CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Keputusan UPSR dah keluar, apalagi tak nak tayang result anak uoulss ke?

tapi kan aku ada kawan yg tiap kali result anak keluar dia mesti post. post bangga ucap tahniah. walaupun result anak dia biasa je. ctg 2A je ke.. or xde A dia tetap post dan puji anak dia, doakan anak dia... 2-2 anak dia punya result dia post.

then, bila anak dah SPM, resut sederhana pun dia post puji2 anak dia. bila anak dia masuk U, result anak dia 2-2 mmg dekan. pun dia post.

kawan aku ni aku tgk dia obses dgn anak dia dan x kisah result tu hebat or tak tp dia nampak bangga sgt dgn apa anak dia perolehi. Mungkin sbb tu lama2 Allah bg anak2 dia berjaya.

Sazida replied at 17-11-2019 07:07 PM
Mybe bg dia luarbiasa sbb dlm mall kan.,, rengsa betul tgk status dia. Hari2 plak tu. Xpernah putu ...

Hahahaha...y ni lawak..tp kwn2 aiolzs atau org sekeliling lah senang ckp,mmg akn beli pdi punya and bila dpt,kemain lg hepi acah2 urban gituuu..

Aiolzs beli gk tp x obses..seingat aiolzs,cuma 2helai jah baju pdi..y lain2 cri kt pasar2 ataupun kedai lain y more fashionable than pdi..tgk design baju kt pdi lebih kurg sama jah..colour jah beza..ntah mana y extraordinary psl pdi ni

shachihata33 replied at 18-11-2019 12:12 AM
tapi kan aku ada kawan yg tiap kali result anak keluar dia mesti post. post bangga ucap tahniah. wal ...

Bagusnya parents macam tu...menghargai anak2.

Mesti anak2 dia bangga dapat parents yang supportive macam tu... support anak time susah senang.

Terharu meols.

tapi kan aku ada kawan yg tiap kali result anak keluar dia mesti post. post bangga ucap tahniah. wal ...

Subhanallah

meols x penah up apa2 kat socmed, and yes socmed meols bowingk, xde citer but irl the opposite yach!

Baik buruk simpan sendiri udah.. kena ada perasaan malu yg orang2 jaman now dah kurang ada perasaan sebegini

Tapi itu hak memasing esp di jaman socmed ni. Tak suka hide saje or unfollow, tak perlu bash

Tak pernah tayang result anak, tak pernah tayang gmbr anak amk hadiah meskipun tiap tahun dpt hadiah....wakil sekolah,wakil negeri...

Org tnya baru bgtau...tp result tak tunjuk. Kalau tunjuk pun pada atok nek ja...

Follow Us
terpulang nak uplod ke idokkkk
masing2 nye persepsi/ niat
tp kalau upsr, masih jauuuuhhhhhhhhhh lg perjalanan so biase2 jer la
zaman skrg pon straight A tu perkara biasa, x mcm dulu2 masuk U tumbang lembu sekor

kena igt la kelebihan anak2 akademik/kemahiran
yg penting jgn downkn anak2

mcm i, anak yg 1st biasa2 jer byk B jer ( belum upsr)
so i x tayang pon
lgpon gamba birthday anak2 pon i x tayang
sekadar ONLY ME jer
utk kenangan

kalau nk tayang, i share kat IG story sebab boleh hide from those people yg i rasa xde kepentingan utk tahu. Selalu share pasal achievements anak2 kt ig story dgn adik beradik cousins and close friends saja

FB mmg tak la...FB ramai acik bawang , acik pprt yg suka share semua benda kat wall deme. mkn apa, anak dpt no berapa, bunga deme cantik berkembang, kopek ikan bilis...ya Ampun.rimas iols menengoknya like "ada aku kesahhhh"

alah aku tyg kt fbtu pon frenlist smua aku dh cantas..yg tinggal hanya brbrpa ku pilih layak utk lihat saja. ujung2 yg tgk aku sorg

ina_na replied at 15-11-2019 11:00 PM
Anak result x elok pun tayang.. Kalo elok pun tayang gak.. Bkn ape sbb mls nak jawap soalan saudara  ...

Ala sedihnys hidup...
Dgn sedara mara yg kepochi..

dalam banyak2 kisah ini yg boleh bagi inspirasi unik. thanks.

tak salah pun nak tayang dan terpulang kepada individu masing2 sbb fb ni suatu tempat untuk bebas berkarya tetapi tetap ada kelebihan dan kekurangan.

takkan nak terima pujian shj tp kritikan tak boleh terima pla. ....sbb fb ni tempat bebas untuk luah pendapatkan. jd jangan expect orang akan tulis semua apa yg kita nak dengar tak kisahlah apa sebab, dengki ker jeles ker dah lumrah manusia begitu. jd kena sedia mental awal2 lah dan jawapan hadap perangai pelik manusia.

yang keduanya bila anak tu tak score exam, lepas tu dah malu nak tayang, orang akan perasan terutama yang bagi komen2 pedas sebab jeles etc. sangup hadapkah nanti komen dan tag yg berbentuk sindiran masuk? jangan expect orang ni semuanya akan respon sama, bila orang susah semuanya akan tunjuk kasihan malah mungkin ada yg suka hati.

yg ketiganya, apa emosi anak bila baca respon dari orang ramai, yg positif dia akan teruja lah tetapi kalau yg negatif, anak itu akan berperang dengan perasaan sendiri. ini hanya akan bagi tekanan yang sepatutnya tidak perlu pun dialami oleh budak tu. silap2 boleh down budak tu.

satu lagi pasal keselamatan. kita tak tahu ada orang jahat atau musuh dlm diam ambil kesempatan atas maklumat2 yang dipaparkan. censored mklmt sebanyak mungkin. muka jgn tayang takut nanti ada pedo yang teruja...

Edited by brego at 18-11-2019 11:37 AM

macam2
socmed ni memang merosakkan pemikiran, especially pompuan.

bukan nya kebetulan kenapa sekarang ramai pompuan easily get stressed,
kena depression, anxiety and so on.

ikut la sapa rasa nak tayang
paling tidak , ada yg kutuk ko dlm hati
aku takkan tayang slip tapi aku akan tayang gambar gembira anak aku
sebab aku nak bgtau kat seseorang tu, ko ingat anak ko je terer... haaa giteww
semua anak aku,  aku tayang muka diaorang walau apapun result diaorang.

juruterra replied at 18-11-2019 09:31 AM
kalau nk tayang, i share kat IG story sebab boleh hide from those people yg i rasa xde kepentingan u ...

kat fb acik boleh setting nak bg siapa view ler acik
iols setting mcm2 set of people dlm friend list.
kalau iols rasa  tak nak libatkan geng kepoci, iols akan setting tak bagi diaorang nampak posting itew.
setting lagi bnyak kat fb dari IG.
kalu iols rasa nak being sacarstic kat geng kepoci, iols set posting biar diaorang je dpt bace.

Melorqe replied at 18-11-2019 11:50 AM
kat fb acik boleh setting nak bg siapa view ler acik
iols setting mcm2 set of people dlm friend l ...

acik tau tp acik x suka FB sebab tiap kali org komen, nanti keluar balik status acik tu kat wall org lain...acik low profile. so acik suka IG story, kalau org nk bg feedback acik sorang je dpt tgk. gitu la kekdahnya nakkkkk

tukul replied at 16-11-2019 09:45 PM
Win win....belah my family adik-beradik sendiri mmg tayang sbb share everything...belah in law dah ...

oooh ada juga yg ada group adik beradik sendiri
belah i cuma ada group utk adik beradik dan inlaws.
adik beradik i ramai lelaki, diaorang jenis malas borak, wasap group kerja pun dah berlambak.
tp belah my shuben diaorang ada group sendiri dgn mak pak, yg group campur menantu ni krik2.
iols kdg2 terasa juga la,  yg status menantu ni tak perlu ke dalam hidup diaorang?

anak tahun 1 dah gigih menayang padahal panjang lagi masa depan budak tu

Melorqe replied at 18-11-2019 11:59 AM
oooh ada juga yg ada group adik beradik sendiri
belah i cuma ada group utk adik beradik dan inlaw ...

Bukan..maksud i grup adik beradik tu my side..kami 4 beradik semua perempuan..grup tu termasuk ipar lelaki ibubapa anak2 sedara...grup ni la yg share dan x dengki apa2...yg i dah setahun jd silent reader tu grup adik beradik ipar duai suami...

Acceptable la mak.mcm...share bkn sbb naik.pentas hebat semata2....share sbb mmg kaki share...geng ramah tamah kekdahnya

Hurmm...maybe not ever..