CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Wanitasedih

Nafkah

copy_paste replied at 1-1-2020 02:00 PM
aku mmg x respek lelaki mcm tu,memalukan kaum lelaki,mase kursus kawin bukan x diberitahu soal tg ...

I percaya je yg ada suami yg tak tau isteri boleh ceraikan depa kerana sebab2 tertentu.
Benda ni pernah terjadi dikalangan kenalan i jugak... Isteri failkan cerai fasakh sbb suami sekian lama tak bekerja dan meRAJAkan diri di rumah... Dibuli2 isteri tu kena ikut cakap suami, dimomokkan dengan tuduhan nusyuz bagai...

Bila isteri tersedar dari tidur... Itupun lepas kami kawan2 kejutkan dan baca hak dia sbg isteri, baru la dia berani fail cerai fasakh...

Apa yang melucukan... Si suami meroyan bagi tau seantara donia....
Mati berkali2 pun aku takkan ceraikan dia...
Hakim letak parang kat leher pun aku takkan lafaz talak..
Bla..3x

Kami senyumkan aje.. Sudahnya masa hakim bagi keputusan batalkan pernikahan mereka, dia terkedu tak percaya benda sebegitu boleh berlaku...
Kata dia... Hanya suami sahaja yang boleh putuskan ikatan nikah, bukan sesiapapun..

Btw, isteri dia dah nikah lain hidup gembira sekarang. Yang lelaki tu khabarnya menyesal tak sudah ego tinggi ke langit tapi tak tau bab munakahat.

Rasain....

Rate

1

Wanitasedih replied at 30-12-2019 04:00 PM
Tapi kami tak ada anak..mmg duit takde guna utk apa pun..sikit pun tak tanya macam mana ada duit k ...

Kalau gaji u dengan gaji dia combine tapi less than RM 4000 jangan buat hal ler ada anak. Kalau duduk luar bandar ok lagikalau duduk Klang Valley . dengan tol / transport bagai ...celah gigi je Rm 4000 tu.

Rate

1

sarahmirza replied at 1-1-2020 07:21 PM
I percaya je yg ada suami yg tak tau isteri boleh ceraikan depa kerana sebab2 tertentu.
Benda ni  ...

mase akad nikah suami dah baca taklik,jd kalau apa2 tgwb diabaikan jatuh la taklik,cuma taklik tu sah bila hakim yg putuskan,mcm tu la aku faham....

klu dpt jntn mcm ni baik x yah kawin
membebankn idop ko jek

copy_paste replied at 2-1-2020 11:17 AM
mase akad nikah suami dah baca taklik,jd kalau apa2 tgwb diabaikan jatuh la taklik,cuma taklik tu  ...

Taklik tu sah bila isteri buat aduan kat mahkamah... Taklik dgn fasakh tu lain tapi prosesnya hampir sama.

sarahmirza replied at 2-1-2020 04:13 PM
Taklik tu sah bila isteri buat aduan kat mahkamah... Taklik dgn fasakh tu lain tapi prosesnya hamp ...

Yup tu la tujuannya, utk buat tuntutan dimahkamah, hakim yg sahkan taklik tu...

Follow Us
aku dlu 2 thun laki buat x thu je, die juz sdiakan rumah jela lain2 smua aku, bila ade anak aku sedih sbb shelai bju anak pn die x pduli die lgi pntingkan bapak die & fmily die.Hari 2 doa tuhan tu bukakkn hati die ntah mcm mna 1 hari tu die luah prasaan die ckp gji die x brkat hdup ssah je pdahal smua bini tanggung. Berjurai air mata jantan bila die sedar silap dia, alhamdulilah skrang dia dh okay gaji, ade duit ke apa mesti die x lupa. Dia pling tkut aku mntak cerai sbb aku prnah ckp klau cerai aku tinggalkan anak2 nak dia jaga & rasa apa aku rasa (saja je pancing) start tu mmg brubah, apa2 ktorg buat sama2 walupun kerja rumah

Rate

1

Betul tu TT. Benda ni boleh menganggu fikiran kita setiap hari.

12
Return to list New