebelum GL dapat...  dan selalu gak kena, lambat masuk sebab ward penuh...  siap dia suruh balik dulu n dia akan call bila ward dah ada...  hahaha...

maharani_gebu replied at 15-11-2019 03:09 PM
jarak rumah soeb dgn Columbia Asia Puchong tu x sampai 5km pun beb....
Sunway Medical Centre pun ...

aku suka lagi columbia asia tu...  sebab tenang (except for parking sebab hazab nak dapat...  hahaha)...  cuma aku jadi susah kalau nak follow up sebab jauh dari opis...

Jgn sombong soeb
Mana la nk tau,esok2 ko lak jd org yg Farm Fresh bg bantuan....bumi ni bolat...

Managerara replied at 16-11-2019 12:02 AM
Mak aku cek up pakar di kpj sbb tak menahan sakit sangat..disuruh ke pakar sg buloh tunggu turn br ...

Kat mana byr rm 210?
sg buloh ke?

Cringey as usual...

hyie replied at 16-11-2019 01:04 PM
since spital swasta ada caj untuk registration, kalau kita tunggu lama sangat pastu kita blah je tak ...

Aku tolong jawab.mereka akan cancel reg tu.xda anta bil.dun wori.blah jer