CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Boomibulat

[Dunia] Tiga warga Malaysia maut kemalangan di NZ

eksiden pkl 3 a.m..kan
i saspek ngantuk n terbabas ni

monreyes replied at 8-12-2019 02:15 PM
eksiden pkl 3 a.m..kan
i saspek ngantuk n terbabas ni

3 petang.  Depa selamatkan yg hidup dulu dan by pukul 8 mlm baru keluarkan mayat.

arasham replied at 8-12-2019 02:23 PM
3 petang.  Depa selamatkan yg hidup dulu dan by pukul 8 mlm baru keluarkan mayat.

Anak Pn Arasham study N Z kan? Musti biasa ngan jalan raya n attitude org sana

Peterpan17 replied at 8-12-2019 01:41 PM
Ko ingat tak kes kat Jeju Island Guesthouse yg orang kita melayu Msia pi tala semua roti satu buku ...

Kat mesia pun depa ni suka makan pree

pengecatbintang replied at 8-12-2019 02:26 PM

Ore mcm ni..

Kat mana2 pon perangai sama..

Wat apa seksa diri jalan oversea tp miss soru..

Lebih baik pi melsncong kat siam or domestic

adila39 replied at 8-12-2019 09:50 AM
panjangnya dik.. ye ye ye.. akak xnak gaduh... my point cuma kata jangan assume. Itu je.. nnt ki ...

Benda ni simple saja. Aku tak faham kenapa orang Msia suka sentap bila kita amik dan cerita yg positif dari oversea. Benda yg baik kita ikut. Yg tak baik kita jgnlah ikut. Kita perlu stop daripada keluarkan kata kata, alah!! orang putih pun bukan semuanya baik. Mmglah, mana mana negara ada baik dan buruk perangai orang depa. Tp kena amik secara keseluruhan. Ko bayangkan negara mcm NZ tu fatality very low. Negara kecik mcm Msia ni boleh highest fatality kes di South East Asia. Indon yg kita cemuh kutuk pun tak tinggi mcm Msia. Itu menunjukkan apa?? Perangai buruk orang kita bila memandu. Kita ni sgt terkenal dgn perangai selfish bila bawa keta. Tak peduli other road users. Itu blm lagi masuk kes parking, blocking rumah orang, keta orang dan property orang lain. Asal memudahkan aku, lantaklah orang lain susah punya mentality.

Ko tau, kat NZ tu ada zone tidak boleh minum arak. Mesti korang terkejutkan?? eh!! orang putih kuat minum arak tp boleh pula ada tempat2 zone non drinking. Sebab kerajaan derang tak mau ada public disturbance bila dah mabuk. ko nak mabuk, dok sana dlm rumah atau dlm bar. Yg bagusnya rakyat depa pun ikut pula undang undang. Nak mabuk depa pi jauh2. Ko rasa klu kita buat kat Msia, boleh ke orang kita ikut??

Itu baru satu. Bab dont drink n drive. Ini pun depa ikut. Klu rasa nak minum smp mabuk dan pengsan, depa tak drive. Naik teksi atau tumpang keta kawan. balik pun sama. carilah kawan kawan yg tak minum utk tumpang balik. Beza dgn rakyat kita. Nak mabuk drive dan langgar orang smp mati. Inilah apa yg kami cuba sampaikan. Tahap kesedaran sivik dan akur pada undang undang dalam diri kita sbg rakyat Msia sangat low. Kita kena terima kenyataan ni dan jgn sentap bila kami mengutuk. Bak kat professor muhayah, kena audit diri masing masing. Aku takdelah kata aku perfect, but I am trying to be a good and law abiding citizen kemana mana pun aku pergi. Walaupun dlm Msia. Aku nak ubah diri menjadi lebih baik.

Follow Us
pengecatbintang replied at 8-12-2019 02:25 PM
Anak Pn Arasham study N Z kan? Musti biasa ngan jalan raya n attitude org sana

Anak saya study sana. Risau bila dia cuti dia akan sewa kereta dan tour. Dia tour sampai ke titik paling atas pulau utara cape ringa hingga ke invercargil di bah paling selatan. Saya risau tapi dia ckp as long as you follow the rules Alhamdulillah...

jari10 replied at 8-12-2019 01:31 PM
Sila buka thread khusus berkaitannya

Tolong report. Kat momod

pengecatbintang replied at 8-12-2019 02:26 PM

Ini jenis klu mkn kat buffet, berpinggan pinggan dia amik, takut tak merasa klu tak amik byk byk. blh mkn atau tidak tu tolak tepi. yg penting amik dulu, jgn bg orang lain amik.

arasham replied at 8-12-2019 02:30 PM
Anak saya study sana. Risau bila dia cuti dia akan sewa kereta dan tour. Dia tour sampai ke titik  ...

Ya btol..

Follow the rules..

Pandu ikut hadlaju..

Anak saya study sana. Risau bila dia cuti dia akan sewa kereta dan tour. Dia tour sampai ke titik  ...

Betul kak. kawan aku dah jd warganegara sana. Dulu dia study kat situ, pastu kerja kat sana. dlm 16 tahun gitu, di tawarkan jd PR. Kawan aku tu lawyer. Orang sabah gak. Kam drive smp ke Cape Reinga. Asal you follow the rules, InsyaAllah kita selamat atas jalan. Jgn bawa laju laju klu ada blind spot dan curve di jalan. Kita tak blh bawa mcm kita drive kat Msia. Mmg cari nahas.

Peterpan17 replied at 8-12-2019 02:29 PM
Benda ni simple saja. Aku tak faham kenapa orang Msia suka sentap bila kita amik dan cerita yg pos ...

Heran.. naper puak2 ni marah bebenor bila disuruh ikut law..

Apa puak2 ni suka langgar law ker?

Patut ler environment mesia ni lg bahaya dr nz..

peko_lolo replied at 8-12-2019 09:38 AM
Puncanye kete langgar lori tu camane ek? Kete msk lane lori bertentangan ke?

Siasatan masih di jalankan. Yg pasti kereta dan lori berlanggar. Aku tak tau mcm mana blh berlanggar. Aku pernah lalu jalan tu. Mmg menakutkan jalan tu. Ada blnd spot, curve and winding road. Bawalah kereta perlahan lahan mcm siput. Yg kat belakang pun mengekor lah siput kat depan. Pastu ksh hon sikit supaya kenderaan depan tau ada keta kat sini. Lori lori kat sana mmg terbaik. Depa selalu bg kami lepas dulu. Takdelah derang nak bergasak masuk duluan.

Puan Arasham musti penah ikut anak jalan2 kat sana kan

Yg paling ujung saya sampai.. Utara, auckland..

Selatan, dunedin

Peterpan17 replied at 8-12-2019 06:29 AM
Benda ni simple saja. Aku tak faham kenapa orang Msia suka sentap bila kita amik dan cerita yg pos ...

Aminn... xkira kat mana kita pun kita ble jadi lebih baik. Yelah noted on the explanation. Jom sedekah al fatihah kpd arwah.

pengecatbintang replied at 8-12-2019 02:36 PM
Heran.. naper puak2 ni marah bebenor bila disuruh ikut law..

Apa puak2 ni suka langgar law ker ...

aku dapati orang Msia ni makin hari makin kronik dan nazak perangainya. Tak suka ikut undang undang dan buat sesuka hati. Bila kerajaan menguatkuasakan certain law, maka berbondong bondonglah puak puak trouble maker ni memekak kat social media dan kecam itu ini. Contoh carseat. Lambat lagilah Msia nak jd negara maju. Lama lama setaraf Indon sajalah. bawa pula perangai sampah tu ke luar negara. Makin harum nama negara kita

Peterpan17 replied at 8-12-2019 01:48 PM
jgn kata kami tak tumpang sedih. Yg meninggal tu orang kampung aku. Family friend lagi. Family aku ...

Lepas ni kat uk n nz mgkn premium insurans n sewa kete naik khas utk mesian driver..

Masak lah..

acik79 replied at 8-12-2019 01:55 PM
Drive kat sana bukan mcm kat sini... kawan aku pernah gi sana bercuti driving, dia cakap drive kat s ...

Ya,  terutama waktu pagi jalan berkabus, selekoh, turun naik..

Drive ikut had laju

pengecatbintang replied at 8-12-2019 02:43 PM
Lepas ni kat uk n nz mgkn premium insurans n sewa kete naik khas utk mesian driver..

Masak lah ...

Confirm punyalah. Baru padan lah muka masing2