CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: TharaGun94

Aku Lelaki Biasa2

first time jumpa lelaki yg nk kulit putih..tt lelaki kalau putih melepak xheloklah for me unless dia mmg chinese.. kalau lelaki semua tinggi2 nnt perempuan yg rendah dlm 140cm++ nak kawen dgn sapa

tak payahlah compare diri kita dgn artis..luar nmpk perfect tapi dalaman buruk pun xbest kan tt cuba muhasabah diri ramai kat luar sana yg tgh berdoa nak ada hidup mcm tt sekarang ni

Hensem cantik lawa kacak tampan bergaya berpelajaran apa guna kalau perangai entah hapa2... sekadar elok rupa dan iq je la... rupa tu kejap je dapat pinjam... sampai masa bergaris2 la... yang muda pula ganti. Sama juga dengan ilmu... boleh ditarik balik...

TT cadangan iols u luaskan perjalanan... pergi jalan2 ke kawasan yang remote area, tempat orang asli ke...nampak macam mana diorang jual barang nak cari sesuap rezeki tuk keluarga. Tak jauhpun tt, jalan naik cameron pun ada, baru kita rasa kita nampak diorang tetap nampak bahagia walaupun kehidupan ringkas sebegitu.

Lol rmi je lelaki yg biasa2 dlm ni tmsklah aku. Tp tade la plk lelaki biasa2 yg rmi ni nak menangis bagai sbb rasa diri dia biasa2.

apa kt ko jd lelaki yg luar biasa. X susah pun esk ko pki skirt, pki eye shadow, pki lipstick. On x on?

otai_g replied at 1-12-2019 08:35 PM
Lol rmi je lelaki yg biasa2 dlm ni tmsklah aku. Tp tade la plk lelaki biasa2 yg rmi ni nak menangis  ...

lol laki ke otai g nih

putih2 sangat tt nak jual muka kat ig ketewww, takpayah nampak cam kelempuk je, pastu org speku yagah pula. Biarla kulit tu nampak manly sikit incik tt oiiii

Masalah kau ni  serius jugak aku rasa.

Sebab aku aku rasa pelik bila lelaki impikan kulit PUTIH MELEPAK HALUS MULUS. Aku rasa ok, kalau impikan kulit koko melayu (or cerah) / bersih. TAPI putih melepak, di tambah adore kulit mcm korea aku rasa ini serius.

Ke aku je yg rasa pelik.

nuhanis replied at 1-12-2019 08:53 PM
Masalah kau ni  serius jugak aku rasa.

Sebab aku aku rasa pelik bila lelaki impikan kulit PUTIH  ...

Hahaha I pun ada rasa pelik tu td sbb tu I suspek apa je yg TT ni rasa dia xde tu mesti berkait dgn smthg in the past macam maybe org  pernah kutuk dia hitam ke or xhandsome ke. So TT ni jd obsess nak prove dia bukan mcm tu.. Haha

Follow Us
Kalau xbsyukur..rupa kacak mcmana pun xkn cukup..
Prnh tgok artis2 yg kira hnsem la mgaku dri sndri xhensem kalau boleh nk alter lg..
Tu la kalau xbsyukur..at least kte sempurna..cukup anggota..deria..
Ada spupu i llaki tgn kiri dia xcukup jari..tp jnis konfiden,ramai kwn..pandai bwk dri..org xperasan pun kekurangan dia..
Baru nk kata 75kg tu bmi terlebih skit tp dh ada org bgthu ats tu..

Kalau rasa tak kacak tu grooming je sis. Tengok je rupa bamtah amin dari zaman PISA hingga sekarang
Fezrul khan dulu2 boroi sekarang jadi duda hot

byk kn bersosial dan jumpe org baru.  bykkan aktiviti bkn bersendirian.. aku rase ko terlalu bosan ngn life smpai byk pikir bnde yg xde faedah hahahahahaha

ajinomotonosuga replied at 1-12-2019 04:26 PM
Ni mestii ipann nii nyamar nick lain ni haa

Udah ler ipannn..tektik ko ni still tokleh kalah kan  ...

Ramai pompuan prefer lelaki terlampau biasa. Semua dah tersedia, confirm tak curang

Lainlah lelaki banyak multinick satu merempan, satu tua, satu sweet taktau ape yang putus otak diye

aduhai tt ni smpai menangis laa. kenapa average tu jadi mslh besar ye?average la cool...xde org org nak amik pot psl kita.aman2 je boleh buat hal sendiri.
cuba u keluar p travel mana2 tgk sekeliling irl bukan compared dgn retis kpop kat insta dekkk.mesti u akan rs bersyukur dgn kurniaan 'average' tu.

DainaEli replied at 1-12-2019 08:58 PM
Hahaha I pun ada rasa pelik tu td sbb tu I suspek apa je yg TT ni rasa dia xde tu mesti berkait dg ...

Iols rase u mungkin betul. Dia dah sebut org puji dia dah kuyus skang dan dia pi gim apa sume bagai tapi masih tak mampu nak kejar taraf kpop idol gitew..  so iols pun nak speku dia dolu2 gemoks dan kepam, so atas usaha byk2 berjaya turun berat badan jadik 76kg. Walopon masih overweight, org keliling dia dah puji sbb dah turun berat badan dan kuyus berbanding dolu2. Possibility utk kisah silam pun ada sbb kalo tak, nape obses sgt nak jadik putih melepak kulit halus mulus, kurus, tinggi, kaya etc? Mungkin mangsa buli masa kecik2 sampai ke zaman uni. Baru2 ni baru dpt capai average, tapi itu tak mencukupi sbb takde modal nak membahan org yg buli dia dolu2. Atopob dia berharap agar dpt jadik mcm T.O.P. dr grup big bang, yg turun berat badan secara mendadak , pastu glamer jadik kpop idol.

TT, sempena masuk bulan baru ni, iols nak susun jari sepuloh mintak mahap kalo terkasar bahasa, dan ko terguris ati. Tapi iols rase u kena pi buat lawatan dan tgk org2 yg kurang upaya berbanding ko. Ko kena bersyukur dgn apa yg ko ada. Buat keje amal, sbb mata u akan terbukak luas sket. Pi melancong tgk kesempitan hidup org lain. U asik tgk org2 yg luaran nampak cun, tapi u tak tau apa yg diorg lalui di sebalik tabir...

Bab penampilan tu, ramai dah komen. Try your best, but if you can't achieve it, dun wori. Allah SWT takkan membebani ko melebihi yg ko mampu.

Kalau mmg betul u ni mangsa buli, u tak payah nak kejar perfect utk berlagak balik kat org yg penah buli ko. Balasan mereka menanti selagi deols tak mintak mahap dgn ko. Dunia ni hanya sementara. U kena fokus dunia dan akhirat. Penampilan yg baik is good, but not to the extent you sacrifice your sanity. Berbaloi ke u kejar sesuatu yg u takkan dpt sampai jadik geller? U pikir la apa yg terbaik utk diri u.

Kalau tahap u pikir bebenda camni sampai tak boleh dikawal, iols rase baik u pi jumpe doktor sblm u buat benda2 yg merbahaya. Tak guna hilang nyawa semata2 tak dpt apa yg kita nak. Apa yg kita pikir baik utk diri kita, mungkin tidak baik utk diri kita, so Allah SWT pun jauhkan dr diri kita. Sorang kat atas tu pun dah ckp, mana u tau lepas u dpt jadi kaya, putih, tinggi, kurus sume tu, u tak jadik bongkak, riak dan berlagak? Ini mungkin cara utk menyelamatkan ko tapi ko tak nampak je.

Lastly, iols bebel bebyk ni, belum tentu u bace sampai habes pun.. haha

Rate

1

Aduhaii tt nape la nk bandingkn diri dgn retis..

Tt oiii...
Jgn fikir pasal tinggi rendah gemuk kuyus putih hitam jeeee...tu semua fizikal je.. cb fikir dh cukup ke amal ibadat.. tgjwp pd mak ayah.. muhasabah diri n hati .. lapangkan dada n bersyukur dgn apa yg ada.. hidup ni terlalu singkat utk kita pikirkan kekurangan yg ada..so TT dah 30an.. tapi pikiran cam bbnu sgt..

otai_g replied at 1-12-2019 08:35 PM
Lol rmi je lelaki yg biasa2 dlm ni tmsklah aku. Tp tade la plk lelaki biasa2 yg rmi ni nak menangis  ...

Laaa... Ingatkan ang perempuan

becir replied at 1-12-2019 05:11 PM
Meh sini ikut cadangan I..tiap Kali u gi jogging, jalan2 kat public, bila nampak sampah u kutip. Seb ...

Luar kotak sgt
Tp ai setuju
Dh nak sgt jadi rare kan

Kau gila ke dek? Masalah betul ka saja nak mencapub ni? Akak sumpah kau hilang dua2 telinga or dua2 kaki baru ngkau tahu.

Tt,sebelum pjg ceramah dan soalan2 dr warga forum
Ni nk tny soklan maha penting
uols minat ppuan x

Tinot7 replied at 1-12-2019 05:33 PM
Baidewei, berat u 76kg, tinggi 1.68m, bmi 26 overweight.

Ko jangan percaya sangat BMI tu. Jantan if tinggi 160cm ke atas dengan berat sekitar 72-76 kilo dah cukop sedap dah badan tu. Even if dia pi ke 80-84kg pon still sedap and tegap. Ko ingat sedap nak peluk if tinggi 168cm tapi berat takat 58kg?

GigaMom replied at 2-12-2019 12:33 AM
Tt,sebelum pjg ceramah dan soalan2 dr warga forum
Ni nk tny soklan maha penting
uols minat ppuan  ...

Haha.

Aiol ada kenal someone ala2 macam TT ni dulu. Straight la tapi tatau la if dalam lemari khen. Punya la low self esteem pehtu asek compare rupa dengan orang lain. Dan sebijik macam TT ni la suka jeles2 kat retis kpop yang rupa macam tino belum baligh tuh. Ujung2 aiol malas nak layan lalu tak kawan heols suda.