CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 9332|Reply: 52

Menyampah kawan jenis tak boleh kalah dan semuanya serba tahu

Post time 20-11-2019 10:09 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Di kalangan kawan-kawan aku, ada seorang dua jenis sembang tak boleh kalah lepastu serba serbi semualah dia tahu.dari hal ehwal dunia membawa ke gossip mossip retis. tapi paling annoying yang tak boleh kalah tu lah. memang aku naik menyampah terus. yang lagi bestnya, kawan yang jenis tak nak mengaku kalah dalam segala hal ni lah yang kawan-kawan lain memang ternanti-nanti keberadaan dia bila nak gather. serius aku tak paham kenapa orang yang jenis tak nak kalah ni, lagi ramai member kamcing dari yang jenis sembang biasa-biasa low profile ni. atau mungkin aku yang ada penyakit hati hitam semua benda tak betul kat mata aku. ni memang aku akui lah perangai negatif aku tapi sekurang-kurangnya aku bukan jenis tak boleh kalah dan tak lah tunjuk tau semua benda. korang ada pengalaman kawan jenis camni dan camna korang handle?

Kau yang pilih nak kawan dengan dia, kau pulak sakit hati kawan macam ni aku dah letgo lama dah, benda tak bagi manfaat dan kebaikan, kalau simpan buat tambah beban, dari nak enjoy2 seperti tiada hari esok, terus merana jadinya, buang masa ja.

Circle kita ni melambangkan diri kita, kita dari relaks2 secara perlahan2 sedut habit dia jadi habit kita, kau bayangkan bila kau pilih kawan2 yang jenis intelek, hujung kau pun ikut macam dia, bijak tak memasal, sebab selalu bergaul dengan orang habit elok, lama terikut lah.

MenteriWanita replied at 20-11-2019 10:25 PM
Kau yang pilih nak kawan dengan dia, kau pulak sakit hati  kawan macam ni aku dah letgo lama dah,  ...

agak dah memang akan kena balik kat aku sendiri pilih kawan gitu, sendiri merempan tapi tbh aku ni tak ramai kawan jadi apa yang ada je lah aku kawankan. tapi tu lah, sebelum ni aku kurang nampak sikit perangai diorang yang jenis tak mau kalah dan nak betul je tu. bila dah jumpa ramai orang lain camtu baru aku sedar memang wujud rupa nya spesis camni. bila diorang dah start gebang cerita tak mau kalah tu memang aku prefer senyap je. ada la perli berlapik sambil-sambil sembang tapi diorang tetap tak tone down. yang aku geram gak tu, kawan-kawan aku yang lain yang perangai biasa-biasa macam dah tertutup hijab mereka dari nampak perangai tak mau kalah kawan-kawan yang jenis ini. kagum manjang je bila sesi gebang berlangsung

sabar sis. iols kecik2 sekolah rendah dah jumpa budak macam tu. kadang bila dengar gelak dalam hati je, patu dok menganjing. tapi walau pun dia macam tu kita still kawan baik lah. perangai nak menang tu kita abaikan je over sangat mengumpat belakang2 dengan kawan lain, x pun sembur2 sampai panas

ala.. layankan je.. tu kan kawan. biz partner lain pulak. keluarga lain pulak. segebang2 kawan kau, mungkin kawan tu la yang paling dekat senang nak minta tolong. biz partner kena ada duit baru diorang baik. keluarga pulak acah2 caring je.

I pernah kena ada kawan macam ni. Tapi dia lg teruk kot. Kalau I lebih sikit dia akan up lagi hal dia better dari kita. Macam competitor plak. At the end I slowly x kawan dgn dia. Sbb benda macam ni buat I sangat down sometimes dan making lama makin benci. Dulu I ada pikir gak yg hati I ke yang kotor kan.. Dah try dah buat macam buat taktau and biar je. Tp lg sakit sbb org macam ni mmg ego tinggi melangit. At the end I buat macam2 alasan then slowly distance. Skrg x kawan langsung. Nampak pun buat2 x nampak. Yg I perasan kawan rapat dia bertukar2.. Ya la sapa tahan kan.

Follow Us
Ramai manusia yang makin ada penyakit jiwa/hati. ....

macam mana kalau kawan kau tu mmg dia tahu semua tu. dia rajin membaca ke, dia ramai kenala ke.. so dia bukan buat2 tahu, dia mmg tahu.. kalau aku ade kawan mcm ni aku layan je.. koserr nak judge member2 sendiri..

tp dulu2 aku ade rasa member aku sorang camtu.. satu geng la rasa dia camtu.. asal dia cakap je kitorang betah2.. kadang tu dia cakap benda betul pun kitorang rasa dia acah tahu.. lepas dah sedar tu baru kitorang dah stop judge org.. upbringing kite, lifestyle kite berbeza.. so let it be.. kawan je la..

tp kalau kawan tu sejenis competitor yg tu masalah sikit.. kalau setakat borak2 tu okay lg..

Jap tak paham. Kawan kau taknak kalah tau semua maksudnya dia banyak share info2 gosip ke dia taknak kalah kalau org tau gosip A, dia tau gosip A dengan lebih mendalam? aku pernah berkawan dgn miss-know-it-all. Dia tau semua benda and yang buat annoying, bila ko bagi opinion, dia akan bidas, sebab dia kan tau semua benda di dunia.

ramai jer stok gini

kuat wayang sembang babi terbang

i'm facing it before

konon ada banglo saje nak dok umah flat

ada bmw saje pakai proton cabuk

konon anak saudara menteri

ada byk projek mak kena settel

hujung2 tetiba dtg nak pinjam duit

ape lg cak alip bot kan ajer

aku ada je kawan jenis gini..dia lah hebat, taknak kalah..aku layan kan je..sesekali aku bash dia balik, terdiam terus pastu..

since high school iolss byk knl manusia camni, masing2 taknak kalah sembang nak A jekk. sekolah iols dulu elite school byk orka or claimed as they're orka but iols org biasa je. so mmg byk manusia merempan mcmni. sampai kesudah sesape kawen iols elak dtg sbb mls jumpa gang circle dorang ni. kalau kt opis dulu pun ada cmni, sembang ada side income business kencang tak tdo mlm buat audit and finance company but sheols sekolah spm jek and younger than me tak mungkin can be registered as acca or auditor. iolss gelak sikit laa kan and but bkn nak kutuk she's got the least than what she said she had. i mean appearance dia or sense of fashion pun kelaut. kalau kaya at least she know some good brand la kan. muka desa nan permai tp sekali sembang babi pun terbang aiyooooo

ahmad_dhani91 replied at 21-11-2019 12:53 AM
sabar sis. iols kecik2 sekolah rendah dah jumpa budak macam tu. kadang bila dengar gelak dalam hati  ...

haha sis kecik2 zaman dulu memang tak aware pun ade orang perangai jenis tak boleh kalah ni. bila dah tua, dah start sensitip lebey tu yang perasan ada dua tiga kawan camni. masalah sis kawan-kawan lain sume tag team dia. tak tau la napa yang diorang tak nampak-nampak lagi perangai jenis tak boleh kalah langsung ni.

Lagubestbest replied at 21-11-2019 01:24 AM
ala.. layankan je.. tu kan kawan. biz partner lain pulak. keluarga lain pulak. segebang2 kawan kau,  ...

tu lah, terpaksa la layankan tapi kalaulah boleh control sikit jenis sembang tak nak kalah tu, aku rasa ok je. kadang-kadang aku rasa napa lah kawan-kawan aku yang jenis tak nak kalah ni tak jadi je lawyer. baru la kes asyik menang.

sfrnna replied at 21-11-2019 02:49 AM
I pernah kena ada kawan macam ni. Tapi dia lg teruk kot. Kalau I lebih sikit dia akan up lagi hal di ...

Sejenis la ni. asal kita cerita pengalaman kita ke, dia akan cerita jugak pengalaman hampir sama dia walaupun kejadiannya dah bertahun lepas asalkan tak kalah. tapi aku mengaku memang kawan-kawan aku yang jenis tak nak kalah ni memang life diorang pun best, mewah semualah compare dengan aku yang takde apa-apa ni. cuma kalau dah direzekikan baik-baik camtu, sepatutnya perangai tak nak kalah pun berkurang lah. sebab dah ada semua nya

noor2 replied at 21-11-2019 08:45 AM
Ramai manusia yang makin ada penyakit jiwa/hati. ....

ye sis. I mengaku I punye penyakit hati hitam memang teruk. mohon bagi panduan untuk memurnikan semula hati hitam I ni sis

awanysss replied at 21-11-2019 09:30 AM
macam mana kalau kawan kau tu mmg dia tahu semua tu. dia rajin membaca ke, dia ramai kenala ke.. so  ...

Kalau tahu semua tu sebab dari pembacaan aku ok je. tapi banyak kali gak yang jenis buat assumption sendiri dan bajet betul. bila start sembang tak nak kalah dan dia je betul yang aku mula annoying tu. let say kita bagi pendapat sekian-sekian dalam satu isu, politik ke, alam sekitar ke, pasal artis ke, kawan-kawan aku yang jenis gini nak jugak pendapat yang keluar dari diorang yang orang setuju. tak bole la camtu kan

yang upbringing tu memang aku setuju salah satu faktor penyumbang kepada penyakit sembang tak nak kalah dan sentiasa betul ni.

supermum replied at 21-11-2019 10:03 AM
Jap tak paham. Kawan kau taknak kalah tau semua maksudnya dia banyak share info2 gosip ke dia taknak ...

Tak kira info gosip ke info semasa sis. even ko sembang dengan dia pasal isu angkasa lepas pun aku rasa dia tak kan kalah dan dia je lah betul tau serba serbi pasal angkasa lepas.

Adakah? replied at 21-11-2019 01:58 PM
Kalau tahu semua tu sebab dari pembacaan aku ok je. tapi banyak kali gak yang jenis buat assumptio ...

ohh kalau dah sampai mereka-reka cerita tu avoid je la..
kalau setakat acah tahu tu boleh layan lg..

Adakah? replied at 21-11-2019 01:52 PM
ye sis. I mengaku I punye penyakit hati hitam memang teruk. mohon bagi panduan untuk memurnikan se ...

Bukan tt jer. ..termasuklah akak. ..kawan tt yg kerek tu...dan kebanyakan manusia sekarang. ...itu general kata2 akak tu....mohon sama2 kita terasa....