CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: top5complete

follow my youtube zevfei [youtube]5MdawWH_MvE[/youtube]

nia_salina replied at 15-12-2019 02:57 PM
U guys need to read the story from the begining sbb kalau i jadi chess i akan saman sbb apa yg paa ...

aku rasa fatin x buang kawan, mgkin awal2 kecoh tu paan yg ugut brsama kejadian pukul dan kurung suruh bgtau ches supaya tarik balik + dia redha bla bla bla..tup2 kena cerai, yg cerai ni pn kmgkinan besar ada campur tgn yg di sinun tu

jazaa100 replied at 15-12-2019 05:10 PM
Teringat kata kata @cmf_blingbling . Kes org laki bini jgn campur....dorang bergasak org lain camp ...

Tu maknanya mak bapak selfish. Sekian.
And iols bukan part of org yg suka org bercerai berai. But lbh baik kluar dr tak bahagia dan anak nanti bakal jadi mangsa. Masa dia decide nak kawin pun anak blm lahir jadi mangsa.

bulanbulat replied at 15-12-2019 10:00 AM
Untung bekas bini si paan ni berkawankan wanita gagah.

Padan muka

Mungkin dia pun baik orgnya. Sahabat kan cerminan sahabatnya jua.... Takdir Allah juga letakkan ni jalan dia....mana tahu pasni ada jalan bahagianya

kepada isteri pertama. syurkurlah terlepas dr bekas suami ni

sarah82 replied at 14-12-2019 10:51 AM
Arwah tok aku selalu ckp.. Lelaki kalau berpoligami dan buang isteri pertama.. Mmg akan jatuh tak na ...

aku pun selalu dengar mcm ni.. apa2 pun isteri first tetap paling special..

awanysss replied at 16-12-2019 09:50 AM
aku pun selalu dengar mcm ni.. apa2 pun isteri first tetap paling special..

Yap.. Isteri pertama tu mmg special la..

Follow Us
Tudunghitam replied at 15-12-2019 02:19 PM
AKU okay je chess nak saman nie sbb mmg lelaki tu ada buat kesalahan undang2 pun, kalau xde complain ...

Sometimes people kena jadi kambing Itam. In this case, lagi banyak umat yg tak tau pasal law poligami and their rights. So indirectly people will read and hadam. Sorry to say, especially acik2 bawang tak kan nak google or pegi kelas tambahan untuk tahu ilmu tentang poligami. Bila viral macam ni yg tak pegi skool pun akan baca satu2 sebab kaypoh nya pasal. Indirectly they learn something. Sorry to all yg terasa. Just my opinion.

aku suka ade perempuan yg gagah kuat berani lawan mcm si ches ni bila ade penindasan terhadap isteri drpd lelaki yg bergelar suami.. (tapi bukan peel mcm RR la yg suka cari pasal pastu acah2 dia mangsa)
rasa nak sekeh kalau perempuan mcm fatin... lembik dah diburukkan suami terang terangan pun masih huznuzon... jalan ko nak ke syurga tu bukan hanya boleh go through dai haprak tu je dik oiii...
yihhhh sangat.

anikarma replied at 16-12-2019 11:17 AM
Sometimes people kena jadi kambing Itam. In this case, lagi banyak umat yg tak tau pasal law polig ...

Yg kes rita rudaini .... beri kesan hebat kat lelaki2 malaysia. Aku jarang2 sgt jumpa kawan2 aku lafaz cerai atau buat affair/kawen selagi tak dpt surat cerai. Dorang akan suruh wife yg apply pernohonan cerai , padehal mmg dah pisah rumah, mmg dah terbelah, bukannya retak menanti belah lagi..
The bad news is , kawan aku jugak la si wife nya teraniaya, bila Wife yg apply permohonan cerai, dia tak boleh tuntut nafkah gantirugi ke apa entah.

So aku plak memandai2 pesan kat kawan2 yg nak cerai suruh tuntut gantirugi sblm buat permohonan cerai. Bila dah dpt duit baru hantar borang permohonn cerai

Aku harap patin tuntut segala mala nafkah yg boleh dituntut sampai tinggal spenda jaa paan kamben

sarah82 replied at 14-12-2019 03:36 PM
Tu la.. Arwah tok aku kata.. Isteri 1st ni adalah bawa rezeki..bila aku dok tgk kes2 yg buabg 1st  ...

Tp kes tok gelang-tin tinted,normiang-kemek,heykall-faiezah ngilai2,kude-jering mcm takde pape je bahkan lebih kaya..

jargon replied at 16-12-2019 04:07 PM
Tp kes tok gelang-tin tinted,normiang-kemek,heykall-faiezah ngilai2,kude-jering mcm takde pape je  ...

Kita tak tau masa depan.. Yg kita nampak masa skrg.. Arwah tok aku kata.. Allah tak bagi kat kita.. Dia bagi kat anak cucu kita.. Yg pasti kita akan merasa sakitnya lebih.. Jadi.. Relax2 layan kopi cincah biskut kering tgk balasan yg sampai pada masanya.

TravellingBear replied at 16-12-2019 03:39 PM
Yg kes rita rudaini .... beri kesan hebat kat lelaki2 malaysia. Aku jarang2 sgt jumpa kawan2 aku l ...

Dats y..... Sebenarnya banyak jer pompuan kat luar tu tak tau hak masing2.....pastu tak nak amik tau.... Bila dah tejelepuk tersungkur baru kelam kabut.... Baru nak amik tau itu ini.... Nothing wrong to know extra information.... Jgn la asik2 takde kena mengena ngan kita.... Tak baik masuk campur.... Kita sapa nak campur tgn.... Yada yada yada.... Pls la.....

sarah82 replied at 16-12-2019 04:10 PM
Kita tak tau masa depan.. Yg kita nampak masa skrg.. Arwah tok aku kata.. Allah tak bagi kat kita. ...

Tu btol jgk tu cuma tak adil la kn..cth mcm bff aku skrg tgh stress mkn hti suami curang,dia kata ni mesti balasan dr perbuatn ayah dia yg mmg kaki betina bnyk bini sana sini then tggal..agaknya rmai yg jd mgsa ayh dia kot doakn keturunan ayh dia dipermain jntan tp ayh dia sejenis x peduli pon my bff kne game gn laki ke hape psl xpernah bela pon cerai since my bff umur sebulan masih merah lg akibat skandal gn nurse..mne dia nk peduli psl ank dia kene game curang dek menantu pon..tu yg aku ckp kdg mcm x adil gtu..

jargon replied at 16-12-2019 08:43 PM
Tu btol jgk tu cuma tak adil la kn..cth mcm bff aku skrg tgh stress mkn hti suami curang,dia kata  ...

Yap.. Dunia ni mmg tak adil.. Arwah tok aku ckp masa aku rasa x adil sgt.. Yg jahat dikatakan baik aku pulak jadi jahat.. Terpujuk la hati aku bila arwah ckp tak kena kat dia kena kat keturunan dia.

Kita pun ada kawan yg bercerai dengan suami sebab suami Kawin lain.
Kawan I pun sedih sangat2 ..sempat la bersemuka dgn Madu dia.
Si Madu sanggup dan tak kisah tanggung si suami  (Si suami x de kerja tetap)

Mula2 dia bagi peluang kat suami supaya berlaku adil. Si suami x  balik langsung jenguk anak2 and x bagi nafkah kat anak2. duit rumah pun suami x bayar.  Mana la kawan tu nak tahan kan mohon cerai..  

masa mula perceraian tu si suami canang cerita kata bekas isteri ni pemalas.. sedang semua orang tahu perangai si suami ni camner.
Sekarang ni happy2 jer kawan I tu...
ex suami tu pun dah cerai dgn bini baru selepas dapat 2 anak baru haha.

due2 aku meluat..
paan kambing dgn acik ni..
acik ni aku meluat..sbb acah2 hassanah sgt...

ex-wife dipuji sebab tak buka aib suami, berdiam diri
kawan ex-wief dicerca kerana lebih sudu daripada kuah

kalau betullah fatin yang minta tolong chess
mohon fatin bersuara mengiyakan
kawan kau dah kerna hina cerca kot
sebab nk tolong kau

eyansss replied at 15-12-2019 10:17 AM
masalahnya si fatin tu yang mintak tolong ches...  adik aku kata dalam wasap tu memang dia tulis t ...

Selalu yg tlg tu la dipersalahkan. Iolls penah ada kind of same stories ngn exbff.lepas tu sekarang , iolss tgal exbff dah.dah xkwn lagi walaupon sama zaman bangku sekolah. Tak pasal kena tuduh meruntuhkan rumahtangga org. Iolls pon xhadap eh nak dgr cerita laki bini. Iolss putus kwn,.xde kwn pon xpe dr last last kene tuduh punca org bergaduh.phuii.walhal hari hari text kita dok cerita. Hujung hujung kita yg kena. Jaga kain sendiri lagi bgs skg, ni

satu je nak cakap

adan uke...