CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: mrphilosophy

Mak Pak aku ada isu anger management.

MenteriWanita replied at 5-12-2019 10:22 PM
Enjoy jela life kau sementara makpak ada lagi, kerja kau jaga kebajikan dorang elok2 ja, syurga ka ...

Aku memang jaga semua , nak kate aku bagus as anak sangat takla gak, tapi aku memang ambil berat.
Bapak aku ni masa muda buat decision salah so mak aku pulak jenis suka ungkit

semalam tu pasal bapak aku story kakak dia jaga laki uzur mak aku pulak pegi cakap pak ko kenalah amek tau pasal kakak ko sebab dulu dia banyak toolong kau ..bila bapak aku dengar mak aku cakap lagu tu dia angin terus jerit

mak aku pun jawab macam la awak bagus sangat

aku bingit dengar, bapak aku ni time ok ok dia memang jaga bini dia..masalah dia cepat baran. mak aku pulak suka ungkit benda 20 tahun lepas dan suka kecikkan bapak aku

bapak aku suruh belajar solat and jemaah xnak nak suh belajar mengaji tak nak , siap beli quran tafsiran yang boleh baca rumi..mak aku kata nak belajar sendiri.

Aku ni mati kutu nak pujuk mak aku dengar ckp bapak aku. Bapak aku dia baran je tapi baik hati. Mak aku baik hati tapi degil nak mampus aku pulak atak suka mak bapak aku x happy

so aku la stress hahahahaha

so aku nak kawen pun aku pikir banyak kali kang sapa nak layan mak aku ni. kakak abang aku semua duk sendiri dah. Awek aku pulak dah kejar aku bila nak kawen yunk

mrphilosophy replied at 6-12-2019 11:54 AM
Aku memang jaga semua , nak kate aku bagus as anak sangat takla gak, tapi aku memang ambil berat.  ...

Alah biasa lah tu tak payah gigih nak terkesan sangat, kalau dah baran, kau sapu rumah kena hamun, tak sapu rumah pun kena hamun, mana ada jalan keluar wey, diam ka, bercakap ka pun kena hamun dengan orang panas baran,

Kalau kau ada niat nak bina masjid, bina lah jangan tangguh2, semua manusia ada masalah disekelilingnya, tapi sebijak2 mereka, memang tak kan izin masalah luar masuk dalam diri mereka, kalau kau rasa malu dengan awek kau pasal tabiat baran makpak kau, tak payah nak malu, its a part of life lah,

Makpak kau baran sebab dia masukkan sikap atuknenek kau yang baran dalam diri dia, kau ni pun macam dah nak baran aku tengok, mula2 stress, lepas tuh marah sikit2, lepastu tak puashati, kemudian baran pulak, macam2 nak masuk  peringkat2 baran, jadi tenangkan fikiran kau okey.

Aku memang jaga semua , nak kate aku bagus as anak sangat takla gak, tapi aku memang ambil berat.  ...

memang stress... sya faham TT sebab ayah saya pun macam ni . Umur dah 80++, my mom 70++. Tapi kes my father dia cepat naik angin plus maki hamun ... sian my mother. Yg paling teruk sebab dia dah tak dengar... so memang useless kalo nak berbincang apa2..

Mungkin bergaduh tu terapi utk diorg
Kita yg mendengar org bergaduh ni rasa runsing bosan stress..
Tapi org2 yg bergaduh tu mungkin rasa lega sbb dpt luahkan apa yg terbuku di hati..
Lain kali kalau diorg nak start gaduh je ko cepat2la cabut keluar dr rumah tu
Bior diorg gaduh puas2

org selalu gaduh ni anak ramai

Edited by dekmieDandy at 12-12-2019 05:30 AM

ayah aku pon jenis cepat baran tetiba je

aku kekadang sampai jadi takut nak tolong dia buat apa-apa

paling tak suka bila dia suruh drive

nak melatah pon tak boleh, kena marah

tapi asik suruh aku jugak yang drive

tapi alhamdulillah, kalau ayah tu api, mak kami jadi air tolong redakan

Follow Us
misuke replied at 5-12-2019 09:47 PM
sbenarnya ni yg buat hidup mak pak tt indah. let say one day salah sorg dh takde, mesti sorg lg su ...

Macam arwah atuk nenek aku. Masa berdua asik gadih je, semua benda boleh jdi punca gaduh. Bila nenek meninggal, atuk sunyi dan depressed, asyik cakap pasal nenek, dan meninggal 2 tahun lepas tu.

aku rasa tu cara dorang komunikasi. kahkah

Diorang bermesra tu cam tu lah

Aku rasa memang cara diorang berkomunikasi. Kau tak payah stress la weh.

Kalau salah sorang tak ada mesti rindu.

Kau nak kena hidup dalam keadaan diam diam dan diam. Tak ada komunikasi. Orang bercakap pon tak ada tindak balas. Hmmm.

Kau nal bina masjid kan. Aku harap dari sudut mental dan emosi kau tal terkesan dengan benda tu. Itu cara depa komunikasi. Kau jangan apply dengan awek kau mcm tu pulak. Kang awek kau lari pulak.

Situasi biasa je ni.
Mostly laki bini yg dah berumr, gini la...
Hahahaha. Suka gaduh.
Memang xleh ubah dah la TT.
Kalau salah sorang dah meninggal baru la hilang masalah ni. Kehkeh. Masa tu kau akan rasa betapa rindunyewww situasi ni. Ahaha.

Thank you sumer, aku baru ada masa nak lepak forum ...aku rasa mak pak aku tak ble buat hape dah selamenya gitu and haku pun ikutla idea semua lek lek je la.  40 tahun dan kawen so dah immune. Aku busy nak prepare wedding aku dah and nanti nak pindah. Terima Kasih!

aku bacapun dah stress
macam mana nak cakap ni...benda-benda ni mengingatkan aku kpd adik aku dan bini dia
Disebabkan benda-benda ni, maksudkan gaduh bergaduh, pekik memekik, maki memaki lama-lama anak stress
Anak adik aku yg besar sekali tu sakit dari umur 19 tahun...sekarang dah 21

Aku rasa sedih sebab aku tak tahu macam mana nak tolong anak sedara aku, adik aku kadang-kadang call bukan nak minta tolong tapi nak luah perasaan... Berubat dekat hospital swasta saja berpuluh ratus ribu tapi anak tetap lagu tu..Sekarang ni asyik usung pi jumpa ustaz. Hari ni baik esok lusa terguling pulak. Adik ipar aku asyik dok ungkit kena buatan orang. ExGf adik aku bomohkan...

Ustaz yg berubat tu cakap anak sedara aku tu tak ada apa-apapun, dia tertekan dgn mak bapa yg sentiasa plastik depan orang dan bergaduh setiap hari. Nasib baik adik aku jumpa bini dia 2 minggu sekali ja, kalau mengadap setiap hari mungkin ada yg nak kena tetak ke tikam sesama depa.

Masa depa bercerai hari tu aku rasa lega sangat, tak dengar dah episod gaduh tapi seperti biasa demi anak-anak katanya baik balik.
Umurpun masing-masing dah 40an, tak taulah kot-kot dah tua-tua esok boleh cool

Yup 40 tahun ke atas rasanya takan berubah laa..

Mmg mcm tu kot. Bapak2 zmn dulu kan ego. Tp dlm hati syg dkt mak TT tu. tgk la nanti klau bapak tu dah xde, dgn TT sekali rasa sunyi xde dah bising2

12
Return to list New