CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Boomibulat

[Tempatan] Malaysia juara-memiliki penduduk gemuk paling ramai di Asia

joyahglam replied at 14-11-2019 03:26 PM
gemuk kalau sihat tak apa...

Kenapa org gemuk suka perasan ek? Perasan sihat, perasan kurus n perasan cantik?

joyahglam replied at 14-11-2019 04:55 PM
ada orang mmg bentuk badan gemuk. tapi kalau makan berjaga; calorie intake, rajin bersenam. why no ...

Klau mkn berjaga, counting calories n rajin bersenam, MUSTAHIL la gemuk. Org gemuk mmg 90% sbb mkn x jaga

Peterpan17 replied at 14-11-2019 05:24 PM
kurus tak semestinya sihat. Tp yg gundu tu dah tentu tak sihat. Masa aku balik dr Ho Chi Minh bebe ...

Sbb tu ramai yg gemuk. Sb si gemuk dkt malaysia ni yakin je dgn tagline “xpe gemuk yg penting sihat”. Mana dpt logik entah. Sah2 peratus lemak tggi. Cuma tanda penyakit belum ada. Lps tu gemuk tu dikatanya body shaming??? Body shaming tu benda yg dah sedia ada mcm warna kulit, hidung pesek. Gemuk ni sbb kuat mkn, terima la weh sbb gemuk tu sbb kuat mkn. Selagi in denial state, selagi tu xkan usaha utk keluar dri kegemukan.

Peterpan17 replied at 14-11-2019 05:52 PM
setuju sesangat!! ngeri aku tgk ponggong besar dgn lemak terjuih bergoyang bila berjalan. org gu ...

I selalu nampak. Yg jenis bontot bergerak2 tu kan? Kalau pakai baju labuh melekat2 kat situ & yes mmg ngeri. Nampak mcm berat je. Tlg la buat something. Berjalan ke? Kasi aktif sikit

Bedah.Cun replied at 14-11-2019 06:20 PM
KL to mg berlambak yang gendut. Ai nak duduk tgh2 ruangan kosong diapit pulak oleh minah2 ngan janta ...

Maaaak!! Sep sikit!! Slh 1 sbb i xsuka org gemuk. Bontot melimpah dkt i. Geli yach berlaga bontot n peha. I pernah nampak akak gemuk ni duduk ambik 1.5seat!! Kalau masuk lif, berat dia je boleh tmpung 2 org dlm tu. so gemuk tu x menyusahkan org lain xbetul ye. Mohon sedar diri. I pon pernah fasa gemuk, kalau x ckp jujur mcm ni mmg xsedar

Peterpan17 replied at 14-11-2019 08:47 PM
setuju sesangat. ko tau last month, member aku kata celah burung dia kena rashes sebab berpeluh sa ...

Ya ampun komen uols!!! Harsh sgt tp fakta

I pon rasa org gemuk pakai apa pon x cantik. Tp i ada jumpa a few yg helok. Dlm byk2 tu sorang je yg helok

Follow Us
budak2 dan remaja zaman sekarang majoriti pun gemuk

Mary_jane replied at 14-11-2019 10:13 PM
Kat negara lain pun syurga makanan, tapi takde lah segundu rakyat malaysia. Nafsu makan tu kawal lah ...

Thailand pon sorga makanan tp helok2 jah. Comel jah awek2, laki n pondan2 theyols

anony-mous replied at 14-11-2019 11:15 PM
Sbb tu ramai yg gemuk. Sb si gemuk dkt malaysia ni yakin je dgn tagline “xpe gemuk yg penting sih ...

aku blm jumpa lagi orang gundu yg sihat. so tak payahlah nak sedapkan hati kata takpe gemuk yg penting sihat. dah sah sah gemuk tu sebab lemak kalori berlimpahan. pastu tuduh kita body shaming. dah ko mmg gundu, pergi mana mana pun menyusahkan orang. dlm train pun amik ruang orang lain, dlm plane pun bontot sedepa masuk ke seat aku smp aku tersepit.

anony-mous replied at 14-11-2019 11:16 PM
I selalu nampak. Yg jenis bontot bergerak2 tu kan? Kalau pakai baju labuh melekat2 kat situ & yes  ...

yelah, bontot gerak gerak mcm jeli. ya ampun!! huduh hokey!! aku nak muntah tgk. lemak berlimpah. tolonglah buat sesuatu. Jgn seksa badan sendiri. Aku mmg turn off sgt tgk orang gundu ni. laki ke pompuan sama saja.
dulu masa ofis kami buat website utk company, guna salah sorang model dlm ofis. Abang tu dah berumur tp body mmg segak. Dia tak gemuk pun. Sederhana dan for his age, he really looks good. So boss guna dia sebagai model. Lagi dia suka dress kemas. nampak segak saja. Jantan jantan gundu dlm ofis dengki sungguh. aku ckp terus terang. korang nak dengki apa? pi tgk cermin jap. klu guna korang jd model, rasa orang yg tgk website tu nak ke beli produk kita? blm apa apa lg perut dah terjojol dlm gambar, baju tak blh letak ngam di badan sebab gundu sgt. semua tersentap dan blah. kakakaka!!

Gundu2 kat apt aku ni tgkt 2 pun gigih tgu lif..jadahnya tak gemuks

anony-mous replied at 14-11-2019 11:21 PM
Ya ampun komen uols!!! Harsh sgt tp fakta

I pon rasa org gemuk pakai apa pon x cantik. Tp ...

orang gumuk, pakai apa pun tak lawa.Sebab tak jatuh cantik di badan sebab byk sgt lekuk yg tak diperlukan. perut yg terjojol, peha yg terlalu besar dan lebar, lengan berlimpah, bontot terlalu besar smp lari alignment, pinggang yg tak clear di mana letaknya. bukan pasal baju ketat ke tak. baju kena terletak elok dibadan. Tp klu dah gundu, semua kena buat besar besar. So semestinya nampak hodoh

anony-mous replied at 14-11-2019 11:24 PM
Thailand pon sorga makanan tp helok2 jah. Comel jah awek2, laki n pondan2 theyols

Yang meols perasan orang Gemok ni suka makan McD atau KFC.

Meols Rasa makan YG pedas macam Tomyam atau Ada cuka macam Sushi sebenarnya bagus sebab cuka tu Bantu halang penyerapan gula...Dan Makan pedas tu boleh tingkatkan metabolisms badan.

nobito replied at 14-11-2019 11:38 PM
Yang meols perasan orang Gemok ni suka makan McD atau KFC.

Meols Rasa makan YG pedas macam Tomy ...

OMG!! kami anak beranak satu family mmg menjauhi benda benda ni. klu kami ada family gathering, jgnlah ada sesiapa yg bawa benda ala ni. harus kena maki berjemaah dgn kami sekeluarga. setahun sekali dua tiga kali mkn tak apa. Tp klu tiap bulan tiap minggu.wajiblah kena hamun dgn mak aku

fast food and process food adalah big no no dlm family kami. sekali sekala takpe

Mary_jane replied at 14-11-2019 10:13 PM
Kat negara lain pun syurga makanan, tapi takde lah segundu rakyat malaysia. Nafsu makan tu kawal lah ...

Malaysia banyak ikut pemakanan USA...tu gemok.

Orang Thailand dan Jepun bangga dengan makanan diorg YG sihat2 tu..nasib baik la meols minat makanan Thai dan Jepun...

Peterpan17 replied at 14-11-2019 11:35 PM
yelah, bontot gerak gerak mcm jeli. ya ampun!! huduh hokey!! aku nak muntah tgk. lemak berlimpah.  ...

Iye uols. Kalau gemuk tu cute, kalau gemuk tu awesome, awat product makanan, baju , makeup duk ambik yg kurus??? Kenapa xde pertandingan ratu dunia gemuk??? Kalau ada x selera nk tgk lemak melimpah pakai bikini tu. Tgk je la cerita mat salleh yg gemuk ke kurus tu 100% mmg gemuk sbb makan.

Peterpan17 replied at 14-11-2019 11:37 PM
orang gumuk, pakai apa pun tak lawa.Sebab tak jatuh cantik di badan sebab byk sgt lekuk yg tak dip ...

Uols!! I yg dah turun berat ni pon rasa mcm kene penampar baca komen u. Kalau yg gemuk tu i xtau la kalau x sedar lg

Yg bontot mcm jelly tu takut tgk sbb mcm berpenyakit jah

Edited by nobito at 14-11-2019 11:49 PM
Peterpan17 replied at 14-11-2019 11:41 PM
OMG!! kami anak beranak satu family mmg menjauhi benda benda ni. klu kami ada family gathering, jg ...

Kawan meols kena Gout keje melantak McD...lepastu boleh cakap makan McD pun boleh kena Gout ke???

Dia sendiri Tak tahu punca gout dia dari Mana Dan Tak pernah ambil tahu pasal kesihatan dia.

Padahal Hari2 order McD....skang ni dah berhenti keje...jobless...Tak tahu lah dia boleh hidup atau Tak tanpa McD .

Edited by adiwarna at 15-11-2019 12:48 AM

Gemuk ni bukan saja masalah secara fizikal, tapi mental juga....tiada kekuatan dalaman utk deal trauma masa lampau, nafsu makan dsbnya. Sebelum nak ubah badan yg dah obese tu, kena pulihkan mental dulu, gali balik punca2 kenapa berat badan tak terkawal...pastu, kasi semangat positif dan kekuatan dalaman utk menggerakkan effort utk menguruskan badan...tak boleh lah amik short-cut, crash diet tu, bahaya...consult doktor lebih selamat. Aku suka plak tengok Revenge Body si Khloe Kardashian kat Channel E (or MTV, tak ingat) pasal dia tolong org utk weight loss...tapi, dah takde kot show tu, maybe tunggu season baru...

becir replied at 14-11-2019 07:08 PM
Kawan my sis mat saleh yg jenis mulut lepas ni penah cakap pempuan Malaysia ni gemuk2 belaka..semu ...

Kenalan iols org korea yg duduk kejap kt mesia pun pernah cakap org melayu gemok2..siap kembangkan tgn buat gaya bulat sbb heol x reti sgt speaking english