CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3093|Reply: 18

Perkawinan jarak jauh

Post time 30-12-2019 07:34 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Salam. Saya taktahu nak mengadu pada siapa. Saya dah berkawin dan tinggal jauh dengan suami. Genap satu tahun perkahwinan, saya berhenti kerja dan cari kerja yang dekat dgn suami, gaji yang 3 kali lebih rendah. Tapi kena tinggal sekali dgn keluarga mertua. Suami anak sulung. Memang keluarga mertua mengharapkannya. Adik beradiknya smua lelaki, sorg perempuan. Apa pendapat smua tentang masalah saya ? Saya rasa kurang kasih sayang suami bila dah duduk dekat. Sebab dia lebih pentingkan kawan2 , kluarga dia. Dan saya diabaikan..dan suami juga merancang anak dari awal perkahwinan. Adakah dia tidak bersedia mempunyai anak
kerana takut rasa terbeban? Adakah patut saya cari kerja Tetap yang jauh semula yang lebih baik? Sebab saya rasa sama je . Saya tak ada gunanya di depan matanya.

Rate

1

besar dugaan tu,bersabarlah,mmg kalau lelaki anak sulung mcm tu,diorg ada tgwb utk keluarga,
bantula dia yg termampu,
melainkan kalau si suami mampu xde masalah,boleh bg tempat tinggal,nafkah,dan segala kerperluan....

aku kadang pikir,np erkk yg lelaki anak sulung ni x fikir sebelum kawin,mampu ke x,bila dah kawin x susahkan bini akan susahkan keluarga, lainlah kalau mmg keluarga senang,atau dia berpendapatan besar.....

Tt. Rules no 1 yg I apply lepas kawin, jgn serumah dgn mertua. Bile dh serumah, especially utk pempuan, mmg akan cepat terasa.
Try bincang ngn husband elok2, mntk cari uma sewa sbb Korang kena ada privacy as husband n wife.

Edited by yuki812 at 30-12-2019 08:09 PM

Awak..first saya nk cakap...
kenapalah letak ID nick awak tu 'wanitasedih'? saya tau..mmg awak tgh sedih..tapi tu mcm doa tau. berlarut2 sedih nanti kang. ada 2 tred awak bukak..jadikanlah satu. senang nk jawab.

kenapa awak kawin ngn suami awk tu ye? saya agak sblm kawin awak dah tau latarblakang family dia..financial dia kan.
perkahwinan awak masih awal lagi. cuba bincang elok2.

xkira susah mana pun jangan stay sekali dgn mertua sis nnt sengsara..

Follow Us
Dari cerita ko, 3 benda ni yg menampakkan laki ko tak sedia nak pikul tanggungjawab berkeluarga tapi heran nak kawen jugak

1. Rancang anak
2. Pentingkan kawan
3. Tak boleh sewa rumah, sanggup suruh ko duduk dengan mentua

Biar duduk dekat2 tapi rumah asing2. Kalau tak sedia nak lepas dari ketiak mak baik takyah kawen laki oi

Carik je kerja tetap dek yg jauh2 lagi bagus. Dok dekat pon bukannya diperlukan khenn. Bahagia diri sendiri lebih penting.

copy_paste replied at 30-12-2019 07:52 PM
besar dugaan tu,bersabarlah,mmg kalau lelaki anak sulung mcm tu,diorg ada tgwb utk keluarga,
bantul ...

Saya faham sebab dia anak sulung..Tapi saya selalu ikutkan keadaan tu..sampai mertua pun mmg selalu menyuruh anak sulung dia buat macam2 kerja..sampai saya selalu di rumah sorang2. Sbb kluarga mertua org bisnes

epuepy replied at 30-12-2019 08:04 PM
Tt. Rules no 1 yg I apply lepas kawin, jgn serumah dgn mertua. Bile dh serumah, especially utk pempu ...

Dah ada bincang. Lepastu dia nak ajak tinggal di sebelah rumah mrtua, ada rumah kosong. Tapi ibarat sama je..sbb betul2 sebelah rumah..

yuki812 replied at 30-12-2019 08:06 PM
Awak..first saya nk cakap...
kenapalah letak ID nick awak tu 'wanitasedih'? saya tau..mmg awak tgh  ...

Maaf ye..saya baru lagi. Nanti next time saya buat 1 thread terima kasih tegur..Dan saya mmg hari2 mcm ni..smpai tahap  saya dh taktahu saya hidup utk apa sbnrnya. Sebelum kawin, mmg dah ada berbincang..Masa pjj tu keadaan masih terkawal, sbb dia selalu ulang alik balik rumah..Lepas saya yamg pindah dekat, smua dah jadi macam ni

doubleA replied at 30-12-2019 11:04 PM
Dari cerita ko, 3 benda ni yg menampakkan laki ko tak sedia nak pikul tanggungjawab berkeluarga tapi ...

Ye..yang itu pun saya baru nampak..sebenarnya dia tak bersedia pun utk berkeluarga..kalau org tgok dia pun, macam org bujang lagi. Senang nak ajak pergi mana2 . Dah taktahu nak ckp apa..sebab kalau bincang, skejap je dia sedar kesalahan dia.lepastu berulang lagi mende yang sama..sampai dah taktahu nk bincang macam mana lagi

weezerfan replied at 30-12-2019 11:50 PM
Carik je kerja tetap dek yg jauh2 lagi bagus. Dok dekat pon bukannya diperlukan khenn. Bahagia diri  ...

Rasanya macam tu juga. Better cari bahagia sndri, cari duit. Tapi kesian pula dengan suami..nanti dia ulang alik jauh jauh susahnya buat keputusan ni

LuvAurora replied at 30-12-2019 08:40 PM
xkira susah mana pun jangan stay sekali dgn mertua sis nnt sengsara..

Tulah..hmm suami ckp mmg nak cari rumah sewa..tapi nampaknya macam tu jugak

Wanitasedih replied at 31-12-2019 12:03 AM
Saya faham sebab dia anak sulung..Tapi saya selalu ikutkan keadaan tu..sampai mertua pun mmg selal ...

keluarga mertua buat biz selalunya berduit xde masalah la,
mmg la selalu kena tnggal,selalu merindui...
tapi kalau jenis pellaq lebih utamakan kawan2 tu payah nk habaq mai,

Wanitasedih replied at 31-12-2019 12:11 AM
Ye..yang itu pun saya baru nampak..sebenarnya dia tak bersedia pun utk berkeluarga..kalau org tgok ...

betul tu,kalau jenis yg x bersedia lagi nih payah,kena bagi masa

Jangan serumah dengan mentua. Soh laki cari umah dekat2 kalau nak sangat dengan mak dia.. jgn serumah... susah ngadap adik beradik laki ngan aurat bagai... susah nak bangun lambat

hidup berfamili nih

jauh bau harum

dekat bau taik

Better duduk dekat cuma kene berdikari, pelan2 pujuk suami awak untuk sewa rumah asing,