CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: misz_sanggul

Suami membenci isteri

Close [Copy link]
ap un bangkit la tt.by kn brdoa ngan rs dr kese1gan.smoga tt N ank2 sht2 slalu.

been there done that

taknak pikir konfliks tu smua..buat hati kering cari jalan utk perbaiki diri ..keja dan keyakinan. sapa2 yg menyusahkan sisihkan tepi..kalu dh kena jga makpak tu bgitau yg awak tu ada masalah jgak. mana org lain takle nk tolong jga makpak tt ke?

kalu ikutkan akak dulu..masa anak ke 4 mcmnilah..hantar pi transit keja betul2..smpi ckup masa aku ceraikan dia.

rospinki replied at 16-12-2019 03:47 PM
been there done that

taknak pikir konfliks tu smua..buat hati kering cari jalan utk perbaiki diri ...

sy tgl skali ngn mak mertua...mak suami sy..mmg baik jaga ank2 sy..
sll sakit2 mmg sy jgk yg setelkan..sy rse blk ni sy nk cte..even tgl skali maybe la die prsn kut ktaorg x btgur..
nthla kdg2 sy rs suami sy jnis hati kering sedangkan arwah bpk die pun die xbtegur smpai ke mati..
so x mustahil akan buat sy cam tu..tq kak skrg pun sy fokus kje je..n kewangan pun byk yg sy kuarkan...esp bab beranak baru2 ni

misz_sanggul replied at 16-12-2019 04:17 PM
sy tgl skali ngn mak mertua...mak suami sy..mmg baik jaga ank2 sy..
sll sakit2 mmg sy jgk yg sete ...

ooo mak suami..takpe tt  bgitau je kat mak pasal masalah korg.
anak2 mak ke yg jaga..dahla tak sihat. pelan2..usaha dan doa byk2. Insyaallah ada jalan..kalu suami buat hati kering tt buat lgi kering.
seperti akak dulu akak smpi ckp..mana dia lagi massalah sini aku nak telan kunyah dan ratah puas2..hahahahah..dah tingtong time tu okay..orait im good pastu rilek jap..tarik napas mulakan hari baru dgn semangat baru dgn mata bengkak jiwa hancur.

arwah mak metua akak hari meniggal cam tau je..once sheol dh masuk kubo mesti kami becerai. lama jugak tunggu..tak smpi hati nk lukakan hati mak metua yg baik..tapi luka kian parah utk diubati.

rospinki replied at 16-12-2019 04:25 PM
ooo mak suami..takpe tt  bgitau je kat mak pasal masalah korg.
anak2 mak ke yg jaga..dahla tak si ...

same la kak dgn sy..keep fighting je slm hr ni..
dpn org acah2 hebat xde mslh pape pdhl org tdekat buat kte mcm tu..
mmg sy pun buat hati kering jgk tp sy pke smpai bile..tu sy dh bkali2 minta maaf tp cm xde jln pnyudah..
sbb kenangkan mak mertua n mak abah sndiri sy thn..sbb kakak sy pun baru menjanda utk kali ke2 5hb12 baru ni..
sedih ble tgk ank direbut2..ank sulong sy mcm taw smpai berdoa x nk mummy ayah bcerai takut kn duk asing2 mcm spupu dia..tp apakan daya mummy kau sendiri dah tak tertelan mslh ni

misz_sanggul replied at 16-12-2019 04:38 PM
same la kak dgn sy..keep fighting je slm hr ni..
dpn org acah2 hebat xde mslh pape pdhl org tdeka ...

akak faham tt..sedih tengok anak2.
tapi sekarang bukan terus pi mahkamah cerai pun..teruskan hidup seperti biasa tapi menerima semua itu sbgi ujian..dan hati kena kering jga.
masa yg sama usaha dan biasakan diri utk kuat disiplin dan fokus. ya..mmng kita perempuan ini jiwanya lembut mudah terguris apalagi ia melibatkan anak2.

sebab utama adalah ego suami..dia rasa tt duk umah mak dia kuasa dia lagi besar maka kebencian dan ego pada tt amat tinggi. oelh itu..(maaf akak ckp mcm skema skit) tt kena reset otak utk melihat pemasalahan ini sbgi satu turning point utk tt terpaksa cari jalan sendiri..sbnrnya tiada siapa yg dpt kita harapkan disaat kita betul2 dalam delima..hanyalah tt dan Allah swt saja. itu lah..akak ckp je tapi tt yg hadap..lain2 org lain ujiannya. percayalah..bila kita menerima dan redha maka akan lebih mudah utk kita menghadapi..lepas tu baru nmpk jalan2 penyelesaian.

Follow Us
Lelaki ni ego tinggi rasanya semua tau kot. Aku pun macam tt jugak kalau marah memang tak ingat dunia. Tapi dah marah aku boleh buat cam takde apa jadi. Tapi laki aku bagitau dia memang terkesan.

So apa aku buat aku kurangkan marah. Pernah jugak terfikir nak cerai (banyak kali pulak tu) tapi dia taknak so makan hati je la sekarang. Kalau ada benda aku tak puas hati kadang aku tutup mata jek dah memang dia jenis tak paham bahasa kan

Kalau kuat, buatla trial seperation. Tengok suami ada rindu or mencari tak. Kalau tak, faham2 je lah.huhu

Benci sebab apa?
Mesti ada punca.

teringat Sis pasal kisah adik perempuan Sis~

x suami adik bawak adik nikah kat Thai sana.. balik KL tk reti2 nak daftar n bayar denda..
anak pun dah 7 tahun still tkde surat beranak.. bila sakit dah susah kena pergi klinik swasta sbb klinik kerajaan kan kena tunjuk IC/surat beranak.. x suami buat2 tk tau je.. nasib la adik jenis kuat dia la usahakan segala2 smpai anak dia bole buat surat beranak/ic..

dah la masa pregnant kena kurung, pukul.. tk bg adik pergi keje.. jeles memanjang kata adik menggatal padahal dia sendiri la yg kaki perempuan.. biawak hidup~

bila gaduh bawak lari anak.. ugut mcm2.. makan nak siap berhidang dpn mata.. dah mkn pinggan letak mcm tu je atas meja.. air nak minum pun malas nak amik.. yg dia tau air ada kat tgn nak dilayan mcm raja..

sampai anak ke2.. masuk tahun ke 10/11 tahun perkahwinan dorang adik Sis bersabar.. adik Sis cari lawyer.. terpaksa kuarkan ASB dia byr lawyer.. berbulan2 jugak ulang alik jumpa lawyer.. berbulan2 turun naik mahkamah.. adik Sis failkan cerai taklik.. last sekali mak n Sis sekali jadi saksi.. jatuh la cerai taklik~

semoga kisah ni jadi teladan....

KILL_NANCY replied at 16-12-2019 02:46 PM
ap un bangkit la tt.by kn brdoa ngan rs dr kese1gan.smoga tt N ank2 sht2 slalu.

Hehe. .shortform terus.....

supermum replied at 17-12-2019 10:53 AM
Kalau kuat, buatla trial seperation. Tengok suami ada rindu or mencari tak. Kalau tak, faham2 je lah ...

dah buat blk kg 2 mg habiskan cuti pantang..
mmg x tnye khabar lgsg call vdeo call nk tnye ank2 je

MsKoreanfanatic replied at 17-12-2019 12:28 PM
teringat Sis pasal kisah adik perempuan Sis~

x suami adik bawak adik nikah kat Thai sana.. balik  ...

sy x la smpai kectu..
tp kalo dh jadi org asing tgkla lame mn sy bole tahan..

faham aje kalau fikiran tengah serabut memang tulis pun tunggang langgang
itu tandanya jiwa tak tenteram

TT baru lepas beranak kan, banyakkan bersabar dulu, tenangkan fikiran.
malam2 bangun tahajud minta pada Allah yang maha kuasa
Allah la tempat kita minta bantuan

moga Allah bantu TT insyaallah

penmerah replied at 17-12-2019 03:28 PM
itu tandanya jiwa tak ten ...

amin harapnye begitu..
tq

penmerah replied at 17-12-2019 03:28 PM
itu tandanya jiwa tak ten ...

Kan Pen..kita taulah org tengah serabut jiwa kacau..takan nk taip satu2. ni seboklak mcm cigu byk soal..hadamkan dulu. takle ckp elok2 baik diam.
ok tt..amacam ada baik ka?

rospinki replied at 17-12-2019 03:57 PM
Kan Pen..kita taulah org tengah serabut jiwa kacau..takan nk taip satu2. ni seboklak mcm cigu byk  ...

tq rospinki xpe sy dh luahkan smua kat mak mertua sy..
sy ckp smentara sy saba sy leh saba..tp sy manusia biasa..
brp lm sy saba sy x taw n at the same time sy tgh prepare saving sbb takut nnt pape jd kn kuar umah..
insyaAllah bonus pun bln 3 thn dpn dpt bersabar je la dl..incentive beranak pun de lg..voucher aeon utk krismas n beranak pun de company bg bolela simpan2 in case

barto replied at 16-12-2019 06:36 PM
Lelaki ni ego tinggi rasanya semua tau kot. Aku pun macam tt jugak kalau marah memang tak ingat duni ...

ye saya pun mcm tu ble dh terlalu marah mcm2 kuar..
itu yg dia kata saya hina die mcm2..tp saya marah skjp pas tu cool down..
plg terkessan katanye die balik hujan basah2 saya tengking tny mane susu ank bkn amik baju atau tuala utk dia salin..
sng cte isteri cerminan suami takkanla saya nk marah tanpa sbb

misz_sanggul replied at 17-12-2019 06:09 PM
ye saya pun mcm tu ble dh terlalu marah mcm2 kuar..
itu yg dia kata saya hina die mcm2..tp saya m ...

Faham..suami tt kecik hati dgn tt. Kesian tt. Tgh serabut. Harap2 ada jln penyelesaian utk tt n hubby

misz_sanggul replied at 16-12-2019 06:42 AM
nanti de masa saya taip ye..tq

Kesian TT. Assalamualaikum TT.

Rasa boleh agak sikit sikit masalah TT.

Nak tulis panjang pun x sampai hati sebab yg menanggung lagi tahu siksanya. Maybe apa yang sis boleh bagi idea

1) Ignore sahaja apa yg laki TT kata - dia nak benci sukahati lah
2) Pastikan lepas ni janganla mengandung lagi cukupla dgn apa yang ada
3) Keje ke tt? pastikan duit ada and simpan duit elok elok start planning apa nak buat andai kata marriage ni tak panjang
4) X payah sedih sangatla klu anak takde bapak depan mata, kejayaan dan kesejahtreaan anak tu bukan bapak kena ada depan mata all is on you. X payah sedih dgn perangai suami TT tu
5) All u need to now is kembalikan semangat dan accept it as it is

Dalam masa yg sama kadang maybe suami hanya cakap sahaja, esok lusa mana tau dia x marah dah and TT pun janganla marah marah buang sikap sikit sikit stress. Lantakkan je janji tt jaga diri happykan diri dgn anak anak. Pastikan TT sihat pastikan segala nafkah rumah terjaga dan sentiasa upgrade diri

6) Finally pastikan sentiasa doa dan solat dan mintakla kat DIA untuk beri petunjuk.

Last but not least stay strong, dugaan ni semua datang mengikut keupayaan kita, so TT pasti boleh handle, kena yakin kan diri TT is a strong mak..xde pilihan mesti kuat. Laki boleh cari anak xbolehla.

So, laki tu kalau dia tau role dia and kalau dia bukan lelaki yg level sampah dia akan sedar jugak nnt. If tidak dia la rugi nnt. Yakin je dgn segala apa yg Allah berikan and buat terbaik. And selalula ingatkan diri I can do it.

12
Return to list New