CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: suweet

Betul ke ustaz / bomoh boleh tahu kisah seseorang berdasarkan gambar sahaja?

.. bangsa yahu* pon pandai scan  .. sedari yg saya maklum.. 2 bangsa yg pandai ilmu ini ialah bangsa di nusantara & bangsa yahu*.. (bangsa lain pon ada..tapi kurang dikhabar kan.. kenapa? Ntahlaa..)

..kalau ilmu senipis tisu..jadi jangan di scan rabb* yahu** atau para pemimpin nya..
Scan ada 2 tujuan:
1-utk keselamatan (umum)
2-utk ajak bertarung/bergaduh (scan bomoh/pemimpin)
*sebab ada sebahagian pemimpin tertentu dijaga bomoh tertentu

entahlah, kalau ustaz zaman dulu kot la nak percaya, sekarang ramai penunggang ja, kata nya scan tapi scan nak masukkan 'benda ' lain. , susah nak percaya sekarang

jiwasemangat replied at 23-5-2021 05:32 PM
.. setiap org hebat2 walau bukan Islam.. ada pendamping masing2.. jangan cuba scan kalau pendinding  ...

okay menarik reply uols ni. So kaedahnya org2 yg ada pendamping ni, mcm mana diaorng ni ada pendamping at the first place?
And adekah pendamping ni saja2 dtg or org2 ni mmg memakai?

How orang nii ada pendamping at 1st place?
Berbagai cara:
1. Tuan badan yg mintak (secara sedar @ tak sedar)
2.Tuan badan memang jenis jiwa lemah. Jadi dgn mudah pendamping masuk badan (kebiasaan bagi anak kecil berketurunan parent bomoh, tukang urut, berketurunan perantau).. [kes lain pon ada..]
3.parent tuan badan yg turunkan kat anak dia..dan si anak tak tahu..sebab masa diturunkan, anak masih kecil
4.. . Ada lagi lah cara lain macam turunkan saka semua tuu.. tapi yg lain2 tuu.. mungkin u dah tahu sebelum ini.

FYI:
Sepemerhatian saya.. datuk nenek kita (orang nusantara) pengetahuan mereka tentang alam ghaib sangat tinggi (kalau rajin, boleh laa buat kajian org nusantara asal mana..?). Bila sampai ke generasi moden kita sekarang, kita sudah tak percaya. Tambahan lagi kita sudah ada ilmu agama yg berkaitan. Mungkin ramai tak percaya- majoriti orang nusantara ada pendamping. Orang dulu tahu how to handle this problem.. org sekarang dah tak tahu (dan tak nak ambik tahu). Kalau ada problem penyakit, kalau boleh settle dgn medical prescription kat hospital..ok laa.. kalau tak boleh, kita dah tahu nak kemana. One more thing, from my observation, rawatan alternative kat luar22 sana.. banyak pulak yg pakai benda2 ntah apa-apa.. mengelirukan, kesian kat org sakit.. ntahlaa

Follow Us
Abg aku pernah sakit pelik...  Akak aku ckp ada org tgk ckp yg Abg aku sakit sebab adik aku...  Aku x Tahi nk ckp ape.. aku ckp kat akak aku x yhlah fikir pasal Hal ni .. abg aku pun dah baik..

DumBell replied at 25-5-2021 02:54 PM
yup ada.. selalunya masa tgk jodoh, bawa gi rumah ibubapa.. ibubapa akan ke rumah ibadat bertanya  ...

Oh yer laa, pernah juga dengar semua tu..
Thanks atas penjelasan..

Bantuan jin tu... Cume xtau jin islam atau tidak..

Yess.. bantuan jin.. bantuan qarin.. bantuan zikir. Yang bantuan zikir, biasa nya dia tak buat service atau promosi.. dia diam-diam saja..

Rsanya yg bleh scan tu ada khadam...ntah la

Takut ada kadam yg tlg buat kerja

Ada yg ada khadam.. ada yg tiada khadam.. Kebanyakan nya ada khadam laa.. Dunia alam ghaib/ alam scan nii.. penuh dgn fitnah. Ilmu kena banyak utk dekati ilmu-scan nii.. Kalau yg buat promosi .... mm..mmm.. laa.. (*nanti aku pulak kena scan)