CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6197|Reply: 34

Mak Pak aku ada isu anger management.

Post time 5-12-2019 07:21 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Korang... aku ni umur 30 tahun.. bujang keje okay semua ok. Aku takde isu apa apa. Isu aku mak bapak aku.

Hari hari gaduh, sorang bapak aku 70 mak aku 64 pasal kopi pasal makcik aku pun boleh bergaduh. Bapak aku jenis baran tapi tak pernah naik tangan pukul ke apa.. as bapak aku rasa bapak aku ok sgt cuma aku rasa bapak aku cepat melenting

Mak aku pun sama. Aku anak bungsu jadi aku yg kena hadap. Anak buah aku sampai cakap rumah ni banyak org yg kuat marah!

Apa aku nak buat nak tegur parents aku bagi contoh baik kat anak menantu

Rate

1

klu smpi umur 70 tu mcm dh payah ja nk ubah.. tp sllu dengar org baran ni kalo dgn cucu jadi lembut

Manja lah kau ni, umur dah 30 pun nak stress2 bagai, aku pulak yang tetiba rasa stress dengan masalah kau

Bukan kerja kau nak uruskan emosi makpak kau, itu dorang punya hal, kerja utama kau adalah uruskan emosi kau sendiri, okey, macam mana nak uruskan emosi kau, kau kenal diri kau sendiri, kau tau lah macam mana kan,

Dah tiba masa untuk kau jaga imej kau sahaja, apa2 perlakuan makpak kau, jangan sesekali kau terkesan, jangan sampai terganggu emosi, kerja, mahupun cita2,

Kau dah lama terpisah emosi dengan makpak kau, jadi tak payah nak susah2 cari jalan nak tersangkut sama dengan masalah emosi dorang ni okey, good luck yach

Rate

1

Biasa umo 40 tahun tempoh nk ubah perangai. Tp ni da terlajak 30 thun dah...mmg xleh ubah apa la kalu umo 70.
Tp yg meols tgok mak meols lepas umo 40 baru keluar perangai sebenar yg kurang selesa sgt2 dan benda tu kekal.
Tt sila lah bertabah ya

Rate

1

misuke replied at 5-12-2019 08:09 PM
klu smpi umur 70 tu mcm dh payah ja nk ubah.. tp sllu dengar org baran ni kalo dgn cucu jadi lembut

bapak dan mak aku sayang cucu.. ikut je cakap cucu ni

MenteriWanita replied at 5-12-2019 08:18 PM
Manja lah kau ni, umur dah 30 pun nak stress2 bagai, aku pulak yang tetiba rasa stress dengan masala ...

hahahahha aku memang manja menteri! anak bungsu kan aku memang rapat dgn mak bapak aku.. aku nak mak pak aku happy dah tua tua ni. Pegi holiday ke.. tapi bapak aku n mak aku macam anjing dan kucing. Dorang ni dah x tido sebilik lama dah mak aku dengkur pak aku lak nak solat subuh semua.

Aku ni nak dorang rapat and ingat hari mati. Mak aku ni degil.. bila time mak aku nak berbaik ada je slack.. bapak aku hangin pasal benda merepek. Aku pun pening.. aku pulak suka lepak rumah layan movie aku ni. Mak aku masak best.. bila aku nak dpt bini kan bagus

Follow Us
makita replied at 5-12-2019 08:31 PM
Biasa umo 40 tahun tempoh nk ubah perangai. Tp ni da terlajak 30 thun dah...mmg xleh ubah apa la kal ...

aku cubalah la ni weiii

mrphilosophy replied at 5-12-2019 08:45 PM
hahahahha aku memang manja menteri! anak bungsu kan aku memang rapat dgn mak bapak aku.. aku nak m ...

sbenarnya ni yg buat hidup mak pak tt indah. let say one day salah sorg dh takde, mesti sorg lg sunyi gile pasai dh xda geng nk gaduh. cuma kita yg tgk ni la serabut

Rate

1

MenteriWanita replied at 5-12-2019 08:18 PM
Manja lah kau ni, umur dah 30 pun nak stress2 bagai, aku pulak yang tetiba rasa stress dengan masala ...

aku sokong... xde guna serabutkan benda yg dh hadap bertaun2 tu.. btw aku salute la kapel gini. boleh stay together smpi tua dok hadap perangai hangin masing2

itu cara komunikasi derang. takyah la sebok. nanti2 ko dah kawen, nanti baru ko tau.
kalau betul2 ada isu, kalau parents ko nak berpisah. ITU ye...masa tu baru betul ko kena concern.

mrphilosophy replied at 5-12-2019 08:45 PM
hahahahha aku memang manja menteri! anak bungsu kan aku memang rapat dgn mak bapak aku.. aku nak m ...

Enjoy jela life kau sementara makpak ada lagi, kerja kau jaga kebajikan dorang elok2 ja, syurga kau tu, soal relationship dorang bukan hal kau, biar lah dorang setel sendiri, kalau tak setel jua tetap bukan hal kau,

Orang lama2 memang gitu, atuk aku dulu Abi aku pun cerita benda yang sama, tapi Abi aku enjoy ja life dia, menjaga kebajikan dan keperluan makpak memang tugas kita sebagai anak, tugas untuk atur emosi atau life dorang tak lah,

Orang tua memang cepat sentap, kita orang muda memang mampu lihat jela perangai dorang, nak tegur memang sangat susah, kau tak payah lah pening2, janji makpak kau sehat, ibadah okey, itu dah cukup lah,

Percaya lah nanti kalau salah sorang dah tak ada, kau tengok macam mana, mesti sedih, manusia ni selagi hidup kat dunia selagi tu ego ada, baca lah buku apa, tengok rancangan motivasi, memang tak boleh jinak kan ego, semoga yang baik2 saja untuk makpak kau dan sekeluarga kau okey.

Rate

1

misuke replied at 5-12-2019 09:49 PM
aku sokong... xde guna serabutkan benda yg dh hadap bertaun2 tu.. btw aku salute la kapel gini. bo ...

Orang zaman dulu memang legend, bergasak 24jam, cerai is NO.

TT.. actually u terkesan growing up dgn angry people. Growing up u tak suka tgk parents marah2 & kesan psychology melekat sampai dewasa. U are 30 now.. u kena let go semua.. u tak boleh ubah pun diorg yg dah 60s 70s tu. Apa yg boleh diubah adalah respons diri u terhadap apa yg ada depan mata u..

Kalau rasa u tak bleh let go jgk, jumpa counsellor. Setengah tahun i ulang alik pi jumpa counsellor sbb i tak leh let go some things my dad did to my mom..

Rate

1

Masing2 ego la tu......

sama mcm makcik aku, mmg suke bergaduh dgn laki die, kdang psal air gduh, psal slipar la. Kadang2 bnda ni lawak tpi bila dpn org dorg ni dh x kisah nk gduh situ jgak gduh mmg malu. Tpi gduh skejap nti baik lpastu gduh lagi. Sehari brapa kali gduh aku x taw la klau raya ke kenduri ade je drama. Anak2 dorg dh naik lali kadang bile takde anak ke org truk jgak gduh jerit2. Dorang dh biasa dh jdik habit suke bergaduh

biase la tu,mak pak mertua aku pun kadang2 ada gaduh jugak,
kalau dah dari dulu mmg mcm tu dah jd kebiasaan,lgpun dah tua tu,marah2 mcm tu anggap je lah kebahagiaan keluarga,
kalau ko x suka jgn la ikut mcm tu,nt ada anak bini jgn amalkan marah2,kadang ada benda yg x baik dari parent kita x perlu ambil,yg baik dari parent je kita ambil..

Rate

1

mokcikcctv replied at 6-12-2019 08:53 AM
sama mcm makcik aku, mmg suke bergaduh dgn laki die, kdang psal air gduh, psal slipar la. Kadang2 bn ...

lain org lain caranya,
jenis aku x suke gaduh depan org,nak gaduh sembunyi2,

Mak aku kuat menengking dan cari gaduh. Bapak aku cool je tapi since pencen dia lak kuat tengking mak aku Sekarang ni dua-dua saling tengking menengking. Kalau aku balik kampung diorang dok gaduh aku rilek2 je makan sambil tengok tv. Malas nak layan. Dah makin tua, takde energy nanti berenti lah tu.

penat dgn org suka bergadoh ni
baik mak atau bapak
semak

lain kalau kalau dorang start gaduh cepat-cepat amik tudung periuk pukul sambil jerit round 1...

12Next
Return to list New