CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: adlismel

Human Brain

Nazra81 This user has been deleted
Originally posted by marquez at 4-8-2004 08:48 PM:
Sori, masih tak berapa paham,berkiblatkan sains sebagai contoh buat sains untuk sains ke? Sains untuk manusia ke? Sains utk Tuhan ke? Sains untuk kaya raya ke?

Sebelum ni kiblat sdri kat mana ( ...

Perasan atau tidak, setiap pendapat saya mesti ada kaitan dgn sains. Maksud saya, pandangan saya. Saya menjadikan sains sebagai ukuran hidup atau pertimbangan.

Sains untuk sains dan sains untuk manusia seperti yg awak kata kan kerja saya, itu memang saya tak boleh lari.

Cuma sebelum ini, saya tahu bila saya sepatutnya memainkan peranan. Daddy sebelum ni boleh bezakan saya sbg pemuzik @ saya sbg bakal jurutera @ saya sbg penulis. Kdg2 mmg boleh campur adukkan ketiga-tiganya, tp bila kita melakukan semuanya secara serius, percampuran kdg2 boleh mengelirukan terutama arah tujunya.

Mungkin manusia sentiasa mencari perbezaan dan kelainan. Lagipun manusia mmg dicipta utk berbeza. Fingerprints antara manusia pun berbeza antara satu individu dgn individu, apatah lagi, perkara yg lebih rumit, yg abstrak dan melibatkan pemikiran

Atau - manusia sudah dipaksa untuk memecahbelahkan pemikiran mereka (melalui tradisi, pemikiran dan budaya)? Supaya dalam kebijaksanaan mereka, masih wujud ruang-ruang dimana mereka boleh didombai oleh penguasa?

Originally posted by marquez at 4-8-2004 08:16 PM:

Aren't you undermining your own arguments here?

I mean you are arguing but:

(i) you cannot prove anything
(ii) you do not wish to prove anything
(iii) you do not claim to know
(iv) y ...

Saya pun nak tanya perkara yg sama...

Originally posted by Nazra81 at 2004-8-4 08:57 PM:

Cuma sebelum ini, saya tahu bila saya sepatutnya memainkan peranan. Daddy sebelum ni boleh bezakan saya sbg pemuzik @ saya sbg bakal jurutera @ saya sbg penulis. Kdg2 mmg boleh campur adukkan ketiga-tiganya, tp bila kita melakukan semuanya secara serius, percampuran kdg2 boleh mengelirukan terutama arah tujunya.

Pendapat saya yang cuma tahu perkataan-perkataan hip dalam psikologi; saya rasa pengasingan ketiga-tiga persona sdri lebih mengelirukan, kerana manusia ini bukan mesin yang bukan dicipta untuk membuat kerja pengkhususan.

Lihat sahajalah anggota badan kita... bermacam-macam fungsi boleh dilakukan, dari yang sungguh kreatif hinggalah yang paling menial.

Originally posted by marquez at 4-8-2004 08:16 PM:

Aren't you undermining your own arguments here?

I mean you are arguing but:

(i) you cannot prove anything
(ii) you do not wish to prove anything
(iii) you do not claim to know
(iv) y ...

It's the truth. FYI, I don't really think that I'm arguing. I'm just, opening up... possibilities. :hmm:

However, when I' said these;
1.
(i) I cannot prove anything
(ii) I do not wish to prove anything
(iii) I do not claim to know
(iv) I have no way of knowing

I also mean these;
2.
(i) you too cannot prove anything
(ii) (not sure about this one, but IMHO you shouldn't)
(iii) (not sure about this one, but IMHO you shouldn't)
(iv) you too have no way of knowing

also;
1.
(i) we all cannot prove anything
(ii) (not sure, but IMHO we shouldn't)
(iii) (not sure, but IMHO we shouldn't)
(iv) you have no way of knowing

So, I'm undermining everyones opinion. :lol
That doesn't mean that everyone and thiere brain box is worthless. While I cannot prove that we all have any sort of worth, I have some unproven suspicion that we do have some sort of worth.

What I want to say, we can talk till the cow evolve but none of us here can vouch for sure that he/she has the whole truth. But we could still talk, because that's what we do here. :bgrin: All the while we should hope that all of this could give an inkling of "what is".

Ok. One more question: when you say faith, do you mean faith in God, or just faith that things are real?

Faith. Personal belief of everything including God, the law that universe operate, the whole enchilada. Doesn't mean that I totally belief in every thing which is apparent but I'm confident enough that the gravity would still work even when I go to sleep so I don't have to worry about suddenly floating off to space in any moment. It doesn't mean that the universe really have a material correlates but suffice to say that I'm not throwing this one off yet.

Originally posted by Nazra81 at 4-8-2004 08:28 PM:

Saya bukan pengamal perubatan, saya hanyalah pengamal teknologi yg menggunakan fakta sains ttg fungsi otak bg membina sesuatu yg boleh membantu menyelesaikan masalah mausia.

Itulah saya kat ...

Saya pun rasa macam tu. Kita bercakap tentang sesuatu yang berbeza.

Follow Us
Originally posted by Nazra81 at 4-8-2004 08:34 PM:

Saya dah berapa kali kantoi dgn mamat sorang ni. Dia dpt detect saya masa buka web ERA. Saya mmg guna nama betul. Dia mengenali saya dr jauh, tp forum ni mendekatkan kami sbg sahabat. Kami tema ...

Agul memang :cool:

Biar saya guna kemahiran Psikik Tiruan kejap. Anda sedang ambik kursus Kejuruteraan Bioteknologi (95%). Kalu bukan, (peratusan ,5%) kejuruteraan bioperubatan. Anda mungkin akan habis belajar pada tahun hadapan (95%).

:bgrin:

Originally posted by Agul at 5-8-2004 02:19 PM:

Agul memang :cool:

Biar saya guna kemahiran Psikik Tiruan kejap. Anda sedang ambik kursus Kejuruteraan Bioteknologi (95%). Kalu bukan, (peratusan ,5%) kejuruteraan bioperubatan. Anda mungkin ...

Saya mmg habis tahun depan, tu mmg betul. Tp, saya budak kejuruteraan mekanikal, cuma sedikit pengetahuan dlm biotek & bioperubatan, hasil pembacaan, yg sbbkan saya byk terlibat dgn projek2 kejuruteraan begitu. Lagipun saya suka semua cabang fizik, so tak kisah la nak join apa projek pun. Kalau tak, hidup saya byk pasal enjin je la.

Originally posted by marquez at 4-8-2004 10:15 PM:

Pendapat saya yang cuma tahu perkataan-perkataan hip dalam psikologi; saya rasa pengasingan ketiga-tiga persona sdri lebih mengelirukan, kerana manusia ini bukan mesin yang bukan dicipta untuk  ...

Saya boleh lakukan semua tu dalam satu masa, tp bila secara serius, saya kena tahu siapa saya masa tu. Kalau tak teruk betul. Pernah sekali, hancur enjin saya sbb tersilap formula litar bass dgn litar yg actually simple sgt. Pernah juga berlaku, masa nak tulis satu makalah, saya tercampur aduk dgn lagu yg saya sdg usahakan. Maklumlah, nak kejar byk dateline. Masa tu kena hantar proposol litar, pastu budak2 gig dok gesa nak lagu baru, plus lagi kelab dah sibuk nak terbitkan paper. Hancus saya masa tu, betul2 jadi robot & mesin.

Macam saya katakan sebelum ni, akibat terlalu attach dgn projek, pendapat saya pun dah ikut rentak projek. Iktibarnya, saya kena tahu control diri & jgn terlalu obses dgn satu2 benda, sbb ada bezanya antara devotion dan obsession.

Originally posted by Nazra81 at 5-8-2004 08:55 PM:

Saya mmg habis tahun depan, tu mmg betul. Tp, saya budak kejuruteraan mekanikal, cuma sedikit pengetahuan dlm biotek & bioperubatan, hasil pembacaan, yg sbbkan saya byk terlibat dgn projek2 ...

Tekaan tak tepat. :lol
Biasalah tu... :cool:

Saya boleh lakukan semua tu dalam satu masa, tp bila secara serius, saya kena tahu siapa saya masa tu

Cuba sdri lihat bidang-bidang yang diminati. Apa pun cabang ilmu ia tentu mempunyai kaitan sesama sendiri, dan ini boleh digunakan untuk menghasilkan sesuatu yang di luar kebiasaan. Mungkin bukan ketika sedang belajar kerana pelajaran hanyalah latihan rote, tetapi bila sdri di luar pelajaran. Banyak penemuan baru terhasil secara 'tidak sengaja' yakni bila ia dilihat dari luar sesuatu bidang itu...

Pendapat saya sendiri - obssession is healthy. Ia memberi nafas kepada kehidupan.

max_d6d This user has been deleted

Improve Human Brain

I found out that i-music that can really improve our brain.It is true that these wave can stimulate our brain?

too much might abuse it...be wary...

syhabu pun boleh stimulate apa. My fren kat US dulu, asal nak periksa, sure pekena sebelum study....

music yang macam mana...classic music kan...

Originally posted by Atomic_Omnikid at 26-8-2005 11:42 PM
music yang macam mana...classic music kan...

baroque music kut

kalo music rap kang individu tu jadik cam robot nak abis bateri..tersekat2 kan?

yea.. barouque --> puteri penah buat eksperimen ttg musik ni... pokok yg dimainkan dgn music ni.. ok je.. akar dia.. yg satu lagi lagu headbanging.... mak oii... berserabut akar dia

Siapa nak otak cam Sherlock Holmes? PART II...

"You see. I consider that a man's brain originally is like a little empty attic, and you have to stock it with such furniture as you choose. A fool takes in all the lumber of every sort that he comes across, so that the knowledge which might be useful to him gets crowded out, or at best is jumbled up with a lot of other things, so that he has a difficulty in laying his hands upon it. Now the skilful workman is very careful indeed as to what he takes into his brain-attic. He will have nothing but the tools which may help him in doing his work, but of these he has a large assortment, and all in the most perfect order. It is a mistake to think that that little room has elastic walls and can distend to any extent. Depend upon it there comes a time when for every addition of knowledge you forget something that you knew before. It is of the highest importance, therefore, not to have useless facts elbowing out the useful ones."  
                                                                                                                                         - quotation of Einstein quoting SH.

Pemikiran yang serupa oleh dua orang yang kerap menggunakan otak dalam rutin seharian mereka:cak:

Rate

1

Salam,

Best gak otak mcm dia org...  tapi kadangkala fikiran yg terlalu aktif atau advance membuatkan sesorg tak ada masa utk membezakan yg mana perlu dan yg mana tidak.

mmg nak sgt....