CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Boomibulat

[Dunia] Orang ke tiga punca penceraian Ustaz Somad

MenteriWanita replied at 10-12-2019 12:49 AM
Setuju, zaman dulu ramai ustaz mesti ada profesion lain, ustaz/pemerintah, ustaz/arkitek, ustaz/ke ...

X silap aku uas ni pensyarah kt universiti indon sana

TravellingBear replied at 11-12-2019 01:36 PM
Kalau percaya syurga Allah punya , for sure ikut perintah Allah taat ibu bapa kan. Tapi mmg ada ibub ...

Tak perlu nk taat dgn orang macam tu. Selagi tidak menyalahi agama. And yes mahkamah syariah is really one sided dan tidak membela kaum wanita teraniaya. Contoh senang, tuntut nafkah dari bekas suami. Berapa banyak kes kaum suami aman2 saja lepas tangan culas bayar nafkah. Berapa byk kes isteri digantung tidak bertali tanpa pembelaan. Too many man made laws to justify men satisfying their hawa nafsu and oppress women. No wonder negara2 islam terus backward dan ketinggalan. Too many religious snakes exploiting religion for their own selfish needs.  

Peterpan17 replied at 11-12-2019 12:44 PM
Elok anak2 siding dgn mak derang. Yg toklaki tu, biarlah bini number 2 je yg layan. Bagi dia rasa  ...

Bini no 2 pun pening jua gamaknya, kiranya macam ada hikmah jua toklaki makcik aku berjauhan dari makcik aku ni, hidup dia makin mudah, dulu nak masak kena ikut selera suami sepenuhnya, kesian anak2 dia, kat rumah banyak peraturan, itu tak boleh, ini tak boleh,

Bila dah jauh, baru nampak dia hidang makanan western apa semua, kat rumah pun kitorang boleh lepak lama2 sebab dia pun tak suka banyak peraturan, kat rumah dia sekarang dah ada taman bunga, dia suka berkebun toklaki dia tak suka, sekarang macam2 dia tanam, dengan bunga, dengan herba apa semua,

Dulu rumah ala2 kuno, sekarang bergaya inggeris, memang nampak beza lah.

MenteriWanita replied at 10-12-2019 07:44 PM
Berkat hidup dia taat dan muliakan suami gamaknya, elok2 semua anak dia, toklaki dia sampai sekara ...

ohh bagusla suka i dgr u gtau cm tu.....biasa kalu laki slalu problem nak bercuti pn x senang ada je x kena.i bayangkan anty u pergi ngan anak2 je selalu.hahaha

bonggo replied at 11-12-2019 01:39 PM

haah pensyarah fakulti usuluddin kat uni islam syarif kassim, riau

awanysss replied at 11-12-2019 09:41 AM
ye kalau kat mahkamah, selalunya suami kena failkan kembali taat.. nanti court akan keluarkan peri ...

thanks you for da information.....i ade bce post dr ustaz dia ckp x semudah tu nak jatuh hukum nusyuz kt isteri bla bla bla....i pn fikir xkan ustaz 18,19    x tau kot bab mcm tu.well i rs makin hambar dgn certain ustaz yg lagu ni

Follow Us
TravellingBear replied at 11-12-2019 09:43 AM
Ada... yg Ali nak kawen dgn pompuan yahudi. Zaman tu yahudi dikira ahlilkitab . Sbb belum ada pe ...

sedikit perkongsian...

Ali bin Abi Thalib r.a. pernah merancang untuk memadukan Fathimah binti Muhammad r.a., akan tetapi Rasulullah saw melarang beliau. Ini merujuk kepada hadis berikut:

al-Miswar bin Makhramah berkata: Sesungguhnya Ali bin Abu Thalib pernah meminang puteri Abu Jahal dengan memadukan Fatimah. Lalu aku mendengar Rasulullah saw berkhutbah di atas mimbar ini mengenai hal itu, yang pada waktu itu aku sudah baligh. Baginda bersabda:

Sesungguhnya Fathimah adalah bahagian daripadaku. Sesungguhnya aku takut terjadi fitnah pada agamanya. [Shahih al-Bukhari, no: 2879]

Diriwayatkan juga bahawa baginda bersabda: Fathimah adalah bahagian daripada diriku. Sesiapa yang menjadikannya marah bererti membangkitkan kemarahanku. [Shahih al-Bukhari, no: 3483]

Peristiwa ini menjadi hujah masyhur di kalangan pihak yang menolak poligami.

Pengajaran penting terdapat di penghujung hadis di mana Rasulullah shallallahu ‘alaihi wasallam bersabda:
Dan sesungguhnya aku bukan ingin mengharamkan sesuatu yang halal, bukan pula menghalalkan sesuatu yang haram. Akan tetapi Demi Allah, selamanya tidak akan berkumpul puteri Rasulullah shallallahu 'alaihi wasallam dengan puteri musuh Allah di satu tempat selama-lamanya.

[Shahih al-Bukhari, no: 2879]

Sayang sekali penghujung hadis ini kerap kali disembunyikan oleh pihak yang menolak poligami.

Rasulullah saw bersabda: Dan sesungguhnya aku bukan ingin mengharamkan sesuatu yang halal, bukan pula menghalalkan sesuatu yang haram.

Ini menunjukkan bahawa apabila baginda melarang Ali bin Abi Thalib memadukan Fathimah, ia bukan kerana mengharamkan sesuatu yang halal. Dalam erti kata lain, ia bukan untuk mengubah hukum poligami, bahkan tiada kaitan dengan poligami. Akan tetapi sebab baginda melarang Ali bin Abi Thalib memadukan Fathimah ialah kerana Demi Allah, selamanya tidak akan berkumpul puteri Rasulullah saw dengan puteri musuh Allah di satu tempat selama-lamanya.

Apabila Rasulullah saw bersabda: Sesiapa yang menjadikannya marah bererti membangkitkan kemarahanku, kemarahan yang dimaksudkan ialah kemarahan Fathimah yang mengenangkan betapa zalim Abu Jahal kepada Rasulullah sejak saat awal dakwah Islam.

Wallahualam bissawab.

Dah kenapa Ali tergedik dgn musuh Allah pulak....

Hahaha...Ustaz Penjahat Kelamin ini namanya.  Bagi Ustaz ini ...syurga Terletak di vagina perempuan...So. Lebih baik hijrahlah ke Malaysia..bergabung dengan Zakir Naik..

Lentera replied at 11-12-2019 05:04 AM
Aku x ckp bini dia tolak poligami  statement aku tu aku bygkn klu aku kt tpt dia je..
Mm ...

Kalau pompuan nak ajar suami macamana pulak. Takkan isteri je salah . Suami maksum ??????

Kemusykilan ku pak ustaz...kata kawin 2008. Tetapi dgn mellya nikah 2012...apakah ustaz ada ramai isteri....sila jawab..

MenteriWanita replied at 11-12-2019 02:55 PM
Bini no 2 pun pening jua gamaknya, kiranya macam ada hikmah jua toklaki makcik aku berjauhan dari  ...

yg penting dia happy dan boleh buat apa dia nak. Good for her

bonggo replied at 11-12-2019 01:39 PM

Pensyarah agama lah, bukan pensyarah sains, apooooo

dramaking007 replied at 11-12-2019 03:13 PM
ohh bagusla suka i dgr u gtau cm tu.....biasa kalu laki slalu problem nak bercuti pn x senang ada  ...

Sampai ada yang ingat dia ibu tunggal, tapi dia relaks ja.

Peterpan17 replied at 11-12-2019 08:03 PM
yg penting dia happy dan boleh buat apa dia nak. Good for her

Dari pengalaman aku lah dari dulu, kebanyakkan orang yang bermadu seumur hidup ni, bila dia nampak benda baik dari banyak2 benda buruk,

Maybe dorang pun berdoa nak lifestyle gitu gini, dan mungkin dimakbulkan dalam bentuk di madu, kalau cerai cari toklaki lain tak sure dapat lifestyle yang dia nak gamaknya, rahsia Tuhan kan mana kita tahu.

nusaraya replied at 11-12-2019 04:48 PM
Hahaha...Ustaz Penjahat Kelamin ini namanya.  Bagi Ustaz ini ...syurga Terletak di vagina perempuan. ...

Kau mesti team habib riziek kan indon?

MenteriWanita replied at 11-12-2019 11:17 PM
Dari pengalaman aku lah dari dulu, kebanyakkan orang yang bermadu seumur hidup ni, bila dia nampak ...

In a way aku percaya gak komen ko ni. Sebabnya aku ada kenal sorang brader. Dia tu bisness man & consider mampulah. Bini dia pun kerja bagus & pangkat agak tinggi. Umur awal 50an. Ada 3 anak. Anak2 semua dah besar. Si suami teringin lagi nak ada anak tp bini mana nak beranaknya umur 50an. Bini suruh laki pi cari bini baru. Laki tu pun kahwin dgn bini baru & dapat sorang anak skrg ni. Aku tgk bini pertama tak peduli pun klu laki dia tak balik rumah berminggu minggu

Dia lbh suka buat aktiviti sendiri & spend masa dgn anak2 dia. Pi travel sana sini, pi beraktiviti sana sini. Aku rasa mmg mcm ko ckp tulah. Klu laki dia tak kahwin lain, dia dok kena mengadap layan laki. Wife aku bgtau bini dia kata orang laki ni mcm baby. Nak kena bg perhatian sentiasa & dia malas dah nak layan baby tua sebab dia pun ada benda nak buat dgn life dia. Psl tu dia suruh laki dia cari bini baru. Memandangkan suami dia orang berduit, apalah sgt tambah bini

Peterpan17 replied at 12-12-2019 01:27 PM
In a way aku percaya gak komen ko ni. Sebabnya aku ada kenal sorang brader. Dia tu bisness man & c ...

Betul, kadang2 doa kita ni dimakbulkan dalam cara yang sangat kontroversi, isteri yang berdoa nak kan hidup bebas (dimadukan ) yang selalu doa tak nak jadi anak derhaka (makpak meninggal awal ) yang selalu doa tak nak ada anak derhaka ( mandul dan dapat ambil anak angkat yang bakalan doakan dia disana ) yang doa tak nak jadi isteri derhaka ( andartu sampai meninggal ) isteri yang berdoa nak berjaya tapi suami tak support, tiba2 dicerai suami dan isteri pun berjaya, kira jalan penghalang di buka luas dengan mengambil suami.

Sesungguhnya yang terbaik datang dari Allah SWT, kita manusia memang tak tercapai akal nak fikir, sebab kalau bab Tuhan, ikut logik memang tak boleh terima, ada sahaja benda kita nak huraikan tetap jual gagal, hujung2 yang terbaik dari Allah SWT itulah yang paling baik untuk kita walau akal kita tak kan pernah faham.

MenteriWanita replied at 12-12-2019 08:55 PM
Betul, kadang2 doa kita ni dimakbulkan dalam cara yang sangat kontroversi, isteri yang berdoa nak  ...

Terbaik komen ko ni. Insaf terus aku baca. Apa apa pun yg buruk tu mgm datang dari kita, manusia.

Peterpan17 replied at 12-12-2019 09:10 PM
Terbaik komen ko ni. Insaf terus aku baca. Apa apa pun yg buruk tu mgm datang dari kita, manusia.  ...

100 % betul.