CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Kurex

CERITA MAKCIK CLEANER

misuke replied at 23-11-2019 09:03 AM
oiii.. lahanat sgt nih. hahahhaha... dh acah2 clubbing la ye

sebab kan, opis aku tu pelik sikit, kalau pukul 7 je mesti boss suruh balik, tak dibenarkan kerja ealaupun banyak kerja.
mula2 ingat sebab kedekut ot, rupanya ada kes sebab ada staff sebelum ni kena kacau..

aku pun kena kacau, msa tu hari jumaat, tengahari..

sorang senior tu kata sebab tokong kecik dalam opis tu

siput_gondang replied at 23-11-2019 09:27 AM
I c. Mekasih kurex. Aku baru tahu. Aku nk tnya lagi satu. Kan ada ustaz ckp jin takkan mati sampai ...

Setahu kaka yg tak mati sampai kiamat tu syaitan yg hasut hawa n adam sampai kena keluar dr syurga...dia sorg jer yg tak mati...keturunan dia mati

Kurex replied at 23-11-2019 10:48 AM
banyak je cerita aku.. tapi aku taknak cerita banyak, nanti orang tak caya..

Lantak pi laa orang tak caya.
Ada je orang yg suka baca termasuk aku (berani2 takut)

Kurex replied at 23-11-2019 10:57 AM
sebab kan, opis aku tu pelik sikit, kalau pukul 7 je mesti boss suruh balik, tak dibenarkan kerja  ...

ada tokong kecik dlm opis? x bau colok ka

Kurex replied at 23-11-2019 09:07 AM
sebab makcik tu membela jugak.. kata makcik cleaner semalam la..

kah kah kah.. tobat belaan dia dh biasa kena baling botol

Romba replied at 23-11-2019 08:10 AM
Cik pon tak pernah dengar cerita lagi. Kalau boleh taknak lah. Setakat ciklang ok lah lagi. Setaka ...

Pe beza cik pon & cik lang?

Follow Us
Kurex replied at 23-11-2019 10:47 AM
aku dah lama tak naik lrt..

dulu ada kisah seram lrt dalam cari forum.. cuba search

Da lma sgt ke bru2 lgi thread tu..yg lgi satu case bukn makcik cleaner kena...org awam..pgi aku nk p wat site valuation ngan sub con nmpak railing kena langgar, then sub con cite,org awam tu saw something then tu yg terbabas/terlanggar...station yg sma jugk..kalu ikot kan crita sub con aku,makcik2 cleaner yg keje station tu btau dia,station tu mmg laluan depa...kdg2 ada bersinggahan jua...melepas lelah gamaknye...

ezacbee replied at 23-11-2019 11:26 AM
Pe beza cik pon & cik lang?

Baru nk tnya soklan ni jgk apa beza mrk berdua.....

misuke replied at 23-11-2019 11:23 AM
ada tokong kecik dlm opis? x bau colok ka

tak tahan wei.. bau kuat.. dah la bilik kecik.. terperap je asap tu

per706 replied at 23-11-2019 11:27 AM
Da lma sgt ke bru2 lgi thread tu..yg lgi satu case bukn makcik cleaner kena...org awam..pgi aku nk ...

benang lama.. best cerita porumer lama..

Kurex replied at 23-11-2019 10:47 AM
aku dah lama tak naik lrt..

dulu ada kisah seram lrt dalam cari forum.. cuba search

Tajuk apa..i cari tk jmpa...kalau jmpa share ya...nk tau gak kisah seram kt lrt tu.....

cahaya_almas replied at 23-11-2019 12:33 PM
Tajuk apa..i cari tk jmpa...kalau jmpa share ya...nk tau gak kisah seram kt lrt tu.....

Dah jmpa...thread lama...2006 lg.....psl p ramlee....haha

Aku follow. Nanti nak baca dari pg1. Aku suka thread hantu mcm ni wpun penakut.

cahaya_almas replied at 23-11-2019 12:33 PM

https://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=231060

cahaya_almas replied at 23-11-2019 12:42 PM
Dah jmpa...thread lama...2006 lg.....psl p ramlee....haha

ye.. semua cerita pasal hantu ada.. hantu hospital la.. hantu sekolah la.. kurex dulu ada join forumer tapi lupa nickname dgn password..

Ada juga satu cerita nak kongsi baru2 ni (takda penampakan)
Kat sebuah hotel dekat KL Sentral. Bangun pagi2 belum terang tanah lagi dah keluar nak gosok baju. Iron kat floor tu macam rosak takut berlubang kurung brocade iols. Jadi naiklah floor atas guna iron tepi dinding

Memula rasa bahagia mengiron. Takut buat bising ganggu bilik sebelah siap sangkut 'do not disturb' lagi. Bilik tu sunyi takde bunyi, biasanya kalau ada penghuni memang boleh dengar. Dinding senipis bawang. Ada bangla tengah mengemas kat floor tu pandang semacam. Dah lama mengiron kain keras tu baru datang seram mencengkam..bilik tu macam takde orang. Baru teringat ada bilik hotel kadang reserved untuk jin belaan

Kelam kabut iron baju peluh nitik satu badan. Tok nenek cucu tumpang gosok baju segala keluar. Cepat2 chau

KIM.K replied at 23-11-2019 02:51 PM
Ada juga satu cerita nak kongsi baru2 ni (takda penampakan)
Kat sebuah hotel dekat KL Sentral. Ban ...

whatttt? reserved utk jin belaan?

Haku teringin nk jd mcm adik Haku sejenis hati kering pastu kdg2 die Ngan member die memburu hantu kat dlm hutan! Sampai mak Haku ckp nape nak cari ilmu ke cm tu? Tp adik Haku saje je tp die pun ikut perangai mcm abah Haku sejenis berani tp abah Haku x takut sgt n x berani sgt...

Bak kata abah Haku, takut kpd Allah je sbb jin,syaitan,iblis ke hantu nie mmg nk menyakatkan umat nabi Muhammad...berani kerana Allah! Mmg salute kat abah

Kdg2 abah Haku suka sgt mancing tgh2 mlm@ pagi Ngan member die 2@3 org paatu Kalo die rasa Mende tu manjang main2 tali kail ke, pastu kalo rambut ke, hembus2 kat telinga ke abah Haku rasa mcm x syok la sbb Kene kacau kan.. udah nyer abah Haku ckp moh Lerr balik ooiii, waktu dorg time ginie... Balik la Abah Haku Ngan member die

Mak Haku dulu keje cleaner kat kilang kereta X...lama giler die keje dekat 12 taun kot ganti arwah nenek Haku! Byk mak Haku cerita kat Haku Mende nie... Nanti Haku recall la balik

siput_gondang replied at 23-11-2019 09:27 AM
I c. Mekasih kurex. Aku baru tahu. Aku nk tnya lagi satu. Kan ada ustaz ckp jin takkan mati sampai ...

Jin dari api...manusia dari tanah

Malaikat dari nur or cahaya

Jin di cipta lagi awal dari manusia

Ada surah psl jin dlm quran

Jin dulu bnyk di daratan tp lepas tuhan cipta manusia depa pindah bnyk ke lautan..mcm depa konker Bermuda Triangle tuh..

Syaitan?? Syaitan cuma satu definisi ..ni penting ko kne faham

Definisi untuk rujuk GOLONGAN YANG DI TETAPKAN INGKAR

Tu dari quran ..penting ko nilai erti di tetapkan..ketentuan Allah..ni Allah je tau esp nasib kita manusia n jin

Omputeh sebut Genie...arabic djin..melayu sebut orang buniannnn..makhluk halus..yindon sebut HALIMUNAN

Mcm tabib in arabic..doctor in english..pawang in malay..yindon sebut mbah dukunnnn..ok??

Now..syaitan or golongan yg tuhan dah tetapkan kufur..kafir..kafara..ingkar..derhaka terbagi 2 puak ok

Syaitan manusia..contoh abu lahab..firaun pak angkat nabi musa as ..abu jahal..ok?

Syaitan djinn!! Aha..ni misal iblis or Azazil..dia keturunan jin..di jadikan dari api..dan bnyk lagi puak..berbangsa mcm manusia gak..alam jin

Depa dok sakat kacau manusia mostly yg jahat or kafir sb itu tugas depa oleh ketua beso depa yakni iblis laknatullah ok..

Iblis bersumpah depannnn Allah swt..mintak hidup sampai kiamat..nk sesatkan keturunan adam yakni manusia

Jin ni umoq panjanggg..kurang kurang beratus taun..

Sedangkan nabi kata Umur umatku antara 60 hingga 70 je..umur sunnah gitu

Nabi wafat umo 63.. ok?

Syaitan ni nnti akhirat jadi pembakar api neraka!!! Ni dari quran

So ingat..syaitan tu term untuk golongan yg di tetap kan kafir sampai bebila!!

Kita je tatau nasib kita sok sok camna ok

Tu kne doa kuat..mati husnul khotimah..mati beriman..mati dlm islam..mati yg tuhan redha..mati yang taqwa kat Allah..bukan mati suul khotimah..mati ingkar mcm firaun..abu lahab..abu jahal..ni sme syaitan manusia!

Mcm mcm la kisah jin n manusia ni..ade buku kisah jin kat aku

Tp cek lagi..kut ada yg lelebih mcm katun ok? Jgn over..nabi pun ada dakwah kat bangsa jin..tentera nabi sulaiman as pun ada jin..haiwan pun haaa..dlm quran  ada surah bab jin

So jin mmg wujud..hantu tak wujud..itu term ..slang kita rujuk syaitan

Sebabbbb jin ni bleh menyerupai mcm mcm tgk kasta dia..tu kelebihan tuhan beri

Bleh jelma jadi anjing itam aaa..syaitan jin laa tu ok?

Hantu tu ialah syaitan dari kalangan jin

Klo manusia setan..tuuu KACANG HANTU

Manusia suke kaco sakitkan hati orang lain sakat..mcm budak porem tu..setan manusia..mcm Ali Setan..paham?

Arap ko tercerah..bnyk leh cite..aku lom sentuh jin QARIN lagi tuh haa..but toksah over lah ok..sekadar tahu dan ilmu je dah

Yg penting ko ikut je quran sunna sme tu anddddddd jadikan diri ko orang TAQWA..yg takut hanya kat Allah swt..lmbat solat fadhu je ko dah demammmm takuttt Allah murka ko n turunkan bala

Ni nmpk hantu domam..puihhh

Syaitan jin dan manusia mmg takut orang beriman..yg taqwa..yg salu ber amal soleh

Ko ingat depa de masa cite hantu,

Iblis di cipta beribu taun sebelum adam as dan masih hidup n hidup sampai KIAMAT...ko agak brapa umoq dia?

Klo cite kat atheist or puak gitu sure kata katun...dahhhh depa tk kenal tuhan..ok?

Tujuan ko manusia di cipta ialah supaya nko manusia dan djinn ..hanya beribadat pada Allah swt aje  or some ulama mcm imam ghazali berpendapat supaya nko manusia n djinn KENAL ALLAH SWT

Dari ko busy nk kenal hantu syaitan djinn aku saran ko kenal Allah swt lagi molek

Mcm mna nk kenal Allah swt?

Ce ko fikir n rasa bab besar till maha vesar Allah swt

Kita salu takbir..Allahhhhh Maha Besarrrrr

Camna nk feel kebesaran tuhan sampai ko choking..ko musnah..ko fana..ko tu sebenonya takdok!! Tak wujudddd pun ko tu ..yg wujud cuma Allah swt..wajibul wujud...ayah mak ko pun tak wujud..

Ce fikir guna minda tuuu..dlm minda ko tu ko rejekkkk pe pun nk masuk..awek tun anwar porem duit pe pun laa..rejek rejek rejek..ko nk biar dlm minda tu BLANK

Rejekkkkkk sme even urself..bio minda kosong aaa n ko rasa pe?

Allah bukan tuhan..ok? Paham baik baik

Ni nk bersih tauhid

Bersih undi bersih body apa guna klo tauhid kotor!!!

Allah bukan tuhan..klo ko percaya tuhan makna sama macam tuhan kristian hindu etc

Allah tu nama khas n nama am gak..sekadar alat bahasa istilah

Allah tu tadak padan or sekutu or bandingan or tandingan

Tadak urup..tadak bunyik..tadak warna..takdak apaaaaa pun bleh ko padan or kaitkan pada Allah hatta istilah tuhan

Maha suci..maha tinggi..ni sme ayat makrifat dlm quran..makrifat jalan nabi n bukan jalan sufi..ok?

Nafi isbat...tidakkkkk ada tuhan!!! Kecuali Allah..or tadak tuhan kecuali tuhan haaaaa

Mende ni bleh isim..bleh lalok..bleh orang kata ko gila..but to u who cares..yg penting Allah swt..aku ni tadak..tak wujud pun..wajibul wujud..dia je ada..lain sme kne cipta ..ada dia sayang ada dia murka..ko nk yg mana haaaa..paham?

Ko layan cite tauhid gitu klo mai beribu pocong kaaa werewolf kaa mak limah kaa..ko dulik je? Ko percaya ko yakin ko mati pun no hal dgn conviction tadak lain tadak kuasa tadak apa yg berkuasa melainkan tuhan yg satu yg esa yg tertiinggi yg tiada awal tiada akhir yang jadikan cakeralawala  hingga ke cacing dan sel tubuh dengan zatNya..berkat rahmatNya..penuh kasih sayangNya..yg cipta ciptaan yg paling baik yakni diri ko manusia..di angkat jadi khalifah di bumi..tak minta di balas pe pun kecuali ko taat perintah n ko jauhi laranganNya...tak ke ko manusia wajib banyak bersyukur???

Klo ko study tauhid gitu..ada nilai untuk diri ko insha..tp ko cite hantuuuu..pe nilai ko dpt?

Wal asr..innal insannalafi husr..illallazi naamanu wa amilus solihatt..watawaa sholbi haq qi watawaa sholbi sobbr

Demi masa..sesungguhnyaaa manusiaaaa ituu dlm kerugiannnnn kacuali...mereka yang berimannnn dan beramal soleh..merekaaa berrrpesann pada kebenarannn dann berrpesann dgn kesaaabarannn...

surah al asri

Kami doakan kamu englighten dan always di rahmati Allah Azzawajalla..aameeennnn

Aamiiinnn...aa tu 2 harakat dah ...miin tu 2 ..4..6 ..harakat bleh..pilih..afdal nya 4

Tu baru tepat makna PERKENAN lah

Ramai mengaminkan..aaaaaaaamiiiiiiinnnn

Aaa..panjang
Miiinnnnnnn...lagi panjang

Ni SALAH!!! ..tk caya tgk solat jemaat..tok imammm pun ada lalai bab ni kk

Ingat...Aaa...2 harakat doh..miinn..bio 4.

Baru tepat perkenankan lah ya Allah..klo sebutt aamiinnnn ya Allah

Ok? Jazakallah...wassalammm..aameennn