CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Boomibulat

[Dunia] Orang ke tiga punca penceraian Ustaz Somad

suka dengar ceramah ustaz ni...
sedihnya skrg ni golongan agamawan banyak buat hal...

LuvAurora replied at 9-12-2019 08:22 PM
Iols dulu igtkan UAS xkawen lg.. sedihnya luahan hati dia  nasib baik ada anak sorang terubat lah ...

i tak fhm sebenarnya apa makaud dia you.......i rasa mcm puitis sgt.i plak jnis suka straight to the point je

ninja9 replied at 9-12-2019 09:21 PM
Knp bini dia tak mahu bermadu?

okeyyy...yg ketiga tu i ingat wifenyer yg ade org lain...,hayooo i slh fhm ke ape..i tak fhm ayat indo shes

MissVixen replied at 9-12-2019 10:24 PM
Puitis betul ex nya. Baca banyak kali baru faham.
Ermm. Isteri muda bergetah, anak dah dapat lelaki ...

thanks for explain...so kiranya sebab mahu bermadu?i baca kt blog yg i jumpa kt google psl nafkah..ado siyannya.i slalu dgr ceramah ustaz ni.sedih lak dgr jd lagu tu..

dramaking007 replied at 9-12-2019 11:29 PM
okeyyy...yg ketiga tu i ingat wifenyer yg ade org lain...,hayooo i slh fhm ke ape..i tak fhm ayat  ...

mereka bercerai sbb ada orang ketiga. itu bini dia yg tulis. kalau baca lagi mereka dah lama tak tinggal sebumbung sebagai langkah untuk selamatkan keadaan tetapi somad tu masi lagi bagi nafkah lah. tak adalah sampai tinggalkan dan tak bagi nafkah, sampailah bercerai.

susah skitlah nak faham sebab ex bini somad ni pun tak tulis direct berkias2 luah perasaan, hati kecewakan.

cuma yg aku hairan kenapa dia tak relakan somad tu kahwin lagi, kerana andaiannya, mereka tak sepatutnya bercerai setakat somad tu nak kawin dua, kalau sangup bermadulah.

tu yg aku faham..

ninja9 replied at 9-12-2019 11:42 PM
mereka bercerai sbb ada orang ketiga. itu bini dia yg tulis. kalau baca lagi mereka dah lama tak t ...

ohhh ok got it..bru i btul2 fhm.tula dia berkias bhs indo dia lak i takle tgkap.tq you sebab tlg explain.

Follow Us
Just nak tanya...which one is better...bermadu tetapi somi tak pernah abaikan nafkah dan kasih syg pada you dan anak ataupun somi milik you sorang but biawak idup...fikir2kan

bila dah terkenal macam tu pulak, tak bestnya bila peguam keluar statement bunyi macam wife tu teruk sangat, hujung hujung laki ada pompuan lain.

Kisah ostad mana pulak yang dikutip ni?

Edited by Jiddin at 10-12-2019 12:45 AM
Nenolen replied at 10-12-2019 12:07 AM
Just nak tanya...which one is better...bermadu tetapi somi tak pernah abaikan nafkah dan kasih syg p ...

Aduh.....malangnya wanita. Pilihan2 yg buruk saja depa ada. Kasian.....

Mungkin aku bias tp aku prefer hat pertama. Tp aku percaya, sbg suami, kapasiti aku menyediakan nafkah batin pada isteriku setelah itu pasti terjejas. Aku boleh claim masih sayang dan layanan tetap sama. Tp kalau isteri aku memendam rasa dalam diam, menitiskan airmata sbb menduakan dia; maka nafkah batin mmg aku cuai dan abai. Ingatlah .....nafkah batin bukan hanya psl hubungan kelamin tp mostly psychological and emotional being.

dua_chzy replied at 9-12-2019 10:13 PM
Ntahnya. Setad asal kelas blakang pon ramai peminat. Most setad (bukan keluaran KPM/IPTA/IPTS),  ...

Setuju, zaman dulu ramai ustaz mesti ada profesion lain, ustaz/pemerintah, ustaz/arkitek, ustaz/ketua perang, ustaz/penghurai hadith, paling rare ustaz/jurubahasa boleh cakap 12 atau 13 bahasa, kira multi talented,

Zaman sekarang ustaz, ustaz sahaja, gitu ja, bagi ceramah pusing2, jadi imam, jual produk sunnah, jadi agent haji dan umrah, sangat tertutup dalam aspek fardhu kifayah,

Dia dah terevolusi jadi macam paderi, sami, dan agamawan lain2, itu yang semakin lemah institusi islam sebab dah terpisah jauh dari yang sepatutnya,

Dulu masa saya kecik pernah ada sorang ustaz kat tempat saya, dia lah ustaz, dia lah cikgu silat dan cikgu bahasa english, sangat2 berkaliber, bertukang buat rumah pun pandai,

Dah besar, ustaz hanya ustaz, banyak sangat masa terluang, itu yang balik2 kahwin banyak, mata terlalu pada perempuan, ustaz dulu dorang nurture ilmu giler2, sampai kalau dah meninggal, beratus buku di keluarkan dari rumah dorang untuk dibakar atau diagihkan.

Just nak tanya...which one is better...bermadu tetapi somi tak pernah abaikan nafkah dan kasih syg p ...

Dua2 tak best. Serius dek, if tak penah merasa bermadu, jangan la ko fikir bermadu tu sedap dan positif. Alangkan boipren ko curang pun orang pompuan dah meroyan, inikan pulok curang pehtu bergembira nikoh dengan tino laen sedangkan ngko sengsara makan hati. Tino2 yang rela bermadu tu ramai makan hati atau lesbo in disguise.

Kau pernah bermadu ke, kau pernah dengar orang bermadu ckp dia bahagia ke, ada orang yang bermadu cerita dengan kau ke suami dia tak pernah abai nafkah dan kasih sayang pada bini dan anak2, kalau takat sembang kosong, baik tak payah komen,

Billionaire yang duit 7 keturunan tak habis, yang mampu beli rumah lebih, bagi 2,3 orang gaji untuk bini, biaya anak ramai2, cuma 1% jer yang nak bermadu, lagi nak sembang lelaki ekonomi biasa2 boleh cukupkan serba serbi, loser.

MenteriWanita replied at 10-12-2019 12:49 AM
Setuju, zaman dulu ramai ustaz mesti ada profesion lain, ustaz/pemerintah, ustaz/arkitek, ustaz/ke ...

Itulah kak Muntri. Akak respek ustaz yang all-round. Macam ustaz kat sekolah akak tu, level pengetua dah, in fact dah beberapa kali dioffer jadik pengetua sekolah agama, but heols tanak. Jadik cikgu biasa pon dah banyak drama, inikan pula jadik pengetua kata heols. But heols memang serba boleh la. Salah sorang pakar rujuk weols kat sekolah.

Wow tak sangka nyaaa... dah la setiap kali dia dtg masjid tempat aku ni org datang berbondong2... rupanya pencelop bersiri jua ya...

dua_chzy replied at 10-12-2019 01:03 AM
Itulah kak Muntri. Akak respek ustaz yang all-round. Macam ustaz kat sekolah akak tu, level penget ...

Institusi agama kita dah semakin kebelakang, jauh sangat ketinggalan, saya ada terbaca sorang forumer ni dia menyalahkan laws negara kira yang tak galakkan anak melayu berkerja diluar negara, di takutkan dengan itu ini, lepas sponsor belajar kena balik sini, macam jadi salah satu asbab melayu islam ni dah tak perkasa macam melayu dulu,

Dulu Panglima Awang berlayar dengan Columbus dianggap biasa, sekarang anak2 lelaki berenang pun tak pandai, di umpama kan gitu lah, kira pemerintah tanam idealogi kalau makin kurang melayu bekerja dalam negara, bakalan negara akan jadi negara cina/india/kafir, tapi hujung2 makin kacau bilau melayu jadinya, masuk kan pulak warga asing sampai 3 juta orang, itu yang singapur ketawakan tu.

Pd pandangan aku.. laki kawen lebih bla bjalan dgn anak bni.. aku x nmpk kt mna romantiknya depa wlopon acah2 romantik, caring.. sbb pd aku kasih syg dpa kt bini2 dh bahagi2. So, aku lebih nmpk mcm laki tu jln dgn kak @ adik dia saja.. cth mcm sorg dokter (phd kot) ni. nma dia Ada kerabat2 jgk la.Yes, mmg dia adil dlm mjaga dua2 bni tp aku ttp x nmpk dia romantik. Bla tgk rsa mcm kosong. sori la klu pndpat aku chuol x phm.

Pegi mampos lah kau lobai samseng

Sbb tu iols suka badboy.

Nenolen replied at 9-12-2019 04:07 PM

Dua2 bukan dlm pilihan..