CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Umiyku

"Ni Yang Kata Melayu Pemalas?"- Abang FoodPanda Terlena Sampai Nak Jat

bagus la carik rezeki halal, mmg letih rider motor ni.. ape2 pun jaga keselamatan di jalan raya.. sbb byk nmpak rider2 ni baik foodpanda, grabfood, kfc, mekdi, dominos slalu langgar lampu merah mngkin nak kejar trip, kalau eksiden x berbaloi dik...berhati3 la

cpat btul tsentuh klau bca cter mcm ni. sayu rsa.
klau rezeki yg dcari ni utk bg mkn mak ayh, ank bni i doakn smoga murah xpnah ptus rezeki abg ni.

dah kat malaysia
mmg la melayu yg ramai
lain la kt myanmar pastu melayu ramai keje ni
yelah pelik

MaryJoK replied at 27-12-2019 09:25 AM
Kesian kat riders yang kerja mcm ni. Takpe rezeki yang halal..ada hari tu I order makanan time hujan ...

aku pun ada buat bisnes kecik2 jer...slalunya pakai runner la utk hntr brg kalau jauh2...ada la sorang customer ni cerewet yg amat...kena pulak time hujan lebat...

setiap minit dok tanya bila nak sampai...bila nak sampai...dh la rumah punya la jauh...
ckp dkt gombak...tp dh ke dlm nak masuk karak...runner pg naik motor...
customer tu punya la bising ckp nanti brg dia basah...mcm2 dia ckp...adoi la...tahu la runner tu...
dh sekerat jln runner tu patah balik naik keta...bila dh sampai rumah dia ucap terima kasih pun tak...
aku dh xnak jual dh dgn customer ni sbb 3x dia beli dgn aku...3x tu la dia punya kondem mcm2...
pastu ada hati lg nak order...aku ckp xpe...aku jual je la...kena lg...kali ni aku x bg chance...aku marah dia blk...
husband aku dh pesan...rendah diri dgn customer...mintak maaf je kalau ada apa2 kekurangan...
tp mana blh tahan...keja nak kondem org jer...aku x jual dgn dia pun aku x rugi...buat sakit hati jer...
customer ni siap kira harga modal aku brp...kalau mcm tu beli buat sndr la...sepanjang setahun ni aku berniaga...
melayu sndr yg jatuhkan kita...aku jual dgn bangsa lain xde mslh pun...

BoongaKertas replied at 26-12-2019 03:52 PM
valid soalan chuols. sbb meols pun selalu wonder gak.

ada ckp masyuk jgk u if rajin delivery. klu food panda tiap mgu gaji dorg byk jgk. tu blm cmpur token dorg delivery lg. if tak silap la sbb adik meols penah nk masuk foodpanda ni. register 100 n pergi kursus kt cheras. tp last2 separuh jalan je

Moga2 murah rezeki dan di permudahkan segala urusan seharian mu,,,

Follow Us
bagus2 yg ptg kerja halal.

cuma aku x berkenan rider FP nih dia suka cilok.. atas alasannk cpt sekalipun, kalau cilok... dh kena langgar sape susah. kdg2 nmpk je rider yg delivery mknn, aku jadi automatik hati2 drive kereta. sb diog cilok2 x ingat dunia...

lps ni ade la tu yg bekap. please, ak ckp side aku dan pengalaman aku je. isu dia kuat bekerja cari nafkah, isu dia kejar masa utk hntr mknn etc itu isu lain. isu aku skg ialah keselamatan di jln raya. btw semoga rider2 selamat n dimurahkan rezeki. Amin.

Modngengade replied at 26-12-2019 03:41 PM
knp org melayu je yg ramai buat food delivery ni?

sebab Melayu malas ??????????

sebab inilah youthpower?

sebab inilah 1 juta peluang pekerjaan untuk Melayu?

sebab ini satu penghinaan.

sebab bangsa lain menghamba abdikan Melayu di Tanah Melayu sendiri?

sister suka jawapan yg mana satu?

atau sister suka jawapan sister sendiri?????

tido tu pemalas la tu ekekekekekeke.....

kalo dulu mad mazlan kena sound sbb dia kata "kita kena wat 2 - 3 kerja " at least dier x sound orang kita malas.

pelang bantu anok mude pakatang harapang ? menteri usahawang kate nok wak keter teghebang tapi dok kesampaiyang......

I always ada soft spot kpd all these riders. Kalau nampak mereka atas jalan, spontan akan terkeluar di mulut admiring their perseverance.

Semoga mereka sentiasa bawa motor berhati2, dan selamat sampai tujuan.

HannahMontana replied at 1-1-2020 05:11 PM
sebab Melayu malas ??????????

sebab inilah youthpower?

Kakak masih tercari2 jawapan hingga kini sister

Mmg kesian tgk budak runner foodpanda.. Sian dia org Kadang2 mmg nampak letih btl.. Walaupun x penah oder dr foodpanda sbb eon, ioi dekat Sgt gan umah..x patut ckp budak2 muda pemalas.. Mmg ada yg pemalas.. Ni yg rajin mmg kesian..

Modngengade replied at 26-12-2019 03:41 PM
knp org melayu je yg ramai buat food delivery ni?

ni pendapat aku ttg persoalan itu :- kaum melayu adalah kaum tertinggi menungang motor kat Kl ni dan kaum cino amat jarang sbb dia org takut mati ( sbb risiko accident penungangg motor adalah tinggi ini kaum cino la yg ckp)sbb tu kaum ini jarang tungang motor kat Kl, dan kaum india aku tak pasti kemungkinan atas faktor "boleh dipercayai" or malas or ........ ( sila isi tempat kosong ).sebab tu la majority FoodPanda majority org mly (respect geng ni mencari rezeki).

My husband tgh berkira2 nk buat part time FP ni. Sblum ni dia buat grab. Sejak kuat kuasa mcm2 dia stop. Kete pun kena masuk puspakom lah.
X tau lah nak setuju ke tak. Lagi pun sebelum ni my husband keje despatch so dia rasa dia boleh. Kita ni risau takut dia letih, penat, x cukup rehat semua.
Skrg ni pun dia keje non stop Isnin-jumaat. Cuti dia sabtu ahad tp balun buat ot. So no holiday utk dia kecuali kalau nk g bercuti ke ada kenduri kendara ke baru dia ambik off. Kalau nk berjalan dkt2 pun dia akan ambik ot malam.
Tp akak x kisah sbb weekday time keje dia 7am-4pm so lepas tu dia dah ada kat rumah. Cuma weekend tu x tentu shif dia.
Sian kat my husband yg sanggup korban kan cuti dia sbb nka cari rezeki lebih untuk keluarga.

Ramai yang buat 2-3 kerja zaman sekarang sebab nak tanggung kos sara hidup dan tanggungan kalau dah berhari kerja tampa rehat pastinya amat meletihkan

12
Return to list New