CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Boomibulat

[Dunia] Tiga warga Malaysia maut kemalangan di NZ

Pengecat bintang dn peterpan, yelah faham korang x puas hati perangai malaysian drive kat overseas, tp komen2 korang ni mcm tak kena tempat la, kita kan dlm mood sedih, jgn la tambah perisa2 cerita yg seakan2 menyalahkan arwah2 tu. Kita kan orang islam, tak baik tau, terluka hati waris baca komen korang. Aku ada baca kat berita new zealand, authority kat sana pun menyampaikan rasa simpati yg amat pada mangsa. Takkan kita bangsa Malaysia sendiri tak simpati. Saksi local kata kemalangan tu sebabkan oleh blindspot kat area tu, bukan sebab speeding.

Aku pon sedih..  Cuba ko baca post2 aku..

Sebelum terlambat, aku nak sedarkan mesian..

Nnt mesian jugak yg susah nak.pi melancong or outstation kat sana..

Sbb nama mesian makin buruk dlm industri pelancongan dunia..

Tengok nak masuk nz n aussie,  korea dah susah..

Airbnb dah makin banned mesian termasuk kat europe..

Kalo dibiarkan, satu hari nanti pelancong mesian mugkn kena caj premium kat airbnb,  hotel,  sewa kenderaan n lain2

Selain tu,  aku nak sedarkan mesian ni drive n parking ler elok2 hatta kat mesia ni pun.

Tengok kat mesia sendiri ada orang mati masa eksiden,  bukan sebab eksiden. cthnya mati kena pukul ngan kayu baseball dgn driver lain sbb kena hon..

Kete x bole kuar parking selama 18 jam sbb ada kete lain parkinh bersepah tarik hand brake..

Motor parking ganggu laluan..

Sampai bila ntah nak berubah..

Peh tu,  ada plak yg guna isu2 eksiden ni jadi isu perkauman..

Ini semua terjadi sbb masyarakat anggap perkara ni kecik n remeh..

Tp bila dibiarkan jd budaya,  siap yg parking bersepah tu dibetulkan

Ke nak status quo mesian ni sampai bebiler..

Hadap ler sampai 7 keturunan x nak berubah sampai bebiler

pengecatbintang replied at 8-12-2019 12:31 PM

Ok, faham..

wirazam replied at 8-12-2019 12:09 PM
nak tambah gak..ada tu pulak duk airbnb kat overseas tp buat mcm dia duk kat homestay kat Mesia ni ...

Kalo implement dlm parking bersepah..

Tak per parking betul2 depan pintu kedai makan walaipun halang laluan kenderaan n parking kosong terdekat x sampai 3 minit pon jalan kaki

X sabaq2 sebab dah lapor sangat walaupun 2 jam sblm tu dah melantak mee goreng..

Tetiba ada kete lain hon sbb moto or kete lain x lepas lalu..

Dok makan lagi sambil toleh tengok kete hon tu..  Pelanggan lain dlm kedai makan tu pun tengok kete hon tu sambil kata ngan muka x puas hati... Sabaq lah,

Lepas 3 ke 4.suap, owner kete or motor yg halang laluan stop makan,  basuh tangan sambil jalan cat walk ke kete or moto sambil wat muka marah n x puas hati n menjeling kat driver yg hon..

Ubah sikit jer posisi moto or kete.. Ngam2
Supaya kenderaan yg hon tadi bole lepas..

Peh tu sambung balik makan

arasham replied at 8-12-2019 11:47 AM
Mmg trauma sgt2 katanya. It will hit him hard kata pak polisi tu

Haa kan..

Kita kat mesian ni shocked sbb eksiden tu berlsku di oversea,  srkeluarga,  doktor pakar plak..

Org kat sana plak shocked n jadi berita national sbb eksiden jarang berlaku,  eksiden ngeri camtu sgt rare.. N pada pandangan ore nz n driver tu sundri, kemalangan tu x patut berlaku jika rule dipatuhi..

Coba korang2 yg kondem posting2 aku ni pikirkan apa sbb driver lori tu trauma..

Harus driver tu berhenti keje n alami tekanan emosi yg tinggi sampai kena dapatkan rawatan psikologi dan makan ubat depression

arasham replied at 8-12-2019 11:43 AM
Saya baca berita kat nz. Kata polis kat sana driver lori trauma sgt2. Kadar kematian jln raya sana ...

320 utk 4.juta penduduk 0.008%

Mesia plak berapa kematian?

Follow Us
salam takziah dan  semoga keluarga arwah tabah

arasham replied at 8-12-2019 11:43 AM
Saya baca berita kat nz. Kata polis kat sana driver lori trauma sgt2. Kadar kematian jln raya sana ...

Kemalangan sgt sikit sbb kebanyakan ikut rule..

pengecatbintang replied at 8-12-2019 12:31 PM

Sila buka thread khusus berkaitannya

pengecatbintang replied at 8-12-2019 09:37 AM
Ha ha ha..

Sempoi polis nz tu balas,  jgn bawak perangai kat mesia kat nz..

pompom girls dan boys kita ni suka guna jgn ckp mcm tu nanti kena batang hidung sendiri. dah takdir,orang dah mati jgn bukan aib bla bla bla. Tak pernah cuba fahamkan apa yg kita cuba sampaikan. Pointnya bukan sebab orang tu dah mati aksiden ke apa, pointnya cubalah belajar bawa diri elok elok kat tempat orang. Bila kita tegur, pakat pakat melenting ckp kita ni budget bagus.

wirazam replied at 8-12-2019 12:09 PM
nak tambah gak..ada tu pulak duk airbnb kat overseas tp buat mcm dia duk kat homestay kat Mesia ni ...

Ko ingat tak kes kat Jeju Island Guesthouse yg orang kita melayu Msia pi tala semua roti satu buku dan satu karton jus yg disediakan utk semua guesthouse tu?? Bila kena tegur dgn house owner, tau apa derang balas?? dah kamu kata kami blh mkn so kami mkn lah. Derang tak faham, 2 buku roti yg disediakan tu utk SEMUA penghuni guesthouse bukan utk kita mkn sampai perut kenyang. Aku pernah tinggal guesthouse kat Jeju dan Seoul. Mmg ada roti disediakan dan kopi,tea, jus oren. Kami mkn sorang 2 keping roti dan segelas jus. Pdhal kami berlima. Takde pula kami tala semua smp kenyang mcm orang tak jumpa makanan. Rupanya nak dijadikan cerita derang nak jimat duit utk mkn lunch so ksh mkn kenyang kenyang supaya tak payah keluar duit utk lunch. Badigol punya orang. Buat malu bangsa dan negara

Peterpan17 replied at 8-12-2019 01:38 PM
pompom girls dan boys kita ni suka guna jgn ckp mcm tu nanti kena batang hidung sendiri. dah takdi ...

Ya btol..

Depa x faham apa yg cuba disampaikan..

Dah meninggal tu x bole wat apa, redha jer..

Tp kita yg idup ni kena ambik iktibar supaya ianya x berulang lagi di masa depan

pompom girls dan boys kita ni suka guna jgn ckp mcm tu nanti kena batang hidung sendiri. dah takdi ...

Ya btol..

Depa x faham apa yg cuba disampaikan..

Dah meninggal tu x bole wat apa, redha jer..

Tp kita yg idup ni kena ambik iktibar supaya ianya x berulang lagi di masa depan

Ya btol..

Mcm ler kita ni nak aibkan arwah..

Kita perlu ambil iktibar utk elak perkara yg sama berulang

Edited by Peterpan17 at 8-12-2019 02:19 PM
Atata replied at 8-12-2019 12:11 PM
Pengecat bintang dn peterpan, yelah faham korang x puas hati perangai malaysian drive kat overseas,  ...

jgn kata kami tak tumpang sedih. Yg meninggal tu orang kampung aku. Family friend lagi. Family aku lbh kenal deranglah. Aku tak sebab aku dok KL. Setahun 3x balik. Aku pernah lalu jalan tu. baca post aku yg awal, mmg tempat tu ada blind spot. So kita orang luar kena lebih extra careful. aku bawa keta lalu jalan tu punyalah nervous berpeluh peluh. mcm siput. tp lori kat sana sgt gentleman. derang bg kita laluan dulu. basically bila kita bawa keta kat tempat orang dan unfamiliar road, lbh baik bawa slow dan keep on the left side all the time(merujuk kpd NZ dan Aussie sebab jalan raya sistem yg sama dgn Msia) dan guna signal. jgn malas guna signal mcm perangai kat Msia kita selalu buat. orang NZ ni sgt patuh undang undang. aku dapati orang kita suka amik mudah driving di negara yg sama sistem bawa kereta dan jalan raya dgn Msia. Contohnya mcm di UK. Adik aku dok UK bgtau, skrg ni car rental company sgt berhati hati bg sewa keta kat orang Msia sebab kita cuai. Sama mcm kes kat NZ. Fatality sgt tinggi.

Drive kat sana bukan mcm kat sini... kawan aku pernah gi sana bercuti driving, dia cakap drive kat sana menyeramkan... jln tak nampak kalau area berkabus, bawah gaung... anak dia sampai tutup muka dengan bantal sbb takut giler...  Diaorg terpaksa bawa slow sbb jln tak biasa... kawan aku ni cakap tak nak gi dah NZ kalau kena drive sendiri... takziah untuk keluarga ni... semoga dipermudahkan urusan mereka.

faraway1 replied at 8-12-2019 07:53 AM
envy orang yang travel kemudian berani drive
dekat unfamiliar road...

I x berani far....itu yg bila agent maklum self drive di nz...kami 1 family 4 beranak ni tarik diri...

adila39 replied at 8-12-2019 07:51 AM
Salam Takziah. semoga yg selamat akan terus tabah.

Just nak tegur, adik adik ni semua tulis bukan ...

Yg ni i agree...kita xtau the real situation yg berlaku...even report keadaan kereta tu.pun kita x ada skrg

pengecatbintang replied at 8-12-2019 11:41 AM
Ni pasal attitudr pemandu mesia..

Aku perhati kat highway plus..

Well said!!! aku takde nak tambah apa lagi. Ntah bila orang Msia ni nak berubah

kaishi replied at 8-12-2019 10:44 AM
Tak semua, tp memg ramai mentaliti PPRT camni, tgok je dlm FB Homestay malaysia, camne owner2 home ...

nak jadikan cerita, last year kami dr Wellington nak ke Queenstown. So melepak kat airport Wellington. Terserempak dgn family dari Msia. Ada dlm 20 orang. Anak beranak semua. Adik beradik,ipar duai, mak bapa dgn cucu cucu. Konvoi 4 ke 5 keta mcm tu. So borak2 sikitlah dgn derang. Ko tau salah sorang abang dlm group tu tanya aku? Derang ada saman bawa laju. So nak tau klu derang tak byr saman tu sebelum keluar dari NZ nak blk Msia, boleh lepas ke. Terkedu aku dengar. Tak sangka punya sampah mentality mcm ni. aku balas simple je. Klu nak duduk jel NZ, silalah jgn bayar.