CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Boomibulat

[Dunia] Tiga warga Malaysia maut kemalangan di NZ

Peterpan17 replied at 8-12-2019 09:01 AM
aku cuma nak komen, kenyataannya orang Msia terutama Melayu klu pigi obersea bawa perangai babi so ...

Ha ha ha..

Sempoi polis nz tu balas,  jgn bawak perangai kat mesia kat nz..

Itu sbb nak implement sesuatu undang2 kat mesia walaupun  baik mcm baby car seat makan bertahun.. Sbb ramai suka short cut n x ikut undang2..

Mgkn sbb kebanyakan org mesia ingat attitude mesian ni lah yg paling high class n paling bertamadun di dunia...

Tambah2 lagi bila ada pom2 girl n boy yg api2 kan isu ni

pengecatbintang replied at 8-12-2019 09:20 AM
Refer posting no 27..

@peterpan dah hijrah kat nz..

Puncanye kete langgar lori tu camane ek? Kete msk lane lori bertentangan ke?

aku cuma nak komen, kenyataannya orang Msia terutama Melayu klu pigi obersea bawa perangai babi so ...

Perangai pelancong mesia gini ler yg memalukan mesia..

Menyusahkan org lain

Ya btol..org gini blom layak travel kat oversea..

Bukan apa.. Perangai menjatuhkan maruah mesia jer

Kalo suka short cut n parking bersepah n suka x ikut law,  x yah nak berangan pi ke tempat yg budayanya ikut law..

Betulkan attitude tu dulu.. Baru pi tempat org..

Jgn kerna nila setitik,  rosak susu sebelanga

peko_lolo replied at 8-12-2019 09:38 AM
Puncanye kete langgar lori tu camane ek? Kete msk lane lori bertentangan ke?

Ko baca ler posting tu..

Sebenonya..  Sblm posting tu dibuat aka berita tv tu muncul..

Aku dah jangka itu yg sebenonya berlaku..

Tp mesian lain cakap ini pitenoh..

Nasib badan

Edited by adila39 at 8-12-2019 02:01 AM
pengecatbintang replied at 8-12-2019 01:11 AM
Sebab aku penah travel n drive kat sana n tengok sendiri lori transformer tu di pandu mcmana...
...

panjangnya dik.. ye ye ye.. akak xnak gaduh... my point cuma kata jangan assume. Itu je.. nnt kita bukak topik etika memandu di obersea ya.

oh, mybe you belum kenal golongan yg beretika dan level sama je dgn omputeh tu. mybe u xtau berapa ramai malaysian yg hebat dan patuh memandu bila kenegara luar. ajal maut ni x kira bangsa. my point again kita jgn assume itu shj.

Follow Us
uori replied at 7-12-2019 05:41 PM
Doktor, suami dengan anak yang eksiden ni kan? takziah

Ye,dngrnya gitu laa.. Salam takziah buat keluarga arwah.. Suami n anknya meninggal..

adila39 replied at 8-12-2019 09:50 AM
panjangnya dik.. ye ye ye.. akak xnak gaduh... my point cuma kata jangan assume. Itu je.. nnt kita ...

Refer to posting 27..

Ok peace

takziah...

Takziah buat keluarga mangsa.  Ni bukan kejadian pertama yang sama berlaku diluar negara.  Dah banyak kali dah kemalangan yang melibatkan pemandu dari Malaysia beza antara tahu atau tidak je.  Dah selalu diperingatkan kelajuan membunuh tapi tak siapa ambil peduli tambah bahaya kalau kita tak biasa dengan selok belok sesuatu kawsan tu atau baru pertama kali melauinya.  

Ada kes punca jadi kemalangan sebab badan dah terlalu penat tapi masih gigih nak memandu juga sebab konon nak kejar masa tak nak rugi hari akhirnya membawa padah.  Syarikat2 sewa kereta diluar negara pun dah banyak kali menasihatkan golongan sebegini agar berehat dulu tapi macam biasa ramai yang degil. Sebelum ni pun ada kes di Australia syarikat sewa kerea dah nasihatkan pemandu utk memulakan pemanduan esok hari memandangkan mereka ni baru je sampai kesana dalam penerbangan yang berjam lamanya.  Dalam keadaan macam tu badan pastinya masih letih  gigih degil nak memandu juga akhirnya mereka ni juga yang terlibat dalam kenalangan jalanraya.

Tak semua, tp memg ramai mentaliti PPRT camni, tgok je dlm FB Homestay malaysia, camne owner2 homestay perit ngadap perangai org msia ni, hahahah, tp bila di kata, mula la ramai yg panas hati, kecam sampai suruh reramai booikot homestay tu.... tu baru dlm negara, kau bayang la perangai sampah tu bawak g oversea....

Da lama pon jepun slowly banned org msia for airbnb, memg banyak bad review, dah jd low class sgt dah kita ni, kene berubah lah, masuk kandang kambing mengembek, masuk kandang rimau mengaum,

memg betul, klu kita x biasa dgn jalanraya kat luar negara, x usah la drive, tp nak drive gak, patuh la undang2 sana, sbb kita bukan dlm msia, sm gak org luar bila masuk sini, kita marah org arab bangla pakistan drive kereta mcm haram,

Salam takziah untuk mangsa2 kemalangan ni, takde nak ngata arwah drive sesuka hati, kita pon x kenal diorg in person, so x tau mcmana diorg ni, aku respect family dia xmo bawak balik sini dan kebumi sana je, betul2 xnak menyakiti mayat, dan harap anak2 dia yg sedang kritikal dan selamat tu bertabah lah.......

Peterpan17 replied at 8-12-2019 08:53 AM
Orang Malaysia klu pi obersea mmmg suka bawa keta mcm jilake. 3x aku gi NZ dgn Aussie, jumpa Msian ...

Kita posting komen sbb nak sedarkan mesian ikut rule...

Last2 org komen kita ni oerasan bagus..

Itu lah teguran membina x nak dengor..

Makin tertinggal ler mesian kalo masih kekal x ikut rule ni

Dok kat takuk lama n bil kemalangan x turun2...

Tahun baru cina ke,  deepavali ke,  christmas ke,  cuti sekolah ke,  cuti public holiday ke,  Yg banyak eksiden n maut mulayu...

Tegur marah

mssuci replied at 8-12-2019 08:04 AM
Alahai macam bagus sgt komen.... Al fatihah

Ko suka parking bersepah ke or langgar rule

pengecatbintang replied at 7-12-2019 11:11 PM
Aku dah agak dah..

Mmg kat NZ, driver2 berhemah walaupun laju lori tu..

Ni pasal attitudr pemandu mesia..

Aku perhati kat highway plus..

Bas ekspress ikut belakang kereta,  kat kiri lori slow,  depan bas tu kat lane tengah kete slow jugak.. Kanan lorong paling laju..  Aku dlm 50 ke 60 meter di depan,  puas bas tu bagi lampu minta nak overtake iaitu sama ada kete tu kena laju ke lane kanan or masuk lane kiri... Or sama laju ngan bas tu..

Tapi kete tu wat bodo...  Selfish.. Dan membahayakan nyawa dia senfiri n org dlm bas..

Apa sebab selfish?  Mgkn sbbnya sama mcm attitude mesian parking bersepah ganggu laluan.. Budaya peduli apa aku, nak org lain mengalah ngan dia..

Terbalik ngan driver lori nz mcm yg ko kata..

Depa plak bagi lalauan kenderaan kecil...

Tp majoriti mesian mmg camni..

Org camni akan pelik ngan budaya driver kat negara cam nz..

Padahal itu lah cara yg betul n praktikal..

pengecatbintang replied at 8-12-2019 09:11 AM
Sebab aku penah travel n drive kat sana n tengok sendiri lori transformer tu di pandu mcmana...
...

Saya baca berita kat nz. Kata polis kat sana driver lori trauma sgt2. Kadar kematian jln raya sana tak silap setahun tak sampai 320 org. Itu yg saya bacalah

pengecatbintang replied at 8-12-2019 07:25 AM
Kesian driver lori tu..

Agaknya dia trauma jugak

Mmg trauma sgt2 katanya. It will hit him hard kata pak polisi tu

panjangnya dik.. ye ye ye.. akak xnak gaduh... my point cuma kata jangan assume. Itu je.. nnt ki ...

Omputeh tu tak hebat dlm driving..

Kuncinya adalah ikut law n toleransi..

So,  kalo nak sama levelcm omputeh,  ikut law..

Aku pon drive kat sana..  Pakai seat belt n ikut had laju

panjangnya dik.. ye ye ye.. akak xnak gaduh... my point cuma kata jangan assume. Itu je.. nnt ki ...

Refer posting 27.

Pasal assume n fitnah ni

Peterpan17 replied at 8-12-2019 08:57 AM
Masa aku driving kat NZ, byk kali gak terserempak dgn orang kita yg bawa kenderaan mcm bapak dia p ...

Abis lah rekod buruk dah review ttg pelancong mesia ni..

X declare bil sebenar pax pon langgar rule..

Mmg kebanyakan mesian suka wat rule sendiri

Jgn nnt,  depa terima juga orang mesia ni,  tp kena bayo premium 40% berbanding pelancong negara lain..

Susah lah nak booking airbnb peh ni..  Terpaksa dok hotel

nak tambah gak..ada tu pulak duk airbnb kat overseas tp buat mcm dia duk kat homestay kat Mesia nih...habis diminumnya jus oren dlm fridge tuan rumah...katanya takpe satgi nak beli baru dan ganti..x sabar2 nak minum air oren sejuk, padahal..kedai runcit tu ada je dlm 8 minit jalan kaki dr airbnb tu..pastu bila tuan rumah dpt tahu..sibuk nak justify itu ini lar...kalau terus bayar gantirugi kan lebih senang..dah memang ko yg salah in the first place..