CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: black_handbag

x

Bernas belaka saranan forummer2 ni
Especially yg pnh hadapi situasi yg sm dgn tt
But overall I setuju dgn apa yg tt buat

My opinion jgn sekali2 burukkn ex dgn in laws
I know bdk tgh nk bsr mcm2 benda die tny
Always prepared
Sok2 dh bsr slowly cerita ssh sng u nk bsrkan die
She will understand eventually

Btw...cer citer psl ank u
She must be a very happy little girl kn
Sbb jd kesayangan atok nenek
My nephew mcm tu lh

And how she's react to her dad n in laws

Rate

1

black_handbag replied at 6-1-2020 09:32 AM
tkasih atas pandangan. insya allah setakat ni i takde lagi buruk2kan mertua dan ex kat anak i. cum ...

alhamdulillah

bgskan...ucap dan show ur love
something yg ewww dlm budaya org kg
tp gen2 baru ni ni elok pupuk kt anak msg2 seawal usia dorg
true2...luahkan ape yg dorg rasa
zaman skrg bnyk sgt pendam2 xpsl2 kena depression
xkisah lh self diagnosed ke ape

the point is bgslah u sentiasa happy kan die
and shes happy too
surrounding by lots of people yg syg & care for her
moga ank uols membesar dgn sesempurna yg mungkin
berbakti pd semua mostly pd u as a strong mother
insya allah...she will always be fine

yuki812 replied at 4-1-2020 07:10 AM
sis..kalau org lain kes takde nafkah langsung diberi..itu mmg i sokong pergi mampus ngn jantan s ...

wpun kejam... tp aku stuju haha...

black_handbag replied at 6-1-2020 09:14 AM
betul ex ada hak, tapi kena tengok jugak bekas suami tu jenis yang macamana. so berdasarkan perang ...

klau hati perut die jahat buat apa die bg duit bln2 selama ni..
dan pkir bkn2.... dulu laki kaki pukul sbb mulut menjwb ke guane?

black_handbag replied at 6-1-2020 01:14 AM
betul ex ada hak, tapi kena tengok jugak bekas suami tu jenis yang macamana. so berdasarkan perang ...

Semoga urusan uols dan anak dipermudahkan.

black_handbag replied at 7-1-2020 09:18 AM
ko rasa cane?

so kalau jenis mulut menjawab cara mengajar kena tangan kan ke cane? ko ada ...

sorry la klau terasa..
klau mak pak awk tu btul takdenya nak pisahkan anak ngan bapa... lgpun awk cite sblh pihak je...

sbb apa org kkau laki tu jahat nak mampus n kaki pukul.. takde makna la nak peduli anak yea.. duit pun tak bg...

org klau laki tu jahat nak text pun malas.. apa lg nak mintak duit bagai..

ni laki yg jahat tu jugak ko mintak duit... pastu taknak bg anak bermlm..  adil ke?

nanti anak tu dah besar dicari bapak jugak.. jd wali.

sorry klau statement aku keras.. tp hakikat pompuan slalu play victim... mmg ade laki tak guna... tp jgn lupa pompuan tak guna pun ade.  

nak taat pd mak pak pun tgk pd keadaan.. anak perlu kasih syg sorg ayah... ni nak pkir bkn2...

so pkir2kan lah.. jgn selfish

Rate

1

Follow Us
black_handbag replied at 7-1-2020 09:17 AM
semenjak peristiwa msg whatsapp ex yang ugut aku tak nak bagi duit nafkah anak bulan2 tu, dan aku po ...

ex awk tu takde muslihat pun..
cuma ofcoz la org keliling awk ckp.. awk ni teruk.... duit nak.. bermlm tak bg...

tu die ugut tu.. jgn dok pkir diri sendiri je. dan guna anak tu utk keoentingan diri...

die mesej sbb die rindu anak.. die korbankan ego die demi nak tahu perkembangan anak...

ada ke sekali awk pkir menda tuh? yg awk fikir laki tu kakj pukul.. curang... gelar family awk bkn2...  mesti family awk tu jenis masuk campur kan... jenis provoke jugak...

Tak patut la.. Kesian anak terpisah dengan ayah. Darah daging sendiri. Sejahat mana pun mak ayah kita, Allah tetap suruh kita hormat dan jaga hubungan selagi dia tak suruh buat benda yg Allah larang. Kalau tk bg nafkah langsung atau mmg ada bukti penganiayaan ke atas anak  logik la jugak hak dinafikan. Ni dia bg nafkah 5 thn nmpk sgt la dia mmg syg anak tu. Dia peduli. Awak dok control sangat takut jadi apa2 kat anak masa di bawah jagaan suami dan keluarga nya, jangan lupa kalau Allah nak sesuatu berlaku pada anak awak semasa dalam jagaan awak dan keluarga awak, benda akan jadi juga.

Rate

1

black_handbag replied at 7-1-2020 09:25 AM
betullah tu.. sentiasa hepikan anak. walaupun dia xde ayah 24jam dpn mata, insyaallah tak terasa k ...

bestnyaxpnh tgk disney on ice
buat kt mn tu
nk itottt

insya allah
semoga semua urusan uols dipermudahkan

btw ape uols buat ms ur doter dgn her dad
perati je lh ye

Fimie replied at 7-1-2020 10:17 AM
Tak patut la.. Kesian anak terpisah dengan ayah. Darah daging sendiri. Sejahat mana pun mak ayah kit ...

tu aku ckp tu.. mmg nmpk sgt dok guna anak.. tp play victim.

dkt court dijata fight hbis2an utk anak.. klau laki tu jahat berkeras.. nescaya turun naik mahkamah la jwbnya n kes tak setel2...

sbb laki tu fikir takpelah demi anak die mengalah...  logik ke ex tu kaki pukul kkau dah byk mengalah? kot kena hempuk skali pun dah dicop kaki pukul..

ade kat court nak cerai pun laki tak dtg... gantung tak bertali... ade anak sampai 3.. nak dpt rm200 sbln pun tak lepas...

tu baru la nak kata laki tak guna pun... ng aku slagi laki tu ingat anak.. bg duit bagai.. laki tu takde la jahat mana... sendiri yg bg imej jahat tu kat ex...  sbb dlm perkahwinan takde yg perfect....  saling melengkapi..

kena hormat laki selg laki tak buat menda dilarang agama.. solat jgn tinggal

semoga tt muhasabah diri, apa mslh bg bermlm? buang la ego tu.. bila dah laki tu buang ego die sbb anak..

jgn ingat kite dah menang.. sbb court dah sebelahi kite sbb hak anak mmh dkt ibu die.. tp si ibu bleh hilang hak juga

black_handbag replied at 7-1-2020 04:03 PM
kalau sekali je pukul tu orang tak canang la sejenis kaki pukul ye bang (aku assume ko laki la sbb ...

klau laki jenis kaki pukul, sakiti bini mmg layak diminta cerai..

just persoalan kepincangan statement yg tt bg... sbb aku bleh kata family ex tu nasihat kat ex tu psl tanggungjwb kat anak.. bab nafkah... yg diorg jd fedup tu dah 5 tahun org bg tanpa fail.. bleh tak bg bermalam bagai.. dgn atuk nenek sblh sana...

kot yea nak kata terseksa jiwa kena pukul.. tp bab mintak duit ok je contact ex kan?

sbb org yg dah moveon.. lps dah dpt duit tu.. mesej pun tak mau taww dah laki jahat sgt...  ni elok je mintak increment bagai

point aku satu je.. bg ex tu bermlm dgn bapa die... jgn pkir ego sendiri. pkir psl anak tu.. stakat bg jumpa dua tiga jam pun dah canang dah cukup baik gituh...

byk poin tt tak faham terutama bab kat court tu.. klau takde kerjasama pihak laki.. tuntutan hadanah tu hanya stakat perintah..

bkn bleh dikena waran tangkap klau laki ingkar yea.. takde. sbb tu bljr bersyukur

jgn ingat kite seme btul.. kena tgk gak diri kite mcm mana..  

Rate

1

black_handbag replied at 7-1-2020 09:45 PM
Tuntutan hadhanah tu ex yg file bukan aku. Dia tuntut utk bagi hak penjagaan pada aku sepenuhnya ...

mcm mana plak ko kata yg laki tuntut hadanah.. yg tuntutan pihak perempuan. sbb secara asas hak mmg jatuh kat si mak utk anak bwh umur bkn si bapa.

so jgn kelentong si bapa yg tuntut hak.  sbb ade sulh tu perbincangan, hak2 lawatan utk si bapa...  yg bapa tu buat die stuju bg hak tu.. just nak dpt hak melawat je lah.. terms mmg la ade.. takkan nak ikut citarasa sblh pihak

skjp ko ckp die kedekut.. tp sblm ni kata die dah topup kan.. tanpa mslh, so tang mana kedekut...

tu anak awk jugak.. klau die bleh bg rm600 tu patut syukur la.. ade org rm400 utk 4 org anak pun tak dpt... p report polis? try la tengok.. depa suh mahkamah syariah blk ade la...

aku bkn nak bash ko sgt pun.. at least pkir dr sisi org laki plak. sbb org pompuan mmg suka share kat fb... kat krt.. slalu jd victim. tp org laki die bising tp bkn di media sosial..

aku komen sbb kesian kan anak tu... wpun ko ckp anak happy jah... jgn dah tua2 esok baru nak menyesal..

jgn pkir aku hentam.. pkir aku nasihat je... jgn ambik hati wpun komen aku takde filter

Tragic ending for the ex.. semoga ex TT berubah & kalau berkeluarga lagi not to repeat the same mistake. Semoga TT dpt kehidupan yg lebih bahagia bersama anak. good luck TT.

black_handbag replied at 8-1-2020 09:06 AM
sebulan lps cerai tetiba aku dpt call dan surat dari mahkamah syariah untuk tuntutan hadhanah ex.  ...

klau aku tak hentam... takde dpt details mcm.. so aku nak mintak maaf klau ckp kasar n direct..

bab waran tangkap tu aku berani jamin takde. ade atas kertas je.. sbb my sis pun ibu tunggal.. satu sen tak dpt.. try mcm2 nak potong dr gaji die.. die p berhenti keje... nak trace lain takleh..

mmg tanggungjwb tu die kena tanggung.. tp klau die taknak tanggung.. turun naik court la jwbnya... syukur la die still bg tanpa mslh tu..

tp dah 5 tahun kot... ko rasa die nak sumbang mahram dgn anak sendiri?  die ade sejarah free sex sblm kawin tp proceed kawin jugak..

jahat mcm mana pun ex tu still ade hak keatas anak. kena fikir satu je.. klau die jahat sesen pun awk tak dpt... mmg penat la turun naik mahkamah...  syukur awk takyah lalui semua tu...

dgr dr satu side mmg la sana je buruk

err satu je nk ckp
TT beruntung lorrr sorang anak je dpt byk tu
sedikit setuju le dgn komen yg kata srh bersyukur

kalau sewa hotel ke homestay ke dgn famili TT as vacay dkt2 dgn kg ex?
so, dotter TT tak bermalam dengan theyols kn... still dgn TT
siang2 TT g je mencapub kat rumah sana tu bw anak, sambil tu layan porem
setahun sekali ok kot??
unless sekali buat dotter TT tak mau dgn famili sana
sbb rs ex TT ok bangat tak culas nafkah anak
anyway, long story short, ketepikan emosi TT
fikir kehendak anak... kalau anak mmg tak nak so selamat la TT

tt srg tengah bagi silent treatment kat ex kan??? haa teruskan,
i dah baca smua reply tt..
camnilahh.... tt pilih utk tak bagi anak atas sebab2 di atas.so berkorbanlah  600.downgrade expenses..buat masa ni itu je yg i nampak supaya takde ungkit kes sistem barter.
tt pun lebih bahagia , hati lega dgn anak plus mak ayah.

Rate

1

jujur kaka cuma baca penuh page depan aje
page lain kaka ada yg baca ada yg skip
pada pandangan kaka TT dah ada aim apa yg TT nak buat sebenarnya
TT luahkan di sini sesambil minta pandangan sebg utk sedapkan hati shj
btw TT yg melaluinya dan rasa sakit hati, menyampah etc
nasihat kaka x kira apa jua keputusan yg TT ambil dan buat utamakan apa perasaan dan kesan utk anak TT yg masih kecik tu
dan kaka x sure samada ex TT dah failkan application utk vary the Order ke blm
andai blm dan TT masih berkeras dgn kehendak TT utk x benarkan anak bermlm dgn ex kenalah bersedia dgn hujahan TT dr sekrg
klu anak tu dah besar senang sikit mahkamah nak putuskan
tp anak tu kecik lg jd mahkamah akan ambil keterangan dari kedua2 pihak serta saksi sekiranya ada seblm keputusan samada nak benarkan permohonan ex atau tidak
terbaik satu lg TT kena buat adalah solat hajat dan istikharah byk2 minta Allah bantu bg petunjuk yg terbaik utk anak bkn TT, insyaAllah segala urusan akan dipermudahkan
all the best yea TT

Rate

1

black_handbag replied at 10-1-2020 09:07 AM
itulah.. i terpaksa la berkorban downgrade semua utk tahun ni. sediakan payung sebelum hujan kesah ...

sabar bnyk2 TT..ko jgn layankan org yg xduk sekapal dgn ko tuh.esok dh terantuk br dia terngadah...ingt..kebahagiaan anak itu melebihi segalanya....
aku dh bnyk tgk ank2 single mother berjaya dlm pendidikan & kerjaya berbanding dgn yg ckp member familinya......sebab dia nmpk penderitaan mak dia..xpyh nk cerita lebih...bab keburukan tuh..u xyh cerita pun xper....tuhan akan singkap benda tuh perlahan2 kat mata anak....sabar dan tenang selalu, perbnykkan doa.....

Rate

1

Fimie replied at 7-1-2020 10:17 AM
Tak patut la.. Kesian anak terpisah dengan ayah. Darah daging sendiri. Sejahat mana pun mak ayah kit ...

Kalau aku pun tak bg la lepas anak kt bekas laki. Kalau nk sgt bawak jumpa bekas mertua tu tp tak pyah bermalam. Nak buat apa sampai bermalam? Anak dia anak perempuan. Kalau kena rogol sapa nak tanggungjawab!

Edited by green~tea at 14-1-2020 02:39 PM

TT selfish tak kasi anak jumpa BAPAK KANDUNG,   tapi tang duit  dia tetaplah HADAP nak korek.... plain selfish....

u dah nafikan hak dia untuk melihat anak kandung membesar... so dia nafikan hak u utk dpt nafkah..

cam haram perangai.. pisahkan silaturrahim, apatah lagi dengan anak kandung
cukup2 laa berdendam dengan ex or family tu... move on and bersangka baik lah dekat orang lain..

bukan semua lelaki tu jahat.. dan bukan semua perempuan tu teraniaya dan baik