CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bawangkecik

"Allah Pertemukan Kami" - Dai' Farhan Kahwin Janda Anak 8 Tanpa Penget

org yg kita nmpak pandai dlm bab agama ni
(tp x smua la..nnti ada pulak yg meroyan )
org kpg pun percaya abis,
suku sakat ahli keluarga dn kawan2 smua rasa dia baik
biasa nya blum tentu baik
ada jerk yg berselindung disebalik agama,
ada jerk yg berselindung disebalik konon2 prihatin
ada jerk yg berselindung disebalik konon2 simpati
da pun terjumpa org mcm ni
rasa nak sumpah jerk jd makhluk ganjil

So pu ni nk cakap yg first wife kena terima sebab dia ngan janda tu dpertemukan di tanah suci,jatuh cinta pandang pertama,ini takdir Allah jadi kena redha gitu...kalo x bdosa,hanat sungguh,x pikir lngsung keadaan wife ngan surat ko leh g nikah lagi satu kt tanah suci,pastu gunakan agama untuk paksa isteri redha...ko mmg lelaki x guna

Sebab tulaa set2 pu ngn set2 daie ni xmati2 lagi,Allah nak tunjukkan y pd akhir zmn ni,penipu2 dan penunggang agama mcm dorg akan terus hidup buat dosa..menyebarkan benda batil dan melindung bnde hakiki..

Semuanya kerana nafsu y satu tu je..jantan nafsu satu akal 9 pun x guna kalau tunduk kt nafsu y satu tu..semoga mati dalam aib lah set2 penunggang agama nih .benci aiolzs!

Kawen dua xsalah, tp masalahnya sikit2 tekan butang agama, malulah weiii. Salam jari tengah !

selera plkk. tgk gigi punn xrata.. aihhhhh

mcm guna muka dlm tv nak tambah bini aje

Follow Us
Stop guna nama Allah n agama kalu ko sendiri kawen demi nafsu n duit..bini tu da peknen patutnya ko kne sntiasa ada ngan bini bukan gi membirah kawen baru..bajingan muka da la xde rope ostad...hamlau

Anak2 yang ramai tu nak cover line je.. Kompom la pasal nafsu kan.. Berduit pun ye jugak.. Muka kemut macam penyu pun doctor pakar nak.. Sunyi sangat ke sampai kebas laki orang.. Lahai.. Doktor pun bodohn

wah makanan ni..nyum nyum

ah sudah,...
ape dai ape ke yg bekap sgt si abu tu, mek nk tgk ape dia ckp...
dai pu puih...

Edited by jazaa100 at 26-11-2019 03:53 PM

Cantik 2nd wife tu.....

Org berduit, anak 8 pun masih menarik....klu org kg, janda anak 8....dah rupa acik acik dah.....dgn sakit diabetes, tak blh buat kerja berat...anak pun dah lamaaaa tak pegi sekolah....

Skrg janda ni kena tanggung 8+1 le pulakkk....salah gaya 8 + 4 kepala.  Itu huntong nya jadi lelaki skrg....himpit je janda kaya...

sarah82 replied at 26-11-2019 11:01 AM
Middle finger utk ang. Sekian.

Iol stuju dgn ni, pastu pnyokong lak siap bngga. Geli tngok.

gideoncross replied at 26-11-2019 04:04 PM
Iol stuju dgn ni, pastu pnyokong lak siap bngga. Geli tngok.

Pendoggie agama sungguh.. Yg menyokong tu bebal.

Rasullalah saw nikah janda yg memerlukan perlindungan..

Janda anak 8 tu kaya raya.. Jadahnya nak perlindungan..

Dasar keturunan pengecut.. Nikah diam2 lepas tu letak kesalahan kepada Allah swt kononnya jodoh di Mekah..

3× middle finger.

Dan mencarut.. Hahahahaah

mati2 ingat janda anak 8 org kampung yg miskin,,,rupa2nya...lubok emas..pandai daie pilih ya...hehe..

Joysparta replied at 26-11-2019 04:43 PM
mati2 ingat janda anak 8 org kampung yg miskin,,,rupa2nya...lubok emas..pandai daie pilih ya...hehe. ...

Ada ke lelaki skrg nk kwin jsnda ank 8 org susah?

Dulu ada org kg aku laki dia meninggal...ank kecik kecik 9org....sorang YB ni dah lama kwin tapi tak de ank....dia amik ank tu sorang jd ank angkat....pastu dia selalu bg bantuan kat janda tu...dulu tak byk bantuan mcm skrg ni...baitulmal lah...jkm lah...dulu klu susah kena usaha sendiri..yg balu ni nk kuar gi keeja, sapa pulak nk jaga ank kecik kecik lg kan....akhirnya YB tu ckp kat wife dia...nk kwin dgn balu tu sbb nk tlg ank ank yatim.....

Alhamdulillah....ank ank yatim tu pandai pandai semuanya....ank yg dia jdkn ank angkt tu tak brp pandai sbb manja terlebih....

Tu dulu...kisaj awal thn 2000...skrg ni lelaki nk kwin dgn pompuan kaya je.....

..

karangan ayat2 cinta bukan calang2
last2 kedapatan...

Kesian, di aniaya rakan sendiri

Bawah ini copy paste ayat isteri pertama, Fatin

Assalamualaikum Wbt. Kepada netizen yang saya hormati, para pembaca media sosial yang setia, serta sahabat-sahabat penyokong yang mendoakan kebaikan dan berdiri di belakang saya. 😊

1- Post ini saya karang sejurus saja balik dari klinik, check up bayi dalam kandungan. Alhamdulilah semuanya baik-baik saja. Cuma saya dinasihatkan agar menjaga emosi, tenangkan diri & kurangkan stress.Tapi sejujurnya saya tidak dapat bertenang apabila handfon berbunyi dari semalam dan mesej bertubi-tubi masuk ke inbox.

2- Semua itu berlaku sepantas kilat selepas post yang dimuatnaik oleh sahabat saya sendiri iaitu Ches Al-Maliki. Kini saya tengok sudah mencapai ribuan like & share (still counting). 😔

3- Hasil daripada post beliau, pertama, ada yang kecam saya kerana lembik, membiarkan suami buat begitu kepada saya. Yang kedua, org kecam suami saya kerana 'menunggang agama' dan menganiayai saya.

4- Demi sedikit ketenangan dan anak dalam kandungan ini serta keluarga kecil kami yg kini berkembang menjadi besar, saya terpanggil untuk membuat kenyataan dari hati saya sendiri, memandangkan ramai yang tertanya-tanya & ramai yang silap dalam menilai kerana mendengar kenyataan dari pihak ketiga bagi saya sudah basi.

5- Suami saya memaklumkan dari awal hasrat dia untuk berkahwin. Akad nikah yang diadakan di mekah saya tahu dari IBU mertua saya.

Tipulah kalau nak cakap saya tak kecewa, tipulah kalau saya tak marah, tipulah kalau saya tak stress. Saya manusia biasa. Bila tahu saja berita tu, terasa mcm hilang arah.
Family dah maklum. Cuma family kami cuba merahsiakan hal ni.

Dan saya maklum pd Kak Ches yg bukan ahli keluarga sy sendiri, kerana saya percaya pada dia sebagai sahabat baik dan saya tahu tindakan suami saya itu tidak betul, tapi apa yang saya perlu pada ketika itu adalah teman berbual & telinga yang mendengar.

6- Soal rumah tangga kami, sebenarnya kami dah bertemu mata, bercakap dari hati ke hati, saling bermaafan, benda ni dah 2 bulan berlalu dah pun.

Saya bahagia dengan anugerah permata hati kami skrg. Saya pun serah pada takdir apa yg terbaik.😊

7- Kami sediri sepakat merujuk pada pihak yang layak, salah seorangnya ayah mertua saya sendiri, kami bincang satu-satu, kami minta nasihat, kami cermati satu-satu apa tindakan yang perlu saya buat.

8- Ujian berat & titik persefahaman.
Ujian ini berat. Apa yg menimpa ini memang berat.
Tapi benda boleh pikul, buat apa kita nak lepas. Benda boleh bincang, kenapa kita nak gaduh. Benda boleh sepakat, kenapa kita nak akhiri dengan penceraian.

Pada mulanya saya redha dalam paksa. Saya fikir begitu & alhamdulillah sekarang saya dah dapat laluinya pun dengan baik. Alhamdulillah. Allah beri kekuatan pada saya, saya buat rutin macam biasa xda ape2 yang berlaku. Saya seronok dgn kerjaya saya. Alhamdulilllah, lama-lama semua baik. 😄

9- Kepada keluarga & rakan yang tidak terima dan tidak setuju,
Saya hargai anda yang stand untuk saya. Saya tahu, adik-beradik saya, keluarga saya tidak setuju tindakan saya yang menerima Poligami. Ketahuilah rakan-rakan & keluarga yang saya sayangi, berat mata memandang, berat lg bahu saya yang memikul beban ini.

Tapi percayalah, keadaan yang keruh, tidak akan jernih sekiranya kita berterusan begini. Saya ada pendirian saya, minta kalian semua hormat dgn pendirian ini. Saya sayang kalian semua. Terima kasih berada dibelakang saya beri sokongan yang tiada henti. Kata semangat yang tak putus. Saya terharu.

10- *Public Post oleh kak Ches - Maliki.*
Kepada Kak Ches, saya sayang akak. Saya tahu akak akan stand untuk saya, sebab itu saya mengadu dengan akak.

Cuma saya tidak menjangka akak akan tulis kenyataan dipublic post begitu yang mengundang pelbagai reaksi. MashaAllah saya memang sangat terkejut. Saya baru balik dari bercuti di Melaka pada ketika post itu dimuatnaik. Apapun, saya risau kemungkinan buruk akan berlaku pada rumah tangga kami, lagi-lagi kandungan saya.

Semalam saya merayu kepada akak untuk delete post tersebut, tetapi akak tidak endahkannya dan akak still bertegas tidak mahu delete.

Pada saya tidak adil anda semua menilai kami sekeluarga begitu. Suami telah pun mengambil pengajaran atas tindakannya sebelum itu.

11- Akhir kata, saya mohon kepada rakan semua, hentikan segala tohmahan kpd saya, keluarga dan suami. Jika tidak keberatan, deletelah apa pun yang dah tersebar mengenai kami demi privasi hidup kami.

Sesungguhnya kami belajar dari kesilapan & kami mohon doa yang baik dari kalian. Doakan bayi dalam kandungan ini cekal & tabah seterusnya menjadi anak soleh-solehah. Aamiin 😊

zuuu replied at 26-11-2019 01:06 PM
So pu ni nk cakap yg first wife kena terima sebab dia ngan janda tu dpertemukan di tanah suci,jatuh  ...

Ni lah ummah sanjungan llaki2 yg sangap gak.

betui ke tu isteri pertama yg tulis tanpa ada pengaruh dari mana mana pihak?
itu sebab malas nak komen isu poligami ke
isteri tertindas, teraniaya lah, terabai lah
sebab hujung2 bini dan perempuan tu juga yg buat keputusan nak stay
walau hati remuk rendam ke patah hati ke makan hati ke
ada sampai bertahun tekanan jiwa ngan sikap laki
tapi bersikap ok tak apalah ujiannn redhaaaaaa
pastu pengakhiran hidup dalam kekecawaan dan kesalan
langkah dan tindakan ada dalam islam utk melindungi wanita
tapi entahlah malas nak taip panjang
laki ko madu ko hidup ko
rumahtangga ko
jangan esok lusa kuar citer lain sudah