CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Boomibulat

[Dunia] Orang ke tiga punca penceraian Ustaz Somad

Lentera replied at 10-12-2019 07:58 PM
Nk cuba byg kn perasaan ex bini dia sat
Ada suami, bz ceramah sana sini. Luar indon pun pegi. bi ...

Kalau baca news, Ustaz Somad yg ceraikan isteri dia, bukan isteri dia minta cerai.  Jadi rasa bukan krn isteri dia x nak bermadu.  Agaknyalah kot.

tikusmontok replied at 10-12-2019 08:14 PM
Terpikir jugak kenapa isteri anak dia tak ikut...memberi ruang utk pencaras cari peluang...pikir b ...

Klu aku jd bini dia pun, x kose aku ikut. Org laki senang je bwk diri. Pmpuan ni luggage je dh beso mana, bju ank lg
Pencaras ada di mana2.. Berjaga2 la

ulamalu replied at 10-12-2019 11:30 PM
Kalau baca news, Ustaz Somad yg ceraikan isteri dia, bukan isteri dia minta cerai.  Jadi rasa buka ...

Aku x ckp bini dia tolak poligami statement aku tu aku bygkn klu aku kt tpt dia je..
Mmg lakinya yg cerai kn. Tp seblum cerai, apa yg dia wat kt bini? Dia pisah tpt tdo then pisah tpt tgl. Biasanya gitu cara sorg suami yg setad2 ni nk "ajar" bini. Nape nk ajar? Mgkin la pd lakinya ni, bininya ni ada wat prangai contoh xnk ikut ckp dia ke apa ke kan ada ayt "yg menyalahkan wanita yg x bisa di didik ini". Renung2kan, slmt beramal

berpuitis ayat bejas isterinya

umisha replied at 9-12-2019 08:47 PM
Ustaz ramai peminat....

kenapa aku selalu sendirian ya....heran...tak ada peminat ya?? tiada org kenal ya?? ingat aku ni mcm YB...

petai011212 replied at 10-12-2019 06:45 PM
Pernah dengar Fatimah pernah menolak bila Ali nak poligami

macam tak pernah dengar.. tak igt pulak..
tp aritu ade dgr ceramah, dia kata kalau poligami ni, perhatian maybe boleh bg adil2 sbb ikut giliran bermalam..
tp kalau kasih syg tu tak boleh nak adil.. lupa hadis ape yg dia bg.. tp mmg standard la kan sayang bini baru lebih sikit ikut logic iols

Follow Us
dramaking007 replied at 10-12-2019 06:55 PM
i ada baca fb lawyer bab hal rumah tangga.x semudah itu suami blh jatuhkan nusyuz pd isteri..dia k ...

ye kalau kat mahkamah, selalunya suami kena failkan kembali taat.. nanti court akan keluarkan perintah isteri kena kembali taat pada suami.. kalau dlm masa contohnya sebulan dr perintah tu isteri tak balik pd suami, baru jatuh nusyuz tu, mahkamah yg jatuhkan.. sbb tu wife selalu akan buat report polis bila keluar rumah suami dia, sbb tanak kena nusyuz.. mcm bekas isteri paan kaabah tu.. iols pun terkejut sesuka hati je paan nak ckp ex nye tu nusyuz.. dasar penunggang agama..

Edited by TravellingBear at 11-12-2019 09:45 AM
awanysss replied at 11-12-2019 09:31 AM
macam tak pernah dengar.. tak igt pulak..
tp aritu ade dgr ceramah, dia kata kalau poligami ni, p ...

Ada... yg Ali nak kawen dgn pompuan yahudi. Zaman tu yahudi dikira ahlilkitab . Sbb belum ada penyelwengan kitab. Maybe dia cemburu sbb pompuan yahudi kan lawa2 giler .... conpare dia yg kurus sampai nampak tulang sbb buat kerja2 rumah. Fatimah siap mengadu kat ayah dia pasal penat buat kerja rumah sampai tgn kasar & kurus kering... cerita pasal Fatimah sedih sgt . Ujung2 laki mintak kawen lain dgn pompuan lawa seksi
Kekdg aku tak brp percaya riwayat sbb takkan la Ali jahat sgt buat wife macam tu. Islam jahat sgt ke. Aku rasa jalan cerita tu lelaki2 yg mengarang so lebih kepada genderism. Dorang tak tahu emosi sebenar fatimah pastu main tulis semberono

Well version Fatimah zaman sekarang pon wujud......

awanysss replied at 11-12-2019 09:41 AM
ye kalau kat mahkamah, selalunya suami kena failkan kembali taat.. nanti court akan keluarkan peri ...

Kalau dah pak ostad pon sesenang itu nak pisahkan tempat tido isteri, then apa laaa nak diharapkan pada rakyat biasa . Kan teladan ya drp pak ostad

TravellingBear replied at 11-12-2019 09:49 AM
Kalau dah pak ostad pon sesenang itu nak pisahkan tempat tido isteri, then apa laaa nak diharapkan ...

yg ni dalam islam yg gariskan panduan ni.. ade 3 step tp aku igt2 lupa.. blaja masa study dulu.. tegur, pukul (yg ni ibarat guna hujung tuala, bukan utk sakitkan, tp utk mendidik), yg ketiga baru pisahkan tempat tidur.. kalau yg ketiga tak berjaya insafkan minik jugak, baru bawak ke court atau mintak bantuan luar mcm jabatan agama kaunseling bagai.. aku rasa ustad ni maksudkan he tried his best tp still tak boleh selamatkan marriage dia..

Edited by TravellingBear at 11-12-2019 10:04 AM
awanysss replied at 11-12-2019 09:53 AM
yg ni dalam islam yg gariskan panduan ni.. ade 3 step tp aku igt2 lupa.. blaja masa study dulu.. t ...

Kalau lelaki buat salah, isteri tkde hak buat camtu

Hukum2 one sided.

TUPASAL OSTAD2 MENDONIA

Dah tiba masanya kena rombak balik hukum hakam

Very genderism

TravellingBear replied at 11-12-2019 09:49 AM
Kalau dah pak ostad pon sesenang itu nak pisahkan tempat tido isteri, then apa laaa nak diharapkan ...

klu peringkat pisah tempat tido ni kira kategori xbagus ni sang isteri..dah xda rasa nk peluk bagai utk pulihkan keadaan..cmon kaum wanita jgn biarkan diri kita direndahkan kaum lelaki..

MenteriWanita replied at 10-12-2019 11:23 PM
Sampai sekarang masih simpan, dia bukan sebab apa, dia busy layan cucu, lepastu dia ketua persatua ...

Elok anak2 siding dgn mak derang. Yg toklaki tu, biarlah bini number 2 je yg layan. Bagi dia rasa pula melayan kerenah jantan tak guna mcm tu

semua ada masalah masing2, kt yg tak tahu cerita sebenar tak perlu buat assumption.
semua org ada dugaan dan cabaran masing2. Jgn label mcm2 kat golongan agamawan.

Lelaki mahupun wanita sama sahaja darjat mereka pada tuhan. Tuhan itu maha adil. Tiada siapa yg lebih mulia kerana jantina, rupa paras, pangkat atau harta kecuali iman dan amal yg tuhan pandang di akhirat kelak. I don't believe in syurga di bawah telapak kaki suami, isteri sujud di kaki suami or similar bullshits like that. I just believe that as humans we have to treat each other with respect and love. Dosa dgn tuhan boleh minta ampun tapi dosa menyakiti hati dan menganiayai manusia lain even to your wife you have to grovel at their feet for forgiveness. Itu saja.

Kaum isteri tak perlu nak redha bagai dgn suami2 yg tidak menghargai kamu. Have some common sense please. Ditch the bastards and move on with your life. Buat kemurungan saja baca kisah2 KRT yg kaum isteri lembik pasrah redha dipijak2 maruah dan dibuli jantan haprak.

Agamawan kan supposed jadi ikutan. Apa pulak pasal label. Something wrong somewhere la dgn hukum2 kekeluargaan

Aerhys replied at 11-12-2019 01:15 PM
Lelaki mahupun wanita sama sahaja darjat mereka pada tuhan. Tuhan itu maha adil. Tiada siapa yg lebi ...

Syurga Allah punya. Selain syurga bawah tapak kaki suami, have u ever heard syurga di bawah tapak kaki ibu??????

Also bullshit.

TravellingBear replied at 11-12-2019 01:23 PM
Syurga Allah punya. Selain syurga bawah tapak kaki suami, have u ever heard syurga di bawah tapa ...

Yes hanya tuhan yg menentukan syurga atau neraka seseorang. Juga tiada dlm quran syurga di bawah tapak kaki mana2 manusia. Tapi ada ayat dlm Quran untuk memuliakan ibu bapa if I'm not mistaken. No such bullshit that darjat isteri lebih rendah dari suami that she has to sujud at his feet tho. So there's that.

Kalau percaya syurga Allah punya , for sure ikut perintah Allah taat ibu bapa kan. Tapi mmg ada ibubapa yg berlagak tuhan. Believe me. Siap ckp “kau tak bau syurga yada yada” macam dia yg tentukan siapa boleh masuk syurga kan hahahhaa. Sendiri pon belum tentu masuk syurga nak curse anak menantu sendiri tak cium bau syurga