CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Penduduk tertekan anjing liar, Persatuan Haiwan sibuk nak bela nasib anjing. End

pencinta haiwan tau bercakap tapi xde tindakan, padahal 1 ekor binatang pun xde dalam rumah dorg. pastu nk tunjuk hero, haramjadah

Fly_over replied at 15-11-2019 08:51 AM
adik iols pnya anjing kuat propa. bila ada tuan je br acah2 jaga ladang. bila tuan xde anjing tu b ...

babi punya anjing.. bermuka2 rupanya..

yg babi pun pandai kawtim dgn anjing.. anjirr punya babi

Kenapa anjing liar boleh wujud? Sebab ada pemilik anjing yang cuma nak anjing masa comel dan sihat, atau masa berguna. Bila dah tua, atau dah tak berguna, buang ke jalan.

Taman aku dulu bersepah anjing liar sebab inilah. Pemilik ladang berdekatan tutup ladang dan biarkan saja anjing2 nya berhijrah ke taman perumahan kami. Anjing2 tu pulak cepat gila membiak, kejap je dah jadi berbelas ekor.

Anak2 aku dah tak berani main basikal sebab  kena kejar anjing2 ni. Demi anak2 aku dan orang lain yang lebih utama dari anjing, aku call majlis setiap kali terserempak, dan diaorang memang cepat bertindak. Lupus terus.

Sapa2 yang simpati dan tak mahu anjing2 liar tu dibunuh, sila ambil dan bela  elok2, takde sapa pun larang. Cakap banyak pun tak guna, anjing2 tu memang tak takut orang langsung, cuba nak serang lagi.

dulu kat tempat study iols pun ade isu ni.. pernah sekali jabatan veterinar ke ape ntah dtg, tembak ubat pelali bg pengsan kat anjing2 liar ni, sekali para pencinta haiwan kat tmpat i study u kemain post kat fb kata kejam bagai..

fast forward beberapa bulan lepas tu, masa tu cuti, i tak balik sbb ade program, pukul 3 pagi, anjing dekat 6 ekor tgh gigit kucing.. i terus turun amik gmbr kucing tu (sbb kucing tu ada rantai, mcm ade org pelihara) hantar dlm group kat fb yg khas utk students situ.. mmg jd isu hangat la.. terdiam para pencinta haiwan tu..

kucing tu, kat badan dia berlubang2 bekas gigi taring anjing2 tu.. smpai tak boleh jalan, dia mengesot je.. esoknya dia mati, tak sempat iols bawak g klinik, makcik cleaner yg bgtau, dia dah tlg tanam..

aurorae replied at 15-11-2019 09:27 AM
Kenapa anjing liar boleh wujud? Sebab ada pemilik anjing yang cuma nak anjing masa comel dan sihat,  ...

bagusnya majlis tempat u.. masa i buat report utk kes anjing liar ni, majlis tu cakap, selagi takde kes anjing tu serang org, selagi tu dorang tak boleh buat apa2..

Tu dah jalan terakhir la tu..
Sini anjing manyak pandai
Dia boleh bau lori tangkap anjing tu..
Depa lari menyorok xtau tang mana..

Follow Us
Org berpesatuan, ko pun nk berpesatuan..

pyropura replied at 15-11-2019 02:49 AM
Aku pun heran napa tertekan benor dgn stray dog? Pakcik aku kat kampung baru2 ni bagi makan kat 2 st ...

Ko cerita kat kampung mmgla. Ke ko yg duduk kampung pastu claimed pakcik kunun.
Ni cerita kat taman perumahan yg takde keperluan bercucuk tanam. Pagi2 penuh dgn anjing liar nak jogging pun takut . Anak pun tak berani nak main kat halaman rumah takut anjing dtg. Belum lagi kucing yg cantik2 diserang dek anjing ni.
Paham tak kenapa org marah dkt anjing2 ni? Berak kencing dia org tak kisah sgt. Ini kalau dia serang, boleh mengancam nyawa ok.
Aku pun tak setuju cara bunuh mcm ni. Tapi NGO tu buat apa? Bercakap saja no action.

awanysss replied at 15-11-2019 09:34 AM
bagusnya majlis tempat u.. masa i buat report utk kes anjing liar ni, majlis tu cakap, selagi takd ...

Mungkin itu dulu sebelum pencinta2 haiwan ni aktif kat media. Kalau sekarang tak taula macamana.

Rogue98 replied at 15-11-2019 12:14 AM
Siapa yang lepas kan anjing2 tu?
Mana tuan nye? Inilah yg akan berlaku kalau xde respond dpd tuan  ...

pastu lepas tgn.. report tak dilayan

tungkai replied at 15-11-2019 12:36 AM
So memang betul la org tanya apa fungsi NGO/persatuan mana2 binatang ni? Aku suggest lepas ni ahli2  ...

kan.. dah depa ni persatuan.. depa tahu proses kan.. so bertindaklah
dah mati anjing2 tu baru bising bagai

Buritan replied at 15-11-2019 06:17 AM
Masalahnya bela laa anjing tuu.. ini tak ckp aje.. kena gigit cmn.. aku kalo boleh bela aku belaa. ...

yg jenis menyalak tak tentu hala
kejar org... buat aduan diam je

Tu sbb kna ikut program kembiri.. segala strays anjing fgn kucing ni.. tkde la beranak pinak membiak di jalanan. Byk je program pemandulan yg dibuat vet..
Nak suntik bg pts pun $80 tau. Tmbh skit je lg boleh mandulkan.
Anjing kat area kami ni.. ada 1 kuil ni byk amik dan jaga..

eh setan sangat siapa yg racun anjing2 tu.  tolong la ko mati accident.

aku benci betul meleis yg benci anjing ni macam la anjing tu binatang yg teruk beno.

Takyah pikir banyak. Bayangkan kalau anak korang kena kejar or lagi worst kena gigit dek anjing. Ape korang rasa???

kesian
semoga diadili seadil2 hukuman kat sana nanti

pejabat PERSATUAN Haiwan Malaysia (MAA) ada sangkar utk sumbat anjing liar ka?
kalau tak ada, lebih baik diam je

sory laa meols mmg anti anjing2 liar yg berkeliaran smpai ganggu penduduk setempat ni. tmpt meols dlu mmg byk anjing liar2 ni. makan sampah. hari2 sampah bersepah. then jiran meols cina dia pi buat report kt mpsj tak silap. ade la tindakan jap pas tu dtg lagi anjing2 ni ntah dari mane. smpai ade org indon eksiden depan umh aku ngn anak kecik sbb anjing ni kejar dia. mslhnya geram ntah anjing sape yg biar berkeliaran tak trjaga smpai mcm ni. bila ckp lebih2 kang kena kecam plak. maklum laa skrg ramai pencinta binatang tak brtempat

hah ah...pepagi tetibe byk plak anjing liar dok selongkar sampah org
gagah2 plak tu anjingnya...siap yg ada pakai collar lagi
dulu2 xder plak...
nasib baik jiran2 byk bela anjing...bila lalu jah anjing liar ni...rmai2 menyalak
lari laa jugak...kejap je laaaa larinya

yang pet lover kulu kilir bawak mknan tu acah acah je.. taik besepah takde plak nak tolong clean kan.. puih