CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: masammanismasin

Tertekan kerana suami jadi mangsa keadaan

prettyuglybabe replied at 2-1-2020 09:51 AM
awak emo sebab tengah mengandung kot..
tak payah la ungkit-ungkit orang tu buat apa orang ni buat a ...

Betul sangat ckp pretty Dan Yang lain2
Tak perlu ungkit sape Jaga, giliran Bagai etc
Dlm waktu genting mcm ni cubalah berlapang dada Dan berkorbon sikit masa Dan duit
Jgn tambah Beban kerisauan suami

I have been there

Dan saya juga berharap kalau mak ayah saya sakit duduk hospital, mmg saya nak Jaga depa
Adik beradik yg lain nak Jaga ke gape saya tak kesah tapi saya
hari2 nak Jaga mak ayah kat spital

Makanya sekiranya Allah berikan kesempatan utk saya Jaga mak ayah sehingga tak balik rumah, saya juga harap husband berlapang dada beri keizinan serta tidak mengungkit why takde giliran Adik beradik Jaga mak ayah

Cuba TT fikir kalau mak ayah TT yg sakit kat hospital, sempat ke nak fikir giliran sapa2? Nak Mandi gosok Gigi pun takde dlm kamus masa Jaga mak ayah sakit Di spital sebenarnya

Sedih bila taip ni sbb teringat kat mak ayah yg Sudah Tua

TT bincang lah dengan suami. Memang lah suami tt bertanggungjawab terhadap ibu. Tapi tanggung jawab terhadap isteri pun ada. Wajib menafkahi isteri.

Suruh la suami bincang dengan adik beradik dia kot boleh bergilir.

Rate

1

Edited by epal21 at 2-1-2020 08:41 AM

Emosi wanita mengandung ni memang lain macam. Tambah tt anak sulung jadi takde pengalaman lagi kan. Takpelah,luahkan aje kat forum. Asalkan kurang sikit stressnya. Mak mertua dijangka lama lagi ke warded? Iols hanya boleh nasihatkan tt bersabar dan banyakkan mengaji. Doakan kesihatan mak mertua dan tt beransur baik.

penmerah replied at 2-1-2020 05:02 AM
Betul sangat ckp pretty Dan Yang lain2
Tak perlu ungkit sape Jaga, giliran Bagai etc
Dlm waktu g ...

Bagi iols valid juga perasaan dan pertanyaan tt ni. Adik beradik suami dia pun takde otak ke fikir yg dia ni pun ada bini,tengah mengandung lagi. Ni pun iols rasa tt luahkan kat forum maybe salah satu cara utk dia kurangkan stress n redha dgn ujian ni. Kekuatan seseorang tu tak sama. Ada org yg sgt tabah superwoman semua boleh buat,ada yg tak tabah bila mengandung. Ioos doakan tt dapat bersabar n slow talk dgn husband. Stress banyak tak elok untuk baby.

Rate

1

epal21 replied at 2-1-2020 04:47 PM
Bagi iols valid juga perasaan dan pertanyaan tt ni. Adik beradik suami dia pun takde otak ke fik ...

Itulah pasal. Ni baru 2 minggu jaga. According tu tt, mak dia akan pulih dijangka 6 bulan. Takkan 6 bulan suami tt jadi penjaga utama sorang2? Kesian suami tt. Dia pun perlu jaga kesihatan dan kewangan keluarga sendiri juga.

Apa salahnya kalau siang bapak tu jaga, malam2 tu anak2 bergilir gilir jaga.

Ntahlah. Jaga org sakit ni bukan perkara mudah. Apatah lagi kalau masing2 lain lepas tangan. Again kesian suami tt.

epal21 replied at 2-1-2020 04:47 PM
Bagi iols valid juga perasaan dan pertanyaan tt ni. Adik beradik suami dia pun takde otak ke fik ...

iolss paham
as i said earlier i memahami sangat sebab melaluinya sendiri
luah je kat sini kurang2 ada tempat lepaskan perasaan
tu ha tread luahan perasaan sgt membantu

my hubby jaga bapa dia lama okeh
dgn tak kerjanya, dgn i yg risk pregnancy
tapi alhamdulillah cukup makan pakai
tapi i dah set mind to redha and the least i can help my hubby and his family was by gave him support through lending his time
i fikir buat penat aje nak gadoh dgn hubby about giliran jaga bapa, nanti hubby sedih dan torn.... bapak sakit, isteri mengamok
dah la jumpa hubby jarang, i pregnant i pikir baik i redha supaya emosi i dan hubby tak terganggu

kalau nak cerita, lepas miscarrige tu hubby bawa sekali pergi berurut, lepas tu i drive sendiri jumpa tukang urut
my parents yg jaga i hubby agak busy dgn his parents
i redha dan tak mengungkit makanya hati saya was at ease

dan sekarang bapa mertua dah tiada i memang bersyukur sangat i tak create scene
saya tiada dendam dgn hubby nor his family over my miscarriage
i love my hubby very much. I knew he tried his best

saya berkongsi pengalaman dgn TT
paling penting hati sendiri kene jaga, macam mana nak jaga hati sendiri samada nak redha, nak beri support, nak mengamok or nak bincang ... bincang.... bincang.... terpulanglah pada diri sendiri

semua terpulang pada TT dan suami
been there done that and for i am at peace alhamdulillah

Rate

1

Follow Us
munchkin replied at 1-1-2020 11:23 PM
I faham maksud u. Sebab pernah mengalami. Mak tu bukan mak suami seorang tapi mak semua orang.

S ...

Saya ada bagi pendapat mengenai giliran menjaga. Tp hubby ckp susah sbb adik2 terikat dgn kerja. Lagipun hanya dia yg takde komitmen kerja so dia sukarela utk menjaga. Lagipun dia sbg anak sulung selalu fikirkan tanggungjwb seorang anak dan seorang. Katanya biarlah dia beralah dan ambk peluang ni utk jaga maknya..

salmon-suki replied at 1-1-2020 11:29 PM
Maybe tt emo sket kot sbb tgh preggy...xleh discuss dgn hubby ke,cth nya gilir2 utk jaga mak mertua  ...

Terima kasih sis doakan utk saya dan anak yg bakal lahir ni. Hanya org yg pernah hamil je yg tahu mcamana perasaan dan perhatian yg diperlukan dr seorang suami. Bukan mengada2 atau nak merampas kasih syg anak dr ibu tp time mcm ni emosi mudah terganggu dan tak stabil..

salmon-suki replied at 1-1-2020 11:30 PM
Dlm isu tt ni,pak mertua ngn adik2 suami tt mcm dah lps tgn je..masing2 nak jaga periuk nasi sendi ...

Saya tak menyalahkan adik2 seratus peratus. Sbb mungkin diorang dah cuba utk jaga tp halangan kerja tu yg jadi punca. Cuma sy frust sikap bapa mertua yg mmg tak ambk kisah langsung. Slama sy kahwin, sy perasan semua benda mak mertua yg uruskan. Makan pakai anak2 dia btl2 jaga. Bapaknya tak contribute apa2. Kerja gaji besar,pakai kereta mewah tp kebajikan anak isterilangsung x jaga. Bercuti oversea sorang2. Mkn tempat sedap2. Mak mertua nk pergi umrah pn takde dihantarnya.

Mgkin sebablan itu hubby sgt sayangkan mak dia. Lagipun maknya byk meluahkan perasaan pd hubby sbg anak sulung.

Lolalala replied at 2-1-2020 12:16 AM
Fikir positif ye dear. Allah kurniakan zuriat tapi Allah duga dgn ibu mertua sakit. Sebagai bakal ib ...

Lapang dada baca komen sis. Mudah mudahan ank yg bakal lahir ni mengikut perangai ayahnya penyayang dan btanggyngjwb. Amin....

penmerah replied at 2-1-2020 07:36 AM
Cerita Sama mcm saya dulu
Hubby siap berenti kerja sbb Jaga bapa kat hospital Dan saya pregnant
Se ...

Saya doakan sis diberikan rezeki zuriat bila smpai masanya. Jgn putus berdoa. Trm ksh sis ats kata2 semangat tu...

munchkin replied at 2-1-2020 09:07 AM
Itulah pasal. Ni baru 2 minggu jaga. According tu tt, mak dia akan pulih dijangka 6 bulan. Takkan  ...

Betul tu uols. Ibu mengandung ni sensitif sikit. Bg iols, her husband's family pun selfish. Ni samalah macam situasi sebab ko tak kawen lagi or sebab ko freelance ko boleh jaga mak. 6 bulan tu lama. Ibu preggy ni macam 2 nak fikir tentang keperluan baby lagi, duit hospital, Los bersalin n berpantang.Tu tt cakap husband dia cakap susah nak buat schedule sebab yg lain kerja. Takde apa lah kot yg oleh dibuat. Melainkan berdoa supaya dipermudahkan segalanya dan dilembutkan hati utk jaga mak/bini tu. Cuma tt jgn stress sgt. Nanti takut kena lahirkan anak premature pulak.

munchkin replied at 2-1-2020 05:07 PM
Itulah pasal. Ni baru 2 minggu jaga. According tu tt, mak dia akan pulih dijangka 6 bulan. Takkan  ...

Hubby baru je call. Doc ckp mertua ada improvement. Hubby juga slalu pesan utk sy berdoa mak mertua cpt sembuh sbb katanya doa ibu hamil mustajab. Bila mak mertua dh blh keluar hospital, blh la anak perempuan dia pula yg jaga. Ayah mertua harapnya blh tlg tgk2kan kl tak nak jaga sekalipun.  Harap mak mertua cpt sembuh dan hubby blh beri lbh perhatian pd sy...

penmerah replied at 2-1-2020 11:21 AM
iolss paham
as i said earlier i memahami sangat sebab melaluinya sendiri
luah je kat sini kurang ...

Yes, like I said. Tak semua org macam kita. Kita maybe masa pregnant kuat tapi org lain nak sidai baju pun minta tolong orang. I'm sorry for your lost. Iols harap iols takkan diuji macam you sebab I tak tabah. I may forgive but not forget.

Arwah mak mertua aku, suami yg jaga. Tp dia upah orang gaji sementara suami pergi kerja. Bila blk rumah, suami ganti bibik. Mlm2 suami aku yg jaga sampai aku kawen dgn suami. Btw,  suami aku bongsu dari 6 beradik (sorg pun x nk jaga) dan suami aku 8 tahun jaga arwah mak (2005-2013) sbb bapak mertua aku meninggal 1996.

So,

1) aku minta kau less sensitif. Bila terlalu sensitif kau akan cepat marah, dari berbincang jd gaduh pula.
2) minta suami bekerja sbb kau pun tgh mengandung. Tgk kewangan. Klu kau boleh tolak ansur, kau buat.
3) atur jadual jaga ibu mertua.
4) bersabar dan redha. Ikhlaskan hati.
5) Bapak mertua ko ade keje sampingan ke? Knp x nk jaga. Discuss la dgn suami dgn tenang.

Rate

1

kesimpulanya ni masalah kewangan.

aku benci btl bila sbb wang yg jd punca masalah rumah tangga, family, kawan2.

nmpk x mcm mn wang dah control hidup kita?

tt ko pikir 1 je... biar laki ko spend masa dgn mak dia, dari dia spend masa mencurang dgn pempuan lain.. aku rasa kalo ko pikir camni.. ko akan mudah rasa tenang.. hehehe..
biar dia curahkn kasih syg pd mak dia dr dia gi curahkan kasih syg kat pempuan lain..
insyaAllah laki ko ni suami yg baik dan later bila dia sedar ko sokong dia jaga mak dia, insyaAllah dia juga akan jaga ko baik2.. jgn risau yg bukan2.. dia bukan buat benda x baik pun..

Rate

1

Tabahlah adik TT ya. Kakak pun sedang mengandung dan faham apa yang adik TT rasa.

Betul dah nasihat forummer2 dah bgtau tu. Ambil masa yang terbaik untuk bincang dengan suami TT. Kes akk macam lebih kurang TT, tapi tak sama. Mil yang datang buat rawatan sini dan kami jaga sama2. Cumanya dari segi pembiayaan kos rawatan mula2 menimbulkan pelbagai reaksi dalam kalangan ipar2 sebab guna private hospital. Tapi hb akk bijak juga menyusun adik beradik dia. Alhamdulillah semua berjalan dengan lancar.

Tapi memang emosi ibu mengandung sangat mudah terusik. Bila mil duduk dengan kami, akk pun ada juga terusik emosi dengan perlakuan dan kata2 dia. Tapi akk positif kan diri selalu. Kalau sedih cepat2 peluk hb. Alhamdulillah hb faham apa yang akk rasa pada mil, tapi Walaupun dia tak tegaskan, akk tahu dia berpihak pada akk. Jaga diri ya TT. Banyak2 istighfar semoga murah rezeki TT sekeluarga

Rate

1

masammanismasin replied at 2-1-2020 07:59 PM
Saya ada bagi pendapat mengenai giliran menjaga. Tp hubby ckp susah sbb adik2 terikat dgn kerja. L ...

husband dah ngaku dia yg sukarela nak jaga mak. so..dalam hal ni, antara tt ngan suami sebenarnya. tak timbul soal adik beradik lain tak mo jaga mak. x timbul soal mereka selfish. melainkan husband dah suruh diorg jaga..tp mereka tak nak jaga...tolak buta2.

ntah2 mereka nk tlg jaga sama. tapi suami yg kata..takper..dia nak jaga mak. tt tgh sensitif ni. bincang baik2 ngn suami. sy doakan semoga dipermudahkan semua. allah syg awak..dikabulkan permintaan awk. tp diduga perkara kecik je. tenang2 je ye.

Rate

1

masammanismasin replied at 2-1-2020 08:06 PM
Saya tak menyalahkan adik2 seratus peratus. Sbb mungkin diorang dah cuba utk jaga tp halangan kerj ...

Hmm..suami ape gitu?pelik betul fil sis..ke ada psg lain kt luar?huhu