CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: suweet

Betul ke ustaz / bomoh boleh tahu kisah seseorang berdasarkan gambar sahaja?

Jgn le percaya dia tu 'ustaz'..  Mungkin sbenarnya bomoh yg gunakan jin sbgai khadam tp mnyamar gn gelaran ustaz.  Ustaz yg betul takkan mintak gambar2 bagai ni.  Jin ni kerja nak membohong dan melagakan manusia je.  

sarah82 replied at 17-11-2019 04:49 PM
Ang bagi MIDDLE FINGER besar2 kat akak dan so called ustaz hamjad tu.

depends on org tu
sbb macam meools, my mom pernah panggil sorang tok ni, sbb ada one of famili kena buatan org , masa dtg rumah dia nampak famili photo and my graduation photo.

and dia bgitau my mom , pasal meols punya sifat. my mom mmg terkejut la sbb meols tak tau apa2 pon pasal tok tu, and pasal buatan org tu po. meols tak tau,

semua bende dah setel and tak lama pastu meols balik kampung, mak meols pon citer
pasal apa yg tok tu ckp .

2 tahun lepas tu iols plak yg kena pergi berubat.

iols nak ckp ada org mmg boleh tgk sbb hijab dia terbuka, bukan sebb jin setan semua ni.
bende bende ilmu kena belajar , byk mengaji , rendah diri and tak leh tinggal solat

dgn izin allah , mmg dia boleh nampak and tahu pasal seseorang melalui gmbr

Victorioussss replied at 17-11-2019 05:24 PM
Orang yang belajar makrifat bole scan orang dgn izin Allah

Orang yang bela jin setan pun bole sca ...

betul apa uols ckp ni
sebijik macam yg diceritakan pada iols

adelea replied at 18-11-2019 03:06 PM
depends on org tu
sbb macam meools, my mom pernah panggil sorang tok ni, sbb ada one of famili k ...

Sebenarnya mmg ada org yg boleh nampak atas izin Allah.. Yg nampak ni dia takkan citer yg melaga2kan antara satu sama lain.

Utk kes TT ni.. Ustaz tu layak di Middle Fingerkan.. Sebab melaga2kan persahabatan antara kwn2 TT..

joyahglam replied at 18-11-2019 02:50 PM
you ni lawak lah. hehehe. I terhibur dengan posting you.

kehkehkeh..ok lah tu, blh wat org gumbira..

sarah82 replied at 18-11-2019 03:09 PM
Sebenarnya mmg ada org yg boleh nampak atas izin Allah.. Yg nampak ni dia takkan citer yg melaga2k ...

bukan kawan sarah, among family
iols tak tahu knp dia bagi tau my mom macam tu , tapi tok tu dah arwah dah
even dia bagi tau sapa yg htr bende kat famili kitorg

tapi mmg dia berjaya la buang bende2 tu semua.

pasal kes iols tu , masa iols kena berubat
perawat iols x bgaitau langsung
and dia suruh istigfar byk2 and jgn pk pasal sapa yg hantar semua tu

Follow Us
adelea replied at 18-11-2019 03:18 PM
bukan kawan sarah, among family
iols tak tahu knp dia bagi tau my mom macam tu , tapi tok tu dah ...

Pernah teman makcik jiran pi berubat.. Sepanjang proses berubat tu.. Pakcik tu senyum ja tgk sebelah sy.. Dia nampak yg org lain x nampak.. Hahahahahaha..

Seminggu lps tu teman lagi.. Dia senyum lagi.. Masa makcik jiran ke tandas.. Dia tanya sy org mana.. Sy ckp.. Ohh.. ..pakcik mesti dah nampak apa yg ada kan.. Maaf la.. Benda tu sampai dulu dari sy...sy bukan minta dsn x pernah terima.

Pakcik tu gelak.. Dia kata x apa la.. Benda yg x boleh nak buang.. Bukan salah adik.. Dia tak menganggu sapa2 yg x memberi bahaya pada adik.

Simple saja..pakcik ni x tanya lebih2..dia tgk.. Dia senyum.. Bila berdua baru di tanya.

Sbb dia x nak aib keluarga sy org lain tau

Sebenarnya mmg ada org yg boleh nampak atas izin Allah.. Yg nampak ni dia takkan citer yg melaga2k ...

Haa tu laaa.. Siap cakap kawan kitorang yg satu lg tu hati busuk semua. Saya pun pelik. Kalau setakat boleh scan ja, saya okay, tapi ni siap sebar2 kan lagi.

te_peng replied at 17-11-2019 06:26 PM
Biasanya mereka tanya qarin yang mendampingi perempuan tersebut.

Itu maklipat  semua orang b ...

Macam mana nak tau yang kita atau seseorang tu ada pendamping ye?

suweet replied at 18-11-2019 08:14 PM
Haa tu laaa.. Siap cakap kawan kitorang yg satu lg tu hati busuk semua. Saya pun pelik. Kalau seta ...

Ustaz tu propa.. Bg saja middle finger

KIM.K replied at 18-11-2019 08:02 AM
Ye ke..jadi jin taktau perkara yg akan berlaku
Thanks for info

betul kak kim..
yg pakai djinn hanya boleh meneka/menebak dan serkap jarang perkara dimasa depan.. cth kiamat akan terjadi pada tahun 2019..
yg dpt ilmu dari tuhan
boleh memberitahu terperinci soal kejadian, rupa dan hal2 musibah.. cth mati, gempa, perihal seseorg.. kecuali tarikh kiamat(hal ini urusan tuhan)..

ustaz ini kalau ada ilmu lebih, mesti ada pendamping. Kalau tengok darul syifa' takde ustaz yang ada kelebihan tu. Tetapi ada kenal satu darul syifa' yang boleh tahu kalau pesakit tu mandi wajib ke tak. Itu power. haha

DumBell replied at 19-11-2019 08:58 AM
betul kak kim..
yg pakai djinn hanya boleh meneka/menebak dan serkap jarang perkara dimasa depan. ...

Bukan ke selepas kelahiran Rasulullah saw jin sudah dilarang naik ke langit utk curi2 dgr info drp Allah kpd malaikat..klu naik jgk depa kena panah ng kilat dan petir.

Kurex replied at 18-11-2019 01:19 PM
ada sorang gemuk ni boleh scan.. dia scan aku lepas tu dia burukkan aku yg katanya aku gayah la, gag ...

Xpe la kurek 1 jari dia tudung kt ko, 4 jari lgi bbalik kt dia..wpon ko gay tp aku pecaya ko masih bsandar pd Allah yang Esa, sabarla.

QueenIsolde replied at 20-11-2019 10:01 PM
Bukan ke selepas kelahiran Rasulullah saw jin sudah dilarang naik ke langit utk curi2 dgr info drp ...

salam.. yup betul sbb itu dia tak leh nak tahu hal masa akan datang..
kalau ilmu dari tuhan.. tahu hal masa akan datang..

QueenIsolde replied at 20-11-2019 10:08 PM
Xpe la kurek 1 jari dia tudung kt ko, 4 jari lgi bbalik kt dia..wpon ko gay tp aku pecaya ko masih ...

btw gemuk tu tabur duit dekat jantan..

betul...biasa org yg hijab terbuka ni jarang la nak gebang sana sini.org2 terdekat je tau.ade org sy kenal mmg hijab terbuka fmly dah try mcm2 jmp ustaz nak ttp hijab tu tapi still boleh nmpk. everytime dia nmpk tu kalau benda yg menggerunkan blh nmpk la muka dia berubah tp dia takkan ckp.so kita faham sendiri la blah cepat2 dari situ.

pernah sekali je dia cerita masa weols melawat kwn kat hospital. tu pun i tnya sbb muka dia pucat dan dia cepat2 nak balik. dia mmg elak utk pergi hospital kalau sakit teruk sgt baru la pergi.

syamzana replied at 21-11-2019 10:48 AM
betul...biasa org yg hijab terbuka ni jarang la nak gebang sana sini.org2 terdekat je tau.ade org  ...

Aku nampak apa pun... Aku jarang citer  sampai la 2-3 hari lps tu.. Tu pun bila di tanya... Tapi family dan kawan2 aku tau.. Kalau aku nak cepat balik dari tempat tu.. Ada la benda x elok disitu.

Hospital apa yg x ada.. Menangis dlm lif pun aku pernah jumpa.. Gelak masa aku nak naik lif pun pernah kena.. Hahahaha.. Aku selalu lantakkan sajork.. As long tak ganggu aku lantak la.. Tapi ganggu aku mau aku mengamuk.

Dulu2..barang aku selalu berubah tempat... Sampai aku ckp sapa yg ubah sgt barang aku.. Bertubuh atau tak bertubuh nyata, dpt kat aku.. Aku tetak tangan tu.. Baru kejadian barang aku berubah tempat stop.

betul plk tilikan dia ek

te_peng replied at 17-11-2019 06:26 PM
Biasanya mereka tanya qarin yang mendampingi perempuan tersebut.

Itu maklipat  semua orang b ...

nak tanya, qarin kita ni, kalau ditanya macam2 pasal kita, memang qarin akan jawab ke?
soklan serius ni