CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

Sanggup Berjaga Malam Jaga Anak, Hanis Zalikha Puji Hairul Azreen Wira Di Hatiny

mesmerize: tapi nak puji alisa mmg comel betulla .. kalau up aje gambar alisa komen beribu kat ig memuji kecomelan sheols
Serius macam muka ucop tp baby girl. Dua2 ni ikut mak ke bapak dia eh?

msrosse replied at 9-12-2019 06:49 PM
Kebanyakan laki mmg berjaga mlm jaga anaklah hanis! Tu biasa jerrr semua org pun buat .. lainlah klu ...

Maybe bapak keknis pemalas tu yg dia kagum sgt dpt laki rajin. Bapak sheol dlu biawak kan? Mak dia yg kerja rajin cari duit sana sini

Aku anak2 pon malam je mmg turn laki handle. Koser mak dah jaga siang. Lagi satu sbb aku x boleh org kacau tido nanti jadi naga wakaka. So normal je keknis oi. Tp keknis ni dia mmg suka state benda yg obvious kalau perasan. Benda hari2 tapi dia akan caption kan dan audience akan rasa eh this is so relatable to mehhhh. Ahgitchu

kakiah12 replied at 9-12-2019 07:06 PM
Ternyata kekrul itu manis leting berwajah lembut. Anak perempuannya sebijik muka kekrul..so netizen  ...

Marah mama wan dengar. Model 80an ok

biasa je tu.. nothing wow pun.. biasa la parents bgn awal2 pg sbb nak jaga anak.. sbb dia retis je kah benda ni patut jd wow??

Wow. Xpernah lg iols dngr ada suami sanggup jaga anak. Apatah lg berjaga malam jaga anak. 1st time ni dngar. Untongnya keknis. Dpat lelaki 1 in 4billion kot

Follow Us
Cari Saiful ni mmg kipas susah mati kekrul sekeluarga ke? Yach

Untung la..dapat laki hensem setia alam lagey

baguslah bapak gini. ada yang jenis buat pekak je tidur,biar isteri buat semua. keep it up kekrul

Laki dia tido pakai jeans ke?

x fhm la korang ni. Ada perempuan bernasib baik laki dia bangun tgh mlm utk baby dia tapi ada yang tak de suami pon utk bantu ibu lepas bersalin. Jangan la nk berlagak sangat dengan nikmat di beri. Berita camni sememangnya positif untuk ibu ibu di luar sana. Galakkan laki sama hands on dalam penjagaan baby.

Kek nis juga share me time yang sepatutnya ada hak untuk ibu ibu di luar sana. I bukan karat diorg pon tapi dalam keluarga Melayu selalu nya kena buat semua ni sendiri.

Yalah dalam drama pon cakap, kalau kawin kan senang, ada isteri ajga makan minum. itu la ayat keramat ibu ibu kepada bakal suami di luar sana bukan.

Alisa tu comel betullll...

walaupun i x berapa suka couple ni,tapi kire untunglah keknis sebab memang diakui ade je laki yg xbole pakai xnk jage anak bagai mmbute je kje, tapi x smua la,kiki

bosannn. asyik cerita laki puji bini, bini puji laki

kul 4pagi tu mmg dah waktu bangunpun, klu bangun ngadap henpon tak payh sembang kencang....dan bini pulak masih bergelung dlm selimut ka?...choiii sangat...

littlemissyou replied at 9-12-2019 10:43 PM
Cari Saiful ni mmg kipas susah mati kekrul sekeluarga ke? Yach

Dibayar gaji tetap mungkin

Wira? Jadi laki aku tahap superhero? memandangkan aku ada chronic illness,akh perlikan rehat yang banyak dan tidur yang cukup, yang ni memang doctor advise sangat untuk elakkan post partum depression.

Sebelum pergi kerja,laki aku dah siap mandikan aku dengan air herba,mandikan anak,sapukan ubat seeata badan,cucikan luka tempat operate,inject heparin,masak siap2 tinggal aku panaskan je ,pakaikan bekung (ni lepas dia pergi keja aku buka.. mau tak rimas bengkung panjang ikat sampai peha) , bagi anak minum susu,dia pergi kerja,siang aku jaga anak,dia balik,dia mandikan semua,dan jaga anak.

Since,aku bersalin, sejam sekali baby menyusu,dia yang bangun tengah malam sejam sekali susukan anak,jaga diapers,uruskan semua, 9:30pm aku dah makan ubat tidur.6 bulan gitu keadaannya,sampai anak wean off susu.

Anak dah besar sekarang,dah hang bongsu tu 2 tahun,turn aku pula jaga,bawa ke setiap appoiment, bawa pergi U study sama dengan aku.

Bezanya laki aku ayuthaya-jewish. Bukan meleis.. takda nak update2 hal jasa,dah tu amanah.Dia buat kerja diam diam saja.Jaga aku dengan anak2.

Jadi? bagi aku superhero?

Edited by Kangkung1M at 10-12-2019 02:25 AM
HazeLJoseph replied at 10-12-2019 12:26 AM
Wira? Jadi laki aku tahap superhero? memandangkan aku ada chronic illness,akh perlikan rehat yang ba ...

Hahaha nangis feknis kalau dia baca komen u ni. Btw u dan suami adalah adiwira yg sebenar

Mungkin ada yg masih tak tau nape feknis asyik up citer yg bagi kita tahap biasa-biasa, tapi bagi feknis sesuatu yg luar biasa pasal fekrol.

Contoh, fekrol pandai cebok anak,
fekrol pandai cuci mangkuk tandas walaupon baru pertama kali diajar,
fekrol yg bwk anak gi potong rambut, klinik,
dan...erk ape lagi ye...oh ya fekrol tak pernah marah guna bahasa kesat kalau feknis buat kesalahan.
Dan yg terbaru, fekrol main dgn anak lepas balik daripada berembun...ehhh.

Ini sebabnya. Kerna fekrol ada byk kekurangan. Sebab itu, apa sahaja kelebihan yg fekrol ada, feknis akan HIGHLIGHT BESAR-BESAR...

Screenshot kredit @indenial

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

YomiuriLandMae replied at 9-12-2019 10:27 AM
biasa je tu.. nothing wow pun.. biasa la parents bgn awal2 pg sbb nak jaga anak.. sbb dia retis je k ...

Apo nothing 'wow'...dia Alpha Leader la. Korang apa tau

Lagipon fekrol mmg biasa bangun awal pagi. Tengok ni kalau tak percaya...

Feknis la yg bangun lambat...hampir kul 8 pon tak bangun lagi.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Kangkung1M replied at 10-12-2019 02:13 PM
Hahaha nangis feknis kalau dia baca komen u ni. Btw u dan suami adalah adiwira yg sebenar

Mun ...

Iols takda laaa nak mengutuk deme.. cuma,tu la orang kata, kita kalau sebelum nak bercakap tu..fikir impaks,kesian tengok fans dia berada di alam fantasia, realitinya ramai lagi pasangan yang survival,tapi tak perlu nak cerita ke keluarga ke mak bapak ke,susah diam2 , senang diam2. Benda ni semua membabitkan psikologi mental.Iols saja share.  sebab nak beritahu post partum depression tu bahaya,jadi inisiatif sikit bantu isteri anda.Bantu , tu maksudbya bantu,bukan gebang lebih.