CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Boomibulat

[Tempatan] Malaysia juara-memiliki penduduk gemuk paling ramai di Asia

Malaysia mendunia!

Actually betul ada je kurus tak sihat..tapi lebih ramai gemuk yang tak sihat. Yang pentingkan amalkan gaya hidup sihat, pemakanan seimbang, insyaAllah boleh kurangkan berat badan. Bila tak obese, nak buat apa apa pun tak mudah penat. Tapi kalau kurus pun masih cepat letih, better la check n dapatkan nasihat pakar k

KL to mg berlambak yang gendut. Ai nak duduk tgh2 ruangan kosong diapit pulak oleh minah2 ngan jantan2 gemokkkk kat lrt toh. Mak termkelepet di celah pelipat deme jer. Siyaaal

Muka dahlah cam babi, perangai mengalah kan babi, perut boroi cam babi ada hati nak ngorat awek cun seksi?

Ko mereng ke baibi?

Tanda Malaysia mewah makanan.

Bila Tak cukup makan mula lah marah kerajaan.

joyahglam replied at 14-11-2019 04:55 PM
ada orang mmg bentuk badan gemuk. tapi kalau makan berjaga; calorie intake, rajin bersenam. why no ...

Jangan silap tengok gemuk dengan rangka besar...
Takde orang yang semulajadi gemuk tapi ada orang yang sememangnya rangka besar...

Setuju kurus tak semestinya sihat..
I tulis situ kan... Yg kurus pun boleh tetiba mati...
Ada juga orang kurus tapi kolestrol tinggi...
Ikut la pemakanan macam mana, pergerakan aktif ke tidak...

Follow Us
Peterpan17 replied at 14-11-2019 05:24 PM
kurus tak semestinya sihat. Tp yg gundu tu dah tentu tak sihat. Masa aku balik dr Ho Chi Minh bebe ...

Amboi....aktifnya...
I exercise buat kerja rumah aje la...
Dulu kerap juga ke gym, jogging n marathon.... Rafting, cycling n panjat gunung termasuk la Kinabalu...
Tapi bila pregnant lagi dan beranak kecik ni, semua dah tertinggal....
Rindu nak beraktif macam dulu....
Tahun ni boleh dah start balik lepas 4 tahun rehat.. Baby dah 3 tahun dah pandai jaga diri... Hihihi

Peterpan17 replied at 14-11-2019 05:52 PM
setuju sesangat!! ngeri aku tgk ponggong besar dgn lemak terjuih bergoyang bila berjalan. org gu ...

Kawan my sis mat saleh yg jenis mulut lepas ni penah cakap pempuan Malaysia ni gemuk2 belaka..semua jalan selamba badak dgn tangan Kiri kanan penuh jenjeng plastic isi makanan, air Manis..ni pengamatan dia lepas sekali pegi pasar Malam...lol

Kitty_catz replied at 14-11-2019 02:23 PM
Kepada peniaga2 timbang kilo produk kurus.. produk sampah chuols tak berkesan kah??

masalahnya kebanyakan peniaga ubat kurus tu pon gemoks jua. hoowww??

Thicc  

iols tak leh gemuk. kalau gemuk..mmg nak tidooo je memanjang. lemau..moody..nak marah je..jadi pemalass yg amattt. mandi pon iols malas. nak kena beli baju lagi..ni sume kos..duit lagi..
mmg iols kena kurus..kurus.

Edited by nobito at 14-11-2019 08:47 PM
Peterpan17 replied at 14-11-2019 05:52 PM
setuju sesangat!! ngeri aku tgk ponggong besar dgn lemak terjuih bergoyang bila berjalan. org gu ...

Has...aku pun sama...kalau badan Naik sikit pun dah  rasa tak selesa...cam mana tak selesanya...berpeluh celah Sana celah sini.

Cuaca Malaysia bukannya sesuai utk berbadan gemuk....hujung2 kena pasang aircond untuk sejukkan celah masam kepam tu

Malas aku nak komen pasal gemuk2 ni... bagi suggestion pun umpama tuang air ke daun keladi. Depa lagi suka jenis shortcut. Kalau boleh, hari ni makan produk kurus, esok trus selim melim.
Konsep mudah kot. Hang nak kurus, control calorie intake. Buang calorie berlebihan tu. Tu yg cepat la.. kalau nak slow boleh pilih nak start monitor calorie intake saja.. atau makan macam biasa lebihkan senaman.. tapi gemuk ni mcm2... pemalas ya robbi..

kekejaman pemerintahan malaysia kuno masih xberupaya menghalang raykat malaysia mengungguli carta kegemokan

sarahmirza replied at 14-11-2019 07:08 PM
Amboi....aktifnya...
I exercise buat kerja rumah aje la...
Dulu kerap juga ke gym, jogging n mar ...

mmg aku dr zaman sekolah lg aktif bersukan dan klu tak bersukan aku rasa badan aku lemas. Wife aku pun 2x5 gak kuat bersukan. Dgn adik dia dok naik gunung sana sini,cycling 25km dgn geng geng. Dia join yoga, pilates gak. So mmg badan menten. Aku dr zaman muda mmg tak minat pompuan gundu. cantiklah mcm mana pun, klu gundu out dr list. So one of the reason aku tertarik dgn my wife sebab dia aktif bersukan.

Tp pompuan susah juga klu ada anak nak beraktiviti dgn rancak sebab kekangan masa dgn anak2. Tp nak jaga anak pun kira exercise gak. Bukan senang oh!! urus budak.

mau xgemuk siang malam makan roti canai teh tarik piau buih lebih

belum lagi goreng pisang cheese cempedak cheese bobba cheese

becir replied at 14-11-2019 07:08 PM
Kawan my sis mat saleh yg jenis mulut lepas ni penah cakap pempuan Malaysia ni gemuk2 belaka..semu ...

ini habit buruk org Msia. Suka minum air manis waktu meal time. Tak blh ke minum air suam saja?? basically punca obesity kat Msia ni adalah dr sugar intake. Suka mkn manis, suka minum manis. Aku tgk pun rasa mcm dah kena diabetes. Turn off aku tgk pompuan gundu dgn bontot besar, peha lebar dr tangan aku. euwww!!

Bedah.Cun replied at 14-11-2019 06:20 PM
KL to mg berlambak yang gendut. Ai nak duduk tgh2 ruangan kosong diapit pulak oleh minah2 ngan janta ...

lainkali pakai baju ada duri duri

Peterpan17 replied at 14-11-2019 08:43 PM
mmg aku dr zaman sekolah lg aktif bersukan dan klu tak bersukan aku rasa badan aku lemas. Wife aku ...

Aku punya persepsi orang gemuk ni jenis tamak....kalau harta Pusaka dia yang nak sapu dulu, kalau Ada makanan dia siap bungkus bawa balik...kalau Ada Makanan sedap dia yang Ulang makan Tak tinggal orang belakang.

Kalau Tak cukup makan, diorg akan marah kata Tak bagi makan.

Tu la persepsi aku

nobito replied at 14-11-2019 08:35 PM
Has...aku pun sama...rakan badan Naik sikit pun dah Tak Rasa selesa...Mana Tak selesanya...berpelu ...

setuju sesangat. ko tau last month, member aku kata celah burung dia kena rashes sebab berpeluh sakan. aku pun pelik. mcm mana kat celah kangkang tu boleh rashes teruk disebabkan berpeluh. dia kena jumpa doktor amik cream dan mkn ubat. rupanya sebab dia gundu, so bila berpeluh, celah nun berlipat menimbulkan rashes

serius, aku sgt turn off tgk org gundu. pakai apa pun tak cantik sebab lemak berlimpah